Výplně vlastním tukem

Co vše lze vyplnit vlastním tukem? Jedná se o náročný zákrok? Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Výplň vlastním tukem  je revoluční metoda, která se užívá pro různé estetické zákroky. Vlastní tuk lze použít při úpravě velikosti a tvaru rtů, umí vyřešit propadlé tváře, jizvy, kruhy a propady pod očima či vyplnit vrásky. Aplikace vlastního tuku se využívá také ke zvětšení hýždí nebo prsou, omlazení hřbetů rukou a omlazení dekoltu. Hlavní výhoda této metody přitom spočívá ve využití tělu vlastní látky – tuku, čímž odpadají komplikace spojené s intolerancí na cizí látku.

Průběh zákroku

zoom

Zákrok sestává ze tří fází. Nejprve se odebere tkáň, pak se připraví materiál k užití a v poslední fázi dochází k samotné aplikaci. Podle rozsahu je možné provést operaci v místní či celkové anestezii. Například v případě augmentace částí obličeje tukovým autotransplantátem nebo při výplni rtů tukovým autotransplantátem se zákrok provádí ambulantně pouze v místním znecitlivění.

Rekonvalescence

Průběh rekonvalescence je závislý na typu zákroku. Po lipofillingu rtů pacient může už druhý den nastoupit do zaměstnání, a to jen s mírným otokem. Místo vpichu, kde se odebral kanylkou tuk, se pouze přelepí náplastí. Nevznikají žádné jizvy. U zákroku většího rozsahu (zvětšení prsou či hýždí) pacient dostává antibiotika, infuze a léky proti bolestem. Bezprostřední hojení trvá zhruba 1–2 týdny a je nutné dodržovat relativní tělesný klid, chladit operovaná místa a tím snižovat otok i bolestivost, nosit elastické podpůrné návleky a mít dostatečný přísun tekutin.

Jaká je vaše zkušenost?

Kliniky uvádějí, že zákrok stačí provést jednou, avšak u některých typů zákroků se doporučuje výkon 2–3krát opakovat. I když má být efekt trvalý, může se stát, že efekt nebude po určité době již tolik viditelný. „Nechala jsem si zvětšit rty pomocí vlastního tuku, ale očekávala jsem větší výsledný efekt a po nějaké době se mi rty opět zmenšily,“ svěřila se se svým zážitkem Nela, která zákrok před pár lety podstoupila.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NOVÉ DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Estetické zákroky, na které můžete i v létě

Estetické zákroky, na které můžete i v létě

Plastická chirurgie

I když se mnozí domnívají, že estetické zákroky a plastické operace v létě nejsou vhodné, není to tak úplně pravda. Budete-li dodržovat všechna doporučení, můžete některé z estetických zákroků podstoupit klidně během své letní dovolené.