Smazat

Věci, které už naše děti nebudou znát/neznají

Vzpomněla jsem si na spoustu věcí, které byly typické pro mé dětství, ale moje děti, vnoučata.. už je znát nebudou. Stejně tak jistě existuje spouta věcí, které budou znát uživatelky dříve narozené :-), ale já už třeba zase ne. Proto by bylo zajímavé si sem takové věci napsat.

Ahoj holky, na toto téma mě přivedla jedna kamarádčina příhoda, kdy její neteř měla ve vlasech takovou černou zakroucenou gumičku, načež jí kamarádka řekla, že je to zajímavá gumička, že vypadá úplně jako šňůra od telefonu. Neteř ale vůbec nevěděla, o čem to mluví a vůbec nevěděla, že telefony měly šňůry, natož takové zakroucené.

Vzpomněla jsem si tak na spoustu věcí, které byly typické pro mé dětství, ale moje děti, vnoučata.. už je znát nebudou. Stejně tak jistě existuje spouta věcí, které budou znát uživatelky dříve narozené , ale já už třeba zase ne. Proto by bylo zajímavé si sem takové věci napsat.

Vím, že pokrok nezastavíme, ale ráda vzpomínám na gramofonové desky, audiokazety, videokazety, telefony, kdy se dal prst do toho kolečka a vytáčelo se (takové retro telefony jsem ale i v obchodech viděla). Audiokazety jsme často přetáčeli tužkou, čekali hodiny na svou oblíbenou písničku v rádiu, abychom si ji mohli nahrát . Dále vzpomínám na žvýkačky Pedro, oplatky Kuku Ruku a další. A co vy?
 
arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MarianaK: stavebnice merkur

Není žádná vykopávka

Doporučuji návštěvu muzea http://www.merkurtoys.cz/

Je to hned vedle Adršpašských a Teplických skal

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: Není žádná vykopávka

To určitě ne , jen jsem teď nenarazila na žádné děti, které by ji doma měli. Ale v nějakých katalozích hraček jsem ji viděla, takže svým dětem (nebo i sobě) určitě koupím

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarianaK: nejspíš se rodičům nechce věnovat ten čas, kdy by učily děti šroubovat ... a jednodušší je koupit lego

Dost věcí od nich je taky v Liberci v Babylonu, v IQ parku

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarianaK: Tuhle žehličku jsem si koupila i teď, design je stejný, ale jinak je zcela nová, krásná červená od Ety Nerada pracuji s napařovacími žehličkami, proto jsem chtěla suchou, navíc takovou má má babička a vždy se mi hrozně líbilo na tom to retro.

Jinak si pamatuju SKVĚLÉ Silvestry na Nově s Jiřinou Bohdalovou, Pepou Náhlovským (dodnes si pouštím video telenovela Pepinda ), tenkrát to byla taková zábava, že člověk ani nemusel jít pařit někam ven, stačilo když si doma popil u těchto super pořadů, tenkrát jsem byla dítě, ale přišlo mi to tak. Dnes ty Silvestrovské televizní pořady stojí za... A taky super scénky s Felixem Holzmannem a všeobecně lepší televizní zábavu.

Potom si pamatuju takové ty univerzální hnědo-béžové punčochy, co mělo kolem roku 1990 plus minus pět let snad každé dítě

A taky si pamatuju písničky té doby, takové ty italské diskotékové hity Ještě všichni poslouchali Vondráčkovou, Gotta, Těžkej pokondr.. Dodnes si u těch písniček popravdě ráda nostalgicky zavzpomínám, právě na tu krásu dob minulých.

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aksile2aksile: Ještě mě napadly deo spreje Impuls, pamatujete-to byl hroznej smrad

Impuls se dá ještě koupit v takových těch malých drogeriích

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

A mně z dětství napadla ještě plastová šroubovací tuba (klíčenka/peněženka), kterou jsem nosila na krku a měla v ní pětikorunu a klíč od bytu. Já měla modrou, jakou vy?

EDIT: ten fén jsme měli donedávna doma, ale vzhledem k příšernýmu zápachu už musel jít. A oranžový ETA mixér fungoval donedávna spolehlivě, měli jsme s ním v sadě ještě oranžový kávovar, nářezák, gril a mixér. Gril máme dodnes .

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem chodila na základku, tak taky hodně frčela ta spirála, která "chodila" dolů ze schodů. Pak později taky Tetris nebo Tamagoči. Dále se hodně pletly takové klíčenky.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak tady tyto telefony jsem viděla normálně v prodeji v Tescu.

Cituji aksile2aksile: mléko v sáčcích, nebo v lahvi s hliníkovým víčkem.

A pamatuješ mléko v láhvi s hliníkovým víčkem s malinovou příchutí?
Já si pamatuji, že podle barvy proužků na víčku se odlišoval typ mléka-káv. smetana, podmáslí...

Cituji aksile2aksile: stavebnice merkur

Cituji MarianaK: jen jsem teď nenarazila na žádné děti, které by ji doma měli.

To je náhodou hit našich loňských Vánoc

Cituji Lady Marmalade: Jinak si pamatuju SKVĚLÉ Silvestry na Nově s Jiřinou Bohdalovou, Pepou Náhlovským (dodnes si pouštím video telenovela Pepinda )

Tak to už jsem byla dospělá, za mě byly Silvestry s Menšíkem a Bohdalkou, to je krásná ukázka, jak je otázka "když jsme byli malí" relativní
Kdo pamatuje Bingo na Nově s Rosákem?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sandyna_: ty tuby se hodně používají v Mederu v termálech, plave to a nepropustí vodu, takže mají lidi peníze v bazénu u sebe, prodávají to tam na každém rohu

jinak si taky pamatuji na čekání písniček v rádiu, walkmany, pevné linky, mobily ala cihla s 3řádkovým dispejem vtipné scény v televizi zhruba od 4:20 s bráchou jsme si to pouštěli pořád, do toho pepindu, obžalování Gotta, Kaiser a Lábus apod...

dál mě ještě napadají klasické hry venku jako třeba schovávaná, čáp ztratil čepičku, bumbrlík a spoustu dalších, jako malí jsme jezdili na obrovskou chalupu, bylo tam třeba 9 dětí, to pak byla schovka nebo jsme s bráchou běhali po venku se psem a vysílačkama a dělali jsme pátrací akce... Jsem ráda že jsem vyrostla bez počítačů a tyhle hry jsem mohla zažít, dnešní děti to už neznají

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak jsme ještě hodně sledovali Arabelu, Křečka v noční košili (myslím, že to teď na nějakém programu dokonce dávají), Létajícího Čestmíra, Návštěvníky. Někde jsem slyšela, že teď dokonce chtějí zrušit Večerníček, ale snad to není pravda.
EDIT: Tak Večerníček byl jenom přesunutý na ČT2, to o zrušení byla nějaká kachna Ale důvodem je velmi nízká sledovanost Večerníčku a to, že většinu dětských diváků "přetáhla" Nova. To si myslím, že je docela škoda.

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Reaguji na baileys: no vidíš to už jsem je nikde dlouho neviděla

Když už jsme u těch scének, tak já si dlouho pouštěla na kazetě legendární:

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji baileys: dál mě ještě napadají klasické hry venku jako třeba schovávaná, čáp ztratil čepičku, bumbrlík a spoustu dalších,

To mi připomnělo, že u nás bylo strašně populární skákání přes gumu. Dále se kolem rukou omotala taková gumička a "přebírala se". Nevím, jak to teď pojmenovat, ale když byly např. dvě nitky paralelně vedle sebe, říkalo se tomu voda a bylo třeba je vzít ukazováčkama a dát dospod a tímto způsobem gumičku převzít apod..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarianaK: jooo, přes gumu jsme skákali v družině, doma jsem si hopsala mezi židlema a přebíranou jsme hráli taky... URL nebo pak takovéto plácání rukama s říkankama

Reaguji na MarianaK: Co se týče Večerníčků tak se obávám, že kromě Krysáků, nic nenahradí ty naše staré-Víla Amálka, Bob a Bobek, Kluk z plakátu, Štaflík a Špagetka, Maxipes Fík, Včelí medvídci, Rákosníček atd...A je fakt, že i moje čtyřapůlletá dcera je zmlsaná chytrou televizí s DVD a Youtube, kde si před spaním pustí to, nač má zrovna náladu...Konečně i my si pustíme oblíbený film kdykoliv se nám zachce a nečekáme, až ho budou dávat v TV.

 

Váš příspěvek

Věci, které už naše děti nebudou znát/neznají

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené