Smazat

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

Dobrý den,

s přítelem jsme spolu rok, z toho půl roku spolu bydlíme, je to naše první bydlení- oba jsme šli od rodičů. Neustále, už od začátku se hádáme kvůli fungování domácnosti a mě proto zajímá, co váš muž doma dělá? Přijde mi, že ten můj nedělá nic- ano dá svoje nádobí do dřezu a ponožky do koše, jednou za čas (opravdu za čas- asi 3x za celou dobu) vyluxuje malý koberec pod stolem a vynáší koš (když už přetéká).
Hádáme se pro to, že já mám pocit, že dělám všechno, což vlastně není pocit, ale skutečnost. Přijde mi, že mi s ničím nepomůže. Kromě toho, že dělám tedy domácí práce a on mě neustále kritizuje - podívej se, zase je nádobí ve dřezu tak mi neříkej že jsem měl před týdnem odnést krabice atd.. Vždyť ty tady taky nic neděláš, kolikrát si vytírala...
Oba chodíme do práce, já teď chodím z práce dýl než on. Jde mi i o to, že neudělá nic chlapského, máme nový byt nenapadne ho přidělat poličku nebo takové věci, žárovku do lampičky už kupuje asi 14 dní a vypadá to, že jí koupím já.
Přijde mi, že náš vztah díky tomu nemá budoucnost, naprosto mě štve jeho přístup, neustále mu musím říkat- mohl by jsi do pátku zařídit tohle? on se se mnou týden dohaduje a v pátek to samozřejmě není. Když jsme si chtěli koupit psa a já mu s nadšením ukazovala fotky naprosto s klidem mi oznámil- ale starat se o něj budeš ty nepočítej s tím, že já po něm budu něco uklízet.
Říkám si jestli budeme mít vůbec někdy dítě, rozumíte mi? jako s tímhle jeho přístupem...
 
arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měli jsme to naprosto stejné (to pouhé vynášení odpadků, že ty nic neděláš). Problém je, že on nechápe, co se všechno kolem domácnosti dělá. Buď uklízíš jindy, než je doma, nebo ho prostě nezajímá co děláš, protože se nezajímal ani doma, co dělali rodiče, měl všechno naservírované (tipuju...). Sedni si s ním, až budete oba v normální náladě a řekni, že si chceš stanovit, kdo co budete dělat, aby to bylo spravedlivě rozděleno a lpi na tom, že jinak uvažuješ o odstěhování se...a klidně bych se i sbalila, pokud by s ním nic nehlo... Nedokážu si z vlastní zkušenosti představit, že by to šlo i jinak...

arrow
profile_image
Adriana13
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsme spolu s přítelem začali bydlet, tak jsme vytvořili na lednici plán prací, které se během týdne bězňe ďelají, dokonce jsme to měli rozděleno i na sudý a lichý týden. Každý den měl někdo něco na starost, bylo to opravdu nejlepší pro přehled, co vše se v domácnosti dělá, od myčky, prádla, luxování...podle mě pak ten chlap hodně rychle zjistí, že se vše nedělá samo. Prádlo nenaskáče samo do pračky, samo se nevyžehlí. Postupně se vše zajelo a dneska už vše děláme absolutně automaticky bez výčitek, nebo že by měl někdo pocit, že na to ten druhej kašle, máme v bytě čtyři zvířata, takže to je náročnější😉. Podle mě, jak se tyto základní věci nenastaví v začátku, tak pak je už budeš špatně měnit..

arrow
profile_image
OhHoney
od 1. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi bych na to šla názornou formu, když domluvy nestačí.
Nestihl jsi nakoupit jídlo? Tak budeme o hladu, doma opravdu nic není.
Neumýváš po sobě talířky po jídle? Tak už není ani jeden čistý a není na co dát oběd.
Nedáváš prát pračku? Tak už prostě nemáš ani jedno čisté tričko.
Praskne žárovka a nebyl jsi schopný koupit novou? Seď si tu po tmě.

A nevyměkla bych! Jinak opravdu, ale opravdu nedostane lekci

arrow
Neprodává v Bazaru

Takového přítele jsem měla taky, bylo to o to horší, že jsme bydleli s rodiči v dvougeneračním domku, takže ne, že nedělal nic v tom našem prostoru ale nepomohl ani v tom společném nebo na zahradě. No budoucnost to nemělo. Vztah tedy skončil z více důvodů ale tohle byl jeden z nich. Teď mám naprosto nejlepšího chlapa na světě, který vaří, umývá nádobí, vytírá, vysává, Vymění žárovky, přidělá poličky...Všechno nějak vyřeší. Miluje práci na zahradě.Takže za mě vyměnit. Vím, že se to lehce říká. Ale já jsem u toho minulého vztahu pořád dělala to, že jsem mu jakoby dávala čas. Vždy jsme si promluvili a já si řekla, tak teď uvidím jak se bude snažit a ono nic a to věřím tomu, že se lidé můžou měnit, já sama jsem toho příkladem ale musí chtít. Pokud něco někomu neustále říkáš, připomínáš a ono se nic neděje, tak se měnit nechce.

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zlepšete vaší komunikaci, tím že si budeš stěžovat tady moc nevyřešíš (jen si krátkodobě ulevíš).

Jeden můj spolubydlící ve věku 2x let neuměl ani normálně vytřít podlahu...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na HankaCake:
Myslím, že jak si člověk udělá takové to i má a není moc dobré lámat věci "přes koleno".

Celkem jednoduše jsem naučila svého muže takovým normálním věcem jako:
Prát prádlo - párkrát jsem mu zrovna prala oblečení co si chtěl vzít (jsem to nevěděla).
Dávat nádobí do myčky a uklízet z myčky - občas prostě nebylo ve skřínce (nejsem robot).
Vařit - chtěl se mi plést v kuchyni.

A to mi úplně stačí. Je pracovitej, stará se o dům i zahradu. Vlastně se to tak přirozeně vyselektovalo.

Pereme oba, on své pracovní a sem tam přihodí něco mého/našeho, já peru svoje/naše a sem tam přihodím něco jeho.
Myčku děláme oba, podle toho kdo má zrovna náladu.
Vaří většinou on, pokud nemá náladu vařím já.
On vynáší pytel s odpadky, já čistím koš a dávám nový pytel.
On topí a když se mu vyjímečně nechce, tak zatopím já.
Sází, seje zahrádku, já pleju a on uklízí ten ****** po mě - nestarám se kam s tím.
Já se starám o zvířata, on se stará o dodávky stravy, staví kotce a tak co je třeba. On slepicím rozsvěcí, já jim zhasínám.
Já uklízím, on zase dělá údržbu.

A tak dále. Zkrátka měla jsem nějakou představu a ta moc nefungovala, takže jsme si každý našli "to své" a ono to funguje.

Nijak to nehrotím..., když nevynese koš prostě nebude vynešený, tak ho vynáší. Je to stejné jako kdybych ho já pak neumyla a nedala do něj nový pytel, nebylo by kam dávat odpadky, tak to dělám.

Když chci, aby něco konkrétního udělal/zařídil, tak řeknu... potřebujeme/máme/nemáme atd. a dál se nestarám. Udělá to, bude to, neudělá nebude to. Stejně tak jako když něco udělám nebo neudělám já. Když je to důležité, tak když to neudělá, bude to pro něj maximálně dražší/obtížnější atd., to je na něm.

No a věci které "mají čas" jako třeba když jsem chtěla přesklít dveře, tak jsem vymlátila sklo co mi šlo a když u nás byl kamarád, tak jsem řekla, jestli by to mohl dodělat a tak to ten můj chlap šel udělat, kamarád mu pomohl a bylo to. Zkrátka co nepočká se udělá tak jak chci a co počká to počká.

Takže jaký si to uděláš.....takový to budeš mít.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Peg: Takže za mě vyměnit. Vím, že se to lehce říká. Ale já jsem u toho minulého vztahu pořád dělala to, že jsem mu jakoby dávala čas. Vždy jsme si promluvili a já si řekla, tak teď uvidím jak se bude snažit a ono nic a to věřím tomu, že se lidé můžou měnit, já sama jsem toho příkladem ale musí chtít. Pokud něco někomu neustále říkáš, připomínáš a ono se nic neděje, tak se měnit nechce

Naprosto souhlasím. Ten chlap musi chtít. A promiň ale to neni ani schopen koupit žárovku a přidělat poličku? Pak to je neschopný nemehlo.

arrow
profile_image
OhHoney
od 1. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Peg: Takže za mě vyměnit.

Jojo, dobrý sex není bohužel všechno..

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak můj chlap se naučil vyndat prádlo z pračky a pověsit, když dám prát a pak jedu pryč. Teď jsem mimo domov, což bývám často, tak si umí koupit oběd v jídelně a dokonce umýt i kastrůlky 😊 zpočátku nedělal nic, vše dělala ochotně jeho sestra, která ho tím podle mě zkazila. Náprava možná je, ale neni to hned. Já to dělám tak, že když něco takhle potřebuju, říkám - to je jednoduchá práce, to zvládne i muž! Schválně si to vyzkoušej 😊 a když se zadaří a chlap to zvládne, následují nadšené ovace 😊
Ale fakt je ten, že toho moc nechci, on má hodně svý práce a já jsem doma.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás to ze začátku bylo stejné. Rok jsme byli spolu, půl roku bydlení. Byl zvyklý od maminky na servis. Pořád dával mamince ještě hromady prádla a ona jemu ešusy s obědy na týden. No pak jsem ho přiměla koupit pračku, protože rozhodně jsem neměla chuť dávat to jeho mamince a řekla jsem mu, že je to velice nedospělé a myslela sem si, že on už je přeci ve svém bytě samostatný a dospělý jedinec. Tak jsme měli pračku a pak jsem mu řekla jak se pere, jak se s tim zachází a ať si přečte návod, tak se naučil prát.. Nádobí jsem myla vždy já, málokdy on, spíš ho dal jen odmočit. Ale zase moc dobře vařil a tak, opravdu mě rozmazloval jídlem a tak jsem byla u plotny jen minimálně. Já spíš pekla buchty a koláče nebo dělala předkrmy a starala se o čistou kuchyň a jídelnu. Pak tedy také nikdy nevytíral, ale zase měli jsme malý byt a všude plovoučku nebo dlažbu, tak to jsem mívala hotové rychle stejně jako mytí malé koupelny bylo rychlé a jednoduché. Odpadky jsem vynášeli zásadně spolu, případně, když jeden nebo druhý byl pryč třeba na dva dny, tak to udělal ten druhý. Navíc jsme třídili plasty a sklo, takže jsme si dělali i procházky ke kontejnerům každý týden spolu. Nákupy v obchodech také spolu, protože jsme pak věděli, že nakoupíme vše a nezapomeneme něco. Dělali jsme spolu i nákupní seznamy.

Můj argument, který na něj zabral bylo, že mám dlouhou pracovní dobu, platíme napůl, tak se i budeme starat o domácnost napůl. A pak také to, že když budu muset dělat vše já po práci a unavená, tak nebude u mně nálada na nic, ani na sex natož energie a tak by tím utrpěl i on z toho. Tak aby zachoval náš sexuální život a alespoň nějakou základní domácí pohodu, domluvili jsme se a i věšení prádla dělali spolu, bylo to pak rychleji hotové a opravdu to lidi ve vztahu může stmelit, když mohou něco dělat společně. Opravdu zjistil, že to co dělala za něj vždy maminka, tak není jen tak. Ta si tenkrát ulevila, že už jí nevozí 25 ti letý synátor kopu hadrů a že ona nemusí ani vyvářet, jelikož se do toho ještě musela starat o nemocné prarodiče někde na Moravě a ještě chodila do práce.

Jde to, lidé se mohou měnit, ale musí opravdu chtít, mít zájem, aby to fungovalo a také motivaci. (ten můj měl motivaci lepší sexuální život, moji lepší náladu a možná i společně strávený čas).

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak to tak čtu, tak dám mému příteli diplom za chování nebo co My jsme se ani na ničem nikdy domlouvat nemuseli, prostě úplně automaticky každý děláme něco, když jeden nemůže/není doma, zastoupí ho ten druhý. Chceme to mít doma pěkné, takže každý den luxuje buď přítel nebo já - kdo dřív přijde z práce (navíc máme psa, takže každý den je fakt potřeba vysát..) , dá prát pračku, vyndá nádobí z myčky a cestou z práce ještě koupí jídlo. Když přijdu dřív já, dělám to samé já, ovšem s tím, že vařím vždycky já, přítel se chudák sice snaží, ale jíst se to nedá, takže mi to ani nijak nevadí =D Prostě nevím no, nijak se nedohadujeme kvůli úklidu...občas sice zazní něco jako "tady je ale bordel" nebo "tys nevysával?" ale jako spíš to je jen takové to frflání , ale ne že by to člověka fakt štvalo. Ne každý má furt náladu a čas po příchodu z práce uklízet takže obvykle to je tak, jak jsem psala, ale jsou i dny, kdy se jen vyvalíme u televize a neděláme nic z toho

Jinak takové ty drobnosti jako nádobí a špinavé prádlo si většinou uklízí každý sám (když teda nevlítnu do skříně a neudělám tam takový ten třídivý vítr já), špinavé házíme do koše a pak to jeden z nás hodí do pračky, ten druhý to pak zase pověsí a tak..A velké úklidy (okna, skříně, koberce, dveře atd..) si vždycky rozdělíme spravedlivě na půl, aby ani jeden nemohl prskat a aby toho nebylo na jednoho moc myslím, že to máme docela fér a hezky rozdělené, přitom jsme o tom měli snad debatu jen jednou..děláme to automaticky..tvého přítele bych asi zabila musí chtít no...tak si o tom promluvte, ono nic jiného asi nezbývá

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adriana13: Podle mě, jak se tyto základní věci nenastaví v začátku, tak pak je už budeš špatně měnit..

Cituji OhHoney: Nestihl jsi nakoupit jídlo? Tak budeme o hladu, doma opravdu nic není.
Neumýváš po sobě talířky po jídle? Tak už není ani jeden čistý a není na co dát oběd.
Nedáváš prát pračku? Tak už prostě nemáš ani jedno čisté tričko.
Praskne žárovka a nebyl jsi schopný koupit novou? Seď si tu po tmě.
A nevyměkla bych! Jinak opravdu, ale opravdu nedostane lekci

souhlas udělala bych to stejně

Cituji Veselka10: Takže jaký si to uděláš.....takový to budeš mít.

arrow
profile_image
pixiegirl
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když si to čtu, tak jsem chytla asi nějaký vysoce nadprůměrný exemplář Přítel uměl vše už z domova, nemusela jsem ho ničemu novému učit. Je pravda, že si udělám většinu věcí raději sama, ale pokud nestíhám, přítel v pohodě vypomůže. Nedělá mu problém vysát, vyprat a pověsit prádlo, umýt nádobí ani vynést koš. Cestou domů z práce klidně nakoupí a když přijdu domů později než on, tak i navaří. Navíc mu jdou od ruky i chlapské práce kolem bydlení, které mi nic neříkají, tak jsem ráda, že se o to nemusím starat.

Co na mého přítele zabírá, je poprosit, ne na něho hned otráveně štěkat a vytýkat, co všechno měl udělat a zase neudělal. Poté poděkovat za pomoc, v případě dobře odvedené práce pochválit Ale podle mě jsou tohle základy slušného chování, které by se měly dodržovat nejen v partnerském vztahu. Pak často říkám, že pokud nějakou práci uděláme společně, zbyde nám víc času na sebe, to také vždycky zabere. Takže má rada zní lépe komunikovat. Ten druhý však musí projevit nějakou snahu.

Jinak, abyste si nemyslely, že je u nás vše jen sluníčkové. Máte některá problém s válejícíma se ponožkama na zemi? Vždycky se mi zvedne tlak, když mi odvětí, že ještě neměl cestu do koupelny Pak mě vždy dostává ten čurbes, který za sebou nechává po vaření. To ale jen tak pro pobavení, jinak si nemohu stěžovat

arrow
profile_image
kebulka
od 24. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My s přítelem taky bydlíme teď nově 2 měsíce, a musím tedy říct, že je zlatý, na všem se domlouváme hned od začátku... Když mě něco vadí, řeknu to mile a poprosím ho jestli by to nešlo dělat takhle a takhle.... Jinak mám štěstí, že je přítel sám na pořádek, takže se vlastně vůbec nedohadujeme. Jednou umyje nádobí on, jednou já jednou ho necháme do rána prostě podle nálady a chuti... když mám já práci dýl, přijde uvaří poklidí a naopak... když není uvařeno vaříme večer spolu, jednou dělá svačinu do práce on nám, jednou já...když se nám nic nechce jdeme ven...Vážně je to o komunikaci a hlavně hned nepeskovat a hodně chválit... Přítel uvaří a já ho vychvaluji do nebes a teď chce vařit furt, protože ho těší že mi děla radost. Opravdu je důležité nekritizovat to se ten chlap sekne a just to dělat nebude... Ale musíte oba chtít a oba si musíte uvědomit a vyjasnit si, že pokud chcete aby se ten vztah vyvíjel někam dál a byl hezký tak musíte oba rovnocenně spolupracovat Držím pěstě.

 

Váš příspěvek

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené