Smazat

Co s neurotickou sousedkou?

Ahoj, chci požádat o střízlivé názory. Bydlím v paneláku poblíž většího města. Jako asi v každém panelové domě i u nás je vše slyšet. Bydlím sama, nemám žádné domácí mazlíčky a v bytě v podstatě jsem až večer, když se vrátím z práce. Od doby, co tu jsem jsem snad neměla žádný večírek a snažím se žít opravdu tiše. Přesto neustále dostávám stížnosti od staré paní v přízemí. Neustále si chodí stěžovat, že jsem hlučná, že moc hlučně chodím, že slyší každý můj krok, každé upuštění věci na zem atp. Už jsem kvůli ní přestala luxovat, protože jí to prý nad hlavou dělá neuvěřitelný rámus, pak si stěžovala, že mám moc hlučné pantofle, tak jsem je vyměnila za úplně tenké, látkové bez podpatku, nebo raději chodím bosa. Problém je, že občas musím pracovat v noci, i přesto se ale snažím být co nejtišší - do koupelny na WC, ale samo sebou někdy musím. Když jsem minule pracovala v noci, druhý den ráno v sobotu mě vzbudila - zvonila a naříkala, že jí je špatně, že kvůli mě celou noc nespala, že to takhle přece nejde, abych nad ní dělala takový rámus. Navíc mě pomlouvá i u sousedů. Jsem z toho dost otrávená, co mám dělat? Prý kvůli mě chodí k psychiatrovi atp. Předtím také vyhrožovala, že bude na družstvu požadovat, abych si vyměnila plovoucí podlahy v bytě - mám v bytě koberce, jen částečně plovoucí podlahy. Je možné, aby soused někoho takhle omezoval? Copak mám chodit v bytě po špičkách? To v noci nemůžu být vzhůru? Co byste na mém místě dělali vy? Už jsem s ní jednou přišla do otevřeného konfliktu, na chvíli se stáhla, ale teď znovu pokračuje...
 

Cituji Ema1132: Dokonalá určitě nejsem, ale je fakt, že lidi, kteří se zapojují do diskuzí jen proto, aby druhé provokovali a rýpali do druhých, moc nemusím.

Z toho si nič nerob komplexy sú komplexy...aspoň u väčšiny žien na omlazení
inak 25.augusta vysielala markíza v reflexe presne takýto prípad,ibaže im babka ešte aj nadávala úplne nahlas,škaredo...takže ja by som si takýchto chorých ľudí asi nezastávala neviem už presne ako to vyriešili,v archíve na internete som to nenašla každopádne ja by som jej ani dvere neotvárala...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: Kéž bych byla děvče.. Chjo,další nenávistná zapšklá ženská,která má potřebu prudit Hotové zlatíčko,nevěřím,že se dá s tebou normálně domluvit,viz toto téma...
Zvláštní,že zrovna tomuto říkáš diskuze
Ty v žádném případě nediskutuješ,ale utočíš a kopeš kolem sebe....
PS:závidím,že se u vás nájem neplatí...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji siminči: Hotové zlatíčko,nevěřím,že se dá s tebou normálně domluvit,viz toto téma...

na čem se chceš domlouvat?Dupající a řvoucí děti nejlépe hrající v dětském pokoji hokej jsou nevychované díky své matce,která je bezohledná a vychovává to samé.
To jen pro příklad co v paneláku jistě potěší sousedy.
slečna zakladatelka se o sousedce vyjadřuje příšerně,tím pádem velmi pochybuji,že se zvládá chovat slušně.Proto jí celkem nevěřím,že se bojí žít ve vlastním bytě,její vyjadřování je na úrovni pavlačové štěkny.
Ano,tady je slečna za chudinku,jen já jí to asi jako jediná moc nevěřím takže jí nezatleskám za to,jak nazvala sousedku.
Dělat hluk v paneláku je stejné jako v neděli po obědě si u baráku sekat trávu nebo řezat dřevo
Lidi by si měli uvědomit,že nejsou na světě jen oni.Prostě se navzájem neotravovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Dupající a řvoucí děti nejlépe hrající v dětském pokoji hokej jsou nevychované díky své matce,která je bezohledná a vychovává to samé.

Ano o tom jsem také psala...S tím nelze nijak polemizovat,ale o tom přeci téma není ...
Jestli narážíš na mou rodinu (kterou neznáš) tak jsem jasně psala,že dítě se učilo chodit/lozit ...to by mě zajímalo,jak chceš v 6-7 měsících vysvětlovat miminku,že nemá dupat po kolínkách,páč to vadí sousedce?
Základní slušnost to ano!To přeci nikdo tady nevyvrací!
"Lidi by si měli uvědomit,že nejsou na světě jen oni.Prostě se navzájem neotravovat."
A s tímto naprosto souhlasím!

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji siminči: .to by mě zajímalo,jak chceš v 6-7 měsících vysvětlovat miminku,že nemá dupat po kolínkách,páč to vadí sousedce?

Prosím tě, nereaguj na ty její příspěvky. Ta tu je akorát proto, aby všechny pourážela a měla za každou cenu jiný názor. Děti budou občas hlučné ať jsou v paneláku nebo v baráku, protože jsou to prostě děti, což ovšem "prudička" v této diskuzi nemůže pochopit. Mám podezření, že je to příbuzná mojí sousedky, proto se jí tak zastává

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Noblessa: Tohle mi přijde jako dobrý návod. Když to s paní sousedkou nejde po dobrým (ústupky, slušnost, ohledy a stejně je to špatně), tak to zkusit po zlým - trestní zákoník stalking - § 354 Nebezpečné pronásledování, pomluva. Ostatně, dokážu si představit, že i ona narušuje tvoji psychiku, takže se to dá "proti ní" použít. Jakkoli, takovou situaci ti nezávidím.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sarlotka1: Tohle mi přijde jako dobrý návod. Když to s paní sousedkou nejde po dobrým (ústupky, slušnost, ohledy a stejně je to špatně)

Díky, možná ji část z toho vytisknu a napíšu otevřený dopis, který pak přilepím na nástěnku, aby byli všichni sousedi v obraze taky z mojí strany

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Tiakia: pokud člověk žije v paneláku,tak by měl brát ohledy na ty ostatní.
Takže ne neurotická sousedka,ale ty a tobě podobné neumíte v paneláku žít.

To sice ano, ale neznamená to, žew si nemůže v noci spláchnout a že nemůže v bytě luxovat...Jako brát ohledy na ostatní mi přijde dodržovat noční klid (mezi 22 a 6 ) a ve zbytku doby nedělat zbytečný hluk, který nesouvisí s běžným provozem v domácnosti (tj. budu prát, vysávat atd. ale nebudu třeba každý týden pořádat párty) a pokud náhodou musím být nějakou dobu hlučnější (například rekonstrukce), tak napíšu upozornění na nástěnku ro ostatní s odůvodněním....
Ale nevidím důvod, proč bych si nemohla v noci spláchnout nebo běžně přes den luxovat. Ona to fakt nemusí být neškodná stařenka, ale prostě ženská, která si ráda stěžuje. Pod míma rodičema bydlí podobní lidé - neustále si stěžovali na hluk od nás, že prý stále stěhujeme skříně atd. (doma máme všude koberce, zbytečný hluk neděláme a tak). Vrchol byl, když sosued přuišel ve chvíli, dky jsme doma všicxhni leželi s horečkou s tím, ž emáme přestat stěhovat skříně......Táta mu pohrozil policajtama (on nám kpal do dveří, zvonil na nás v noci a byl dost agresivní - nebylo to příjemné) a od té doby mají pokoj......

Fakt ne vždy je chyba na straně toho, co údajně "dělá hluk".

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ema1132: Ještě mě napadlo, že jestli sem příště přijde brečet jak je jí špatně, jestli bych neměla zavolat záchranku, aby jí přišli vyšetřit, ale nevím, jestli by se to pak neklasifikovalo jako zbytečný výjezd

No možná bys jí příště hodně zaskočila kdyby zase přišla brečet , že je jí špatně , možná bys jí mohla říct, že jestli chce tak jí zavoláš záchranku, že by ji samotka na oddělení prospěla., protože tam jí nikdo určitě rušit nebude. Ano stáří není snadná věc a měli bychom se snažit vycházet vstříc a být uctiví, ale to neznamená, že si člověk nechá sr.t za každou cenu na hlavu a bude jej někdo neustále buzerovat a omezovat a netýká se to jen soužití se starými lidmi , ale všeobecně.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bakalářka: Pod míma rodičema bydlí podobní lidé - neustále si stěžovali na hluk od nás, že prý stále stěhujeme skříně atd. (doma máme všude koberce, zbytečný hluk neděláme a tak). Vrchol byl, když sosued přuišel ve chvíli, dky jsme doma všicxhni leželi s horečkou s tím, ž emáme přestat stěhovat skříně.

Tohle je prostě o lidech

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to mě podrž, představte si, že teď sousedka asi objevila, že jsem jí do schránky zpátky hodila ten její včerejší dopis a dostala hysterák! Normálně tu sedím u PC a najednou slyším rány o topení, tak vypnu PC a nastražím uši a slyším jak tam dole řve. Jediné co jsem z toho zachytila bylo: Ty sv+++ ! Tak to už je fakt moc! Bydlím nad psychopatem!

Reaguji na Ema1132: Bože ona je chorá...nechápem ako si ju môže niekto zastávať a na teba hovoriť že ty si tá zlá (ak teda hovoríš pravdu,ale nevidím dôvod,aby si nám klamala)

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ema1132: Jediné co jsem z toho zachytila bylo: Ty sv+++ ! Tak to už je fakt moc! Bydlím nad psychopatem!

Toto je už opravdu vážné,je to nebezpečný a nejspíš nemocný člověk!Nemá rodinu?Třeba dceru/syna,že by sis s nimi promluvila?

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Avourella: ak teda hovoríš pravdu,ale nevidím dôvod,aby si nám klamala)

Zní to sice neuvěřitelně, ale je to fakt pravda, ještě teď tu z toho sedím jak opařená. Občas ji slyším řvát po psovi, ale tohle je poprvé. Ty rány o topení jsem brala jako záchvat vzteku, ale ty nadávky. Teď nevím, jestli si neulevovala sama sobě a nepředstavovala si, že mě tam má před sebou, nebo tak řvala schválně, abych ji slyšela. Už se trochu uklidnila, ale chvíli tam bylo slyšet nějaké třískání židlí.

 

Váš příspěvek

Co s neurotickou sousedkou?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené