Smazat

Zrada od nejlepšího kamaráda

Budu psát o tom, jak mě zradil můj nejlepší kamarád.Nevím, jak se mám zachovat, protože mi moc ublížil. Už jsme se oba moc těšily. A pak se dozvím takovou věc. Oba mame 22let.

Zdravím,

Chtěl jsem se tady vyzpovídat a zeptat se na vaše rady. Chodím přes 3 a půl roku s přítelkyní. Vztah nám celkem klape, ale už to není samozřejmě co to bývalo. Někdy se dost hádáme ale zase se to rychle uklidní. Moje přítelkyně studuje VŠ. Momentálně nastupuje do 2.ročníku. Já mám pouze výuční list a maturitu. Vždycky jsem chtěl, vycestovat do zahraničí. Byl to odjakživa můj sen. Chtěl jsem se naučit dobře anglicky a samozřejmě vydělat.

Po maturitě, jsem nastoupil na jazykovku kde jsem se učil anglicky každý den. Angličtina mě hodně začala bavit a tak jsem se rozhodl, že odcestuju do Anglie. Rozhodl jsem se, že odcestuji koncem října s mým nejlepším kamarádem, který chodil se mnou na jazykovku také. Všechno jsme si v Anglii domluvili, ubytování, letenku a další blbosti na úřadech. Měli jsme to vše zařízené už v dubnu. Ale ten můj nejlepší kamarád, vycouval a nikam nejede. Jel na Slovensko za babičkou a tam potkal holku během týdne. Dokonce se k ní odstěhoval. Po telefonu mi zdělil že nikam neletí, že se omlouvá… Dělal ze sebe chudáčka, že se zamiloval. Já to sice chápu, ale tohle je moc. Už jsme byli předem domluvení. Tohle mi příjde jako fakt velká podpásovka. Řekl jsem mu, že tohle je na mě moc a že spolu končíme. Už to pro mě není v žádném případě nejlepší kamarád ale jen takový ten člověk kterého znám. Ať se na mě nezlobí ale tohle opravdu přehnal. Vrchol všeho bylo, že mi na konci řekl, že mu pak musím přijít na svatbu! Zná se s ní opravdu chviličku. Ona bydlí v Košicích.

Nevím, co si mám myslet. Odletět budu muset sám. Vím, že to nebude lehké ale aspoň se pořádně otrkám a budu samostatná jednotka.

S přítelkyní chceme držet vztah na dálku. Opravdu nevím, jestli to vydrží. Mám jí moc rád. Ale jsem realista a vím, že se může stát cokoliv. Vždy už radši počítám s horší verzí. Chtěl bych tam zůstat delší dobu ale vše bude záležet podle práce.

Co by jste dělali vy? Jak by jste se zachovali?

Předem vám děkuji za vaše odpověďi a doufám, že se tady nenajdou lidi, co budou jen urážet a mít nemístné poznámky.

Díky

Filip
 

A jak se asi cítí tvoje přítelkyně na to už jsi myslel? Možná je také zhrzená. Tak si to kamarád rozmyslel. Na to má snad právo ne? On se patrně asi zrovna zamiloval a nechce to pustit. Tys byl zamilovaný a pustil jsi to. Pokud už máš vše domluvené, tak jeď, když je to tvůj sen. Pro tvého kamaráda to asi zase tak velký sen nebyl. Třeba to s tou holkou nedopadne a odjede později. V cizině poznáš nové lidi a věřím, že tam budeš mít co dělat.

PS: čekala jsem teda horší story. Něco v tom smyslu,že se kamarád rozhodl, že tu zůstane s tvou přítelkyní No drž se a nezahazuj přátelství a neurážej se

arrow
profile_image
Filip12345
od 15. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne není v tom nic jiného.

Ale zdá se mi to bláznivé. Po pár dnech potkat holku a zamilovat se( tohle ještě chápu) ale hned se k ní stěhovat? Ještě do Košic? To je skoro Ukrajina. Ty lidi tam jsou jinak divočejší. Ho kopne za půl roku do zadku a bude rád v ČR. Dokonce blázen si ji chce vzít. Opět opakuju, po pár dnech co ji znám. Vyřizuje si občanku slovenskou a další papíry.

Nejvíce mě na tom mrzí to, že jsme měli vše zaplacené už v dubnu. A dokonce od prosince 2013 jsme hledali na netu kde pojedeme. Oba jsme si slíbili že určo pojedeme spolu. On se hlavně pořád bál, že nakonec nebudu chtít odjet protože, mám přítelkyni. On se ještě ke konci, června rozešel s holkou a o to víc chtěl odjet. Každý den, mi o tom mluvil jak se tam už těší.

Začátkem sprna mi řekl, že pojede na Slovensko za babičkou na týden. Že bude za týden doma. Ok. Vůbec sem mu nevolal atd. Věděl jsem že je tam. Ale po 14 dnech když se neozval, tak jsem mu volal. Telefon vyzváněl ale nebral mi ho. Bylo mi to divné, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Pak po dalším týdnu mi zavolal a řekl mi po telefonu, že nikam nejede. Kdyby mi to řekl aspoň do očí.

Nevěřil jsem tomu.... Největší mazec ale je, že už se podobná věc s ním stala. On se před 5 lety odstěhoval na Slovensko a nikomu ani mě nic neřekl. Nikdo nevěděl co se stalo. Nedustupný na mobilu, FB zrušil... prostě nic. Po roce se mi ozval. Pak se vrátil a dělal jako by nic. Já mu to odpustil. Ale teď je hodně podobná situace. Nevím, co si o tom mám vše myslet.

Každý den chodím na brigádu abych měl vyděláno na začátek, on mohl jít taky tam kde já. Ptal jsem se a místo by pro něj měli. Ale on se na to vykašlal. Radši si denně spal do 12 až do 13:00. Nechci se nějak hodnotit, protože to nemám rád ale myslím si, že jsem pracovitý člověk. Nevadí mi tvrdá práce. Od malička dělám sport. Momentálně hraju florbal na prvoligové úrovni. Ale dávám si pauzu, protože pojedu pryč.

Možná, je dobře, že tam se mnou nepojede. Třeba by mě podělal tam.

Nevím, i po tom všem ho mám hluboko v srdci pořád rád. Měli jsme super zážitky ale hodně mě naštval.

Co se týče mojí přítelkyně, hodně jí miluji. Máme krásný vztah. Ona o mém záměru věděla asi rok do předu. Podporuje mě, jela by strašně ráda se mnou ale studuje VŠ. A její rodiče, by jí nepustili. Budeme se snažit vztah udržet na dálku. Bud nás to posílí nebo se rozejdeme.

Tvůj kamarád je asi trošku nevyzrálý a rozhoduje se podle toho, jak se mu zrovna chce. Jinak to je normálka, že když se zrovna zamilujete, tak se vše točí kolem nás, ale to ho zase přejde a nebo to přejde jí. Bohužel je teď prioritou číslo jedna ona. Pokud se takto chová často a vadí ti to, tak to asi nebude ten nejlepší přítel, ale na druhou stranu nejlepší přítel nemusí být pořád vedle nás za každé situace. Neměl do čeho píchnout, tak se rozhodl, že pojede s tebou a teď se zamiloval a asi s ním nehneš. Zvládneš to sám, protože to chceš víc. V Anglii je i hodně Čechů, tak tě to určitě přejde. Já jsem také přišla o nejlepší kamarádku byly jsme na střední pořád spolu a pak to skončilo jedním večerem. Lidé přichází a odchází a pak se třeba zase někdy v životě potkají. Já znám páry, co se rozešly, ale znám i jeden, co to udržuje na dálku. On je v Londýně a ona tam za ním lítá. Ty letenky kolikrát nic nestojí a je to kousek. Lepší než třeba USA, tak třeba to překonáte.

Cituji Filip12345: Možná, je dobře, že tam se mnou nepojede. Třeba by mě podělal tam.

Přesně Já nevím jak ty, ale já potkala hodně lidí na které se nedá spolehnout a proto je lepší, když nad tím člověk mávne rukou. Třeba si kamarád za tu dobu ujasní svoje plány a bude s ním lepší pořízení v budoucnu a nebo také ne )

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08: souhlasím. Jako ať se na mě nikdo nezlobí ale tohle je prostě podraz. Nechápu názor že by ses mu měl omlouvat nebo dokonce že je tvá reakce přehnaná. Já bych byla taky naštvaná člověk vše zařizuje plánuje a neni to cesta do obchodu pro rohlíky, možna mužeš být rád protože bůh vi jak by se kamarád zachoval tam.
Tohle pro mé neni pravý přítel ale očividně někdo kdo tě využije kdy potřebuje viz to co udělal již dříve.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Teda já čekala něco v tom stylu, že ti nej kámoš přebral holku nebo tak něco a ono tohle. No bože, tak si to rozmyslel, to se holt občas stává. Tak vycestuj sám nebo se bez něj bojíš, že tak vyvádíš?

arrow
profile_image
Filip12345
od 15. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lady Flame:
Ty jsi zase nějaká chytrá ne?
Nebojím se, mám 22 let. Ale jisté obavy tam jsou. Prostě jsem s tím počítal. Bože, jak já miluju ty lidi, kteří, hej to se stává, tak co jako?

Že jsi čekala, že mi přebral holku. To bych se tady s tím nesvěřoval ale řešil bych to jinak. Nejprve bych mu dal přes čuňu a skončil by u mě nadobro... To je snad logické.

A že jsi to rozmyslel? Tohle není normální. Víš co, přečti si, co jsem psal předtím a budeš vědět.

arrow
profile_image
horsey
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Filip12345:
No já bych se něho vybodla a natruc odjela sama. Určo se v UK neztratíš( vím to pač tu žiji již 17 let a to jsem sem odjela ÚPLNĚ SAMA bez jakýkoliv známých)
Ten tvůj kámoš mi přijde velmi dětinský a nevyzrálý a jedná jak puberťák. Takhle se nechovají dospělí plně smýšlící lidé)
Představ si jak by se potom někdy podobně zachoval třeba v UK a provedl ti něco takovýho tam?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Filip12345: Jsi na veřejné diskuzi a nemůžeš očekávat, že každý bude sdílet tvůj smutek/vztek. Ptal ses, jak bychom se zachovali my - ano, mrzelo by mě to, ale rozhodně bych z toho nedělala takové dráma, prostě bych se sebrala a odjela sama. Toť z mé strany vše.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to nepříjemné, ale není to, podle mne, takové drama, jak to líčíš
Pokud jsi výjezdní náklady neplatil za něj, tak jsi vlastně přišel jen o parťáka, což se občas stává i v jiných oblastech života. Zvykni si na to, že lidé kolem tebe občas budou jednat trochu nevyzpytatelně a ne vždy se zachovají tak, jak by sis to ty představoval. Je to jejich rozhodování a jejich svobodná vůle. Chápu, že jsi zklamaný a že jsi s ním počítal, ale důležité je to, že ty sám víš, co chceš, předpokládám, že tam jedeš kvůli sobě a za svým cílem. To je hlavní. A třeba si tam najdeš mnohem lepšího kamaráda, než je tenhle, protože ten je, nejspíš

Cituji horsey: velmi dětinský a nevyzrálý

Život se nedá tak úplně nalajnovat, neběží podle plánu, ale to je na něm někdy to nejhezčí

Cituji panda08: e je to poměrně sobecký člověk, který myslí jen sám na sebe

A nutit ho ať jede není sobecké? Ten kluk je po maturitě, tak snad dokáže jet sám do Anglie a nezhroutí se mu z toho svět, ne? Každý má právo se rozhodnout. I kdybych stála u odbavení a řekla si, že tam vlastně nechci, tak to udělám, protože to chci. Proč by ten kamarád měl na něj brát ohledy, když zakladatel také nebral ohledy na přítelkyni a prostě tam jet chce a chce mít tu zkušenost. Já bych zase nechtěla za kamaráda někoho, kdo se urazí vždy, když nedorázím na nějakou párty, narozeniny a další věci. Prostě se člověk nezavděčí všem. Dokud se ten kamarád nezamiloval, tak asi jiný plán neměl. A co?

Cituji amelie1111: e to nepříjemné, ale není to, podle mne, takové drama, jak to líčíš
Pokud jsi výjezdní náklady neplatil za něj, tak jsi vlastně přišel jen o parťáka, což se občas stává i v jiných oblastech života. Zvykni si na to, že lidé kolem tebe občas budou jednat trochu nevyzpytatelně a ne vždy se zachovají tak, jak by sis to ty představoval. Je to jejich rozhodování a jejich svobodná vůle. Chápu, že jsi zklamaný a že jsi s ním počítal, ale důležité je to, že ty sám víš, co chceš, předpokládám, že tam jedeš kvůli sobě a za svým cílem. To je hlavní. A třeba si tam najdeš mnohem lepšího kamaráda, než je tenhle, protože ten je, nejspíš

S tímto souhlasím.

arrow
profile_image
Filip12345
od 15. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

amelie1111
Tak ty máš velmi zajímavé názory. Nestačím se divit. Tady nejde o to jestli jede nebo nikoliv. Ale jen jde o to, že se takový výdrb nedělà.

Pojedu sám. Nemám s tím problém ale budu si o něm myslet svoje. A o tobě si myslím svoje taky. Když jsi napsala takový blábol.

Reaguji na Filip12345: Já nějak nevím moc co se tu řeší ... ? No, náklady máte zaplacené. To, že on nakonec nepojede, bude mít pro tebe nějaké finanční následky? Nějaké pokuty nebo něco podobného? Pokud ne, tak se tu jedná jen o to, že je tvůj "kamarád" nevyzpytatelný. Nedá se jeho místo nahradit někým jiným z tvých přátel?

Samotnou by mě to vytočilo asi do velmi závratných výšin a o lásce až za hrob po týdenní známosti bych si myslela své (a asi bych mu to vyventilovala), ale to je tak jediné co můžeš udělat. Nejet a nechat propadnout již uhrazené náklady je blbost. Předpokládám, že ty jeho náklady mu nikdo nevrátí.

arrow
profile_image
Filip12345
od 15. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja jsem se snažil shánět náhradu. Zatím neúspěšně. Hlavně on by se měl snažit jsou to jeho peníze. Ale zase tam nechci jet s kdoví s kým. To radši sám.

 

Téma Zrada od nejlepšího kamaráda je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené