4 potraviny, po kterých budete bez energie

Správná strava by vás měla nastartovat. Jenže co když se po jídle cítíte bez energie? Nesprávně zvolené potraviny mohou mít tlumící účinek, což má negativní vliv na fyzický i psychický výkon. Na které potraviny si dát pozor?

Tučné maso a omáčky

Tučné druhy masa, smetanové omáčky a k tomu houskový knedlík ? to je uspávadlo číslo jedna. Pokud si neplánujete dát po obědě šlofíka, raději se těmto pokrmům vyhýbejte a raději si naservírujte libové maso nebo třeba dobře připravené luštěniny. Pokud máte chuť na omáčku, udělejte si odlehčenou verzi, nepřehánějte to s množstvím a místo knedlíku dejte přednost vařené rýži, celozrnným těstovinám nebo si uvařte brambory.

Snídaňové cereálie

zoom

Vždyť snídaňové cereálie jsou zdravé! Pokud zvolíte správně, pak ano, ale jestli si vyberete průmyslově zpracované cereálie s hromadou přidaného cukru, za zdravé jídlo se to považovat nedá. A to platí o takřka jakékoliv vysoce průmyslově zpracované potravině. Mimo to kvůli vysokému obsahu cukru a často i tuku se po jejich konzumaci může dostavit únava. A to ze startu dne určitě nechcete.

Buchtičky se šodó

Patříte mezi milovníky sladkých jídel, jako jsou buchtičky s krémem, šišky s mlékem, cukrem a mákem nebo třeba sladké plněné knedlíky? Čas od času si je klidně dopřejte, ale pokud nechcete přibírat na váze a být bez energie, pochutnávejte si na nich spíše výjimečně. Podobně jako některé snídaňové cereálie obsahují tato jídla velké množství jednoduchých sacharidů, což může vést k únavě, ospalosti a celkové nevýkonnosti. Navíc vzhledem k tomu, že například buchtičky se šodó mají jen minimum bílkovin a vlákniny, brzy se po nich dostaví opět hlad.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Nehubnete? Na vině jsou emoce

Nehubnete? Na vině jsou emoce

Životní styl

Při hubnutí nerozhoduje pouze jídelníček. Jedním z častých důvodů, proč ručička na váze stoupá a vaše oblíbené džíny se podezřele zmenšují, jsou emoce!

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.