Hravé víkendy ve středních Čechách: Staňte se archeology pod bájnou horou Říp

Střední Čechy jsou zemí dětem zaslíbenou a možností aktivního vyžití tu najdete bezpočet. Nemůžete-li se rozhodnout, kam se za zábavou vydat, inspirujte se našimi tipy.

img

Nedaleko bájného vrchu Říp, na kterém stanul praotec Čech, se v úrodné krajině nachází HistoryPark Ledčice. Vezměte své malé objevitele a vydejte se na cestu do pravěku. V areálu na vás čeká celá řada činností, které prověří zručnost vás i vašich ratolestí. Vyzkoušíte si výrobu kamenné sekyrky a nástrojů z pazourků nebo střelbu z luku. V případě, kdy zvlhnou sirky, jistě oceníte novou dovednost. Trosečnické způsoby, jak rozdělat oheň, si osvojíte právě v HistoryParku. Na konci své návštěvy si nezapomeňte vyrobit vlastní originální prehistorický suvenýr, který vám bude tento zážitky nabitý den připomínat.

Muzeum technických hraček Velvary

V královském městě, jehož povýšení dodnes oplývá tajemství, naleznete muzeum, při jehož návštěvě se přenesete do dětských let. Sbírka obsahuje mechanické hračky poháněné strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem z let 1840–1960. V muzeu naleznete také dílničku s jednou z nejoblíbenějších českých stavebnic – Merkurem, nebo dětskou dopravní kancelář Československých drah.

Zoopark Zelčín

Odpočinout si po archeologických vykopávkách můžete v zooparku nedaleko královského Mělníka. V kontaktním zooparku se děti seznámí s domácími zvířaty, která si mohou pohladit i nakrmit. Zapůjčte si raft a užijte si nevšední zážitek na řece Vltavě. Nebo si zahrajte se svými dítky na indiány a ubytujte se na farmě v tee-pee stanech.

Hravý víkend zakončete návštěvou zámku Veltrusy a jeho rozsáhlého anglického parku s řadou menších staveb, nebo zavítejte na zámek Nelahozeves, kde se po celý rok koná řada akcí pro rodiny s dětmi.

Více informací a tipů na výlety najdete na www.strednicechy.cz Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!NOVÉ
Ani si nesedejte, jinak budete litovat

Ani si nesedejte, jinak budete litovat

Životní styl

Snažíte se zmírnit následky sedavého způsobu života tím, že po práci zařazujete pohybovou aktivitu? Pravidelný pohyb je zdraví prospěšný, pro zmírnění následků sedavého způsobu života  však nestačí. Nadměrné sezení má na zdraví negativní dopad bez ohledu na dobu strávenou pohybem. Co s tím?