Smazat

Vzpomínky, strach z přítomnosti i budoucnosti

Bylo manželství dobrá volba? Proč pořád vzpomínám na předchozí vztahy? Co mi vlastně chybí a kde je problém? Chci od partnera tak moc? Chlapům asi stále nerozumím...

Ahojte,
tak kde bych začala? Jsem vdaná dva roky. Vdávala jsem se poměrně brzo. Po dvou letech chození, z toho rok společného bydlení. V poslední době nám to příliš neklape. Je to začarovaný kruh. Hlavní problém bych viděla v tom, že spolu neumíme komunikovat. Já jsem dřív byla strašně komunikativní a společenská, můj manžel je takový vlk samotář, který toho moc nenamluví, má rád svůj klid. A moc neumí komunikovat. Je to dáno jeho výchovou. Jeho matka je 4x rozvedená. Každé dítě s jiným chlapem. Dětem se moc nevěnovala...Nechala je, aby se každý staral sám o sebe. Takže spolu moc nemluvíme, nějak to prostě nejde. Když chci mluvit, on zrovna nemá náladu, a pak je to naopak. V posledních dnech mám pocit, jako bych umírala...nějak vnitřně. Jsem mladá, ale mám pocit, jako bych měla už nejlepší léta svého života za sebou.

Další problém je v tom, že plánuji do budoucna děti, ale pochybuju o tom, zda bude dobrý otec. Mám staršího bratra, který má tři děti...často k nám jezdí. A můj manžel se k dětem moc nemá, vydrží s nimi jen pár minut a jde se někam zašít do klidu. Nechává všechnu starost na mně, a pak mi vyčítá, že se mu nevěnuji, že se starám jen o děcka...on na ně prostě žárlí, ale tak by to být nemělo, ne?

Stala se mi další hodně špatná věc v životě a to ta, že mi doktoři přišli na to, že mám dědičný gen, který způsobuje rakovinu. Tudíž je u mě skoro 90-ti % šance na to, že rakovinou onemocním. Byl to pro mě velký šok a rána pod pás. Čekala jsem nějakou podporu od manžela. A ta se bohužel nedostavila. Ani se o mé výsledky nezajímal, když jsem mu to oznámila, tak jen pokrčil rameny a řekl, že tomu nerozumí...a nic víc ho nezajímalo. Nemůžu si s ním o tom promluvit, protože ho to nezajímá a mě to dost tíží. Začínám myslet na smrt, na budoucnost...mám strach a on tu pro mě není. Copak by tak reagoval každý muž? Nebo jsem zbytečně přecitlivělá?

Teď se hodně často upínám ke vzpomínkám na to, co jsem kdysi zažila. A ptám se sama sebe, jestli jsem neměla něco udělat jinak. Věříte na spřízněnou duši? Cítím, jako bych tu svou promarnila. Vzpomínám na svůj první vážný vztah. Bylo to v 16-ti letech. Tak moc jsem ho milovala, byl úžasnej, bylo mi s ním dobře. Ale kvůli mé blbosti po dvou letech tento vztah skončil. Celou dobu se k němu ve vzpomínkách vracím. Přemýšlím nad tím, jestli on nebyl ten pravý? Proč na něho pořád myslím? Pokaždé, když jsem měla vztah, tak jsem si říkala, že ten dotyčný není, jako on. A teď se v tom motám zase.

Jednou jsem se uvrtala do jednoho pořadu v televizi. Potkala jsem tam pana režiséra. Byl to můj nejlepší půl rok v životě. Tolik vášně, jako s ním jsem nikdy s nikým nezažila. Ty jiskry jsem viděla létat Měla jsem s ním pocit, že jsem ta nejkrásnější, nejvíc sexy žena na světě. Dával mi pocit jedinečnosti. Takovou touhu jsem nikdy nezažila. Proč to bylo právě s ním a ne s manželem? Teď se cítím, jako šedá myš, domácí puťka. Která není ničím vyjímečná. Dostudovala jsem VŠ, vím, že to v dnešní době nic neznamená, ale on (má maturitu) to nijak neocení, podceňuje mě. Říká, že VŠ je stejně na ************* léta. Ale já bych chtěla ocenění. Šla jsem za svým snem a podařilo se mi ho uskutečnit. Tak proč aspoň to neocení?

Tak si pokládám otázku, proč člověk nezažije vše s jednou osobou? Dá se to vůbec? Chtěla bych zažít tu naprostou jedinečnou přitažlivost a touhu. Tu naprostou oddanost. Proč se ve vzpomínkám vracím k předešlým vztahům?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Nabízí se dotaz: Proč jsi si ho vlastně brala?

Protože byl jiný. Byl pozorný, milý, ohleduplný atd. Ale nevydrželo mu to dlouho....Abych byla upřímná, tak i zmíním jednu věc. Dokud měl sex několikrát denně, byl v pohodě :-/

Reaguji na Ropotamo: Asi se nezměnil ze dne na den, že jo. Nevím, zkus si s ním o tom promluvit, zvaž návštěvu třeba partnerské poradny ,a taky možnost rozvodu, pokud nic z toho nezabere.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Slunečnice009: A proč ho nemá teď?

Aha. Nějak nevím, co ti v tomhle případě tedy poradit-on mluvit nechce, ty jsi nespokojená, žárlí na děti. Nebylo by fakt lepší, než se trápit se rozvést? On je v tom vztahu spokojený?

Reaguji na Ropotamo: dobrá otázka...myslím, že se to nedá zvládat dlouhodobě...Ale to je vedlejší...myslím, že toto není ten hlavní důvod a problém....
Reaguji na aksile2aksile: Myslíš, že je rozvod tak jednoduchý? Vždy jsem byla proti rozvodům..nechtěla jsem to k tomu dopracovat...nevím, zda je spokojený..on nemluví :-/

arrow
profile_image
menzja
od 26. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud si nechce promluvit, tak by měl přistoupit na poradnu. Mělo by být i v jeho zájmu na vašem vztahu nějak zapracovat.. Ono je možný, že i z tvé strany je vidět nějaké ochlazení, ale tohle mi připadá, jak kdyby mu na tobě vůbec nezáleželo...

Reaguji na menzja: Ano, já přiznávám, že jsem se také změnila...ale minulý rok byl pro mne psychicky náročný, několik úmrtí v rodině, pak zjištění toho genu...a od něho jsem se podpory nedočkala...sama jsem brečela u lékařky. On tam se mnou ani nešel, ani se mě nezeptal, jak jsem dopadla...pak jsem na všechny vyšetření chodila taky sama. Ani ho nenapadlo se zeptat, zda tam má jit se mnou...tímto trpím asi nejvíc...moc to bolí

arrow
profile_image
menzja
od 26. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To mi je opravdu líto. Vím, že je to pro tebe hrozná zpráva, ale neházej flintu do žita. Přijde mi, že rakovinou si teď projde každý druhý člověk a pokud si to budeš hlídat a podchytí se to včas, tak to dobře dopadne. Co se týče tvého manžela- v tvém podání vypadá jak neskutečný sobec a asi bych ho za to nenáviděla.. Také nejsem fanynkou rozvodů, ale tak nějak mi přijde, že jste se vzali, aniž byste se stačili poznat a dle mého názoru nemá cenu trávit život s člověkem, kterému jsi ukradená a nemůžeš se o něj opřít. Řekla bych mu, že pokud to nemíní nijak řešit, jediným východiskem pro tebe je rozvod. Nikdy není chyba jenom na jedné straně, ale tady je zásadní problém v tom, že ty tu snahu na nápravu máš a on ne..

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Slunečnice009: Promiň, ale sex ve vztahu není vedlejší. Pokud to máte tak, že on by chtěl, ale ty nemáš chuť, náladu a prostě nechceš, tak to je problém a klidně může dojít k názoru, že už tě nepřitahuje. Což jak tě čtu, je vlastně pravda.

Rozvod je pořád lepší, než se trápit Pokud spolu nebudete mluvit, tak se nic nezmění, jenže to musí chtít oba. Já navrhla tři varianty, rozvod byla až ta poslední. Zkuste poradnu, ale to musí chtít oba.

arrow
profile_image
menzja
od 26. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na kopaj:
Ok, takže když to chudák nemá několikrát denně, tak mu může být jedno, že jeho manželka dostane s největší pravděpodobností rakovinu?

Reaguji na kopaj: Takže upřesním i toto téma....Ze začátku to bývalo několikrát za den..což si myslím, že je normální, protože se dva lidé poznávají atd...ale nejde to tak celý život, ne? Já mám i jiné potřeby než pořád ležet v posteli...a on i v té posteli často myslí jen na sebe. Snažím se co nejčastěji, ale myslím si, že když se člověk do sexu nutí, tak ej to k ničemu..a já potřebuju dobrý a klidný vztah, na to abych měla chuť na sex..a ne to, že on se mnou nemluví, ale spát se mnou chce...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, píšeš, že Ti hrozí na 90 % onemocnění rakovinou a plánuješ do budoucna děti?

 

Téma Vzpomínky, strach z přítomnosti i budoucnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené