arrow
profile_image
CarolineSweet
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na suertte: jsou to jizvičky, časem zesvětlají, hlavně je chraň před sluníčkem něčím s SPF, ať nezpigmentují, jinak by ti zůstaly napořád, pokud bys je neodstranila pulsním světlem nebo laserem

Cituji CarolineSweet: já Diane beru už 8. rokem

To je vysokohormonální antikoncepce, neměla by se brát déle jak rok či dva. To, že ty nevidíš problém, neznamená, že nějaký ve tvém těle opravdu není.

arrow
profile_image
CarolineSweet
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999: já vím, že je to vysokohormonální antikoncepce, ale proč by mi gynekoložka neřekla, že se smí brát jen několik let? jakou antikoncepci bys mi tedy doporučila ty, aby pomáhala na pleť a byla nízkohormonální? myslím, že takové nejsou ... Diane mi vyřešila problém s pletí, předmenstruačními šílenými bolestmi a silnou menstruací, nějaká nízkohormonální, která tohle zaručeně umí?

Cituji CarolineSweet: já vím, že je to vysokohormonální antikoncepce, ale proč by mi gynekoložka neřekla, že se smí brát jen několik let?

Mně to taky nejdříve neřekla, tvářila se, že je vše v pořádku, že ji snad můžu brát do smrti. Pak najednou jsem přišla na běžnou kontrolu (po 5 letech braní) a najednou na mě hrozně tlačila, že musím vysadit a že už ji beru dlouho a proč jsem ji sama neupozornila už po třech letech. Že jestliže hned nevysadím, tak kdo ví, jestli moje vaječníky ještě budou umět samy fungovat.

Cituji CarolineSweet: jakou antikoncepci bys mi tedy doporučila ty, aby pomáhala na pleť a byla nízkohormonální?

Nedovolila bych si nikdy jako laik doporučovat léky na předpis, zvlášť co se týče HA, to mi nepřísluší.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji CarolineSweet: nějaká nízkohormonální, která tohle zaručeně umí?

Beru YAZ, u mě na pleť super a to jsem problémy s akné měla. Myslím že ta docela nízkohormonální je, ale moc se v tom nevyznám tak nechci říkat blbosti

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji CarolineSweet: já Diane beru už 8. rokem a nemám s ní žádný problém ...

hu, další budoucí oběť HA...

osobně bych ti poradila nechat si radši udělat jaterní testy a cévní vyšetření. hodně žen nemá žádný problém a pak najednou mají trombózu.

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ifka.d: Beru YAZ, u mě na pleť super a to jsem problémy s akné měla.

Ano, YAZ je nízkohormonální HA. Beru ji čtvrt roku a pleť mám v katastrofálním stavu, takže je to zase individuální...samozřejmě to může být i něčím jiným. Akné se mi teď tvoří mnohem víc, než když jsem měla před braním YAZ čtvrt roku bez HA nebo když jsem ještě před tím brala jinou HA.

arrow
profile_image
akret452
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě teda antikoncepce na akné nezabírá vůbec

arrow
profile_image
obulka
od 26. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě zabrala asi po 3 měsících. Brala jsem minervu a opravdu anikoncepce je to jediný co mi pomohlo na plet. Jen co jsem ji vysadila tak se asi za cca 2 měsících plet osypala a je zas ze mě "zrudička" . Jsem zoufalá ...ted se snažím co se dá patlat na obličej atd. ale fakt vážně uvažuju že si jí zas nechám napsat i když jí nepotřebuju .... No uvidíme ...

arrow
profile_image
wreven mojeid
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na obulka:
Do toho bych nešla, je to sice už asi 3/4 roku, co mě to trápí, ale pomalu to začíná mizet . Hodně mi pomohlo užívání zinku a myju se takovým mýdlem konopným, který mi taky pomohlo (měla jsem konopný sprcháč, krémy...a nic, ale to mýdlo je boží ) a taky začíná léto, sluníčko taky pomůže.
Držím palce

arrow
profile_image
Veronikkka
od 27. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já sem před dvěma lety začla brát antikoncepci Minerva,neměla sem pravidelnou menstruaci a celkem mě už štvala aknózní pleť,kterou sem měla už tak od páté třídy.Akné sem měla jen na čele a na bradě,ale za ty roky mě štvala jen na těchto místech.Minervu sem začla brát ve svých 15 nebo 16 letech.Po půl roce užívání antikoncepce Minerva se mě pleť tak strašně zhoršila,začaly se mi dělat velké bolavé pupínky na lícních kostech,z toho sem měla i podlitiny a když sem vyšla v zimě ven,tak sem pleť měla tak nechutně fialovou,že sem to fakt nechápala,doktor mi slíbil že se mi pleť zlepší,né zhorší,takže to byl pro mě celkem šok.Zašla sem si k němu a řekla mu že se mu pleť strašně zhoršila,že nevím co mám dělat a on mi řekl že mám ještě pokračovat v braní této antikoncepce,že celková změna půjde vidět až za rok..Pak sem si našla na internetu,že některé antikoncepce i pleť umí ještě víc zhoršit,teď rok beru Diane 35 zezačátku se mi zdálo že mi to akné na těch lícních kostech a tak celkově trochu zmizlo,ale zas mám s tím problém a příjde mi,že se mi to postupně zas vrací,nevím jestli je to tou zimou,protože v létě sem měla pleť bezvadnou bez jakéhokoli pupínku,možná mi pomohlo i moře a slunko.Takže nevím jakou třetí antikoncepci bych vyzkoušela,protože mám strach že se mi pleť ještě víc zhorší.A zrovna dvakrát dobré není měnit antikoncepci nějak moc...Jinak sem si říkala jestli nemám vyzkoušet i nějaké vitamíny třeba zinek,pangamin nebo i B-komplex.Ke kožní chodím předepsala mi Eryfluid antibiotikovou vodičku a Eclaran 5,ale příjde mi že už mi to ani moc nezabírá,pleť si za nějaký čas na určité věci zvykne.Podle mě se musí čistit člověk i zevnitř,akné je důkaz toho,že je v těle nepořádek a tělo se s tím nedokáže nijak vyrovnat a tak se to projeví na pleti,proto sem si koupila Zelený jíl ve Zdravé lékárně a uvidím...Jinak bych poprosila o radu těch vitamínů a popřípadě i té antikoncepce,jestli má někdo podobné,nebo stejné zkušenosti jako já,děkuji moc..

arrow
profile_image
Maru23
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

chci začít brát chloe ale nejsem si jistá.. Možná sem jeden z těch špatných příkladů, ale moje pleť je opravdu hrozná a potřebuji to nějak zpravit tak chci začít.. Mám?.. )

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Reaguji na Maru23:
A budeš ji brát až do smrti? Protože jestli ne, tak po vysazení bude pleť ve stejném, ne-li horším stavu.

To je neuvěřitelný, co se nyní okolo braní HAK děje.... Před lety prostě gynekologové neříkali nic o tom, co je HAK zač a předepisovali jak na běžícím pásu komukoliv, bez jaterních testů, bez testů trombofilních stavů, neptali se na výskyt trombů a embolií v rodině...Všechny jsme si ty sajrajty nechaly nasadit, pod slibem toho, že akné "vyléčí", ano, opravdu to bylo prezentované, že HAk je poslední možnost léčby akné... Ale to, že po vysazení se to vrátí a ne-li v horší podobě - nikdo nereferoval. Takže psát: nemám problém s Diane, nemám problém s braním HAk...hmm..to věřím, po vysazení ale ty problémy většinou začnou. A někdy bývá pozdě. Z okolí znám případy úmrtí holčin (sportovkyň), které zemřely na zástavu srdce způsobenou uvolněným trombem (sraženina). Brali antikoncepci a měli některou z trombofilních mutací... A při nich je HAK opravdu hazard se životem....Ale vím, jaké to je mít na obličeji paseku, tak se člověk chytne i takového stébla, jakým HAK je ...

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maru23: Jedním slovem Ne. Po vysazení si pak zažiješ hodně zlé časy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené