Smazat

Těžká nespavost

Ahoj holky, poraďte prosím. Trpím řekla bych těžkou nespavostí. Každý den chodím spáttřeba kolem 10 až 11 ale i do 2 do rána se jen převaluji a nemohu usnout, když usnu kolem té 2 tak se zas kolem 5 nebo 6 vzbudím a opět se převaluji pak ještě kolem té 7 usnu ale to už mě často zvoní budík takže je po spánku.. Každý den tedy spím max 4 nebo 5 hodin.. Vyzkoušela jsem věci jako vyvětrat před spaním, ale moc mi to nepomohlo poraďte prosím co ještě, už se mě to nespaní drží měsíc a půl
 
arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak od 11 do 2 se převalovat je úplný nesmysl, to bys měla vědět. Když neusneš do 30 minut, tak vstaň a začni něco dělat, pak to jde daleko snáz.

Cituji Sáňa: to právě spoustu lidí neumí

tak pak už jen se soustředit na hluboký dýchání aby to odvedlo pozornost od myšlenek na prái atd....

arrow
profile_image
Katulin133
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
41    0
Číst hodnocení

děkuji všem za rady, dnes jsme koupila směs bylinek tak uvidíme.. Každopádně stres je furt nějaký, ale že bych se rapidně stresovala si neuvědomuju.. Každopádně samozřejmě se nepřevaluju jen tak to bych nevydržela snažím se si třeba chvíli číst nebo něco, ale nic extra

arrow
profile_image
Niklys
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně mám problémy s usínám od mala, ale potom když jsem usnula, tak jsem spala. Takovéto problémy se spaním - jsem opravdu unavená, ale nemohu vůbec spát, jsem měla v těhotenství. Začalo ještě dříve než jsem zjistila, že jsem v jiném stavu a trvalo to bohužel celé těhu...

arrow
profile_image
Katulin133
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
41    0
Číst hodnocení

Reaguji na Niklys: nedokáži si představit, že bych se v těhotenství, když bych si chtěla odpočnout nevyspala

arrow
profile_image
carola86
od 5. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj psychiatr mi poradil podívat se na internetu na "hygienu spánku". Možná vám něco z toho pomůže. Také mám podobné problémy se spaním ... Však se koukněte, v kolik hodin sem vkládám své příspěvky.

Desatero spánkové hygieny
1.Od pozdního odpoledne (4–6 hodin před usnutím) nepijte kávu, černý či zelený čaj, kolu nebo různé energetické nápoje a omezte jejich požívání během dne. Působí povzbudivě a ruší spánek.
2.Vynechejte večer těžká jídla a poslední pokrm zařaďte 3–4 hodiny před ulehnutím.
3.Lehká procházka po večeři může zlepšit Váš spánek. Naopak cvičení 3–4 hodiny před ulehnutím již může Váš spánek narušit.
4.Po večeři již neřešte důležitá témata, která Vás mohou rozrušit. Naopak se snažte příjemnou činností zbavit stresu a připravit se na spánek.
5.Nepijte večer alkohol, abyste lépe usnuli – alkohol kvalitu spánku zhoršuje.
6.Nekuřte, zvláště ne před usnutím a v době nočního probuzení. Nikotin také organismus povzbuzuje.
7.Postel i ložnici užívejte pouze ke spánku a pohlavnímu životu (odstraňte z ložnice televizi, v posteli nejezte, nečtěte si a přes den ani neodpočívejte).
8.V místnosti na spaní minimalizujte hluk a světlo a zajistěte vhodnou teplotu (nejlépe 18–20º C).
9.Uléhejte a vstávejte každý den (i o víkendu) ve stejnou dobu ± 15 minut.
10.Omezte pobyt v posteli na nezbytně nutnou dobu. V posteli se zbytečně nepřevalujte, postel neslouží k přemýšlení.
U déle trvající poruchy spánku je nutno vždy navštívit lékaře. Je nezbytné totiž vyloučit jiná onemocnění, jež vedou k nespavosti. V případě vyloučení jiné choroby je důvodné podezření na primární nespavost.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě na nespavost pomáhá ayurvédský čaj...

Cituji Anna-Ada: tak pak už jen se soustředit na hluboký dýchání aby to odvedlo pozornost od myšlenek na prái atd....

zkusím a budu doufat, že se to nemine účinkem. za týden mám státnice a šílený stres do toho, takže když už usnu, tak se mi zdají sny o napoleonských válkách atd.

Cituji redzac: mě na nespavost pomáhá ayurvédský čaj...

přesně, ty jsou nejlepší, mě pomáhají hlavně na stres, jsem po nich klidnější a víc nad věcí. hlavně také obsahují ten kozlíkn lékařský, o ktrém tu mluví holky.

arrow
profile_image
kristyx
od 29. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mně pomáhá čaj na nervy a spánek od Leros natur ( http://obchod.activa.cz/produkt/leros-natur-bylinn y-caj-spanek-nervy-36996/ ), sice problémy nemám pořád ale většinou se mi střídají období spavosti a nespavosti..

arrow
profile_image
pooh
od 24. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také trpím nespavostí, nepamatuji, kdy jsem měla pocit, že jsem se opravdu vyspala. U mě to začalo po narození syna, vstávala jsem k němu každé dvě hodiny v noci do roku a půl, to mi narušilo spánek tak, že jsem už nebyla schopná usnout ani přes den, ani když jsem na to měla klid a čas. Pokud se chceš vyhnout lékům (já brala přechodně utlumující antidepresiva - jen jsem po nich přibrala), tak asi opravdu pomůžou jen rady, co už tady padly. Lehčí sport, procházka ne těsně před spaním, bylinkový čaj na uklidnění a relaxační techniky. Kdysi jsem zkoušela Sylvovu metodu, zkus najit na netu, pocitani pozpatku a potom si rikas, ze se mas rada, ze jsi stastna, ze ti vse vychazi...mozna to vypada hloupe, ale lehci forma sugesce ma sve ucinky.
Zkus take popremyslet, co delas posledni mesic a pul jinak. Je dobre se take smirit s tim, ze proste nekdo usne hned a spi jako parez a nekdo cely zivot spi jako na vode. Vim, ze u me uz to asi jinak nebude, je opravdu dulezite stoprocentne dodrzovat spankovou hygienu.

arrow
profile_image
effffff
od 14. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Sportacka: a od jaké firmy je ten kozlík nejlepší? nebo je to jedno? Když tak mi to napiš do zprávy, i když tady se reklama asi moc neřeší, ne?

 

Váš příspěvek

Těžká nespavost

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené