Smazat

Vzpomínky, strach z přítomnosti i budoucnosti

Bylo manželství dobrá volba? Proč pořád vzpomínám na předchozí vztahy? Co mi vlastně chybí a kde je problém? Chci od partnera tak moc? Chlapům asi stále nerozumím...

Ahojte,
tak kde bych začala? Jsem vdaná dva roky. Vdávala jsem se poměrně brzo. Po dvou letech chození, z toho rok společného bydlení. V poslední době nám to příliš neklape. Je to začarovaný kruh. Hlavní problém bych viděla v tom, že spolu neumíme komunikovat. Já jsem dřív byla strašně komunikativní a společenská, můj manžel je takový vlk samotář, který toho moc nenamluví, má rád svůj klid. A moc neumí komunikovat. Je to dáno jeho výchovou. Jeho matka je 4x rozvedená. Každé dítě s jiným chlapem. Dětem se moc nevěnovala...Nechala je, aby se každý staral sám o sebe. Takže spolu moc nemluvíme, nějak to prostě nejde. Když chci mluvit, on zrovna nemá náladu, a pak je to naopak. V posledních dnech mám pocit, jako bych umírala...nějak vnitřně. Jsem mladá, ale mám pocit, jako bych měla už nejlepší léta svého života za sebou.

Další problém je v tom, že plánuji do budoucna děti, ale pochybuju o tom, zda bude dobrý otec. Mám staršího bratra, který má tři děti...často k nám jezdí. A můj manžel se k dětem moc nemá, vydrží s nimi jen pár minut a jde se někam zašít do klidu. Nechává všechnu starost na mně, a pak mi vyčítá, že se mu nevěnuji, že se starám jen o děcka...on na ně prostě žárlí, ale tak by to být nemělo, ne?

Stala se mi další hodně špatná věc v životě a to ta, že mi doktoři přišli na to, že mám dědičný gen, který způsobuje rakovinu. Tudíž je u mě skoro 90-ti % šance na to, že rakovinou onemocním. Byl to pro mě velký šok a rána pod pás. Čekala jsem nějakou podporu od manžela. A ta se bohužel nedostavila. Ani se o mé výsledky nezajímal, když jsem mu to oznámila, tak jen pokrčil rameny a řekl, že tomu nerozumí...a nic víc ho nezajímalo. Nemůžu si s ním o tom promluvit, protože ho to nezajímá a mě to dost tíží. Začínám myslet na smrt, na budoucnost...mám strach a on tu pro mě není. Copak by tak reagoval každý muž? Nebo jsem zbytečně přecitlivělá?

Teď se hodně často upínám ke vzpomínkám na to, co jsem kdysi zažila. A ptám se sama sebe, jestli jsem neměla něco udělat jinak. Věříte na spřízněnou duši? Cítím, jako bych tu svou promarnila. Vzpomínám na svůj první vážný vztah. Bylo to v 16-ti letech. Tak moc jsem ho milovala, byl úžasnej, bylo mi s ním dobře. Ale kvůli mé blbosti po dvou letech tento vztah skončil. Celou dobu se k němu ve vzpomínkách vracím. Přemýšlím nad tím, jestli on nebyl ten pravý? Proč na něho pořád myslím? Pokaždé, když jsem měla vztah, tak jsem si říkala, že ten dotyčný není, jako on. A teď se v tom motám zase.

Jednou jsem se uvrtala do jednoho pořadu v televizi. Potkala jsem tam pana režiséra. Byl to můj nejlepší půl rok v životě. Tolik vášně, jako s ním jsem nikdy s nikým nezažila. Ty jiskry jsem viděla létat Měla jsem s ním pocit, že jsem ta nejkrásnější, nejvíc sexy žena na světě. Dával mi pocit jedinečnosti. Takovou touhu jsem nikdy nezažila. Proč to bylo právě s ním a ne s manželem? Teď se cítím, jako šedá myš, domácí puťka. Která není ničím vyjímečná. Dostudovala jsem VŠ, vím, že to v dnešní době nic neznamená, ale on (má maturitu) to nijak neocení, podceňuje mě. Říká, že VŠ je stejně na ************* léta. Ale já bych chtěla ocenění. Šla jsem za svým snem a podařilo se mi ho uskutečnit. Tak proč aspoň to neocení?

Tak si pokládám otázku, proč člověk nezažije vše s jednou osobou? Dá se to vůbec? Chtěla bych zažít tu naprostou jedinečnou přitažlivost a touhu. Tu naprostou oddanost. Proč se ve vzpomínkám vracím k předešlým vztahům?
 

Reaguji na jurysek: Takže kvůli tomu mám být bezdětná? Myslím si, že děti se rodí s mnohem vážnějšími onemocněními a vadami...a třeba za 50let někdo vymyslí lék na rakovinu...

arrow
profile_image
menzja
od 26. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jurysek:
Jak by taky mohla?! Protože někdy ( to je přeci úplně jedno kdy- třeba v 60ti) tu rakovinu asi dostane a proto by vlastně už ani nic plánovat neměla, že?

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na menzja: Nevím, co se mu honí hlavou, jenom nadhazuji možnosti na základě reportu z jedné strany. I kdyby jeho problém byl ten sex, tak to samozřejmě neomlouvá jeho chování, měl to říct zakladatelce a pokud by nenašli přijatelné řešení, tak se čestně rozejít.

Ale nemyslím si, že když nastane změna a člověku nová frekvence nebo kvalita sexu zásadně nevyhovuje, tak by se měl po zbytek života tiše mučit, jinak je to prasák/šlapka. Ono něco takového stejně nikdo dlouho nevydrží...

arrow
Neprodává v Bazaru

cituji=Ropotamo]Nabízí se dotaz: Proč jsi si ho vlastně brala?[/cituji]

Cituji aksile2aksile: Asi se nezměnil ze dne na den, že jo. Nevím, zkus si s ním o tom promluvit, zvaž návštěvu třeba partnerské poradny ,a taky možnost rozvodu, pokud nic z toho nezabere.

koukám na to úplně stejně.

Cituji jurysek: Ahoj, píšeš, že Ti hrozí na 90 % onemocnění rakovinou a plánuješ do budoucna děti?

Cituji Slunečnice009: Takže kvůli tomu mám být bezdětná? Myslím si, že děti se rodí s mnohem vážnějšími onemocněními a vadami...a třeba za 50let někdo vymyslí lék na rakovinu...

Nechci být necitlivá,ale podle mě člověk,který má velkou pravděpodobnost tak závažné nemoci by neměl být sobec a měl by myslet na to,co se může stát a nechápu,jak by někdo dobrovolně pokud ví jak na tom je,měl ohrozit dítěVýmluva,že se rodí děti s vážnějšíma chorobama je pro mě zcela nepochopitelná.
Jsem ženská,děti miluju,ale tohle bych já nikdy vědomě neudělala.

Nicméně šťastná nejsi a pokud s tím oba nic neuděláte,budeš se jen trápit.Tak držím palce,aby se našlo společné řešení a vztah se zachránil.

Reaguji na SOLU: Myslím si, že co člověk-to názor...u děvčete to je 50 na 50 u chlapce ještě méně...sama doktorka na onkologii i gynekolog mi říkali, že toto není důvod nemít děti. Já to neberu jako sobeckost...Ale každý se na to může dívat jinak. Ale medicína jde hrozně rychle kupředu..Takže já toto rozhodně neberu jako důvod dítě nemít...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Slunečnice009: u děvčete to je 50 na 50 u chlapce ještě méně...sama doktorka na onkologii i gynekolog mi říkali, že toto není důvod nemít děti. Já to neberu jako sobeckost...Ale každý se na to může dívat jinak. Ale medicína jde hrozně rychle kupředu..Takže já toto rozhodně neberu jako důvod dítě nemít...

No i to mě přijde jako strašně velké riziko,ale je to každého věc a to máš pravdu.
Jen pak nemám pochopení pro skládající se utrápené rodiče,když se nedej Bože právě nemoc ukáže brzy ............. a o dítě přijdou.

Sama jsem "hodně" nemocná a partner hodně....,to že by dítě bylo nemocné tam prostě je a to je rozhodující.Bohužel...

Nicméně Ti držím palce,aby vše dobře dopadlo.Nikoho nesoudím,pouze tomu nerozumím a nesouhlasím

Reaguji na SOLU: Třeba se na to časem budu dívat jinak ale teď mám své vlastní děti jako středobod světa a představa, že bych je neměla mít, je pro mě nepředstavitelná...ale čas ukáže Ale co beru jako největší hříčku života je to, že u nás celá rodina...se dožívá dlouhověkosti...Prarodiče mají 85 let, jejich sourozenci také tak..jeden dokonce 95 let...žádná onemocnění, úmrtí..no, zajímavé uvidíme, jak vše dopadne..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Slunečnice009: ale teď mám své vlastní děti jako středobod světa a představa, že bych je neměla mít, je pro mě nepředstavitelná...ale čas ukáže

Chápu ,ani nevíš jak moc.Já dospěla ke všemu časem....je to smutné,ale život tím nekončí.

Cituji Slunečnice009: ...Prarodiče mají 85 let, jejich sourozenci také tak..jeden dokonce 95 let...žádná onemocnění, úmrtí..no, zajímavé uvidíme, jak vše dopadne..

skvělé,tak snad to tak zůstane,kéž by.

Reaguji na SOLU: Děkuji

To, že chlap žárlí na děti je normální. Ono stačí mít jenom malou čivavu a šišlat na ní Kamarádka se takhle muchlovala s pejskem a její ex jí říká: Hele kdyby jsi byla na pustém ostrově a byl jsem tam já a tvůj pes a ty by jsi musela někoho sníst a někoho zachránit, tak koho by sis vybrala? Ona: psa DD Jako ten kluk si to ale zasloužil, protože to byl arogant jak prase a jak se přišlo, tak i samá ženská a zvířata úplně nesnášel..

To, že jsi měla svatbu brzy to je tvoje věc, já proti tomu na jednu stranu nic nemám, že se lidé vezmou brzy. Někomu to vyjde a lepší než čekat několik let a pořád nevědět, ale to, že nevidíš ve svém muži oporu není moc OK zvlášť v takové otázce jako je nemoc. Chápu, že je nějak poznamenaný výchovou, to udělá své. Na druhou stranu může být uvnitř v tomto zranitelný a i když ti nedává najevo zájem o tvou nemoc, tak to může být z důvodu, že pokud zatím nejsi nijak nemocná, tak si to nechce připouštět..Já sama mám takovou fobii z nemocnic a nemocí. Je to kvůli tomu, že vždy, když jsem šla za někým do nemocnice, tak umřel. Hlavně nikdy člověk neví, jak tomu druhému opravdu je, když není sám nemocný. Možná na tu diagnozu reaguješ citlivěji a chceš se o tom bavit a on to řešit nechce..
Nevím jak ten vztah mezi vámi funguje, ale když tě nepřitahuje sexuálně a myslíš na jiné muže i své ex, tak to asi nedopadne dobře..zkus si s manželem promluvit v klidu o tom, co tě trápí a uvidíš reakce. Každopádně lepší najít si někoho s kým si sednu, než si říct, tak teď jsem vdaná a tohle je zbytek mého života..

Každopádně, pokud je tvůj manžel panna, tak tam je to jasné. Ti chtějí mít partnerku jen pro sebe. Děti je nezajímá. Zkušenost i od mého otce, který takto zplodil 4 děti a ze všech si všímá alespoň trochu mě + zkušenost od mých ex. Pro ně je primární partnerka. Jen si s ním nedělej díte, pokud si nebudeš jistá. Jste manželé, ale dokud tam nejsou děti, tak je situace o něco snadnější a hlavně mu neříkej o nějakém záměru odchodu s tím, že by pak na tebe vytasil, že chce miminko a ťuťu, protože na to slyší každá ženská. Pak je dítě a vztah s manželem nic moc..ale přeji ti, ať to dobře dopadne pro tebe.

Cituji SOLU: No i to mě přijde jako strašně velké riziko,ale je to každého věc a to máš pravdu.
Jen pak nemám pochopení pro skládající se utrápené rodiče,když se nedej Bože právě nemoc ukáže brzy ............. a o dítě přijdou.

mě to spíš napadlo z té druhé stránky... bude mít děti a rakovina - nedej bože - agresivně zaútočí a děti zůstanou bez matky..

Cituji EleanorWoods: Jen si s ním nedělej díte, pokud si nebudeš jistá. Jste manželé, ale dokud tam nejsou děti, tak je situace o něco snadnější a hlavně mu neříkala o nějakém záměru odchodu s tím, že by pak na tebe vytasil, že chce miminko a ťuťu, protože na to slyší každá ženská.

s tím souhlasím... dítě není lék na nefungující manželství..

Cituji Slunečnice009: nevím, zda je spokojený..on nemluví :-/

ale tak to přece nejde ani si to nedovedu představit.. vůbec nemluvíte? ani třeba u večeře, televize? nedá se to nijak nadhodit?

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christal: mě to spíš napadlo z té druhé stránky... bude mít děti a rakovina - nedej bože - agresivně zaútočí a děti zůstanou bez matky..

Mně taky takhle. Měla bych starch, že se o děti nikdo nepostará. Řešila bych to určitě velkou pojistkou, otázka je zda ji někdo s takovou diagnozou pojistí a domluvou s příbuznými, sondovat zda je někdo kdo by se o ně postural.

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Christal, Siiri, a ostaní... Holky proboha, to nemůžete myslet vážně!
Zakladatelka nemá 90% šanci že zemře předčasně! Ona má 90% šanci, že u ní rakovina vypukne, ne že na ni zemře! Víte, kolik lidí ve vašem okolí prodělalo rakovinu, jen se s tím nikomu nesvěřovali? A fungují po vyléčení vesele dál?
Prohoba, 90% šance že dostane rakovinu přece ještě není žádný definitivní ortel smrti, vzpamatujte se!
Rakovinu má dnes v mém okolí opravdu kdekdo (včetně pár mladých lidí před 30), nikomu nic zlého nepřeji, ale podle mě kdyby si některé z těch, které tu zakladatelku soudí, prošly stejným vyšetřením jako ona sama, zjistily by dost možná, že ten gen v sobě mají taky! A i kdyby ho nakrásně neměly, tak to není vůbec žádná záruka, že rakovinou neonemocní!
Kdo nemá genetické predispozice k rakovině, bude je mít třeba zase k vysokému tlaku, cukrovce, infarktu, mozkové mrtvici, roztroušené skleróze, únavovému syndromu... Těch nemocí je tolik!
Naopak si myslím, že tím že zakladatelka o svých predispozicích ví a bude docházet na pravidelná vyšetření, tak je u ní téměř jisté, že se případný nádor podchytí v ranném stadiu. Narozdíl od spousty těch, které v přesvědčení o svém nezlomném zdraví k doktorovi ani nepáchly a když už, tak bylo pozdě.

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christal: bude mít děti a rakovina - nedej bože - agresivně zaútočí a děti zůstanou bez matky..

Napadlo mne to v podobné souvislosti. Znám dva případy, kteří přišli o matku (15 a 17let) a oba to pak měli dost těžké. V jednom případě to bylo hodně těžké, protože vztah s otcem byl špatný. Takže opravdu na dětech trváš, tak jedině s partnerem, který o rodinu stojí a případně by se o ni postaral (promiň, vím, že to zní hnusně, ale pragmatismus je potřeba).

Zkus třeba s manželem naplánovat nějaký společný víkend, někam vyrazit - lyžovat, do lázní, po památkách, tam se určitě najde příležitost (oběd/večeře, posezení na vyhlídce) na to si popovídat, říct mu jak se cítíš. Někteří lidé (především muži) mají hodně nízkou emoční inetligenci/stupeň empatie a dokud jim to nevysvětlíš, tak náznaky nechápou.

 

Téma Vzpomínky, strach z přítomnosti i budoucnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené