Smazat

Vadí mi děti

Původně jsem měla deníček nazvaný "Nemám ráda děti". Nakonec jsem ho přepsala, protože to vlastně tak úplně není pravda. Není to o tom, že bych děti nesnášela, ale vadí mi jejich přítomnost u nás doma.

Je mi to hrozně trapné a nechtěla bych to tak cítit, ale bohužel to tak je. Vždycky trnu, ať zase neobtěžují kočky, psy, ať mi něco nezničí... Chci si doma bez "strachu" něco někde odložit, aniž bych to pak našla poškrábané, rozpatlané atd. Má někdo stejné pocity? Nechci tady vyvolávat nějakou nenávistnou diskuzi proti dětem, to ne, jen bych si chtěla přečíst, že v tom nejsem sama a jak situace s dětmi zvládáte vy.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Taky nemám ráda děti, s výjimkou toho vlastního

Cituji krusta: Já si třeba nechám na zahradě u bazénu opalovací krém, balzám na rty atd. a když příjdou děcka, tak mi třeba ten balzám opatlají a krém taky v klidu jejich rodiče použijí na namazání dětí. Vím, že je to malichernost, ale mi to prostě vadí a nemůžu si pomoct.

pokud jim to rodiče dovolí, moc toho nenaděláš. Tak si ty věci vždy vem s sebou a ohledně Tvého pokoje, třeba zamykat... a časem se odstěhuješ a klídek.
A pokud ty děti jsou třeba od Tvých sourozenců, tak by snad byla řeč....?

Cituji Alya: jsou asi dvě věci, které mi vadí ještě víc, než děti samotné. 1) když dítě zlobí a rodiče to ignorují.

Mám pocit, že ty rodiče se na zlobení/řvaní svých potomků stávají imunní ... oni to snad neslyšej/neviděj ... Jako když bydlíš u rušné ulice a po pár dnech ruch přestaneš vnímat, tak něco takového ...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji krusta: Díky bohu, že nejsem jediná "divná", že mi takové věci vadí. Příjde mi, že většina lidí to bere u dětí jako samozřejmost, že prostě něco zničí, umažou atd. Naštěstí se mnou domácnost nesdílí žádné dítě, ale velice často jsou tady děti na návštěvě a mě to hrozně ničí. Jsem introvert a chci si po práci, kde jsem v kanceláři s pěti lidma (což to mě hodně ubíjí), doma odpočinout. V rodině teď máme spoustu dětí a u nás je každý zvyklý, že si tu chodí, jak se mu zachce. Prostě návštěva se dopředu neohlásí a najednou se tady objeví. Já si třeba nechám na zahradě u bazénu opalovací krém, balzám na rty atd. a když příjdou děcka, tak mi třeba ten balzám opatlají a krém taky v klidu jejich rodiče použijí na namazání dětí. Vím, že je to malichernost, ale mi to prostě vadí a nemůžu si pomoct.

Holka jenže tohle není problém těch dětí - to je problém rodičů. Takže bych neřekla, že Ti vadí děti, ale vadí Ti jejich rodiče, které je nedokážou slušně vychovat a zpacifikovat. Opravdu není normální, aby dítě na návštěvě něco rozpatlalo a aby se s dětma chodilo na návštěvy bez ohlášení.

Jenže, jestli jsem to pochopila, bydlíš s rodiči a Tvým rodičům tohle nevadí. A nezlob se na mě, Ty jim nemůžeš diktovat, kdy jim přijde návštěva a kdy ne a co mají tolerovat a co ne. Takže máš několik možností - smíříš se se současným stavem a prostě si sklidíš vše ohrožené a sama se zamkneš v pokoji/vypadneš pryč. Nebo si seženeš vlastní bydlení a tam budou platit Tvá pravidla, která si nastolíš. Pokud hodláš využívat ten luxus, že bydlíš s rodiči, tak se holt musíš přizpůsobit. Ty prostě nemáš právo v bytě/domku rodičů nastavovat vlastní pravidla - ty si můžeš nastavovat u sebe doma.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nemám ráda akorát nevychovaný děti, který dělají přesně to, co popisuješ. Bohužel často to souvisí taky s benevolencí rodičů - holt ta dnešní "americká" výchova, jak se u nás doma říká. Je bohužel fakt, že těch vychovaných moc není. Nebo jich aspoň moc neznám. Snad ho jednou budu mít já

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně se zdá, že velká většina lidí nesnáší cizí haranty a miluje svoje dětičky, je to úplně normální, zcela Tě chápu

arrow
profile_image
krusta
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: Tohle je mi jasné a toleruju to (respektive snažím se to tolerovat), protože babička má návštěvy ráda a rodiče to taky akceptují. Nikomu nenadávám, ať tady nechodí, ale prostě i když se snažím, tak jsem dřív nebo později otrávená, když se tady všichni s dětma nahrnou. Vždycky si říkám, jak to přežiju, že to přece není nic hrozného, ale nakonec to stejně skončí tak, že se radši zavřu v pokoji, i když je venku hezky a normálně bych byla u bazénu. Stěhovat se nechci, jinak tady nemám žádný problém, na všem se všichni dokážeme domluvit a krom pro mě otravných náštěv se tady mám báječně.

arrow
profile_image
krusta
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem jenom ráda, že v tom nejsem sama. Po přečtení vašich příspěvků je mi trochu líp. Vždycky se cítím jako nějaký vyvrhel, špatný člověk, když mi vadí děti.

Reaguji na krusta:
Njn. Jak jsem pochopila, jsou to příbuzní.
Jediné řešení by bylo, zvát si svoje kamarádky, ale ty jsi introvert a chceš klid, tak to je těžké, no.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Jediné řešení by bylo, zvát si svoje kamarádky,

Jak to pomůže jako ochrana proti harantům? Ještě je holkám pověsí na krk s veškerou odpovědností.
Je možná i chemie jako mezi dospělými- některé děcko je člověku sympatické a milé, když ho blíže pozná.

arrow
profile_image
Zorazhora
od 6. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: ale ty jsi introvert a chceš klid, tak to je těžké, no

Ale prosimte! Ty delas, jako kdyby byt introvert byla smrtelna diagnoza!

Cituji bakalářka: Pokud hodláš využívat ten luxus, že bydlíš s rodiči, tak se holt musíš přizpůsobit

Pravda je, ze dokud nebydlí ve vlastním, tak se musí přizpusobit. Ale! Bydlení u rodicu bych nenazvala luxusem, spíš vopruzem (pro dospeleho jedince). Nejvetší luxus je mít vlastní bydlení s pravidly, ktery si clovek nastaví sam podle sebe. Pozn. mam vlastní bydlení, k rodicum jen a pouze na navštevu (v zajmu zachovaní duševního zdraví nas všech. )

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že tohle je globální problém...
Ale zase si nemyslím, že by byly jenom dětí hodný a cizí Kolikrát narazíte na rozumnýho rodiče, kterej dítě plácne přes ruku, zakáže mu lézt kam nemá a zeptá se, než vám začne sahat na vaše věci. Bohužel takových až tak mnógo není...
Někdy je třeba trochu přitvrdit - vůči všem. Spolubydlícím, návštěvám i těm dětem. Ony jak trochu povyrostou, tak velice rychle pochopí, kde jsou hranice. Musíte být ovšem důslední a nesmí vám nikdo podkopávat autoritu. (Samozřejmě tím nemyslím nějakej teror - jednoduše říct co se smí a co nesmí, protože mi to prostě vadí a jim by se taky nelíbilo, kdybych to prováděla jejich věcem...)

Cituji Zorazhora: Ale prosimte! Ty delas, jako kdyby byt introvert byla smrtelna diagnoza!

Ale vůbec ne.
Jen vycházím z toho, že zakladatelka napsala, že má dost i těch pěti lidí v kanceláři a doma chce mít klid.

Cituji Maria: Jak to pomůže jako ochrana proti harantům?

Když bude mít plný byt svých přátel, tak se tam zcela logicky návštěvě už tolik líbit nebude.

arrow
profile_image
Alya
od 5. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: Mám pocit, že ty rodiče se na zlobení/řvaní svých potomků stávají imunní ... oni to snad neslyšej/neviděj ... Jako když bydlíš u rušné ulice a po pár dnech ruch přestaneš vnímat, tak něco takového ...

Dokážu si představit, že dítě zlobí, oni nereagují dost rázně a důsledně, dítě zlobí dál a zas a znovu... a rodiče postupem času ne že by to neslyšeli a nevnímali, ale už jsou z toho marného a zbytečného napomínání tak unavení, že nemají sílu na další pokusy, takže to prostě vzdají. Ale tak to už by bylo na celé téma o výchově

 

Váš příspěvek

Vadí mi děti

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené