Smazat

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

Dobrý den,

s přítelem jsme spolu rok, z toho půl roku spolu bydlíme, je to naše první bydlení- oba jsme šli od rodičů. Neustále, už od začátku se hádáme kvůli fungování domácnosti a mě proto zajímá, co váš muž doma dělá? Přijde mi, že ten můj nedělá nic- ano dá svoje nádobí do dřezu a ponožky do koše, jednou za čas (opravdu za čas- asi 3x za celou dobu) vyluxuje malý koberec pod stolem a vynáší koš (když už přetéká).
Hádáme se pro to, že já mám pocit, že dělám všechno, což vlastně není pocit, ale skutečnost. Přijde mi, že mi s ničím nepomůže. Kromě toho, že dělám tedy domácí práce a on mě neustále kritizuje - podívej se, zase je nádobí ve dřezu tak mi neříkej že jsem měl před týdnem odnést krabice atd.. Vždyť ty tady taky nic neděláš, kolikrát si vytírala...
Oba chodíme do práce, já teď chodím z práce dýl než on. Jde mi i o to, že neudělá nic chlapského, máme nový byt nenapadne ho přidělat poličku nebo takové věci, žárovku do lampičky už kupuje asi 14 dní a vypadá to, že jí koupím já.
Přijde mi, že náš vztah díky tomu nemá budoucnost, naprosto mě štve jeho přístup, neustále mu musím říkat- mohl by jsi do pátku zařídit tohle? on se se mnou týden dohaduje a v pátek to samozřejmě není. Když jsme si chtěli koupit psa a já mu s nadšením ukazovala fotky naprosto s klidem mi oznámil- ale starat se o něj budeš ty nepočítej s tím, že já po něm budu něco uklízet.
Říkám si jestli budeme mít vůbec někdy dítě, rozumíte mi? jako s tímhle jeho přístupem...
 

Reaguji na True: Tak ono je mytí a mytí. Já myslím tím mytím jako dezinfekci. Samozřejmě vanu po použití opláchnu, ale že bych po každém použití vytahovala prostředky na vanu a drhla.... To ne. Ty fakt po každém umytí drhneš vanu? WC - jako štětkou vevnitř a otřít navlhčeným ubrouskem prkénko třeba i několikrát denně, ale zas celé i zvenku opravdu pečlivě vydezinfikovat prostě jednou za 14 dní.

arrow
profile_image
naskok
od 16. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V moderní domácnosti té práce snad ani moc není, ne? Jestli nějaká bydlí na statku, že musí nejdřív slepici zabít, pak oškubat, nebo jít do potoka vyprat prádlo na valchu či s vědrem nabrat vodu do studny...
Mám byt pro sebe žrádla navařím na 5 dnů v průměru za 45 minut vč. přípravy i umytí nádobí, jen to nechám vychladnout a lednici mám rázem plnou, že to nestíhám dojíst, odpadky vyhodím cestou ven. Nákup 1-2x v týdnu cestou z práce. Prostě přes všední dny skoro nula nic a jednou týdně 15 minut na vytření podlahy a 1-2x měsíčně pračka vypere prádlo, takže tak 30 minut práce navíc.
2x do roka pak umýt okna a podlahu za nábytkem, to je tak na 2 hoďky max.
Nádobí umyju hned po jídle, což je jako když prstem luskne a uklízet není co, když každá věc má své místo, kam ji zase vracím. Asi to děláte špatně, když vám to tak trvá, protože z mého pohledu domácí práce nestojí za řeč. - Navíc je to odpočinková činnost pro ty, co se živí hlavou.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji naskok: V moderní domácnosti té práce snad ani moc není, ne?

Pěkný příspěvek nemyslím si, že každý pere, vytírá a luxuje jen 1x týdně (my třeba každý den 2-3x kvůli psovi..teď v zimě i vícekrát)...každopádně na to se zakladatelka neptala..i kdyby měla jen umýt nádobí a on to utřít, jde princip

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vytříbilo se to postupně a nemám strach nechat chlapa měsíc samotného. Musím si být jistá, že když se něco pos*re a já budu pryč déle, tak se to nezhroutí. U nás je muž absolutně soběstačný - taťka se to učil až ve vyšším věku a klidně je delší dobu sám na chalupě.
Přítel zvládne vše od domácích prací po obstarání psů, zařídit i vyřídit nebo přimontovat. Každý z nás udělá to, na co má náladu nebo prostor. Já prádlo roztřídím a vyperu, on ho pověsí. Já nachystám odpadky, dám nový sáček a on cestou do práce odpadky vyhodí. Denně nakupuje, protože market má hned u práce. Já zajišťuju žrádlo pro psy, protože krmíme syrovým, tak výběr a nákup masa je má práce, ale on to třeba jezdil přebírat od dodavatele. Když je potřeba pomoct okolo baráku, tak to děláme často spolu, baví nás to. Se psy chodíme spolu, na cvičák a nové cviky učím já, trénování a lekce už pak každý se svým psem. Já peřiny svlíknu, on je povlíkne. On myčku vybalí a já nabalím.

Nikdy jsme neměli problém, prostě oba víme, že spolu to budeme mít rychleji a můžeme si to klidně užít a pokecat při práci.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji naskok: Mám byt pro sebe žrádla navařím na 5 dnů v průměru za 45 minut vč. přípravy i umytí nádobí, j

Wow. To bych byla nadšením bez sebe ( a chlap taky ) , kdybych měla 5 dnů "žrát" jedno a to samé, navíc dle času přípravy odhaduji rozsáhlé použití různých jak konzervových, tak práškových instantních "mňamek"

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dadabus: Wow. To bych byla nadšením bez sebe ( a chlap taky ) , kdybych měla 5 dnů "žrát" jedno a to samé, navíc dle času přípravy odhaduji rozsáhlé použití různých jak konzervových, tak práškových instantních "mňamek"

Taky mě to napadlo, když jsem to četla.

Hned jsem si vzpomněla na jedno Prostřeno, které jsem náhodně viděla a tam byl mužskej co hlásal něco v tom smyslu, že ty ženský toho nadělaj, že prej vaření je moc náročný a on tam dokáže, že to nic náročnýho není......hodil do vody bujon, k tomu zmraženou zeleninu, naflákal tam bobky jakože knedlíčky z kelímku a za pár minut bylo - podle něj - skvěle navařeno . Jo to byla věc. Akorát jsem si myslela, že tohle se fakt jen omylem vyskytlo.

Ale to nic, manžel zase nenávidí šunkafleky, protože jeho máti je dělala roky v neděli jako jídlo na pondělí, úterý, středu a čtvrtek, v pátek byl chleba mazaný máslem .

Musíš od začátku tlačit na pilu. Jak budeš ustupovat a dělat to za něj, tak si na to zvykne. Přestala bych uklízet a oznámila mu, že na to nemám čas, že chodím také do práce a buď mi s tím pomůže i on a nebo ať zaplatí uklízečku/hodinového manžela.
Pánové žijí stále v očekávání, že pouze žena vaří a uklízí. Ovšem i ženy chodí do práce a nejsou roboti. Oni se často ohání s tím, že máš vařit, uklízet atd., ale málokterý muž dnes umí dát dohromady i tu blbou poličku z Ikei. Takže já bych prostě přestala dělat služku. Nechala bych to tam pěkně vysmrdět a vyhnít
Nikdy se chlapa neptej: Mohl bys? Nechtěl bys. Prostě mu to rozkaž a když to neudělá, tak z něj udělej deb...a před někým jiným. Například během návštěvy přátel, rodičů..
Jinak abych nebyla tak zlá, tak znám pár frajerů, kteří umí skvěle vařit a dokonce i doma pomohou. Ovšem pak mají doma tu, která si toho neváží
Tu ochotu hodně uvidíš právě v začátcích vztahů a vůbec podle toho, jak to funguje u nich doma. Já jen dávám nádobí do myčky a prádlo do pračky. Jinak mám 1x týdně uklízečku.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: vaření je moc náročný a on tam dokáže, že to nic náročnýho není......hodil do vody bujon, k tomu zmraženou zeleninu

jo, přítel si "vaření" představoval taky tak. Vše, co stvořil, bylo buď bez chuti, nebo to chutnalo po pytlíku. Když jsem z ČR dotáhla balík s kořením všeho druhu, tak na mne hleděl, jestli s tím tady chci kšeftovat ...

Cituji EleanorWoods: ať zaplatí uklízečku

Tak pokud jsou dva dospělí lidé s alespoň průměrnými hygienickými návyky v bytě a ne ve vile o dvaceti pokojích, tak je opravdu celý problém jen v komunikaci a neschopnosti se domluvit, případně v nějakých naschválech - jinak je tam uklízečka podle mne zcela zbytečná.

Reaguji na dadabus:
Jj ale jsou páry, kde nikdo neuklízí, protože jim to tak vyhovuje a ani muž to po dotyčné nechce. Jinak samozřejmě uklízet se musí a když se to někomu nechce dělat (takový ten velký úklid), tak ta uklizečka někdy zase tak draho nevyjde. Je to třeba jako měsíční útrata za cigára. Já sama nemám problém uklidit, ale poklízím průběžně, že dávám věci na místo, ale takové to utíraní prachu, podlahy, mytí oken apod. mě fakt nebaví nejsem na to detailistka a abych uklízela třeba každý den (jakože takové znám). tak to bych se šla odstřelit, protože mě nebaví práce, která není nikde vidět a když, tak na chvíli. Hlavně jsou dny, kdy nejsem vůbec doma. Pokud je ta ženská doma, tak se to od ní v podstatě i očekává, ale pokud chodí oba do práce a partner nepomůže, tak to by mě to uklízení hodně rychle přestalo bavit.

arrow
profile_image
HankaCake
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuji všem za odpovědi! Opravdu jsem tohle přesně potřebovala, abych si zase dokázala říct, že to normální rozhodně není - po tom, co jsem poslouchala- jsi ženská to je normální, tohle jsou ženský práce! Ještě to nějak zkusím "zlomit".
Reaguji na naskok:
samozřejmě netrávím svůj veškerý čas uklízením, prádlo pere pračka nedrbu ho na valše, jídlo vaří trouba nerozdělávám oheň, jak už někdo řekl, jde mi o princip a o ty řeči - s ničím nepomůže, samotného ho nic nenapadne a když ho požádám aby něco udělal je to na diskuzi a hádky jako matka X puberťák.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji HankaCake: jsi ženská to je normální

Tak jej vytáhni do obchodu, navybírej si zopár značkových kousků a vyzvi jej, ať vytáhne kreditku a projeví se : je chlap, tak je to normální ! I s dodatkem, že jej ještě šetříš, protože ještě "normálnější" by bylo, aby jako chlap vydělával pouze on a ty jakožto ženská doma, když už tak lpí na tradičních hodnotách ....
Já to takhle podobně jednou udělala ex, když vyhlašoval něco o tom, kdo je ženská ( za volantem ) a kdo ne - pomohlo to dokonale

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dadabus:

Cituji HankaCake: si ženská to je normální

No dejme tomu, že je to pro ženu normální, pokud ovšem muž také přiloží ruku k dílu a opraví a zařídí, co je třeba. Pokud dělá ženská vše a ještě chodí do práce, tak toho chlapa potom skoro vůbec nepotřebuje a ušetří si spousta nervů Navíc domácí práce+práce není pro ženu fér, když chlap jen přijde z té práce a pak nedělá nic. Společné bydlení je také o něčem jiném, než o tom dělat někomu poskoka (maminku). Kdyby ten chlap pochopil a pomohl, tak by potom koukal, kolik má ženská energie na jiné věci... To je šílená neschopnost za pár měsíců něco doma neopravit..

Cituji dadabus: navybírej si zopár značkových kousků a vyzvi jej, ať vytáhne kreditku a projeví se : je chlap, tak je to normální !

JO! Už slyším ty kecy!

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji HankaCake: eště to nějak zkusím "zlomit".

Já bych to nelámala, byla bych v klidu a prostě rezignovala na rozčilování se - akorát se tím trápíš...Prostě nakupuj a uklízej po sobě, na něj se vykašli. I když tě to bude stát trochu přemáhání se, abys to po něm nezačala cídit a nenakoupila jídlo pro oba, tak to vydrž, i kdyby to měl být měsíc. Nebuď na něj nijak protivná, jen mu v případě nutnosti slušně pověz, že když oba pracujete, nestíháš uklízet po obou, ale prostě jen po sobě, tak si bude muset poklidit a nakoupit sám, protože všechno prostě nezvládáš a už ti došly síly, nejsi žena v domácnosti, jak to bývalo dřív. Nakoupila bych mu jen kdyby mne o to opravdu slušně poprosil, protože takové chování si nezaslouží tady tu automatickou péči, která je v jiných vztazích normální... Kdyby chtěl mít ženskou, co doma udělá všechno, tak ať v tom případě začne pořádně vydělávat a nechá tě doma ) Jinak tato domácí "nestarostlivost" by měla vyústit v normální rozhovor o tom, jak to budete s domácností provádět..ne že ti začne dělat i on na truc nějaký borde*l to bych v té fázi zarazila a donutila ho k rozhovoru o budoucnosti a o domácnosti..

Cituji EleanorWoods: JO! Už slyším ty kecy!

no jo, chlapci se furt ohání rovnoprávností a nevím čím vším, ale když pak dojde na ně, tak skutek utek

Cituji HankaCake: jsi ženská to je normální, tohle jsou ženský práce!

Jsi chlap, tak mně nechej doma dělat ženské práce a běž vydělávat, ať si můžu nakoupit ! ježiš ve mně to vždycky úplně vyvolá chuť zvracet ... jindy mají plnou hubu "nové doby" a ať si namontujeme poličky a kohoutky samy, když jsme tak pokrokové, ale jak má dojít na jejich "typicky" mužské záležitosti, mají plnou hubu keců

 

Váš příspěvek

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené