Kreditní karta je plná výhod, i přesto se nemusí vyplatit. Kdy i vám může zlomit vaz?

Půjčka zdarma, nulový úrok, odměny za platbu kartou, slevy u vybraných partnerů. To vše nabízí kreditní karta. Láká i vás půjčit si, nezaplatit nic navíc a získat ještě k tomu atraktivní bonusy? Nic ale není jen černé, nebo bílé, a i kreditní karta má dvě strany, zatímco jedna je ta líbivá, kterou dobře znáte, ta druhá je plná nástrah.

img

Kreditní karta není jen platební kartou, je spojena i s půjčkou, avšak ne s ledajakou. Ke kreditce získáte revolvingový úvěr, jehož výhodou je, že ho jednou sjednáte a můžete ho čerpat stále dokola. Banka vám schválí určitou částku, kterou můžete buď čerpat postupně, nebo najednou.

Jak jde dohromady platební karta a půjčka?

Platíte-li v obchodě debetní kartou, tedy tou, kterou běžně banky rozdávají k osobnímu účtu, pak utrácíte peníze z vašeho konta. Pokud ale zaplatíte kreditní kartou, utrácíte peníze banky, což znamená, že čerpáte zmiňovaný revolvingový úvěr.

Peníze můžete využít kdykoliv a na cokoliv, což zní jako pohádka v souvislosti s tím, že za jejich čerpání nemusíte nic zaplatit. Navíc vyřízení kreditky je snadné a hravě to zvládnete i online. Jenže nyní je čas podívat se blíže na druhou stranu mince.

Kdy kreditní karta může zlomit vaz?

Kreditka je skutečně lákavým úvěrovým produktem, díky kterému získáte peníze zdarma, slevy u vybraných partnerů a za nákup v obchodě určité procento zpět. K tomu všemu je ale nutné dodržovat určitá pravidla.

1. Splácet v bezúročném období

Většina lidí si chce sjednat kreditní kartu pro příležitostné účely. Jenže aby se vám kreditka vyplatila jako finanční rezerva, je nutné vždy půjčené peníze splatit v bezúročném období, které trvá obvykle 30 až 55 dní. Nebudete-li mít skvělou platební morálku a opozdíte-li se třeba jen jeden den, začnou naskakovat velmi vysoké úroky.

Co dělat, když nezvládnete splatit peníze v bezúročném období? Přejděte raději na klasickou bankovní půjčku.

2. Nevybírat peníze z bankomatu

Kreditní karta je určena k placení, ať už v kamenných obchodech nebo na internetu. V takovém případě z ní dostanete něco zpět, pokud s ní ale budete vybírat, pak se vám pořádně prodraží. Za výběr hotovosti z bankomatu si banky účtují nemalé poplatky, které mohou dosahovat i sto korun. Vybrat tak několikrát během měsíce hotovost nemusí být dobrý nápad.

Co dělat, když potřebujete půjčit peníze v hotovosti? Raději než kreditní kartu volte hotovostní půjčku.

3. Neprodělat na poplatcích

Jestli si myslíte, že vám banka nabídne produkt plný výhod a že vás za řádné splácení ještě odmění, jste na omylu. Zaplatíte poplatky za sjednání, vedení a pojištění, proto před vyřízením kreditky si dobře projděte její podmínky a ujistěte se, že vám finanční produkt víc dá, než vezme. Pokud nebudete využívat slevy a nebude kartou platit, pak na poplatcích proděláte. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

3 důvody, proč nakupovat autodoplňky na internetu

Životní styl komerční článek

Většina majitelů svých vozů chce pro svého čtyřkolového miláčka to nejlepší. Ostatně není se čemu divit. Díky pravidelné péči a kvalitním autodoplňkům můžete prodloužit životnost automobilu. Kvalitní autodíly přitom můžete nakupovat z pohodlí domova.

NOVÉ
Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Životní styl

I přestože platba kartou je v České republice velmi oblíbená, bez výběru hotovosti z bankomatu se občas neobejdeme. Víte, na kolik vás ale takový výběr vůbec vyjde? Máte přehled o poplatcích za svůj běžný účet? Ne nadarmo se říká, že: „Halíře dělají talíře,“ tak vezměte do rukou svůj výpis a spočítejte si, kolik peněz měsíčně vyhodíte z okna.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.