Smazat

"Nevěrná" žena - věrný manžel

Zajímá mne Vás názor na takový vztah, případně na vztah, kde on je tzv. cuckold.
Já si myslím, že manžel má být pro ženu opora, jistota, má být druh, který jde po jejím boku, ale to je něco jiného než partner. Partnerem je na začátku, ale později už asi ne. Myslím, že je správné ženě dopřát novou vášeň a může se i zaláskovat a svého partnera netajit. Může si prožít i jiný vztah, ale hluboký duševní vztah, jaký s manželem má, pokračuje.
 

Cituji Charmeuse: Nejsem zastánce dělení se o partnera, nemusela jsem to řešit, ale chápu, že někdo má životní filozofii takovou, že milovat neznamená vlastnit a tím pádem by připadala v úvahu i ta legalizovaná nevěra. Podle mě může něco takového fungovat s partnerem, který je na stejné úrovni myšlení jako je zakladatel/ka a myslím, že to vyžaduje velkou dávku nesobeckosti, nezávislosti, zájmu o toho druhého a úcty, kterou si ale většina lidí v dnešní době, když přijde taková situace, asi těžko dokáže uchovat, protože jsou prostě zvyklí uvažovat jinak... Neodsuzuju takový způsob lásky, jen já to tak nemám. O takovém vztahu psal P. Coelho v knize Záhir, zajímavá četba.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji intimni1: Že by bylo lepší, kdyby člověk mohl být upřímný. Nemusí to být jen o tom, že ten nevěrný chce ulevit svému svědomí ve smyslu alibismu. Prostě by byl upřímný, přiznal by chybu, litoval by toho ... To by mi přišlo fajn. Ve vztahu má upřímnost být. No, ale je to tak, že v tomhle ta upřímnost není možná

To jo, upřímnost je základ, proto si myslím se i lidi snaží být věrní - je to ten ideál. Protože upřímnost podle mně není možná ne proto, že by protějšek neodpustil - to on třeba i může odpustit, ale nastane ta nepříjemná volba - ublížit nebo být neupřímný.

Teda samozřejmě v případě, že to dotyčný nemá nastavené tak nějak uvolněněji, pak by ho to asi neranilo, ale to asi není tak obvyklé.

Reaguji na Minette: Nemohu než nesouhlasit. Se vším.

Téma jsem nepochopila...

Reaguji na Gekonka: Tak děkuji. To potěšilo. Já si tu knihu přečtu. Sám jsem se s tímhle přístupem nenarodil, ale až před několik lety to ve mně začalá nějak uzrávat a teď už vím, že to tak opravdu chci a vnímám to sám za sebe jako správné. Byl bych rád ženě věrný, kdežto ona ať má tu volnost. Já jí budu tu životní pestrost a šťavnatost přát a budu se z ní těšit.

Cituji Gekonka: Upřímně jsi tedy jediný muž kromě P. Coelha, o kterém jsem slyšela, že takto uvažuje - klobouk dolů

Nevím, co je na tom obdivuhodného.
Myslím si, že u takového typu uvažování se jedná jen o obyčejný kandaulismus převlečený za vznešená slova.
Jedná se tedy o úchylku a ne o normální chování.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji intimni1: Ale dokážu říct to, že když žena zažije s někým krásný sex, me to neponíží a budu jí krásný zážitek přát.

Mě připadá, že takový chlap je spíš trouba a podpantoflák. Takovýho ženská může jen využívat k něčemu jinému a sex si užívat s jiným(i). Takhle "tolerantního" chlapa bych teda nechtěla...

Zastávám názor, že pokud vztah klape, není třeba nevěra. I kdyby nebyl manžel třeba díky nemoci schopný sexu, tak přece jsou i jiné způsoby jak se uspokojit ne? Copak "ho" tam ženská musí pokaždý mít? Přijde mi to strašně zjednodušený pohled na svět... Nejde? Nejde. Tak jdeme dál...

Cituji Minette: Mimochodem co je to "cuckold"

Paroháč.
Ale pozor - dobrovolný. To znamená, že ho vzrušuje pohled na vlastní ženu, milující se s jiným mužem.
Citace z jedné diskuze:
"Jsem cuckold. Vzrušuje mě vidět partnerku při sexu s jiným, muset jim u toho poslušně sloužit, pomáhat jim, nebo se jen dívat, ale hlavně jí po něm muset vylízat kundičku, slízat z ní cizí semeno. Problém je, že novou takovou partnerku nemůžu najít."

Na té diskuzi také píše intimni a hledá přímo nevěrnou partnerku.
Takže milý chlapče, rozhodně ti neberu tvou výstřednost v sexu, ba dokonce ji svým způsobem chápu, ale není třeba nás oblbovat tím, jak jsi tolerantní.

Cituji True: intimni1

Cituji: Pěkný den ... Rád poznám ženu, která nedokáže nebo jen nechce být věrná. Budu Vás milovat a vážit si Vás, i když si domů třeba přivedete muže. Myslím si, že žena má právo sama si vybrat, s kým se bude milovat. Její partner by to měl přijmout a dál se snažit být své partnerce prospěšný a dělat vše, co jí na očích vidí a co ji bude dělat spokojenou či šťastnou. Dokonce si myslím, že žena má i právo sama si vybrat muže, s nímž by chtěla otěhotnět, a toto by měl její partner přijmout, a tedy miminko přijmout za své a milovat jej. Při tom všem by muž měl být své královně věrný, oddaný, i přestože ona sama s ním třeba sex bude odmítat. Nevím, zda je můj názor nenormální, ale takto to cítím ...
taky intimni1

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: Jedná se tedy o úchylku a ne o normální chování

Cituji True: Myslím si, že u takového typu uvažování se jedná jen o obyčejný kandaulismus převlečený za vznešená slova.Jedná se tedy o úchylku a ne o normální chování.

Nepotřebuju slyšet, že je to něco obdivuhodného. Proč taky. Je to jen můj názor a je právě takový. S kandaulismem to může mít něco společného, ale taky nemusí. Vše, co jsem psal, jsem psal upřímně, tak nepiště, že jde jen o převlečená slova, tedy neupřímnost.

Intimni, v žádném případě tě nemám v úmyslu urážet, ale pokud vezmu vše,co jsi tu psal za pravdu, tedy hlavně to, že jsi tolerantní, aby si žena mohla užít rozkoše i s někým jiným, řekni mi, jestli by jsi byl ochoten milovat věrnou ženu, tedy tu, která by chtěla prožívat slast jen s tebou...
...pokud ale hledáš hlavně to vzrušení s nevěrnou ženou, pak se u tebe nejedná o toleranci, ale o ukojení vlastní potřeby.

Reaguji na intimni1: podle mě to je úchylka a nevím tedy, s čím tu chceš poradit? nebo se chceš jen bavit o tom, jaký kdo na to má názor? (v té druhé otázce si nejsem moc jistá, protože ostatní názory tu moc nebereš). Nebo tu jen hledáš tu ženu, kterou údajně nemůžeš najít a bude tohle všechno s tebou sdílet?

Ná té představě nevidím nic špatného pokud to nikomu neubližuje a líbí se to i té partnerce. Není tajemstvím, že v dřívějších dobách spal každý s každým. Já to nezastávám, ale řekla bych, že v některých lidech to podvádění je. Nevěřím na celoživotní věrnost a každý si pomyslí na nějakou změnu. Rodiče mého kamaráda si pravidelně zvou někoho do trojky, protože už je nebaví sex ve dvou. Mě to třeba neláká, ale každý má svoje. Do cizích mi nic není.

 

Téma "Nevěrná" žena - věrný manžel je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené