Smazat

Důvěra - přítelův telefon a šmejdění

Ahoj holky..již několik dní brouzdám po netu, čtu různé diskuze a komentáře na různých poradnách a v článcích a snažím se přijít na to proč je to tak a tak, protože to pořád nedovedu pochopit ...

Chtěla bych mluvit o tématu - přítel a jeho soukromí - "telefon" ... Moje zkušenost s bývalým partnerem je opravdu šptaná - vždy když jsem se mu do telefonu podívala, vždy jsem tam našla něco hrozného ... a tohle "šmejdění" je důvod, proč zakládám tenhle deníček ... pokaždé když slečna napsala (v nějaký diskuzi, poradně), že si přečetla zprávy v telefonu svého přítele, tak ji začli všichni hned obviňovat že se to nedělá, že porušila přítelovo soukromí a kdesi cosi, ale že tam přítel vyznával lásku jiné ženě nebo že psal kdy si zopakujeme včerejší večer bylo každýmu fuk, defakto byla to ta slečna která byla za nejhorší protože šmejdila v přítelově telefonu .. jenže kdyby to neudělala, tak by se přece nikdy o jeho "nevěře" nedozvěděla, myslela by si jak je všechno krásný a v pořádku, prostě by dělala ze sebe akorád krávu co věří svému přítelovi a on jí tahá za nos .. nedokážu pochopit co je na tom tak soukromého ? Když spolu přece dva bydlí, spí spolu mají společné finance a bude se tu obhajovat nějaké soukromí partnera ? Někde jsem četla, že většina co si chrání své soukromí, co jsou zastánci toho že se do přítelova telefonu nelozí, tak sami tam něco skrývají/skrývaly a proto mají takový názor že se to prostě nedělá a že kdo to dělá je hrozná stíhačka a nedůvěřuje svému příteli ...já nikdy nic neskrývala, nic netajila a přítel se kdykoli kdekoli mohl do mého telefonu podívat, aniž bych to brala jako že mi "narušuje" soukromí. Ono ten telefon je někdy opravdu jediný způsob jak odhalit případnou nevěru ... jsem zastánce hesla - důvěřuj ale prověřuj - takže si myslím, že není nic špatné na tom jednou za čas proklepnout svého partnera jestli nevivádí něco za vašimi zády a nemá to nic společného s tím jestli mu důvěřuju nebo ne .. může vám přeci lhát a nepoznáte jestli říká pravdu nebo ne .. Chtěla bych slyšet Váš názor, zda je to opravdu tak špatné nabourat se do přítelového "soukromí" a proč to tak cítíte ? nebo jestli je to v pořádku, protože kdo nic netají nemá co skrývat ? a co když má slečna nějaký pochybnosti, pořád je to špatně ? nebo už se to tak nějak může když má pochybnosti protože se aspon presvedci ...? Tento deníček opravdu zakládám jenom ze zvědavosti na názory, které tohle dělají nebo nedělají ... děkuji za názory
 
arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marcinkaa: Nespolečenský člověk nemusí nutně od partnera vyžadovat, aby trávil celé dny s ním a nikam nechodil. Spíš bych řekl, že většina těch, co jsou zvyklí na samotu, ocení, pokud si od druhého mají možnost oddechnout.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kopaj: Spíš bych řekl, že většina těch, co jsou zvyklí na samotu, ocení, pokud si od druhého mají možnost oddechnout

tak to jednoznačně miluju samotu, nemám sourozence, dlouho jsem bydlela sama - a když se ke mě nastěhoval tehdejší žárlivý manžel, který chtěl byt furt u mě, vedle mě, se mnou - bylo to pro mě peklo
A on nepochopil, že chci být jednoduše úplně SAMA, ne honit jiné chlapy, nevěřil, že ho miluji...a o tom jak žárlivci dokáží vyštroubovat vše do extrému - o tom je spousta knih a filmů - kterým bych - sama nezažít - nikdy nevěřila!

arrow
Neprodává v Bazaru

šmarjá, to je zas diskuze Zakladatelko, to, že nejsi společenský typ, přeci neznamená, že veškerý čas věnuješ partnerovi. Můžeš doma štrykovat dečky, přesazovat kytky, učit se finsky, cokoli... jen prostě neviset pořád příteli na krku.

Co se týče šmejdění v mobilu, stala se mi taková věc. Můj drahý v době, kdy jsme spolu chodili asi tři týdny, měl narozeniny. Seděli jsme spolu na gauči, jemu přišla sms. Přečetl si ji a říká "No ne, gratulace až z Ruska!" Já, ničeho zlého netušíc, neb drahý má pracovní kontakty hodně v zahraničí, jsem mu nahlédla přes rameno, a zaskvěla se na mě zprávička s oslovením Honey, s pusinkami a srdíčky. A to mé zlato k mému překvapení zascrolloval do starších zpráv, které se hemžily vyznáními lásky a dalšími sladkými nesmysly. Tak jsem vyskočila, co že to má znamenat. On se začal omlouvat, že tu dívku zná přes seznamku (stejně jako mě), nikdy se neviděli, ač ona pobývala asi dva měsíce v Praze, a je to jen takový virtuální flirt, že to I love you a I miss you nemyslí vůbec vážně a že Rusku by nechtěl v žádným případě... Tak jsem mu velmi důrazně řekla, ať si vybere, jestli dá přednost virtuálnímu fantazírování s Nastěnkou nebo reálnému vztahu se mnou, protože já tohle tolerovat nebudu. No vybral si mě.

Nikdy jsem nezkontrolovala, zda svůj slib drží. Řekla jsem mu to velmi důrazně a on ví, že jsem dostatečně hrdá i sebevědomá na to, abych své slovo dodržela. I teď, když už jsme manželé. Jsem od přírody velice podezíravá, ale řekla jsem si, že pokud má můj vztah fungovat a já se nechci zbláznit, prostě budu svému muži důvěřovat. Je to pěkný a schopný chlap, holkám se líbí a já jsem na něj pyšná, dokonce mi lichotí, že se o něj zajímají jiné ženy. On ale ví, že se ke mně musí chovat hezky, jako se chovám já k němu, jinak spolu prostě nebudeme.

Jediné, co mě u zakladatelky trochu uklidňuje, je její nízký věk. Já jsem ve 21 taky nebyla moc sebevědomá, to všechno přišlo později, byť ten samotný proces vystřízlivění pak už byl celkem rychlý.

arrow
profile_image
Simonek12
od 6. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
četla jsem si jen pár příspěvků tady v diskuzi, je jich tady opravu moc. Z toho co jsem si přečetla usuzuji, že jsou tady spíš zastánkyně nešmedění a nenarušování soukromí.
Já jsem jednoznačně zastánkyně šmejdění a pokud ti můžu poradit šmejdi! protože jak jinak se máš přesvědčit že je ti věrný? Heled mě táhne na 21 přítelovi je 29 a chodíme spolu 4 roky. Strašně sem mu věřila a jednou jsem byl u něj a náhodou jsem zjistila že je přihlášenej na fb a projela mu zprávy no a nestačila jsem se divit co jsem se všechno dozvěděla! nepodvedl mě (aspoň doufám!) ale hrozně tam tu holku balil a chtěl se s ní sejít.. Pak jí tam taky psal že jedu na týden pryč a jestli s ní nepojede na hory a takovýhle blbosti. A nebylo to jednou co jsem tohle udělala.. Občas šmejdím v jeho historii na počítači a vím že jsem stíhačka, ale máš pravdu víš, DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Simonek12:
Tak hlavně nenech doma příhlášené omlazení, aby Ti ho neprošmejdil on

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji blackorchid: Já nevím, já kamarádkám důvěrné informace sdělím raději osobně než smskama,

To nemělo být jen na sms, ale obecně - meily, facebook apod..... Prostě a jednoduše je fajn respektovat to soukromí té třetí osoby, když už nejste schopné respektovat soukromí partnerovo....

arrow
profile_image
Simonek12
od 6. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: nene to já si dávám pozor

arrow
profile_image
Dasa_J
od 5. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Simonek12:
Ahoj, a to s tím přítelem ještě stále chodíš? Řekla jsi mu, žes to tam našla?

arrow
profile_image
Simonek12
od 6. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dasa_J: prvně jsem to nevydržela a řekla jsem mu to i když jsem nejdřív nechtěla, všechno ostatní už sem mu neřekla. Ano dál s ním chodím, ale o rozchodu uvažuju už hrozně dlouho už jsem se s nim několikrát rozcházela, ale vždy mě umluvil. Snad jednou najdu sílu a konečně ho opustím...

arrow
profile_image
Dasa_J
od 5. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Simonek12:
Pokud mu už vůbec nevěříš a myslíš si, že to dělá stále, je to těžko.. buď se s tím smířit (což upřímně pochybuju, sama bych to nedokázala) nebo jít pryč, čím dřív tím líp, ať neztrácíš nejlepší roky s někým, kdo za to nestojí..

Cituji Dasa_J: Pokud mu už vůbec nevěříš a myslíš si, že to dělá stále, je to těžko.. buď se s tím smířit (což upřímně pochybuju, sama bych to nedokázala) nebo jít pryč, čím dřív tím líp, ať neztrácíš nejlepší roky s někým, kdo za to nestojí..

přesně tak
Já mám kámošku, která partnerovi do telefonu apod nikdy nelezla a pak jednou omylem, když si jeho telefon půjčila (potřebovala ho), tak na ní vypadly velmi zajímavé zprávy... z toho co popisovala, bych já osobně řekla na 99,9% že to byla nevěra se vším všudy (scházeli se i osobně - partner s dotyčnou), ale co myslíte?! Nakonec s ním kámoška zůstala, i když tohle není jejich jediný problém. Krásná, vzdělaná holka... Asi síla zvyku za těch několik let vztahu, ale podle mně spíš neuvěřitelná ztráta času.

Cituji Marcinkaa: no ano s tím si nemůžu dovolit nesouhlasit .. když je někdo společensky založený tak přece vztah nemůže fungovat s někým nespolečensky založeným ...? aspon tohle chápu dobře ?

nemyslím to jen takto - společenský/nespolečenský. Spíš že mají ti dva i podobné zásady - neflirtují zbytečně bokem a pokud společnost, tak s partnerkou (myšleno vyjdou si ven mezi kamarády, na večeři...- nesedí jen doma), dětmi... nebo s kamarádama, širší rodinou... ale je to tak, že jeden druhému nemusí nic zakazovat, prostě proto, protože se potkali podobní lidi. A navzájem se upřímně milují.
Možná bych tomu nevěřila - kdybych o tom jen slyšela, ale fakt takoví lidé existují.
Takový byl minimálně jeden můj ex. Jenže k tomu přidal větší než malé množství žárlivosti a já se pak už dusila. Ta hranice, kdy se člověk "dusí", je tenká. Stačilo kdyby trochu ubral a dodnes jsme spolu, protože jsme si jinak velmi seděli (tak nějak ve všem; chemie jak blázen...).

Ještě k tomu společensky založený/nespolečensky založený - ani podle tohoto klíče se nedá najít věrný partner. Co může dělat online chlap, který je pěkně doma "pod střechou"...

Já věřím na to, že když chlap ženu miluje a má to srovnané v hlavě, nemá potřebu hledat dál jinde. A když flirt (slovní), tak velmi lehký (to se stane), žádné jednoznačné slizkosti.

"Pokud manžel nejeví žádné známky nevěry, mobil si neschovává, nechodí mu zprávy po nocích apod., tak není přece žádný důvod "projíždět" mu telefon." - Logicky, jenom idio* by se chtěl nechat načapat, to je jasný, že si mobil neschová už jen kvůli tomu, že by to vzbudilo pozornost, zprávy od "milenky" by mu určitě taky nechodily po nocích, když by "milenka" věděla, že zrovna vedle něj usíná nebo spí jeho přítelkyně/manželka, nebo sou prostě spolu...

"Nechá telefon na stole, jde do koupelny..." Nee, asi si ho vezme sebou . To by nemoh mít zdravej rozum.
"Kdyby přítelkyně měla podezření a řekla, jestli se smí podívat do jeho telefonu..." Tak asi tam nenechá zprávy (už jen z principu): Miláčku, jak jsme leželi v tý vaně s tim vínem, na to nikdy nezapomenu...

Musela bych kopírovat z každýho příspěvku aspon jednu větu, ale stačí se nad tim jenom trochu zamyslet.. Bože, 80% ženských bulej, že se od někoho dozvěděli, nebo jim to někdo napsal nebo něco podobnýho, že je přítel podvádí místo toho aby se třeba přesvědčili sami.
Pravda je, že pokud holka cítí, že není něco v pořádku, tak se přesvědčí, přece nebude měsíce napjatá, potom nepříjemná, naštvaná, a stejně ten vztah pujde do kytek...
Pokud spolu ty lidi nějakym způsobem žijou, mají děti, domácnost, atd. jak už bylo řečeno, tak si myslim, že mluvit o mobilu jako o soukromý záležitosti, není moc na místě.

Reaguji na Marcinkaa: Když budeš mít podezření nebo si nebudeš jistá, není nic jednoduššího než si to ověřit takhle jak říkáš, ale nezapomeň na to, že to většina lidí maže, je jasný, že to tam třeba nenechá.. Jak máš jednou špatnou zkušenost, těžko se to vrací zpátky, a pokud jich máš i víc, tak už vůbec, každá žena by tě měla pochopit a rozumět ti v tomhle...Já to neodsuzuju a naprosto tě chápu. Dělej to, co uznáš za vhodný. Jako mě na tom nepřijde nic špatnýho na jednu stranu, jak říkaj je to trapný, ponižující, narušení svobody, důvěry, bla bla bla... takový kecy..Ale zase na tu "první stranu" (když sem začala s druhou že ), jako já nevim, stane se z toho rituál, už se budeš koukat pořád, může tě u toho načapat, a pokud se to dozví, asi u něj dost klesneš a bude vztah narušenej..Fakt je to jen na tobě, ale určitě nepujdeš do pekla, takže nebooj Každej to jednou tak či tak udělá, ať si říká že ne..

Taky nechápu, proč každej říká, že známka toho, že něco není v pořádku a máte být v pozoru je, že s vámi partner nespí, chová se divně, jinak, atd.. Tak přeci má mozek, a už jen kvůli tomu, aby ste na to nepřišli, tak se právě bude chovat normálně, nenechá na sobě nic znát ne Nebo takle, můžou bejt dva, tři typy.. Jeden, chce abyste na to přišli, nechce už s vámi bejt, dělá vše jen proto, abyste ho načapali třeba s tim mobilem. Druhej typ bychom mohli chápat, že se bude snažit vše zakrýt, smazat stopy, takže žádný sms, hovory (bude třeba i psát z netu anonymně) jiný chování nebude projevovat, je v tom třeba i zběhlej a ví jak se kdy zachovat, aby to ututlal. Nebo třetí typ totální pablb, kterej by se "snažil" něco zakrejt, přesně běhal by k mobilu hned jak zavibruje, hlídal by si ho, choval by se zvláštně, no to potom je jasný, že upoutá pozornost a přítelkyni to dojde (ještě třeba smaže všechny zprávy a ne jen ty od "ní" )...
Horší ale taky je, když přítel má práci např. stále přibývající klientelu, kde mu lidi volaj píšou, on volá píše, atd to pak asi nezjistíš nic...

Tak jsem ráda, že se mezi těmito komentáři našli i ženy, které to neodsuzují a moc dobře vědí proč ...

Cituji L-pari: A musím říct, že jsme se nějak neomrzeli, naopak, čím víc jsme spolu, tím víc si na sebe i zvykáme a máme se rádi.

ano tak bych si to také představovala ... nevydím na tom nic špatného trávit s přítelem většinu volného času .. samozřejmě že když jsme oba doma tak on si bude dělat svoje a já svoje a večer si třeba spou sednem k filmu a najíme se ...

Cituji Monii00: Bože, 80% ženských bulej, že se od někoho dozvěděli, nebo jim to někdo napsal nebo něco podobnýho, že je přítel podvádí místo toho aby se třeba přesvědčili sami. Pravda je, že pokud holka cítí, že není něco v pořádku, tak se přesvědčí, přece nebude měsíce napjatá, potom nepříjemná, naštvaná, a stejně ten vztah pujde do kytek... Pokud spolu ty lidi nějakym způsobem žijou, mají děti, domácnost, atd. jak už bylo řečeno, tak si myslim, že mluvit o mobilu jako o soukromý záležitosti, není moc na místě.

souhlasím ... souhlasím se vším co si napsala ...

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Monii00: Logicky, jenom idio* by se chtěl nechat načapat, to je jasný, že si mobil neschová už jen kvůli tomu, že by to vzbudilo pozornost

No, to není správná dedukce. Člověk, který nikdy neví, kdy mu "někdo" zavolá nebo napíše, si prostě mobil pořád hlídá. To zkrátka poznáš, věř mi

Cituji Monii00: zprávy od "milenky" by mu určitě taky nechodily po nocích, když by "milenka" věděla, že zrovna vedle něj usíná nebo spí jeho přítelkyně/manželka, nebo sou prostě spolu...

No, to je vidět, že moc nevíš, jak to chodí. Milenky píšou nejraději na dobrou noc a nebo v noci, když nemůžou usnout nebo kdykoliv, když pojmou podezření, že si jejich jejich milenec zrovna užívá rodinnou idylku. Některé dokonce netouží po ničem jiném, než aby se to provalilo, takže líčí různé pasti, nechávají "zapomenuté" suvenýry, volají na Štědrý večer (třeba 10x za sebou, pro případ, kdyby to celá rodina neslyšela)
Ohleduplnou milenku neznám. Snad jedině, když je taky vdaná a ani ona nechce, aby to ruplo..ale i tak, ženské mají prostě potřebu komunikovat

Cituji L-pari: Ale je fakt, že jednou za čas je nějaká akce - třeba ze školy, kdy bych moc ráda šla, ale nejdu. Né, že by mi partner řekl - nesmíš! Ale jde o to, že dokáže nahodit tak zhnusený výraz, že mi pohled na něj za to nakonec nestojí, takže pro klid doma to zavrhnu, ale je to tak jediný, co mi na tomto vztahu trochu vadí.

Týýjo, tak to by mi vadilo docela hodně. Jsem zvyklá vyrážet s kamarádkami (cvičení, sauna, klub atd.) a bez toho bych si připadala jako ve výkonu trestu.

 

Téma Důvěra - přítelův telefon a šmejdění je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené