Smazat

Co s neurotickou sousedkou?

Ahoj, chci požádat o střízlivé názory. Bydlím v paneláku poblíž většího města. Jako asi v každém panelové domě i u nás je vše slyšet. Bydlím sama, nemám žádné domácí mazlíčky a v bytě v podstatě jsem až večer, když se vrátím z práce. Od doby, co tu jsem jsem snad neměla žádný večírek a snažím se žít opravdu tiše. Přesto neustále dostávám stížnosti od staré paní v přízemí. Neustále si chodí stěžovat, že jsem hlučná, že moc hlučně chodím, že slyší každý můj krok, každé upuštění věci na zem atp. Už jsem kvůli ní přestala luxovat, protože jí to prý nad hlavou dělá neuvěřitelný rámus, pak si stěžovala, že mám moc hlučné pantofle, tak jsem je vyměnila za úplně tenké, látkové bez podpatku, nebo raději chodím bosa. Problém je, že občas musím pracovat v noci, i přesto se ale snažím být co nejtišší - do koupelny na WC, ale samo sebou někdy musím. Když jsem minule pracovala v noci, druhý den ráno v sobotu mě vzbudila - zvonila a naříkala, že jí je špatně, že kvůli mě celou noc nespala, že to takhle přece nejde, abych nad ní dělala takový rámus. Navíc mě pomlouvá i u sousedů. Jsem z toho dost otrávená, co mám dělat? Prý kvůli mě chodí k psychiatrovi atp. Předtím také vyhrožovala, že bude na družstvu požadovat, abych si vyměnila plovoucí podlahy v bytě - mám v bytě koberce, jen částečně plovoucí podlahy. Je možné, aby soused někoho takhle omezoval? Copak mám chodit v bytě po špičkách? To v noci nemůžu být vzhůru? Co byste na mém místě dělali vy? Už jsem s ní jednou přišla do otevřeného konfliktu, na chvíli se stáhla, ale teď znovu pokračuje...
 
1. . .5678
arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ema1132: Paní tě vyloženě šikanuje a psychicky vydírá viz "já chudinka mám nateklé nohy z vašeho hluku, já chudinka jsem u psychiatra kvuli vám" Bydlení v paneláku chce toleranci z OBOU STRAN! Tys kroky k odlučnení udělala - nové pantofle, zametáš místo vysávání pokud to je možné (je jasné že koberce zametat asi nebudeš ) knoflíky z obi na skříňky, prostě se snažíš! Dělat naschváli mi přijde docela hloupé jak tu někdo radil.. ale ona to naprosto přehání. Něco jiného je kdybys denně vrtala do zdi, nebo luxovala denně 4 hodiny, to je extrém ,ale vyluxovat byt v paneláku zabere max 20 minut! a to vydrží každý! Taky jsme měli v Praze sousedku co takhle rýpala, ale ta nechávala sbaběle lístečky na dveřích a když jsme ťukali, protože jsme chtěli vyřešit co jí vadí, nebo proc, neotevřela a to byla doma tahle paní je ale očividně i dost drzá! A tim mlácením o topení a nadáváním "svině" atd je fakt dost divná'

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to musím updatovat Včera a dneska pracuji z domu a celou dobu jsem chodila skoro po špičkách, žádná hudba, žádné uklízení nic... Jen jsem seděla u počítače a pracovala, občas se šla najíst a uvařit... Zničeho nic najednou slyším (od topení se to víc rozléhá, když u něj sedím), jak babka pode mnou řádí a řve - asi na psa - ať už jde konečně do pr...). Tedy doufám, že si zas nevylévala zlost na mé imaginární já. Za nějakou dobu ji slyším brečet někomu do telefonu, že nemůže na nohy atp. Dotyčný/á se na ni očividně vykašlali, takže odpoledne koukám z okna a vidím, jak si to ta nemohoucí chudinka v klidu šáruje kolem baráku se psem, ani náznak žádné bolesti, pohodička... Co je ale nejdůležitější, dneska jsem ve schránce našla další papír - tentokrát nepřeložený, abych si ho asi prostě musela přečíst. Na něm velkými písmeny stálo: NEKLAPEJTE, SMILUJTE SE, UMÍRÁM! Naštěstí šel zrovna soused, tak mu to ukazuju a říkám, že podobné liebersbriefy mi tam drahá sousedka do schránky háže neustále + chodí si stěžovat atd. Jen mávl rukou a řekl, že si minule stěžovala i na to, že si venku na hřišti hrály děti, že ji to ruší. No tak myslím, že k tomu asi není co dodat, že? Jen upozorňuju, že už asi 2 týdny žádné pantofle nenosím a chodím bosa! Takže s milou paní končím a odmítám to řešit i s ní, protože je to očividně psycho.
Prosím vás, nemáte někdo zkušenost s kontaktováním psychiatrické léčebny a nahlášením těchto případů? Jaký je postup, když chci někomu nahlásit psychicky narušenou osobu a požádat je, aby si ji odvezli. Stačí k tomu doložit ty dopisy, co mi hází do schránky a svědectví sousedů? Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, třeba i přes známé? Díky.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ema1132: Na něm velkými písmeny stálo: NEKLAPEJTE, SMILUJTE SE, UMÍRÁM!

hm, jí už fakt není pomoci. Měla jsem podobně nemocnou spolubydlící na bytě a ona taky klidně brečela, že už prostě nemůže... a to jsme si jen povídali vedle v pokoji s kámoškou! žádná hudba, nic! To jsou fakt nemocní lidi, nebo mají bydlet v nějaké izolaci. Rozdíl je fakt dělat ******, dupat, vrtat a pak když někdo "umírá" z běžného provozního hluku...
S léčebnou zkušnoesti nemám, ale zagoogli nějkaou nejbližší a zeptej se jich na to, i jim klidně vyfoť ty dopisy, achtělo by to ale asi i svědectví těch lidí z dřívějška, nebo jiných sousedů. Vyloženě tě psychicky šikanuje a citově vydírá. Ty v paneláku musíš brát ohled na sousedy ale nemůžeš mít strach doma vařit, prát a uklízet nebo chodit v pantoflích proboha!!

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ema1132: Wow, to je síla... ale obávám se, že to nebude vůbec jednoduché ji dostat do léčení. Moje teta má (ne stejné ale občas podobné) psychické potíže a do léčení ji rodina prostě nedostala, zůstala doma na práškách. Když ten člověk nechce, tak nevím nevím...Možná jsi to tady už psala - chodí za ní někdo z rodiny? Tohle bude těžké.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Johanita: psychické potíže a do léčení ji rodina prostě nedostala, zůstala doma na práškách. Když ten člověk nechce, tak nevím nevím...

ano to je přesné. Vem si např Bartošovou, kdyby byla v léčebně jak měla a né doma na práškách a kolem ještě více nemocné existence, nemusela by nikdy dopadnout jak dopadla :-/ jenže na to aby tě tam zavřeli te musí rodina myslím zbavit svéprávnosti :/ což sice je ponižující, ale asi to zachrání kde koho..

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adluna: To teda, a u té Bartošové to byl zrovna ten případ.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, tak to mám tedy radost Nic, napsala jsem jí, že jestli nepřestane obtěžovat, zavolám na psychiatrii, ať si ji odvezou, že jim ukážu všechny ty dopisy a sousedi i bývalí majitelé mi dosvědčí, že je na hlavu. Tak doufám, že zklidní hormon a dá pokoj, jinak už fakt nevím. Pořídila jsem ten byt pro svoji maminku, aby se tu nastěhovala, až bude v důchodu, ale tohle jí ani nemůžu říct! To by sem nešla ani náhodou a kdyby od té baby dostávala takové dopisy, tak z toho chudák bude špatná. Upřimně, jestli baba nedá pokoj, tak ten byt asi vyměním. Já vím, můžu dopadnout ještě hůř, no ale aspoň to zkusím..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Ema1132: Prosím vás, nemáte někdo zkušenost s kontaktováním psychiatrické léčebny a nahlášením těchto případů? Jaký je postup, když chci někomu nahlásit psychicky narušenou osobu a požádat je, aby si ji odvezli. Stačí k tomu doložit ty dopisy, co mi hází do schránky a svědectví sousedů?

Podle mého si nikoho jen tak neodvezou - musí mít důvod - obvykle když je dotyčný nebezpečný svému okolí....Fakt to nefunguje tak, že by jsi zavolalal, ukázala pár dopisů (co můžou být podvrh) a oni by jí hned odvezli - to by byl velmi snadno zneužitelný postup a jednou by si takhle na něčí popud mohli odvézt i tebe...... Fakt si holky uvědomte, že kdyby to bylo tak snadné, tak by Vás mohl nechat někdo zavřít na spychiatrii jen proto, že jste mu něčím nepohodlní....Dřív se to tak bohužel i dělo....
Prostě jí ignoruj, neomezuj se a pokud není vyloženě agresivní, tak to neřeš....Pokud by agresivní být začala, tak pohroz policií.
Nám soused tvrdil, že nemůže mít doma televizi, neb ji enslyší a že musí nosit doma sluchátka, co jsou určeny na hluk nad 120 dB....Tím si trošku podkopal větev sám, protože takový hluk by fakt bez problémůs e statikou v baráku být nemohl (mluvil o sluchátcích co nosí personál pohybující se kolem startujících tryskových letadel....takže asi tak...).

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi jasné, že magorů je v léčebnách víc než dost, ale my jsme kdysi měli souseda, který nám vyprávěl, že vidí bílé myšky a občas zazvonil, že má strach, že vidí za oknem, jak ho někdo sleduje (bydlel v 6. patře). Nakonec ho odvezli, i když nebezpečný svému okolí nebyl. Paní jsem ignorovala, dokud mě minule v sobotu ráno nebudila vyzváněním a brekem, že umírá a že je jí strašně špatně. To už se žel moc ignorovat nedá, je to narušování soukromí a o víkendu ráno obzvlášť. Nicméně uvidím, jestli dá teď pokoj po tom posledním dopisu a pak to když tak budu řešit se stížností na družstvo.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to přijde, že si sousedka vyloženě žádá o to, aby ji někdo neustále litoval.
Asi bych se s ní také nemazala, kdyby to nepomohlo a ona na mě stále zvonila, neotevřela bych, dopisy vracela nebo vyhazovala. Kdybychom se potkali na chodbě, vůbec bych se s ní nepozastavovala a prostě šla dál, jakože nic.
Snad dá pokoj, hodně štěstí.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to tak, prostě prahne po pozornosti a zdůrazňuje jaká je chudinka. No, babka musela mít samo sebou poslední slovo. Po tom posledním dopise mi zase odepsala, kde všechno popřela - včetně třískání do topení a házení mi papírů před dveře. Prý jestli jsem ji viděla Taky mi vyčetla, že v sobotu ráno dlouho spím! Skvělá byla její poslední poznámka, prý žasne, jak se dáma (jako já) chová ke staré nemocné bábě Už jsem ji neodepsala a totálně ji ignoruju, když ji potkám. Zatím je klid, snad to vydrží!

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ema1132: Taky mi vyčetla, že v sobotu ráno dlouho spím!

to snad už ani neni možný má bejt ráda, ne? že tam nedupeš jako slon a nerozbíjíš sklo už od šesti

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ema1132: Taky mi vyčetla, že v sobotu ráno dlouho spím!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ema1132: Ježiši
Je nemocná...buď psychicky a nebo jestli to není už i stařecká demence...

1. . .5678
 

Váš příspěvek

Co s neurotickou sousedkou?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené