4 potraviny, po kterých budete bez energie

Správná strava by vás měla nastartovat. Jenže co když se po jídle cítíte bez energie? Nesprávně zvolené potraviny mohou mít tlumící účinek, což má negativní vliv na fyzický i psychický výkon. Na které potraviny si dát pozor?

Tučné maso a omáčky

Tučné druhy masa, smetanové omáčky a k tomu houskový knedlík ? to je uspávadlo číslo jedna. Pokud si neplánujete dát po obědě šlofíka, raději se těmto pokrmům vyhýbejte a raději si naservírujte libové maso nebo třeba dobře připravené luštěniny. Pokud máte chuť na omáčku, udělejte si odlehčenou verzi, nepřehánějte to s množstvím a místo knedlíku dejte přednost vařené rýži, celozrnným těstovinám nebo si uvařte brambory.

Snídaňové cereálie

zoom

Vždyť snídaňové cereálie jsou zdravé! Pokud zvolíte správně, pak ano, ale jestli si vyberete průmyslově zpracované cereálie s hromadou přidaného cukru, za zdravé jídlo se to považovat nedá. A to platí o takřka jakékoliv vysoce průmyslově zpracované potravině. Mimo to kvůli vysokému obsahu cukru a často i tuku se po jejich konzumaci může dostavit únava. A to ze startu dne určitě nechcete.

Buchtičky se šodó

Patříte mezi milovníky sladkých jídel, jako jsou buchtičky s krémem, šišky s mlékem, cukrem a mákem nebo třeba sladké plněné knedlíky? Čas od času si je klidně dopřejte, ale pokud nechcete přibírat na váze a být bez energie, pochutnávejte si na nich spíše výjimečně. Podobně jako některé snídaňové cereálie obsahují tato jídla velké množství jednoduchých sacharidů, což může vést k únavě, ospalosti a celkové nevýkonnosti. Navíc vzhledem k tomu, že například buchtičky se šodó mají jen minimum bílkovin a vlákniny, brzy se po nich dostaví opět hlad.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.