Štíhlá na úkor zdraví

Některé ženy jsou schopné udělat pro štíhlou postavu prakticky cokoliv – třeba sníst vatu. Ne, nemáme na mysli cukrovou vatu z pouti, ale tu kterou koupíte v drogerii. Jakých dietních hazardů se ženy dopouštějí a co to představuje pro jejich zdraví?

Polykání vaty z drogerie

Polykání vaty bylo oblíbené již během komunismu, kdy ho praktikovaly baleríny Národního divadla, po kterých se vyžadovalo, aby byly co nejštíhlejší. Princip této hazardní diety je prostý. Buničina se namočí například do mléka, a pak se sní. V žaludku tato „pochoutka“ nabobtná a tím sníží na nějakou dobu pocit hladu. Pro trávící systém je ovšem vata nestravitelná, takže se hromadí ve střevech, která se mohou ucpat. Neprůchodnost střev může způsobit i smrt.

zoom

Léky na hubnutí způsobují závislost

Zázračné prášky na hubnutí

Léky na hubnutí by měli užívat pouze obézní lidé, kterým je předepsal lékař a jsou pod jeho odborným dohledem. Ostatní by se jejich užívání měli vyvarovat, jelikož spousta prášků na hubnutí má vedlejší účinky (závratě, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, poruchy chuti, zvracení, zácpa, průjem, bolesti na hrudi, poruchy sexuálních funkcí, poruchy močení, kožní vyrážky, srdeční onemocnění), způsobují psychické závislosti a nabourávají metabolismus.

Užívání projímadel

zoom Zvětšit

Časté užívání projímadel vás může i zabít

Laxativa neboli projímadla jsou mezi dietářkami velmi oblíbené. Není nad to se pořádně najíst, a pak to ze sebe zase rychle dostat ven. Už žádné hladovění! Zní to úžasně, ovšem jen do té doby než si častým užíváním velkého množství projímadel vytvoříte závislost, poškodíte si střevní stěnu a ledviny. Kvůli neustálým průjmům přijdete také o důležité vitamíny a minerály, na což můžete dokonce zemřít. Navíc projímadlo samo o sobě nemá žádný vliv na vstřebávání tuků!

Podvázání žaludku

O podvázání žaludku mohou uvažovat pouze obézní lidé s BMI 40 a výš, na které nezabrala žádná jiná metoda redukce hmotnosti. Podvázání žaludku představuje radikální zásah do těla a samo o sobě problém s obezitou neřeší. Při podvázání žaludku se potrava protahuje zúženým místem, díky čemuž má člověk dříve pocit sytosti. Část žaludku je vyřazena z funkce, cca dva metry tenkého střeva jsou odkloněny z trasy pro potravu, čímž se sníží vstřebávání živin.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.NOVÉ
Padání vlasů u mužů: Kdy je přirozené a jaké jsou jeho příčiny?

Padání vlasů u mužů: Kdy je přirozené a jaké jsou jeho příčiny?

Životní styl komerční článek

Vlasy jsou pro každého z nás velmi důležité a rozhodně je velmi nepříjemné, když člověk zjistí, že mu nadměrně padají a na některých místech viditelně chybí. U mužů se tato situace bohužel stává poměrně běžně, přičemž hodně přicházejí o vlasy, v místech, kde vznikají takzvané kouty. Zapomenout nelze ani na vznik jakéhosi lysého kolečka vzadu na temeni hlavy. Pokud i vám padají vlasy, určitě se vyplatí vědět, jestli je situace ještě v normálu, jaké jsou příčiny tohoto vypadávání a jak situaci řešit.