Smazat

Co s neurotickou sousedkou?

Ahoj, chci požádat o střízlivé názory. Bydlím v paneláku poblíž většího města. Jako asi v každém panelové domě i u nás je vše slyšet. Bydlím sama, nemám žádné domácí mazlíčky a v bytě v podstatě jsem až večer, když se vrátím z práce. Od doby, co tu jsem jsem snad neměla žádný večírek a snažím se žít opravdu tiše. Přesto neustále dostávám stížnosti od staré paní v přízemí. Neustále si chodí stěžovat, že jsem hlučná, že moc hlučně chodím, že slyší každý můj krok, každé upuštění věci na zem atp. Už jsem kvůli ní přestala luxovat, protože jí to prý nad hlavou dělá neuvěřitelný rámus, pak si stěžovala, že mám moc hlučné pantofle, tak jsem je vyměnila za úplně tenké, látkové bez podpatku, nebo raději chodím bosa. Problém je, že občas musím pracovat v noci, i přesto se ale snažím být co nejtišší - do koupelny na WC, ale samo sebou někdy musím. Když jsem minule pracovala v noci, druhý den ráno v sobotu mě vzbudila - zvonila a naříkala, že jí je špatně, že kvůli mě celou noc nespala, že to takhle přece nejde, abych nad ní dělala takový rámus. Navíc mě pomlouvá i u sousedů. Jsem z toho dost otrávená, co mám dělat? Prý kvůli mě chodí k psychiatrovi atp. Předtím také vyhrožovala, že bude na družstvu požadovat, abych si vyměnila plovoucí podlahy v bytě - mám v bytě koberce, jen částečně plovoucí podlahy. Je možné, aby soused někoho takhle omezoval? Copak mám chodit v bytě po špičkách? To v noci nemůžu být vzhůru? Co byste na mém místě dělali vy? Už jsem s ní jednou přišla do otevřeného konfliktu, na chvíli se stáhla, ale teď znovu pokračuje...
 
1. . .345678
arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji siminči: Toto je už opravdu vážné,je to nebezpečný a nejspíš nemocný člověk!Nemá rodinu?

Vůbec nic o ní nevím. Nikdy jsem tu za ní žádného mladého přijít neviděla, jen jednou nějakou kamarádku v jejím věku.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi zajdu za domovníkem a poptám se ho na ni. Ti předchozí majitelé říkali, že ji mám ignorovat, že je blázen, no nepřeháněli asi..

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: ve svých 70 vylezla po žebříku, aby nám to NAŠE okno zavřela, neb jí to vadilo. Po umytí toho okna mi na něj naházela rajčata a v noci nám do toho okna blikala baterkou.

neneee fíha, to mě pobavilo!
Nemám moc povahu na tyhle sousedské konflikty, ale souhlasím s holkama výše - přejít do útoku. Kdyby Ti tam plakalo dítě nebo nedej bože párkrát štěknul pes, tak Ti půjde podpálit byt nebo co? Nikdo Ti nemá co kázat, jakou bys měla mít v bytě podlahu a v čem chodit, wow to je psycho. Změň taktiku, promysli si jak na co reagovat, abys byla připravená, a vracej útok - slušně, rázně, s úsměvem.

Reaguji na Ema1132: připadáš mi jako ohleduplný soused... mít tě nad sebou, tak si pískám nad námi bohužel žije rodina s malým dítětem, které se ovšem chová asi nejohleduplněji... pokud si zrovna doma nepostaví překážkovou dráhu.. sousedé nemají koberce, dupou nám nad hlavou, když vytírají, zdá se, že se boří barák, pravidelně o půl 5 ráno vržou dveře od skříněk, je slyšet pohyb nad hlavou, taky jim neustále něco padá... už jsme je aspoň "vychovali" k tomu, aby netřískali hlavními dveřmi (jsou skleněné) a snažili se být trochu tišeji na společných prostorách... ale nenapadlo by mě si stěžovat, že v noci splachují, a neumím si představit, že by mě v tom někdo omezoval... co v případě střevních problémů? zánětu močáku? to se budu kvůli sousedce trápit? prostě ne.. její stížnosti už jsou za mezí... přikláním se k tomu ji -pokud možno slušnou formou- poslat k šípku..

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sice nikdy neměla takového souseda, který by si na mě stěžoval apod. jako ty, ale vedle nás bydlel nějaký alkoholik...A to byla síla, ten snad házel skříněma o zeď nebo co. Šílené výkřiky v noci "Já tě zabiju ty ku.vo". "Chcípni ty svině"...taky si spletl byt a dobýval se k domovníkovi o patro níž. První se to řešilo vyvěšením upozornění na nástěnce. Nepomohlo to. Tak jsme kontaktovali majitele bytu, jestli o tom sousedovi něco neví. Že už se člověk opravdu začíná bát...no a od té doby je klid. Chlap se vystěhoval.
Vážně ti nezávidím, nemyslím si, že bys měla naní být nějaká milá apod. Tohle prostě nikam nevede. Očividně není v pořádku...

Ahoj holky, bohužel teď řeším podobný problém. Nově jsme se s přítelem v bytě (cca dva týdny) a už si na nás sousedka stěžuje. Jelikož máme dva pejsky a chodíme do práce ráno, vracíme se kolem páté odpoledne. Chodíme venčit, ráno, odpoeledne, večer. Bohužel nejsou zvyklí v bytě a vše co slyší, tak na to stěkají. Kdokoliv projde po schodech nebo otevírá hlavní dveře atd. Včera jsem to řešila snima. Je pravda že ten jeden pes stěká na vše co slyší, ale bylo nám vyhrožováno, že pokud nepřestane, tak musí pryč. Přítel ji řekl, že to nehrozí a že si musí nejdřívě pejsci zvyknout. Já je chápu. Ale když mi na to řeknou, že oni něštěkají, protože něco slyší, ale protože pláčou, tak nevím no. Své pejsky znám velice dobře a určitě nepláčou, prostě jsou to zvířata, která štěkají. Samozřejmě se snažíme dělat různá opatření atd, ale je to opravdu o zvyku. Bohužel není možnost zahrady atd. Bohužel je to ted tak jak to je a zatím to tak i bude, že budou snáma bydlet v bytě. V domovním řádě je psáno, ten klid od 22:00 do 6:00 raáno a potom tam je, že pokud někdo chodí na noční směny, tak musíme být i přes den potichu, protože pán po noční spinká. Co je to potom za život, že i přes den nemůžu dělat přirozený hluk. Máme byt od RPG, mám strach, že se budeme muset kvůli těm psům stěhovat. Paní je důchodkyně a její manžel dělá noční směny.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nanynka21: potom tam je, že pokud někdo chodí na noční směny, tak musíme být i přes den potichu

Tohle snad ani není možné, vážně něco takového může být zakotveno v domovním řádu?

Reaguji na Nanynka21:
Nany, mám obavy, že štěkající pejsci jsou přece jen problém. Náš bývalý soused měl pudlíka, který štěkal celý den a někdy i v noci. Pán byl skoro hluchý, takže ho neslyšel. Byla jsem z toho fakt na prášky...

Reaguji na Johanita:

Také nechápu, jak se potom má člověk bránit.

Reaguji na True:

Já to samozřejmě chápu. Děláme různá opatření, aby ten jeden pes neštěkal, puštěné rádio atd. Uvidíme, opravdu je to o zvyku, než ten pes bude mít v čumáku všechny ty cizí pachy a zvykne si na zvuky, musí pochopit, že jsou to pro něj neohrožující zvuky. V bytě jsou poprvé, takže to bude boj.

Reaguji na Nanynka21:
Zkus promluvit se sousedkou, aby měla strpení. A pokud jsou pejsci přítulní, mohla by si je i oblíbit.

Reaguji na True:

Už se stalo, včera jsem to řešila po sousedech. Pán nademnou říkal, že ten jeden pes opravdu moc štěká, pokaždé jak někdo projde nebo jak někdo zazvoní atd. Pak jsem šla dolů podemnou za tou paní. Nebyla doma, tak jsem mluvila s jejím manželem, říkal, že mu nevadí, že stěkají, že je to přece pes, ale že prý jsou tam 10 hodin zavření samotní. Tak jsem to pochopila, že nemá problém se štěkáním. My jsme jediný, kteří mají v baráku pejsky. Řekl, že je to týrání a že štěkají protože pláčou...Tak nevím no. Taky mi je líto, že jsou tak dlouho samotní, ale jinak to teď prostě nejde. My pracovat musíme. Štěnata to už dávnou nejsou a mají od nás veškerou lásku. Mají se jak prasata v žitě, ale podle nich je týráme a proto pláčou.

Reaguji na panda08:

Nevím, zda je to podle zákona, ale je to řád od RPG. Tak netuším. Taky jsem na to koukala jak puk.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nanynka21: Já bych si o tom asi šla promluvit s výborem, protože jak máš fungovat, pokud potřebuješ přes den normálně v bytě žít? Jak žijí ostatní? Levitují nad zemí a neperou, nevysávají, necvičí přes den, aby se náhodou nedotkli pana souseda? To se mi nezdá.
A co je prosím RPG?

Reaguji na Johanita:

tady to je:

K l i d v d o m ě
Uživatelé bytů a příslušníci jejich domácností jsou povinni se trvale chovat tak, aby neobtěžovali ostatní uživatele
domu nadměrným hlukem. V době nočního klidu, tj. od 22:00 do 6:00 hodin, nesmí být způsobován jakýkoliv
hluk. V této době není dovoleno hrát na hudební nástroje, zpívat, hlučně se bavit, používat vysavačů prachu
a jiných hlučných přístrojů a vykonávat jakoukoliv jinou činnost působící hluk. Rovněž je nutné ztlumit televizní
a rozhlasové přístroje a veškeré audio přístroje. Pokud někteří uživatelé bytů pracují v nočních směnách, je třeba
na jejich požádání přiměřeně omezit hluk v okolí jejich bytů i ve dne.

1. . .345678
 

Váš příspěvek

Co s neurotickou sousedkou?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené