Smazat

Co s neurotickou sousedkou?

Ahoj, chci požádat o střízlivé názory. Bydlím v paneláku poblíž většího města. Jako asi v každém panelové domě i u nás je vše slyšet. Bydlím sama, nemám žádné domácí mazlíčky a v bytě v podstatě jsem až večer, když se vrátím z práce. Od doby, co tu jsem jsem snad neměla žádný večírek a snažím se žít opravdu tiše. Přesto neustále dostávám stížnosti od staré paní v přízemí. Neustále si chodí stěžovat, že jsem hlučná, že moc hlučně chodím, že slyší každý můj krok, každé upuštění věci na zem atp. Už jsem kvůli ní přestala luxovat, protože jí to prý nad hlavou dělá neuvěřitelný rámus, pak si stěžovala, že mám moc hlučné pantofle, tak jsem je vyměnila za úplně tenké, látkové bez podpatku, nebo raději chodím bosa. Problém je, že občas musím pracovat v noci, i přesto se ale snažím být co nejtišší - do koupelny na WC, ale samo sebou někdy musím. Když jsem minule pracovala v noci, druhý den ráno v sobotu mě vzbudila - zvonila a naříkala, že jí je špatně, že kvůli mě celou noc nespala, že to takhle přece nejde, abych nad ní dělala takový rámus. Navíc mě pomlouvá i u sousedů. Jsem z toho dost otrávená, co mám dělat? Prý kvůli mě chodí k psychiatrovi atp. Předtím také vyhrožovala, že bude na družstvu požadovat, abych si vyměnila plovoucí podlahy v bytě - mám v bytě koberce, jen částečně plovoucí podlahy. Je možné, aby soused někoho takhle omezoval? Copak mám chodit v bytě po špičkách? To v noci nemůžu být vzhůru? Co byste na mém místě dělali vy? Už jsem s ní jednou přišla do otevřeného konfliktu, na chvíli se stáhla, ale teď znovu pokračuje...
 
arrow
Neprodává v Bazaru

A nevymýšlí si paní trochu, měli jsme v bytě plovoucí podlahu a nikdy si nikdo pod námi nestěžoval že děláme rámus, jenom snad jednou když jsem byla hodně malá a skákala jsem v pokojíčku přes švihadlo =D Třeba bych zkusila zapnout vysavač a poprosit paní jestli by sis k ní nemohla dojít poslechnout jestli to je fakt tak moc slyšet. Ještě ten byt co v něm bydlíš je tvůj a nebo ho máš pronajatý?

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rezakoky: Ahoj byt je můj, v osobním vlastnictví. Je pravda, že náš panelák má ultra tenké zdi a opravdu je vše hodně slyšet, ale přece kvůli ní nemůžu lítat! Navíc mi předchozí majitelka říkala, že i na ně si chodila stěžovat. Jenže já jsem tu nová, mladá a všichni sousedé ji mají rádi. Ona se na všechny usmívá jako stará hodná paní, ale já jsem ta nejhorší a nejhlučnější, kvůli které prý vůbec nespí. Nevím co s tím. Snažila jsem se to ignorovat, ale když už přijde i ke mně a zvoní mi u dveří a brečí, jak je jí kvůli mě špatně, protože se zase vůbec nevyspala? Slyšela jsem, jak mě pomlouvá u sousedů a všichni ji litují. Hází mi do schránky dopisy, kde si stěžuje na věci, které už jsem uvedla. Ironií je, že má psa, který začne štěkat a výt sotva vytáhne paty z domu. Ona tvrdí, že ten pes je nervózní taky ne ze mě, že štěká taky kvůli tomu, že nad ní dělám takový hluk...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ema1132: Předtím také vyhrožovala, že bude na družstvu požadovat, abych si vyměnila plovoucí podlahy v bytě - mám v bytě koberce, jen částečně plovoucí podlahy

Říkat si může co chce , tohle ti nikdo nařídit nemůže. Vybodni se na ni, normálně luxuj a dělej vše přirozeně tak jak máš. Až bude přístě vyrypovat tak jí normálně rázně usaď ne sprostě , ale pádnýma argumentama bez zbytečných emocí ona dá pak pokoj Nenech se omezovat. .Na sousedy a pomluvy se vykašli , když někdo bude chtít vždycky si něco najde. AQ jestli chodí k psychiatrovi tak to určitě nebude kvůli tobě , ale protože má problém sama se sebou.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ema1132: Ahoj byt je můj, v osobním vlastnictví.

A to je o důvod víc , aby sis nenechala nic libit .Ty dopisy co ti píše bych jí vracela zpět do její schránky a vůbec bych je nečetla jen tě to bude deptat. No pokud má psa , který štěká i toto bych jí řekla, že tebe ruší ten pes a pokud si ho nesklidní budeš to také řešit. . Já nevím jakou máš povahu , ale zkus se na ni takto připravit až příště přijde . Já osobně bych sní byla hotová raz dva.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych se skusila zeptat i ostatních sousedů jestli je něčím rušíš, protože z toho co píšeš mi příjde, že ta tvoje sou sedka je akorát zahořklá ... Je sice pravda, že z horních bytů je toho slyšet dost. Já žiju v přízemí a slyším kroky i když v bytě nade mnou mají koberce.

Tvoje sousedka si tedy nepomůže ani pokud tě donutí vyměnit podlahy. Člověk má prostě nějakou váhu takže to půjde slyšet jak chodí a jinak to nejde. Osobně si myslím, že si jak dovoluje jen proto, že prostě může, kdyby místo tam místo tebe bydlel samotný chlap tak by za ním nešla ať by dupal jak by chtěl.

Staří lidé, kteří žijí sami takový ale bohužel často jsou. Rodina je nenavštěvuje nebo ne tak často jak by chtěli a tak si chladí žáhu na první možné oběti, která si to od nich nechá
líbit. Musíš si stát za svým a nenechat si. to od ní všechno líbit.
Přeji pevné nervy, budeš je potřebovat.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mikkýsek: Máš pravdu, ty dopisy raději nebudu číst, vždycky mě strašně vytočí na hodně dlouho, protože v nich ze mě dělá idiota a jedná se mnou povýšeně. S tím psem jsem jí to už jednou říkala, když jsem se s ní tehdy pohádala - tehdy mě vytočila opravdu hnusným dopisem, tak jsem si na ni zazvonila a sjela jsem ji a pohrozila, že si budu stěžovat na jejího psa, chvíli dala pokoj a zase pokračuje. Třeba teď ten pes vrčí, i když je doma. Já myslím, že ona je na nervy i z toho svého psa. Jen přemýšlím, jestli třeba nejít za domovníkem a nepromluvit s ním, ale zase ho do toho nechci zatahovat. Prostě nevím, jestli ji mám ignorovat (ani se nezdravíme) nebo si na ni taky někde stěžovat. Nechci, aby mi tu chodila a zvonila. Už ji ani neotvírám... Je to fakt směšné.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na whitelily: No on tady dřív jeden muž nějakou dobu bydlel - můj bývalý To nám ty dopisy házela do schránky častěji. Jednou na ni taky šel zazvonit, ale buď nebyla doma nebo jen zbaběle neotevřela. Takže je asi jedno, kdo tu bydlí, jenže co s tím? Já ji ignoruju, už za ní nechci chodit hádat se a rozčilovat, to už jsem udělala a jak vidno, nikam to nevedlo. Nemám ráda špatné vztahy se sousedy, takže mě to trochu trápí a žere, asi prostě nejsem splachovací. Jo, a to ještě musím říct, že v noci, když jsem vzhůru, tak třeba kvůli ní ani nesplachuju, abych chudinku nerušila, ale očividně to taky nepomáhá Máš pravdu, že ona si asi neuvědomuje, že žije v přízemí, a že kdyby bydlel někdo pod ní, tak taky bude slyšet jak se nad ním pohybuje. No řeknu vám, vůbec si nedokážu představit, co by dělala, kdyby tu bydlely i děti nebo víc lidí.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mikkýsek: Díky za podporu! Tak já jdu tedy vyluxovat. Ta zas bude řádit! Jsem ráda, že se na to většina z vás dívá stejně jako já. Vím, že je to starší člověk, ale já tu přece nějak fungovat musím a fakt si dávám pozor, abych nepouštěla nahlas hudbu atp.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ema1132: Přesně, ať je ráda že tam nebydlí rodina s dětmi. Klidně se jí zeptej až tě zase bude prudit co by dělal kdyby tam byla rodina s dětmi.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rezakoky: Ptala jsem se jí na to, neřekla nic. Prý ji mám přispět na odhlučnění bytu

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Žila bych úplně normálně jako předtím, rozhodně bych nenosila boty které mi nevyhovují a rozhodně bych nepřestávala luxovat. Vždy v den stížnosti bych naschvál luxovala do 21:59 a paní bych pohrozila, že jestli na mě nepřestane vyzvánět a obtěžovat, tak to bude MNOHEM horší (např. ráno nechám zapnutou hlasitou hudbu a odejdu do práce nebo začnu provozovat nějaký dupavý tělocvik, např. Jillian Michaels, samozřejmě taky po deváté večerní). Prostě ženská si musí zvyknout že:
a) bude držet pysk a ty budeš normálně chodit po bytě, luxovat a prát v normálních hodinách, normálně si pouštět hudbu a televizi atd.
b) bude zvonit a obtěžovat, a ty budeš luxovat v devět večer a v šest ráno, skákat před švihadlo a pouštět hudbu na plné koule

Prostě po každém zazvonění musí přijít trest. Jednou to na nás sousedka - taky nějaká stará zapšklá bába - zkusila, že prý příliš chodíme (máme doma hlavně sedět), tak jsme pak celý víkend vrtali do panelů (OK, to jsme výhledově stejně chtěli dělat) a poslouchali hudbu jako Metallica a Iron Maiden. Samozřejmě (to je důležité) jsme jí řekli že to bylo naschvál, a že vždy když si dovolí na nás zazvonit, tak bude následovat podobný trest. Ona s tím nemůže dělat nic, pokud to není mezi desátou večer a šestou ráno.

V bytě je normální mít sousedy, pokud je mít nechce, ať si koupí barák. Pokud na to nemá peníze, ať zkusí práci. Pokud je to důchodkyně, ať jí doporuč domov důchodců nebo krematorium. A jestli chodí k psychiatrovi, tak ať si řekne o pořádnou dávku Neurolu.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MiaMia: Jsem se opravdu pobavila No, ona si ale stěžuje na to, že kvůli mě nemůže spát v noci, že prý mě slyší jak ve tři ráno chodím po bytě atd. Je fakt, že já někdy ponocuju - učím se, pracuju, ale že bych byla hlučná? Trochu mi vržou dveře a pohovka, když si na ni sednu, no ale přece si kvůli ní nebudu kupovat nový nábytek. Nebo si myslíte, že už by se člověk po 22:00 neměl pohybovat po bytě? Já myslím, že jí vadí i otvírání ledničky, pouštění vody z vodovodu v kuchyni, když si vařím čaj atp. Ty naschvály už jsem taky zkoušela, ale asi si vezmu k srdci tvou radu, že jí dám vědět, že je to naschvál. Je to přesně ten typ, o jakém mluvíš - stará zapšklá paní s uštěkaným ratlíkem. Žije sama, vypadá jako by ji právě vytáhli z kontejneru, prý pracuje někde v nemocnici, no nevím, já ji furt vidím sedět doma s výjimkou toho, když jde v 6:30 na krev do nemocnice (jak mi psala jednou). Jo, ještě mi vyčítá, že chodím doma v podpatcích, že v bytech se snad přezouváme. V podpatcích pochopitelně nechodím, jen se v předsíni obouvám a udělám asi 2 kroky, když jdu ven...

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: Pane jo! Tak teď jsem dostala záchvat smíchu! Vidím, že na tom nejsem ještě úplně nejhůř! Představa, jak vám 70 letá babka hází do oken rajčata a bliká baterkou je bezkonkurenční Ale chápu, že to asi muselo být psycho. Snad nebudeme taky takové staré zlé ženské, až nám bude tolik! Probudila jsem se rozladěná dnes ráno - tedy ona mě probudila zvoněním a já jí neotevřela, ale vy jste mi všechny fakt spravily náladu! Moc díky za příspěvky! Hlavně tobě pando! ))

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ema1132:

Chození po bytě, vrzající pohovka a vrzající dveře jsou věci, na které absolutně nemá právo si stěžovat bez ohledu na čas, takže viz výše uvedené.

"Nebo si myslíte, že už by se člověk po 22:00 neměl pohybovat po bytě?"
V žádném případě, a kdo tvrdí opak, toho je potřeba srovnat, viz výše uvedené tresty.
Vůbec neuvažuj o tom, že by ses chovala špatně, ty žiješ naprosto normálně (naopak, žiješ mimořádně ohleduplně, u spousty lidí to není "občas ponocuji" ale "občas udělám párty do dvou do rána" nebo "občas se zapomenu a pustím hlasitou hudbu o půlnoci"), je to jedině sousedka v kom je ten problém, a podle toho se k ní chovej - ty jsi ta dokonalá vzorná občanka, ona je odpad a špína který se snaží do dokonalých jedinců kopat.

Rozhodně se nijak neomezuj, naopak, ukaž bábě zač je toho loket.

A kdyby mě probudila zvoněním, tak na ní klidně jdu zvonit ve tři ráno a řeknu jí, že mě rušila chrápáním, ať si laskavě lehne na bok.

 

Váš příspěvek

Co s neurotickou sousedkou?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené