Smazat

Exmanželka...neukončená minulost?

Já, přítel a exmanželka... Do jaké míry minulost může ovlivňovat a zasahovat do přítomnosti? Kde jsou hranice co je ještě "normální" a co už je přes čáru? Napište mi, prosím, své názory...

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o názor na níže popsanou situaci:

Mám 5 měsíců nového přítele. Je to báječný člověk - podporující, milý, chytrý, galantní...sedlo to naprosto ve všem, bez kompromisu a byla jsem šťastná. Trávili jsme spolu každou volnou chvíli a pokaždé to bylo úžasné. Vím, že mě miluje a chce se mnou časem budoucnost.

Je 2 roky rozvedený. Má 12letou dceru.

Jsem rozvedená 8 let a mám 11letého syna. S bývalým exmanželem máme kamarádský vztah a vím, že kdybych navzájem něco potřebovali, stačí zavolat...a pomůžeme si. Jsme zodpovědní rodiče, o syna se staráme společně - dle možností ho vozíme na tréninky, k lékaři atd. Když je potřeba se domluvit na něčem složitějším, jdeme na kávu do restaurace (vždy se synem) a doladíme to. Nic víc. Svátky, narozeniny syna a Vánoce každý slaví v rámci své rodiny a příbuzných. Na dovolenou jedeme se synem každý sám. Moji příbuzní, když exmanžela potkají ve městě, normálně se pobaví, ale větší kontakt nevyhledávají. Protože skončila etapa života, kdy byl součástí rodiny... Takto to považuji za "normální" stav.

Přítel je dobrý táta a jezdí s dcerou na výlety. Nenapadlo mě, že nejezdí jen ve dvou. Neptala jsem se...bylo mi to blbé, nerada někoho vyslýchám. Nepředpokládala jsem, že to mohlo být jinak 2 roky po rozvodu a poté, co mi říkal, jak mě moc miluje a jak chce se mnou budoucnost.... Jenže to je jinak.

Předem podotýkám, že to neberu jako útok na svou osobu, necítím se ohrožená jako žena (že by to chtěl přítel a exmanželka dát dohromady).

Přítel mlžil celé 4 měsíce ohledně společných výletů s exmanželkou- nechtěl mě tím prý zatěžovat, jelikož jde jen o blaho dcery. To jsme si vyříkali a od té doby (14 dní) byl s dcerou vždy sám. To jsem nějak rozdýchala...

Na celé věci mě mrzelo to, že kdyby byl ke mně upřímný...asi bych ze společného výletu s exmanželkou nadšená nebyla, ale nezakazovala bych to, naopak bych ocenila férovou hru.

A včera večer jsme byli s přítelem spolu a dozvěděla jsem se, že přítel slavil se svou maminkou, bratrovou rodinou svátek dcery a byla pozvána i exmanželka. Přítel s exmanželkou svátek dcery už společně oslavili. Velmi mě to zarazilo. A nedokážu se s tím vyrovnat. Cítím pachuť... Dozvěděla jsem se, že exmanželka chodí na rodinné oslavy, Vánoce... Jsou rozvedení, ale ona stále je "členem" příbuzných přítele.

A v neposlední řadě brala maminka přítele svou vnučku na týdenní dovolenou a exmanželka tam jela na pár dní a potom tam na pár dní přijel taky přítel. Prý se tam minuli... Opět to těžko chápu...

Jejich společný rodinný život skončil rozvodem. Zůstali rodiče.

Přítel mě chce představit rodině...ale budu se tam cítit špatně, když vím, že tam aktivně figuruje i exmanželka. Jak mě asi přijme jeho dcera, když jí nevysvětlili, že po rozvodu už nelze trávit čas společně vždy, když ona projeví přání.

Jak nad celou situací přemýšlím, tak jsem hodně tolerantní, dokázala bych si představit, že bych byla na oslavě a byla tam i exmanželka. V podstatě my dvě jsme si život nezkřížili...ale to by se k tomu musel přítel od začátku postavit jinak a být upřímný. Takto já se cítím podvedená...jezdili na výlety, účastnili se oslav za mými zády.

Myslela jsem, že chodím s člověkem, který má uzavřenou minulost. Toto mi přijde dost na divoko. Přítel se po hádce k tomu postavil velmi pěkně, řekl, že to hned dá do pořádku, že to prostě neřešil. Asi mu to takto vyhovovalo... Jenže já budu pro jeho příbuzné ta, kvůli které se něco mění... Toto už mělo být vyřešeno dávno před tím, než jsme se my dva seznámili. Oceňuji jeho přístup, jsem si jistá jeho láskou...jen nechci udělat špatné rozhodnutí. Život není černobílý...

Jak to vidíte, prosím? Tolerovali byste tento stav? Vnímáte ho jako "normální" a já zbytečně vyšiluji? Nebo by to byl pro Vás důvod k rozchodu, protože už je to prostě poznamenané...a takto exmanželka nemůže do přítomnosti zasahovat?

Děkuji moc za názory.
 
arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, řeknu ti to z pohledu exmanželky... Ženská je vždycky trochu víc do rodiny, než muž, a to i do vyvdaný rodiny. Můj ex se s mými rodiči téměř nestýká, ale já jsem s exmanželovými rodiči v kontaktu poměrně často, občas u nich přespávám, hlavně přes léto. Mám je ráda, ale především jsou to prarodiče mýho syna, kterýho občas hlídají, on je naše společný téma. Synovi je 5 a jeho narozeniny jsme zatím slavili vždycky dohromady - tzn. já, exmanžel, jeho přítelkyně, všichni prarodiče, exmanželova sestra s rodinou a kamarádi.

Každý vnímá svoje rodičovství jinak. Pro mě je třeba důležitý, aby nás někdy syn viděl dohromady, jak spolu s ex mluvíme, jednáme, aby poznal, že i když se rodiče rozešli, tak spolu pořád můžou vycházet jako lidi, že nejsme dvě oddělený jednotky, ale oba jeho rodiče.
Možná tě přítel nechtěl jen zatěžovat, nejste spolu dlouho, ale to ti řekne jen on sám. Ale upřímně, můj expřítel měl s mým exmanželem problém, nemluvil se mnou skoro pokaždý, když jsem se o exmanželovi jen zmínila, že jsme třeba řešili bačkůrky do školky. A víš co? Vždycky bych si radši vybrala pohodový přátelský vztah s otcem mýho dítěte, než scény od chlapa, kterýho mám sice ráda, ale kterej narušuje moji poměrně pečlivě budovanou a dost křehkou rodičovskou harmonii s bývalým partnerem.

Reaguji na Étoile:
Děkuji za Tvá slova.
Vnímám to stejně jako Ty. Nechci nikomu bránit v kontaktu...chápu vztah babička - vnouče, vztah rodičů...

Jak jsem psala...dokázala bych to tolerovat, dokážu si představit společné oslavy...

Ale vše čistě - bez mlžení, vyhýbavých odpovědí...asi jsem ztratila důvěru.

Jejich dceři je 12 let...to už je trochu jiný věk než věk Tvého syna.

Taky občas zavolám rodičům bývalého manžela.

Zkrátka mi to v míře, kterou mají oni - výlety, oslavy, dovolené...přijde už moc.

Mluvím sama za sebe, že já bych po zkušenostech, co mám, nešla do takového vztahu. Vzala jsem si chlapa s dětma (já děti nemám). Nikdy nebude mít uzavřenou minulost. Chápu děti a vše kolem nich, ale aby ex lezla do rodiny, je už podle mě příliš.

Reaguji na maky29: Souhlasím.

Reaguji na Rútovna:
Děkuji.
Nevěděla jsem jak to nazvat...s dětmi to nikdy není uzavřená minulost...
Chápu vše kolem dětí...ať jdou na společný oběd, kávu...třeba i tu společnou oslavu dítěte bych respektovala, ale abych tam byla taky.

Já mu syna přestavila a on mě dceru zatím ne...

Přítel, když vyslechl mé argumenty, tak s tím chce něco dělat.

Jenže já nechci být důvod toho, že exmanželka nebude pozvána na oslavy jeho příbuzných...to mělo vzejít přirozenou cestou po rozvodu. Ne násilně...jak mě nyní budou vnímat jeho příbuzní? Nechci, aby to vyhodnotili, že rozvracím nějaké vztahy...těžká situace.

Ale za stávajících podmínek pro mě nepřijatelná situace. Bohužel, tak to cítím...

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dokázala bych si představit, že bych byla na oslavě a byla tam i exmanželka. V podstatě my dvě jsme si život nezkřížili...ale to by se k tomu musel přítel od začátku postavit jinak a být upřímný ano to mi taky přijde jako problém. Upřímnost a fér jednání je naprostý základ vztahu dvou lidí.
Toto už mělo být vyřešeno dávno před tím, než jsme se my dva seznámili. to mělo, nebo si neměl hledat nový vztah..
Celkově by mi to asi dost vadilo, rozhodně zbytečně nevyšiluješ, ale je taky dost výjimečné, jak máš dobrý vztah se svým ex a vše v klidu řešíte i se synem u kávy. Spíš pokud jeho ex nemá nového partnera může dělat dusno, né že by ho chtěla zpět, ale celkově, přes dceru a tak :-/ A pokud on se jí neumí postavit, tak to je blbý a prostě ta upřímnost je zásadní. Držím palce

arrow
profile_image
Gill175
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych se v tomhle případě bála neukončené minulosti a asi bych si připadala taková "navíc" a mrzelo by mě to. Navíc slavit společné rodinné svátky s exmanželkou by mi přišlo malinko divné.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji maky29: Já mu syna přestavila a on mě dceru zatím ne...

to taky o něčem vypovídá

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oba jste byli rozvedení když jste se seznámili on byl asi sám a tak trávit čas s dcerou a ex nebylo nic divného.Dala bych mu čas,nebrala bych to jako tragédii,nemyslím si,že ti to neřekl schválně,jen mu to nedošlo.
Pokud je váš vztah jinak v pořádku,tak ono se to časem urovná.

Reaguji na Tiakia:
Díky.
I na tomto názoru je kus pravdy...
Pokud jsou dva lidé sami, je jejich věc, co dělají... Ano, to je jeho argument - nedošlo mu to, neřešil to.
Proto jsem se rozhodla, že se s ním nerozejdu a pokusím se potlačit pachuť z toho, že mi lhal...v době, kdy se mezi námi tvořila důvěra.
Urovná...to je právě ta neznámá...urovná jak, s jakými ztrátami, pro koho, jak to poznamená vztahy s jeho rodinou, nás dvou...

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tiakia: Souhlas, ve všem.

Reaguji na maky29: Jestli to chápu, tak ti nejde o exmanželku, ale o to, že ti přítel neříkal pravdu. To je ale boj mezi vámi dvěma a exmanželka s tím má v podstatě společnýho jen to, že je to o ní. Fakt myslím, že mu to prostě jen nedoteklo, chlapi jsou v těchdle nuancích někdy dost natvrdlí.

Ale upřímně, přijít mi exmanžel s tím, že si jeho přítelkyně nepřeje, abych se zúčastňovala rodinných oslav a trávila s jeho rodinou čas, tak bych si o ní něco dost nepěknýho pomyslela a neměla by to se mnou jednoduchý (a to jsem jinak exmanželka za odměnu). Můj ex to ví, že jak jde o syna a naši rodičovskou roli, je pro mě přítelkyně na druhý koleji, i když si jí jinak vážím a nemám s ní nejmenší problém, dokonce ji mám i ráda.
Ale přece jen, oni spolu máme dítě a (teď to neber zle) tebe s ním vlastně kromě pár měsíců chození zatím nic nespojuje. Dej tomu čas.

Reaguji na Étoile:
I já jsem exmanželka a máme to nastavené s otcem syna jak jsem psala a syn tím rozhodně netrpí a moji partneři nemuseli cítit žádné negace.

Exmanželka mi nevadí (i když by se mohlo zdát, že její jednání je prvoplánované - viz. níže)...jsme lidi...jsem pozitivní člověk, společenská...takže jádro problému je v tom, že mi přítel neříkal pravdu. Ano, to je boj mezi námi... Sama píšeš, že u vás se oslavy účastní všichni...vaši současní partneři a rodiny...to je rozdíl od toho, co se děje mě.

Upřímně...exmanželka není výsada, stejně tak její "vize" toho, co je dobré pro dítě a jak vidí ona svou pozici v "bývalé" rodině či příbuzných. Je to o názorech všech zúčastněných...takže nejen Tebe a otce dítěte...ale i Vašich partnerů. Je to o respektu...ne o tom znepříjemnit život...to umím taky - taky jsem exmanželka.

Rozvodem člověk přichází o svou základnu...jistoty...nic není tak jak bylo. A zdá se mi, že některé exmanželky ve jménu "udělám vše pro dobro dítěte", se snaží si udržet statut, který dávno ztratily při rozvodu...jen aby nebyly sami, nepocítily ztrátu...ono je asi lepší, příjemnější, slavit ve skupině bývalých příbuzných než sama s dítětem a jeho otcem. Je příjemnější zajít tam na kávu k rodičům otce syna než aby ho tam vzal jeho táta...prostě vše má několik úhlů pohledu.

Nebudu (a nejen já) si pořizovat s někým dítě jen proto, abych měla "silné argumenty" pro to, že mám přeci taky nějaká práva ve vztahu a byla "rovnocenná" k exmanželce.

Má slova nejsou nic proti Tobě...jen diskutujeme.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: Sama píšeš, že u vás se oslavy účastní všichni...vaši současní partneři a rodiny...to je rozdíl od toho, co se děje mě.

Takže jde o to, že tě nepozvali? Podle mě je 5 měsíců krátká doba, na to, aby tě zvali na rodinne oslavy.

Reaguji na Siiri:
Ne...je to krátká doba, byla jsem představena jen bráchovi. Známe se krátce.

Mě se děje to, že mi přítel mlžil...jak to mají ohledně vztahů po rozvodu a jejich zasahování do příbuzenstva, výletů, oslav, dovolených...

A plně nesouhlasím s rozsahem...

V mém okolí to mají všichni nastavené jako já...a tak jsem se zde chtěla zeptat a zjisti, jak to vidí ostatní...abych si udělala objektivní úsudek.

Nepřijde mi to zkrátka úplně v pohodě...

 

Téma Exmanželka...neukončená minulost? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené