Jak se pohodlně vyspat i v horkých letních nocích? 7 zaručených tipů pro pohodlný spánek

S létem se neodmyslitelně pojí i vysoké teploty. Přes den si s hřejivými paprsky slunce už nějak poradíme. V případě, že je nám přes den příliš teplo, zchladíme se někde u vody nebo vychlazeným nápojem. Teplé letní noci ale už nemusí být tolik příjemné, jako slunečné dny. Úmorná vedra nás mnohdy sužují i během spánku. Jak se tedy pohodlně a kvalitně vyspat i v horkých letních nocích? Přichystali jsme pro vás hned několik tipů.

1. Mražené povlečení 

Možná to bude znít bláznivě ale ano, k pohodlnému spánku vám opravdu může pomoci mražené povlečení. Celá řada odborníků na zdravý spánek radí jednoduchý trik - složte povlečení, dejte jej do igelitového sáčku a vložte ho před spaním na chvíli do mrazáku. Takto vymražené povlečení vám sice nevydrží celou noc, ale zchladí vás alespoň během usínání. 

2. Spěte v pyžamu 

Většina lidí si myslí, že pyžamo v létě je zbytečnost, která vás akorát bude zahřívat. Pravidlo “čím méně oblečení, tím větší ochlazení” zde ale rozhodně neplatí. Látka z pyžama totiž mnohém lépe odvede od vašeho těla vzniklý pot. Vybírejte pyžama vyrobená z přírodních materiálů, která budou k vaší pokožce jemná a nebudou se na ni nepříjemně lepit. 

3. Studená sprcha před spaním 

Studená sprcha je příjemné osvěžení na konci náročného horkého dne. Teplota vody by měla být ale pouze na vlažná, nebo lehce studená. Ledová sprcha by pro vaše tělo byla šok, který by měl opačný účinek. Vlažná voda otevírá póry a tím lépe odchází teplo z těla. Malou vychytávka - po sprše se neutírejte do ručníku, díky postupnému osychání kapek vody na těle prodloužíte jeho ochlazování. 

img

Zdroj: Pixabay.com

4. Nezatěžujte žaludek 

Vyhněte se pálivým a velmi kořeněným jídlům, které obecně mají tendenci zvyšovat teplotu těla. Také před spaním nepodlehněte kouzlu smažených jídel, ty náš organismus těžce tráví a je tak přetížený. Na večeři volte jídla lehčího charakteru - zeleninové saláty, drůbeží nebo rybí maso, těstoviny. 

5. Ložní prádlo z bavlny 

Že jsou přírodní materiály ke spánku vhodnější jsme zmiňovali již u pyžama. Stejně tomu tak je i u ložního prádla. Povlečení z bavlny dokáže daleko lépe “dýchat”, je prodyšné a skvěle podporuje ventilaci vzduchu. Saténové, hedvábné, krepové nebo mikrotenové povlečení si schovejte na chladnější počasí. 

6. Cigaretám, kofeinu a alkoholu se vyhněte 

Ideálně 4 hodiny před plánovaným spánkem nekuřte a nepijte kávu. Alkohol se před spaním také obecně nedoporučuje, protože při jeho vyplavování z těla může dojít k dehydrataci, čímž se organismus opět přehřívá. Přes den popíjejte vlažné nápoje, nesnažte se za každou cenu do všeho přidávat led. Stejně jako u sprchy by to bylo pro tělo šokující. 

7. I přikrývka může pomoci 

Patříte mezi typy lidí, kteří bez peřiny a pocitu “přikrytí” prostě neusnou? Vaší milované peřiny se nemusíte vzdát. Existuje celá řada přikrývek přizpůsobené k letnímu období, jsou zpravidla tenčí a méně hřejivé. Například společnost Picaso Manufactury nabízí přímo přikrývku z dutého vlákna se speciálním chladivým efektem. Tento typ přikrývky v sobě obsahuje coolmax chladivá vlákna, která byla původně vyvinuta pro sportovní oděvy. Jejich úkolem bylo vypořádat se s nadměrným potem, který při vysoce zátěžových aktivitách vzniká. Právě proto jsou přikrývky z dutého vlákna vhodné k usínání v letních měsících.   

img

Zdroj: Picaso-m.czKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Dárek z lásky? Dnes už jedině zážitek

Dárek z lásky? Dnes už jedině zážitek

Životní styl komerční článek

Vybrat správný valentýnský dárek pro naši drahou polovičku nemusí být úplně snadný úkol. Proto neuškodí nabrat trochu inspirace skrz tradiční a méně obvyklé dárky, které se dávají v zahraničí i tady u nás. Valentýn je přece jenom mezinárodním svátkem a tradice jsou různé.

NOVÉ
Trpíte i vy jednou z nejčastějších nemocí 21. století?

Trpíte i vy jednou z nejčastějších nemocí 21. století?

Životní styl komerční článek

Pokročilé technologie nám už řadu let usnadňují život. Většina z nás si neumí představit den bez telefonu, počítače nebo tabletu. V průměru se na "svítivé obrazovky" díváme až 7 hodin denně. Není se proto čemu divit, že většina obyvatel trpí takzvanou digitální únavou zraku, která je jednou z nejčastějších nemocí 21. století. Jak se projevuje a dá se jí předejít?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.