Výplně vlastním tukem

Co vše lze vyplnit vlastním tukem? Jedná se o náročný zákrok? Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Výplň vlastním tukem  je revoluční metoda, která se užívá pro různé estetické zákroky. Vlastní tuk lze použít při úpravě velikosti a tvaru rtů, umí vyřešit propadlé tváře, jizvy, kruhy a propady pod očima či vyplnit vrásky. Aplikace vlastního tuku se využívá také ke zvětšení hýždí nebo prsou, omlazení hřbetů rukou a omlazení dekoltu. Hlavní výhoda této metody přitom spočívá ve využití tělu vlastní látky – tuku, čímž odpadají komplikace spojené s intolerancí na cizí látku.

Průběh zákroku

zoom

Zákrok sestává ze tří fází. Nejprve se odebere tkáň, pak se připraví materiál k užití a v poslední fázi dochází k samotné aplikaci. Podle rozsahu je možné provést operaci v místní či celkové anestezii. Například v případě augmentace částí obličeje tukovým autotransplantátem nebo při výplni rtů tukovým autotransplantátem se zákrok provádí ambulantně pouze v místním znecitlivění.

Rekonvalescence

Průběh rekonvalescence je závislý na typu zákroku. Po lipofillingu rtů pacient může už druhý den nastoupit do zaměstnání, a to jen s mírným otokem. Místo vpichu, kde se odebral kanylkou tuk, se pouze přelepí náplastí. Nevznikají žádné jizvy. U zákroku většího rozsahu (zvětšení prsou či hýždí) pacient dostává antibiotika, infuze a léky proti bolestem. Bezprostřední hojení trvá zhruba 1–2 týdny a je nutné dodržovat relativní tělesný klid, chladit operovaná místa a tím snižovat otok i bolestivost, nosit elastické podpůrné návleky a mít dostatečný přísun tekutin.

Jaká je vaše zkušenost?

Kliniky uvádějí, že zákrok stačí provést jednou, avšak u některých typů zákroků se doporučuje výkon 2–3krát opakovat. I když má být efekt trvalý, může se stát, že efekt nebude po určité době již tolik viditelný. „Nechala jsem si zvětšit rty pomocí vlastního tuku, ale očekávala jsem větší výsledný efekt a po nějaké době se mi rty opět zmenšily,“ svěřila se se svým zážitkem Nela, která zákrok před pár lety podstoupila.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.

NOVÉ
Test: Trpíte syndromem počítačového vidění?

Test: Trpíte syndromem počítačového vidění?

Životní styl

Počítače, tablety i mobilní telefony. Pro mnohé z nás jsou pracovním nástrojem a zároveň i zdrojem zábavy. Není pravda, že by koukání do obrazovek kazilo oči, jak se nám snažili namluvit naši rodiče, když jsme se dívali na televizi moc zblízka. To ale neznamená, že neexistují rizika spojená s užíváním přístrojů vybavených svítícími obrazovkami. Čekárny očních lékařů plní pacienti stěžující si na symptomy, které odborníci pojmenovali jako syndrom počítačového vidění. Trpíte jimi taky? Schválně si odpovězte na následující otázky.NOVÉ
Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Životní styl

Proteinový koktejl patří mezi nejoblíbenější doplněk stravy ve fitness komunitě. Někteří si bez něj nedokážou představit den a věří tomu, že právě díky proteinu v podobě koktejlu po tréninku jim narostou svaly a dosáhnou vrcholné formy.