Smazat

Zlí lidi

Dobrý den děvčata, jsem tu nová, ale již několik let jsem čtenářkou tohoto webu. Co mě podnítilo si založit účet a napsat? Zasáhla mě včerejší reportáž v Diváckých zprávách na Primě. Ukazovali, jak někdo se zbavil psa krutým způsobem. Uvázal ho v lese a pes tam několik dní umíral. Mě tyto případy (a že jich je kolem nás čím dál více) chytají za srdce a rvou. Divila jsem se mamce, že přepíná na jiný televizní kanál, když o týrání mluví, ale já už to taky nezvládám. V noci nespím, myslím na psi, kteří trpí kvůli bezohlednosti páníčka... Jsem majitelkou psa a vím, co pes prožívá, jak žije s rodinou, umí chápat situace a zároveň na ně adekvátně reaguje... Lidi jsou zlí a nechápu, že si tu zlost vybíjejí na nejlepším příteli člověka.
 
arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Janča92:

jééjda spasitelka promluvila

Tím , že budeš přispívat finančně na útulky a budeš hledat náhradní rodiny pro pejsky nezměníš jeden holý fakt a to chování lídí vůči zvířatům.

Cituji Janča92: Ono se řekne "je to hrozný že s tim nikdo nic nedělá" ale proč to nejste třeba vy které se s tím něco pokusí udělat? Kritizovat a dělat mrtvého brouka umí každý, ale udělat něco pro zlepšení? To je asi moc namáhavé

A proč to nejsi teda ty , která místo vyrypování nejde dělat osvětu ,když máš tak utkvělý pocit, že tím něco změníš?

Cituji Janča92: tomu se říká diskuze.. reaguju na to co kdo napíše a na to jak to vyzní, nic si nedomýšlim..

Mno a to je možná ten problém nejdřív přemýšlej a pak reaguj.Tvý příspěvky mi taky vyznívají jako čirý alibismus.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janča92, když mi poradíš, jak mám vyřešit jeden konkrétní problém, co jsem popsala na předešlé stránce, nebo jak bys jej řešila ty, tak si na tebe změním názor Tím, že někde donesu granule tomuto konkrétnímu několika týdennímu štěněti určitě nepomůžu .... Podporovat cokoliv, co pomůže, je hezké ale tady si pleteš si pojmy s dojmy, tady jde o jednání různých kriplů a ne o řešení jeho následků ...
Taky jsem něco zaslechla o změně zákona, ale nic bližšího nevím.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se trápím s každým pobíhajícím pejskem a kočkou. Tuhle jsem v globusu nakoupila a šunku jsem ani nedonesla domů, protože jsem s ní nakrmila kočky potulující se na parkovišti. Jsem vyřízená když v těchto mrazech vidím venkovní zvířata, je mi jich tak moc líto, a´t je to pes, kočka, pták, cokoliv. Tuhle jsem viděla na silnici asi kilometr od baráku kočku, které někdo ujel hlavu. Ležela tam bez té hlavy, tak jsem si říkala, že jedu za 10 min zpět, tak že se překonám a to tělo za nohy odtáhnu do blízkého křoví, ať tam chudinka tak neleží. A než jsem se vrátila, tak jí někdo komplet rozjel (což si myslím, že bylo schválně, protože ležela přesně na středové čáře, takže bylo snadné se jí vyhnout). Takže sundat bez lopaty už nešla. Týden trvalo, než se to tělo rozpadlo v prach, zbytek smyl déšť. Den co den , kdy jsem to viděla, jsem přijela domů se slzami v očích. V mém okolí to nikdo nechápal.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: Nikde jsem se tu nic o lhostejnosti nedočetla. Zde je řeč o sadistickém týrání zvířat - tedy o tom, jak se někteří ke zvířatům chovají a o tom, že to je to nezvratná skutečnost. Zvíře, které přežije, je potom možné podporovat a s tím jen a jen souhlasím, ať už finančně, materiálně nebo osvojením - ale to už je - jak dámy nade mnou psaly - následek toho, co nás všechny v týhle diskuze se*e a to je chování člověka!! Že někdo nedokouká reportáž o psíkovi trýznivě utýraném k smrti se spoustou výživných záběrů nevypovídá nic o lhostejnosti. Naopak to značí citlivost. Kdo chce pomoct, svou cestu přispění si najde.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Janča92:

Cituji whisper: A mě zase rozčílilo, že si dovoluješ reagovat na něco, o čem nic nevíš. To, že se na to nechci dívat v televizi neznamená, že před tím zavírám oči a že nepomáhám. Nevíš, kdo tady jak pomáhá, tak přestaň napadat a vymýšlet nesmysly.

Přesně tak. Taky se na televizi nedívám, politika mě nezajímá, krimi taky příliš ne, navíc na to nemám čas ani náladu, to ovšem neznamená, že před tím zavírám oči přece

Cituji Janča92: a co konkrétně ti přijde mimo? nikdo nenapsal že jsem jediná kdo pomáhá, vim že nejsem ale prostě jsem reagovala VÝHRADNĚ na to, že si člověk nechce kazit den tak na ty reportáže raději nekouká.. prostě to tak vyznělo..

Někomu to prostě nedělá dobře vidět někde hořící kočku v kleci, psa, který má svrab a neskutečnou podváhu, psa, který prošel psíma zápasama atd...

Cituji whisper: To by mě opravdu zajímalo, jak jsi z této diskuze odvodila, že je tady tolik lhostejných. Já to teda z příspěvků nepoznám. Proto mě udivuje, že takto reaguješ.

Souhlasím

Cituji Cindova: souhlasím, aby to bylo i u nás. I když ono s novelou občanského zákoníku přichází zrovna v souvislosti se zvířaty nějaká novinka, ale ještě to nemám nastudované, tak nechci kecat co přesně.

No bylo by na čase. Jak je daleko od týrání zvířete k týrání člověka? Myslím, že ne moc. Nechápu to potěšení z týrání, ten člověk musí být těžce na hlavu a nebezpečný pro své okolí

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak jsem na FB četla, že se opravdu od ledna zákon mění!! SUPER!

Cituji dadabus: Lidi kolem v baráku to zkoušeli po dobrém, slušně jim vysvětlovali situaci - nic. Můj bývalý dělá jen noční směny, nabídl se jim, že se bude o štěndo starat přes den on - nic.

tak to jsou dem.nti.
Chápu, že ho třeba chtějí naučit, aby doma vydrželo samo... ale to, že se vrací z práce až večer, je příliš velký nápor na malé štěně. S pomocí Tvého bývalého by mohli krásně postupně prodlužovat čas kdy by pak bylo samo. Protože pár hodin o samotě dospělý pes vydrží a ještě se hezky prospí, ale takhle celý den zavřené stěně samo....

Cituji Janča92: To č-umim kolik lhostejných lidí je na téhle diskuzi říkáte jak moc vás mrzí, jak se někteří ke psům (zvířatům obecně ) chovají ale sami nic neuděláte? Jenom zavíráte oči a předstíráte že to neexistuje? To je snad ještě horší..

myslím, že ten útočný tón je zbytečný. Co Ty vůbec můžeš vědět, co konkrétního zdejší holky pro zvířata dělají? Že pak ale už nemají sílu koukat na další reportáže, kde je detailně probíráno týrání, je jejich volba. Ne každý je tak silný a útočný jako Ty.

Já se problematice týrání zvířat (i hospodářských) věnovala kdysi mnohem víc a musím sebekriticky říct, že mi málem hráblo. Viděla jsem hodně drsných videí, načetla kvanta materiálu (abych byla v obraze), x případů viděla naživo... a musím říct, že stačilo.
Dnes ráda přispěju, pomůžu i jinak (tam kde věřím, že to jde do dobrých rukou), ale už na žádné drsné reportáže a spol. nekoukám. Prostě ne. Nechám to drsnějších lidem.

Cituji Moňas: Jak je daleko od týrání zvířete k týrání člověka? Myslím, že ne moc. Nechápu to potěšení z týrání, ten člověk musí být těžce na hlavu a nebezpečný pro své okolí

přesně. Jakmile se o někom dozvím, že je schopný se takhle chovat ke zvířeti, přestává pro mne být člověkem a je už jen zrůdou.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moňas: Jo, NOZ bude klasifikovat zvířata jako "smysly nadané živé tvory", konečně se dočkáme Ale osobně si myslim, že žádnej zázrak nevymysleli.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Johanita: osobně si myslim, že žádnej zázrak nevymysleli.

taky si myslím, snad to bude trestaný víc, než blbou pokutou

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak tyhlety reportáže mě vždy rozbrečí! Je to něco strašnýho, chce se mi vždy zvracet a nevím co mám dělat prostě S přítelem pomáháme místnímu útulku, ale vždycky jde pomáhat víc.. Stala jsem se vegankou a jsem ráda, že nejím žádná zvířátka, ani nic podobného, ale to svět nespasí.. Sama jsem jednou videla, jak chlap předemnou kopal do vlčáka a řval, že ho zabije a všichnina ulici stáli a čuměli-nedivim se, je to šokojící-a tak jsem za nim šla a ptala se proč má psa, když ho nemá rád.. a dál jsem nemohla přes slzy mluvit. Ten pes ho jistě miluje i přes všechny hrůzy co mu dělá. Sama mám dvě fenky a miluju je jako děti. Člověk, co úmyslně ublíží zvířeti pro mě není člověkem. Sama jsem jednou asi v 6ti letech schvalně zabyla motýla, běláska, a do dneška na to myslim a mám výčitky. Ty lidi, co týraj zvířata jsou zrůdy a nemají svědomí.

 

Váš příspěvek

Zlí lidi

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené