Smazat

Věci, které už naše děti nebudou znát/neznají

Vzpomněla jsem si na spoustu věcí, které byly typické pro mé dětství, ale moje děti, vnoučata.. už je znát nebudou. Stejně tak jistě existuje spouta věcí, které budou znát uživatelky dříve narozené :-), ale já už třeba zase ne. Proto by bylo zajímavé si sem takové věci napsat.

Ahoj holky, na toto téma mě přivedla jedna kamarádčina příhoda, kdy její neteř měla ve vlasech takovou černou zakroucenou gumičku, načež jí kamarádka řekla, že je to zajímavá gumička, že vypadá úplně jako šňůra od telefonu. Neteř ale vůbec nevěděla, o čem to mluví a vůbec nevěděla, že telefony měly šňůry, natož takové zakroucené.

Vzpomněla jsem si tak na spoustu věcí, které byly typické pro mé dětství, ale moje děti, vnoučata.. už je znát nebudou. Stejně tak jistě existuje spouta věcí, které budou znát uživatelky dříve narozené , ale já už třeba zase ne. Proto by bylo zajímavé si sem takové věci napsat.

Vím, že pokrok nezastavíme, ale ráda vzpomínám na gramofonové desky, audiokazety, videokazety, telefony, kdy se dal prst do toho kolečka a vytáčelo se (takové retro telefony jsem ale i v obchodech viděla). Audiokazety jsme často přetáčeli tužkou, čekali hodiny na svou oblíbenou písničku v rádiu, abychom si ji mohli nahrát . Dále vzpomínám na žvýkačky Pedro, oplatky Kuku Ruku a další. A co vy?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já nevím, mě vždycky překvapuje jak si lidi myslí, že jsem moc mladá abych znala tamto a ono.. Ale znám toho dost, i když mě zrovna teď nic nenapadá Ale aspoň něco. Je mi teda 21 šňůru od telefonu si pamatuji. Kazety si pamatuji, nahrávání z rádia si pamatuji(nahrávali jsme vždycky s taťkou). Gramofonové desky sbírám. gramofon mám starý po taťkovi a hraje jak drak a bedny ještě líp, kam se hrabe nové stereo od televize Mám doma dále schovaný nádherný starý obal od kočičích jazýčků, když byly ještě dobré, teď už teda nejsou Kosmetický stolek mám z nádherného stolku po šicím stroji. žvýkačky pedro jsem také viděla. Tento nábytek, co je za paní máme ještě v dílně http://nezapomente.cz/images/cms/gallery/retro_518 2.jpg
A je toho hodně ale teď si nevzpomenu. Ale já znám plno věcí, i když jsem je třeba nezažila osobně, protože jsem milovník retra a hezké retro kousky vyhledávám, sbírám, oblékám apod Těším se na další

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba takový walkmen...to mi mohlo být tak 8, když jsem ho dostala k narozkám ( je mi 25) Dneska úplná zbytečnost

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Peg: Je mi teda 21

Mně je 25, no a jsem právě zvědavá, co se tady ještě dozvím, co třeba nepamatuju Protože o spoustě věcí mi třeba rodiče nebo prarodiče říkali, i když jsem je nezažila.

Jinak nepochybně záleží na tom, jak to kdo má doma. Pokud někdo i teď sbírá gramofonové desky apod., tak i jeho děti je budou znát, protože budou doma. Ale setkala jsem se právě i s tím, že děti znají flashku, ale už neznají CD a DVD (přitom by člověk řekl, jak je to moderní věc ), jelikož u nich doma si dají jen flashku přímo do televize a nemají tak DVD přehrávač apod.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sasanka: Třeba takový walkmen

Jeee, na ten jsem úplně zapomněla, ale ještě ho mám někde doma

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak co se týče módy, tak u mě hodně frčely šusťákovky a ledvinky

Tak mě hned napadlo mléko v sáčcích, nebo v lahvi s hliníkovým víčkem.Potom mončičáci, céčka, stavebnice merkur.Staré jízdenky ve vlaku, takové ty jakoby kartonové. Později byly ovocné žvýkačky Hubba Bubba.No snad si ještě na něco vzpomenu.

A na tělocvik musel být jednotný úbor-holky modré jakoby trenky, kluci červené, bílý nátělník a cvičky, neboli jarmilky. A jako děti jsme nosily takové ty hrozné, hrubé punčocháče,nejčastěji ve světle hnědé barvě.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aksile2aksile: .Potom mončičáci, céčka, stavebnice merkur.Staré jízdenky ve vlaku, takové ty jakoby kartonové

Jinak mám pocit, že Merkur už zase přichází trochu do módy.

Pak ještě co se týče pořadů v televizi, tak mě napadá např. Magion, Vega, Oáza, Kuřátka, Studio rosa (z toho se pak myslím stalo Jů, Hele neděle.)

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A samozřejmě i černobílou televizi jsme měli doma. Pak doteď ještě máme někde schovaný takový žlutý fén a oranžový mixér, který tehdy měl snad úplně každý.

Ještě mě napadly deo spreje Impuls, pamatujete-to byl hroznej smrad A z hraček ještě taková malá televizka do které se dívalo jedním okem a přeblikávaly se tam obrázky. A klasická promītačka na filmy- měla jsem spoustu pohádek.

Ano fén a mixér jsme měli taky A ještě láhev na sifon, která byla na plynové bombičky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarianaK: ten mixér ještě snad máme No jinak céčka mám taky v krabičce a mončičáky jsem měla asi 4 a nesnášela jsem je

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak ještě jsme měli doma takovou žehličku, ale ta bude asi ještě o něco starší... Ale ta druhá s tou šňůrou, ta byla, myslím, taky celkem častá.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A tady naše televize, všechny ty věci jsem našla na obrázcích na googlu a vzpomínám Jinak např. ten mixér jsme měli x let a stále funguje perfektně ve srovnání s některými novými

 

Váš příspěvek

Věci, které už naše děti nebudou znát/neznají

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené