Smazat

Exmanželka...neukončená minulost?

Já, přítel a exmanželka... Do jaké míry minulost může ovlivňovat a zasahovat do přítomnosti? Kde jsou hranice co je ještě "normální" a co už je přes čáru? Napište mi, prosím, své názory...

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o názor na níže popsanou situaci:

Mám 5 měsíců nového přítele. Je to báječný člověk - podporující, milý, chytrý, galantní...sedlo to naprosto ve všem, bez kompromisu a byla jsem šťastná. Trávili jsme spolu každou volnou chvíli a pokaždé to bylo úžasné. Vím, že mě miluje a chce se mnou časem budoucnost.

Je 2 roky rozvedený. Má 12letou dceru.

Jsem rozvedená 8 let a mám 11letého syna. S bývalým exmanželem máme kamarádský vztah a vím, že kdybych navzájem něco potřebovali, stačí zavolat...a pomůžeme si. Jsme zodpovědní rodiče, o syna se staráme společně - dle možností ho vozíme na tréninky, k lékaři atd. Když je potřeba se domluvit na něčem složitějším, jdeme na kávu do restaurace (vždy se synem) a doladíme to. Nic víc. Svátky, narozeniny syna a Vánoce každý slaví v rámci své rodiny a příbuzných. Na dovolenou jedeme se synem každý sám. Moji příbuzní, když exmanžela potkají ve městě, normálně se pobaví, ale větší kontakt nevyhledávají. Protože skončila etapa života, kdy byl součástí rodiny... Takto to považuji za "normální" stav.

Přítel je dobrý táta a jezdí s dcerou na výlety. Nenapadlo mě, že nejezdí jen ve dvou. Neptala jsem se...bylo mi to blbé, nerada někoho vyslýchám. Nepředpokládala jsem, že to mohlo být jinak 2 roky po rozvodu a poté, co mi říkal, jak mě moc miluje a jak chce se mnou budoucnost.... Jenže to je jinak.

Předem podotýkám, že to neberu jako útok na svou osobu, necítím se ohrožená jako žena (že by to chtěl přítel a exmanželka dát dohromady).

Přítel mlžil celé 4 měsíce ohledně společných výletů s exmanželkou- nechtěl mě tím prý zatěžovat, jelikož jde jen o blaho dcery. To jsme si vyříkali a od té doby (14 dní) byl s dcerou vždy sám. To jsem nějak rozdýchala...

Na celé věci mě mrzelo to, že kdyby byl ke mně upřímný...asi bych ze společného výletu s exmanželkou nadšená nebyla, ale nezakazovala bych to, naopak bych ocenila férovou hru.

A včera večer jsme byli s přítelem spolu a dozvěděla jsem se, že přítel slavil se svou maminkou, bratrovou rodinou svátek dcery a byla pozvána i exmanželka. Přítel s exmanželkou svátek dcery už společně oslavili. Velmi mě to zarazilo. A nedokážu se s tím vyrovnat. Cítím pachuť... Dozvěděla jsem se, že exmanželka chodí na rodinné oslavy, Vánoce... Jsou rozvedení, ale ona stále je "členem" příbuzných přítele.

A v neposlední řadě brala maminka přítele svou vnučku na týdenní dovolenou a exmanželka tam jela na pár dní a potom tam na pár dní přijel taky přítel. Prý se tam minuli... Opět to těžko chápu...

Jejich společný rodinný život skončil rozvodem. Zůstali rodiče.

Přítel mě chce představit rodině...ale budu se tam cítit špatně, když vím, že tam aktivně figuruje i exmanželka. Jak mě asi přijme jeho dcera, když jí nevysvětlili, že po rozvodu už nelze trávit čas společně vždy, když ona projeví přání.

Jak nad celou situací přemýšlím, tak jsem hodně tolerantní, dokázala bych si představit, že bych byla na oslavě a byla tam i exmanželka. V podstatě my dvě jsme si život nezkřížili...ale to by se k tomu musel přítel od začátku postavit jinak a být upřímný. Takto já se cítím podvedená...jezdili na výlety, účastnili se oslav za mými zády.

Myslela jsem, že chodím s člověkem, který má uzavřenou minulost. Toto mi přijde dost na divoko. Přítel se po hádce k tomu postavil velmi pěkně, řekl, že to hned dá do pořádku, že to prostě neřešil. Asi mu to takto vyhovovalo... Jenže já budu pro jeho příbuzné ta, kvůli které se něco mění... Toto už mělo být vyřešeno dávno před tím, než jsme se my dva seznámili. Oceňuji jeho přístup, jsem si jistá jeho láskou...jen nechci udělat špatné rozhodnutí. Život není černobílý...

Jak to vidíte, prosím? Tolerovali byste tento stav? Vnímáte ho jako "normální" a já zbytečně vyšiluji? Nebo by to byl pro Vás důvod k rozchodu, protože už je to prostě poznamenané...a takto exmanželka nemůže do přítomnosti zasahovat?

Děkuji moc za názory.
 
arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji maky29: ono je asi lepší, příjemnější, slavit ve skupině bývalých příbuzných než sama s dítětem a jeho otcem. Je příjemnější zajít tam na kávu k rodičům otce syna než aby ho tam vzal jeho táta...prostě vše má několik úhlů pohledu.

Mně to příjemný přijde, že i po rozchodu manželů zůstaly mezi rodinami dobrý a přátelský vztahy, není to obvyklý a o to víc si toho vážím.

Víš, já nelpím na statutu "exmanželka", jako muž je mi ex ukradenej, ale lpím na tom, že jsem matka našeho dítěte a v tom si exkluzivitu vyhrazuju. Stejně jako ex má v tomhle exkluzivní postavení u mě, ne jako bývalý manžel a partner, ale jako otec našeho syna. Ale každý to má jinak, stejně tak musí přítelkyně mýho ex přijmout fakt, že v jeho životě jsem a budu, tak já respektuju, že oni jsou spolu a do jejich života se nepletu, dokonce jim se synem posíláme pohledy z dovolený.

Nevidím důvod rozbíjet fungující, byť trochu nestandardní rodinný vazby, pokud fungujou a všichni jsou spokojený, až na tebe. Promiň, že to říkám takhle naplno, ale zatím spolu opravdu nejste dlouho, tak počkej. Tvůj přítel je podle tvých slov fajn chlap, však on se k tomu dopracuje, abys byla součástí vazeb i ty, ale má to čas.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: Mě se děje to, že mi přítel mlžil...jak to mají ohledně vztahů po rozvodu a jejich zasahování do příbuzenstva, výletů, oslav, dovolených...

No tohle je divne, ale třeba mu bylo blbe ti říct, že tebe tam nechtějí, tak radší mlžil.

Jinak ona ex je osoba se kterou se jeho rodiče znají vice jak 12 let, je to matka jejich vnučky, to že se spolu rozvedli, přece neznamená, že se s ní musí prestart stýkat. Prostě ji mají rádi, rozumí si. Vztah nevyšel ex a tvemu příteli, ale ne ex a jeho rodině.

Reaguji na Étoile:
Pěkně napsané...respekt.

Reaguji na Siiri:
Ano, já si to umím takto logicky zdůvodnit...mám sebevědomí to i přijmout...ale asi mě zranilo chování přítele, jak se k tomu postavil.

Díky...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na maky29: musíš to příteli na rovinu a nahlas, jednoznačně a bez vytáček, v klidu a při vhodné chvíli jasně říct: jak moc tě to trápí, že obdivuješ jak dokáží bez konfliktů pečovat o dceru...že tě ale moc mrzí, je ti trapně, když ti pak známí říkají že byli tam a tam spolu a ty o tom nevíš. Že s tím musí něco udělat, ať navrhne...a nakonec dojdete k tomu že ti musí vše s předstihem říkat...

Navíc to ber, že je to fakt jen na chvíli, dcera bude za nějaké 2-3 roky hledat jak trávit čas sama, s kamarády....

Cituji Siiri: Vztah nevyšel ex a tvemu příteli, ale ne ex a jeho rodině.

to musíš vzít jako fakt, realitu, nebojovat s tím, prostě to tak je...

Reaguji na farahh:
Těžká zkouška...

Beru to jako fakt...

On to člověk bere jinak, když se to neděje jemu...zajímalo by mě, kolik z vás rozvedených respektuje výše popsané výborné vztahy a je za ně rád.

Trocha humoru na závěr...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: .zajímalo by mě, kolik z vás rozvedených respektuje výše popsané výborné vztahy a je za ně rád.

Lidi se rozvedou,nechtějí spolu sex,ale mají společné dítě takže výborné vztahy hodnotím jakou velkou vyspělost těch dospělých a odpovědnost ke společnému dítěti.
Buď ráda,že na ex nehází špínu,že jí mají rádi jeho rodiče a zkus se s tím vyrovnat.Vím,že je to pro tebe určitě těžké neb momentálně nejsi v jeho příbuzenstvu ta No1 jako jeho současná partnerka,tou je zatím jeho ex,ale ono se to časem srovná.No a když ne,tak život jde dál
Prostě ty prožité roky v manželství s někým vymazat nelze na požádání.

Já mám bezvadné vztahy se svým bývalým manželem...vychováváme spolu syna. Vnímám se jako vyspělá osobnost. Ale naše vztahy mají určité mantinely...

Kdyby přítel házel špínu na svou ex - nebyla bych s ním. To je extrém... Ale to, jak to mají...je zase druhý extrém.

Vyrovnám se s tím...a nebo taky ne. Nevím...

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rútovna: ale aby ex lezla do rodiny, je už podle mě příliš.

Tak moje maminka byla ex (posléze jedna z ex), trávila svátky se svojí tchyní, švagrovou a námi dětmi z prvního manželství. Ta další a ještě další žena si s tchyní prostě tak dobře nesedly. A tchyně měla tuto a právě tuto ex nejradši a nazývala ji svým nejlepším dítětem...My děti jsme byli šťastné.
Chci tím říct, že ne každé trávení svátků a pod. se dá nazvat ošklivě lezením do rodiny.
Podle mně je Tvůj přítel dobrý otec. Nehroť to. Třeba v rodině nebudeš tak oblíbená, jako ta ex a co má být. Pro děti je fajn, že alespoň něco se nepřerušilo a trvá.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: akže výborné vztahy hodnotím jakou velkou vyspělost těch dospělých a odpovědnost ke společnému dítěti.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: Ale to, jak to mají...je zase druhý extrém.

Víš důvod rozvodu?
Myslíš si,že by tvůj partner chtěl snad svou ex zpět?
Nebo ti vadí pouze to,že oni jsou pro příbuzenstvo pořád ta "rodina" a ty jsi na vedlejší koleji v podstatě neznámá,když tě nikomu zatím neukázal?Ono pět měsíců není moc dlouhá doba a třeba tě jeho rodiče ani vidět nechtějí.On je zná a jistě ví,co dělá možná ti nechce ublížit,aby jsi se cítila jako vetřelec.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji maky29: dozvěděla jsem se, že přítel slavil se svou maminkou, bratrovou rodinou svátek dcery a byla pozvána i exmanželka.

Na tom já nevidím nic zlého a nevadilo by mi to , ale společné výlety s ex už jsou něco jiného a ty já bych nebyla ochotna tolerovat už z principu. Netoleruj to!

Cituji Tiakia: nebrala bych to jako tragédii,nemyslím si,že ti to neřekl schválně,jen mu to nedošlo.

Nedošlo? To sotva....

Cituji maky29: V mém okolí to mají všichni nastavené jako já...a tak jsem se zde chtěla zeptat a zjisti, jak to vidí ostatní...

Tak každý to má nastavené jinak, co je normální pro jednoho není pro druhého. Moje kamarádka je rozvedená už dlouho ,oba už mají nové partnery , to jim, ale nebrání v tom, že si spolu příležitostně zasexují asi jen tak , aby si zavzpomínali na staré časy. . Takže může to být jakkoliv nepřekvapí mě asi nic.

Cituji maky29: Upřímně...exmanželka není výsada, stejně tak její "vize" toho, co je dobré pro dítě a jak vidí ona svou pozici v "bývalé" rodině či příbuzných.

Cituji maky29: zdá se mi, že některé exmanželky ve jménu "udělám vše pro dobro dítěte", se snaží si udržet statut, který dávno ztratily při rozvodu.

Souhlasím

Cituji Étoile: Ale přece jen, oni spolu máme dítě a (teď to neber zle) tebe s ním vlastně kromě pár měsíců chození zatím nic nespojuje.

To je jediný argument exmanželek? Já , že to používá skoro každá To , že máš s někým dítě ti žádnou výsadu oproti nové přítelkyni nedává. To zní dost majetnicky vůči bývalému. Jinak chlap má povinnost vůči dítěti nikoliv vůči ex, to je dost velký rozdíl.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Jinak chlap má povinnost vůči dítěti nikoliv vůči ex, to je dost velký rozdíl.

no třeba vyživovací povinnost se vztahuje i na manželku,když zažádá.Prostě jednou ženatý chlap je tak trochu ženatý i jako rozvedený je to blázinec,ale tak to je.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejosvícenější řešení by bylo, kdyby si se dokázala s ex skamarádit. Vždyť máte hodně společného

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: no třeba vyživovací povinnost se vztahuje i na manželku,když zažádá.

To je , ale trošku jiná kapitola a netrvá věčně , bavíme se tu o stýkání se s ex po rozvodu. určo není povinnost jezdit s ní na výlety a to ani kdyby měli 10 dětí. Tohle je čirý alibismus .

 

Téma Exmanželka...neukončená minulost? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené