Smazat

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

Dobrý den,

s přítelem jsme spolu rok, z toho půl roku spolu bydlíme, je to naše první bydlení- oba jsme šli od rodičů. Neustále, už od začátku se hádáme kvůli fungování domácnosti a mě proto zajímá, co váš muž doma dělá? Přijde mi, že ten můj nedělá nic- ano dá svoje nádobí do dřezu a ponožky do koše, jednou za čas (opravdu za čas- asi 3x za celou dobu) vyluxuje malý koberec pod stolem a vynáší koš (když už přetéká).
Hádáme se pro to, že já mám pocit, že dělám všechno, což vlastně není pocit, ale skutečnost. Přijde mi, že mi s ničím nepomůže. Kromě toho, že dělám tedy domácí práce a on mě neustále kritizuje - podívej se, zase je nádobí ve dřezu tak mi neříkej že jsem měl před týdnem odnést krabice atd.. Vždyť ty tady taky nic neděláš, kolikrát si vytírala...
Oba chodíme do práce, já teď chodím z práce dýl než on. Jde mi i o to, že neudělá nic chlapského, máme nový byt nenapadne ho přidělat poličku nebo takové věci, žárovku do lampičky už kupuje asi 14 dní a vypadá to, že jí koupím já.
Přijde mi, že náš vztah díky tomu nemá budoucnost, naprosto mě štve jeho přístup, neustále mu musím říkat- mohl by jsi do pátku zařídit tohle? on se se mnou týden dohaduje a v pátek to samozřejmě není. Když jsme si chtěli koupit psa a já mu s nadšením ukazovala fotky naprosto s klidem mi oznámil- ale starat se o něj budeš ty nepočítej s tím, že já po něm budu něco uklízet.
Říkám si jestli budeme mít vůbec někdy dítě, rozumíte mi? jako s tímhle jeho přístupem...
 
arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Aleopa: souhlas

arrow
profile_image
XmoniX
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To mě pobavilo

Cituji naskok: Mám byt pro sebe

asi bydlíš sama?

Cituji naskok: žrádla navařím na 5 dnů

Hmmm, dobrou chuť... Beru dojíst zbytky z předešlého dne, ale 5 dní?

Cituji naskok: 1-2x měsíčně pračka vypere prádlo

... no já teda peru tak minimálně 3-4x týdně (pro 2)

Cituji naskok: uklízet není co, když každá věc má své místo, kam ji zase vracím

Jasně, že většina věcí má své místo, jenže dost chlapů tohle neřeší, viz celá diskuze

Cituji XmoniX: Cituji naskok: 1-2x měsíčně pračka vypere prádlo

... no já teda peru tak minimálně 3-4x týdně (pro 2)

taky se u nás pere alespoň 3x týdně... a jsme tu 3... jednou ručníky, jednou kalhoty, jednou třeba bílý, barevný.... nedovedu si představit že by jsme prali 1-2x za měsíc

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Cherry_:
1-2 pračky za měsíc se dají prát, pokud máš dostatečnou zásobu spodního prádla, všechno máš jen v jednom materiálu (ideálně bavlna) a jen v několika barevnostech, žádné proužky a spol My jsme taky dva, peru někdy 1-2 pračky týdně, jindy 3-4, dle toho, jak se to nakupí, protože je prostě nutné rozdělovat materiály a barvy (například černou peru zvlášť se speciálním práškem)

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Cherry_: Reaguji na bakalářka: Reaguji na XmoniX:

Baby, "naskok" je chlap
Takže je celkom pravdepodobné, že má len čierne a biele tričká/spodné prádlo/kalhoty/ponožky. Pračka vychádza.
Nie je v jedle vyberavý, takže 5x za sebou to isté (cestoviny s 5 inými prílohami, kuskus s 5 prílohami a iné variácie) tiež zje (ja som taká istá v tomto ale).

Takže to berte s rezervou, z jeho pohľadu
Trošku staromládenecké fungovanie.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na lulamae:
Jo, to mě taky napadlo

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na naskok: no tak ty jsi pěkné prase ať už jsi chlap nebo ženská, potkat bych se s tebou nechtěla

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hanko,
mám pocit, že jde o vzájemnou averzi po tak krátké době. Neumím si představit, jak to budete řešit za 20 let. Jinak u nás dělám skoro všechno já, ale neřeším to. Dělám to ráda. Opravdu si myslíš, že váš vztah je OK?

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: Musíš od začátku tlačit na pilu.

Cituji EleanorWoods: Nikdy se chlapa neptej: Mohl bys? Nechtěl bys. Prostě mu to rozkaž a když to neudělá, tak z něj udělej deb...a před někým jiným. Například během návštěvy přátel, rodičů..

To mi přijde psycho. Pokud po chlapovi něco chci, slušně poprosím nebo požádám a pak i poděkuji. Stejně tak je to naopak

Reaguji na Sejkr: Pokud na to ten chlap reaguje tak ok. Většina žen se ptá slušně, ale moc to nepomáhá ))

arrow
profile_image
naskok
od 16. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Cituji naskok: Mám byt pro sebe žrádla navařím na 5 dnů v průměru za 45 minut vč. přípravy i umytí nádobí...

Wow. To bych byla nadšením bez sebe ( a chlap taky ) , kdybych měla 5 dnů "žrát" jedno a to samé, navíc dle času přípravy odhaduji rozsáhlé použití různých jak konzervových, tak práškových instantních "mňamek"

No sem tam používám masox, protože na zamražování vývaru jsem moc líný. Dělám minutky z vepřového, kuřecího sem tam hovězí svíce obvykle na pánvičce i s omáčkou nebo čerstvou zeleninou. Nemám problém navařit i 2-3 druhy jídel zároveň to se protáhne na hodinku i s úklidem, pak to rozdělím do plastových dóz. Obvykle vařím stejná jídla sem tam něco nového z kuchařek prakul, nebo V. Vrabce, francouzskou Escoffier Auguste a Italskou Marcella Hazan.
Jinak mi nevadí jíst totéž jídlo více dnů. Třeba v okolí máme jednu restauraci, kde dobře vaří a 3 jsou na facku, hlavně držím určitý stravovací režim, kdy si hlídám poměr B-S 1:2 kvůli cvičení.

Cituji XmoniX: Hmmm, dobrou chuť... Beru dojíst zbytky z předešlého dne, ale 5 dní?

Však to nejsou zbytky, ve kterých by ses šťourala vidličkou a pak to plácla na talířku do lednice, všechno to mám rozdělené v plastových dózách zvlášt jídlo a zvlášť přílohu a příloha mi vydrží OK právě těch 5 dnů.

Cituji Peg: Reaguji na naskok: no tak ty jsi pěkné prase ať už jsi chlap nebo ženská, potkat bych se s tebou nechtěla

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na naskok: Stejně 5 dní jíst něco stejného, to už bych na to ani neměla chuť. Rychle by se mi to pak přejedlo. A Čerstvé jídlo je nejlepší, jelikož i nakrájená zelenina oxiduje a ztrácí vitamíny a čím déle to v lednici je, tak tím méně mi to chutná.

U tebe si úklid představuji jednoduše, když bydlíš sám, ale jakmile máš někoho dalšího doma, kdo ti to tam během dne nebo dvou dní zase zasviní, odkládá špinavé nádobí, kde se mu zachce, ani ho neumí po sobě umýt či spotřebuje další násobek prádla, jak ty, to je potom jiné víš. Ty žiješ sám, zatímco zakladatelka řeší společnou domácnost s bordelářem, který je zvyklý na mama servis. Tam to už tak snadné nebývá, pokud tedy nejsi jeden z těch lidí, kteří rádi slouží ostatním a ještě jim za to nohy líbají. Zajímal by mě tvůj příspěvek, až budeš mít společnou domácnost s bordelářem. Teď nám tvůj příspěvek k tomuto tématu totiž k ničemu není.

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak u nás doma co se úklidu týká dělá vše přítel tzn. Vytírá, luxuje, prach utírá, nádobí do myčky, prádlo pověsí, občas i okna umeje a fakt ho do ničeho nenutím, prý ho to baví. To mě vždycky ještě zavře do ložnice ať si zatím pustím film, protože bych mu překážela takže na mě zbývá už jen vaření a žehlení

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: Pokud na to ten chlap reaguje tak ok. Většina žen se ptá slušně, ale moc to nepomáhá

No nekecám, ale reaguje Bych se asi trochu naštvala, kdyby na milou prosbu přišla nějaká nesmyslná debata Vím, jaké práce mu úplně nevoní, ale udělá cokoliv, když poprosím a poděkuji.

Cituji S_he: Tak u nás doma co se úklidu týká dělá vše přítel tzn. Vytírá, luxuje, prach utírá, nádobí do myčky, prádlo pověsí, občas i okna umeje a fakt ho do ničeho nenutím, prý ho to baví. To mě vždycky ještě zavře do ložnice ať si zatím pustím film, protože bych mu překážela takže na mě zbývá už jen vaření a žehlení

No, sem se asi nikdy nedopracujeme, ale nevadí Zas nemůžu mít všechno

arrow
profile_image
adell.k
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji naskok: Mám byt pro sebe žrádla navařím na 5 dnů v průměru za 45 minut vč. přípravy i umytí nádobí, jen to nechám vychladnout a lednici mám rázem plnou, že to nestíhám dojíst

A přesto 1-2x v týdnu cestou z práce nakoupíš...co tedy nakupuješ, když nestíháš dojíst to žrádlo, která máš na 5 dnů?

 

Váš příspěvek

Co váš partner dělá ve vaší společné domácnosti?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené