Smazat

Exmanželka...neukončená minulost?

Já, přítel a exmanželka... Do jaké míry minulost může ovlivňovat a zasahovat do přítomnosti? Kde jsou hranice co je ještě "normální" a co už je přes čáru? Napište mi, prosím, své názory...

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o názor na níže popsanou situaci:

Mám 5 měsíců nového přítele. Je to báječný člověk - podporující, milý, chytrý, galantní...sedlo to naprosto ve všem, bez kompromisu a byla jsem šťastná. Trávili jsme spolu každou volnou chvíli a pokaždé to bylo úžasné. Vím, že mě miluje a chce se mnou časem budoucnost.

Je 2 roky rozvedený. Má 12letou dceru.

Jsem rozvedená 8 let a mám 11letého syna. S bývalým exmanželem máme kamarádský vztah a vím, že kdybych navzájem něco potřebovali, stačí zavolat...a pomůžeme si. Jsme zodpovědní rodiče, o syna se staráme společně - dle možností ho vozíme na tréninky, k lékaři atd. Když je potřeba se domluvit na něčem složitějším, jdeme na kávu do restaurace (vždy se synem) a doladíme to. Nic víc. Svátky, narozeniny syna a Vánoce každý slaví v rámci své rodiny a příbuzných. Na dovolenou jedeme se synem každý sám. Moji příbuzní, když exmanžela potkají ve městě, normálně se pobaví, ale větší kontakt nevyhledávají. Protože skončila etapa života, kdy byl součástí rodiny... Takto to považuji za "normální" stav.

Přítel je dobrý táta a jezdí s dcerou na výlety. Nenapadlo mě, že nejezdí jen ve dvou. Neptala jsem se...bylo mi to blbé, nerada někoho vyslýchám. Nepředpokládala jsem, že to mohlo být jinak 2 roky po rozvodu a poté, co mi říkal, jak mě moc miluje a jak chce se mnou budoucnost.... Jenže to je jinak.

Předem podotýkám, že to neberu jako útok na svou osobu, necítím se ohrožená jako žena (že by to chtěl přítel a exmanželka dát dohromady).

Přítel mlžil celé 4 měsíce ohledně společných výletů s exmanželkou- nechtěl mě tím prý zatěžovat, jelikož jde jen o blaho dcery. To jsme si vyříkali a od té doby (14 dní) byl s dcerou vždy sám. To jsem nějak rozdýchala...

Na celé věci mě mrzelo to, že kdyby byl ke mně upřímný...asi bych ze společného výletu s exmanželkou nadšená nebyla, ale nezakazovala bych to, naopak bych ocenila férovou hru.

A včera večer jsme byli s přítelem spolu a dozvěděla jsem se, že přítel slavil se svou maminkou, bratrovou rodinou svátek dcery a byla pozvána i exmanželka. Přítel s exmanželkou svátek dcery už společně oslavili. Velmi mě to zarazilo. A nedokážu se s tím vyrovnat. Cítím pachuť... Dozvěděla jsem se, že exmanželka chodí na rodinné oslavy, Vánoce... Jsou rozvedení, ale ona stále je "členem" příbuzných přítele.

A v neposlední řadě brala maminka přítele svou vnučku na týdenní dovolenou a exmanželka tam jela na pár dní a potom tam na pár dní přijel taky přítel. Prý se tam minuli... Opět to těžko chápu...

Jejich společný rodinný život skončil rozvodem. Zůstali rodiče.

Přítel mě chce představit rodině...ale budu se tam cítit špatně, když vím, že tam aktivně figuruje i exmanželka. Jak mě asi přijme jeho dcera, když jí nevysvětlili, že po rozvodu už nelze trávit čas společně vždy, když ona projeví přání.

Jak nad celou situací přemýšlím, tak jsem hodně tolerantní, dokázala bych si představit, že bych byla na oslavě a byla tam i exmanželka. V podstatě my dvě jsme si život nezkřížili...ale to by se k tomu musel přítel od začátku postavit jinak a být upřímný. Takto já se cítím podvedená...jezdili na výlety, účastnili se oslav za mými zády.

Myslela jsem, že chodím s člověkem, který má uzavřenou minulost. Toto mi přijde dost na divoko. Přítel se po hádce k tomu postavil velmi pěkně, řekl, že to hned dá do pořádku, že to prostě neřešil. Asi mu to takto vyhovovalo... Jenže já budu pro jeho příbuzné ta, kvůli které se něco mění... Toto už mělo být vyřešeno dávno před tím, než jsme se my dva seznámili. Oceňuji jeho přístup, jsem si jistá jeho láskou...jen nechci udělat špatné rozhodnutí. Život není černobílý...

Jak to vidíte, prosím? Tolerovali byste tento stav? Vnímáte ho jako "normální" a já zbytečně vyšiluji? Nebo by to byl pro Vás důvod k rozchodu, protože už je to prostě poznamenané...a takto exmanželka nemůže do přítomnosti zasahovat?

Děkuji moc za názory.
 
arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Étoile: Promiň, ale tohle je hloupej názor.

promin, ale někdo chytrý řekl, že neexisteje "hloupého názoru" jen odlišného. Nikde jsem nepsala že mají být na nože je super, pokud spolu vycházejí, ale společné výlety, nebo dovolené s dětma jsou fakt trapné..

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adluna: rovodem se prostě rodina rozpadá, tečka ,pokud to někdo nechápe, tak se nemá rozvádět a mají mít oba milence a doma si dál "hrát na rodinku" a děti nesjou blbý! moc dobře chápu že se rodice rozešli a nějaké výlety a "rodinné" tyátry jim stejně něvynahradí fungující rodinu

Neřekla bych, že rodina znamená jenom manžel+manželka, ale že jde právě o to širší příbuzenství, který není třeba rozchodem dvou lidí úplně zrušit. Anebo naopak i třeba osamělý rodič s dítětem - rodina jsou prostě podle mě lidi, co drží pospolu.
Rodinný výlety a oslavy jsem rozhodně nemyslela jako nějaký divadýlko pro "hloupý" děti. Naopak děti považuju za rozumnější jedince než jsou dospělý. Je mi jasný, že moc dobře chápou o co jde, ale i přesto můžou toužit po občasné přítomnosti obou rodičů. Koneckonců, když jde o narozeniny toho dítěte, tak záleží hlavně na tom, koho tam chce to dítě, je to jeho oslava. (Můj otec se jednou takhle šprajcnul u narozenin a můžu říct, že dodnes ho to mrzí - nejen kvůli zklamání dítěte, ale prostě z principu, protože pochopil, že k tomu nebyl jiný důvod, než jeho ješitnost. A taky už to pak od té doby nezopakoval.)
Souhlasím, že bezvýhradné oddání se dětem na úkor života rodičů taky není v pořádku. Ale na druhou stranu když se někdo rozhodne, že si pořídí dítě, tak musí počítat s tím, že ho to bude nějak zavazovat.
Ale jo, je možné, že jsem fakt moc naivní

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mau-mau: Neřekla bych, že rodina znamená jenom manžel+manželka, ale že jde právě o to širší příbuzenství, který není třeba rozchodem dvou lidí úplně zrušit.

To jsem taky vůbec nemyslela naopak je skvelé dkyž se rodice rozejdou, že snacha jede na tchýní i na týden s dětma, proč ne, to je preče super, deti jsou u babičky, ženské klábosej.. ale vadí mi takovéto umělé hraní si na "fungující" rodiče. Porostě pokud má každý nového partnera ,tak ten předhcozí ex musí pochopit, že je místo nich někdo nový. Problém je když má nového parnetra jen jeden (v horsím případe toho , kvuli komu šlo manželství k šípku...) a ten ex se s tím nedokáže srovnat tak za záminkou štastného dítěte pomalu mají společné sobotní obědy! Pro hodně lidí je to ale asi nednosuší než se s tím smířit.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mau-mau: Neřekla bych, že rodina znamená jenom manžel+manželka, ale že jde právě o to širší příbuzenství, který není třeba rozchodem dvou lidí úplně zrušit. Anebo naopak i třeba osamělý rodič s dítětem - rodina jsou prostě podle mě lidi, co drží pospolu.

Pro tohle je dokonce výraz - patchwork family, my třeba taková patchwork family jsme a jsem za to hrozně ráda

Reaguji na Adluna: OK, omlouvám se za "hloupej", máš pravdu

Reaguji na Étoile:
Nejsem podezíravá...nemám na mysli sex.

Mám na mysli třeba strach ze samoty. Co když mnohdy příbuzní mají zájem vídat jen vnouče...ale vždy tam přijde i bývalá snacha...tak to tedy zkousnou, aby nebyl problém a chovají se jen slušně a vstřícně. Co když je to především snaha exmanželky tyto rodinné vztahy udržet...jen aby ona nepřišla o možnost chodit někam na návštěvu, oběd, oslavu, dovolenou, grilování atd. Nepřišla o pocit - patřit někam...

Nebo společné výlety...co když je to o tom, že je to jednodušší, když se jede ve dvou, mnohdy je to i finančně výhodné - platí tatínek, někdy by se třeba žena sama na výlet neodvážila...obecně by se to dalo nazvat zištností (a nemyslím tím pouze tu materiální).

Toto téma nelze paušalizovat. Je to individuální záležitost. A člověk (žena, stejně tak i muž) dokáže vymyslet ledasco...

Jak to máte v rodině nastavené vy...s tím já problém nemám. A přijde mi to fajn. Hezké...ale je to čistá hra vůči všem zúčastněným. A když na výlet, tak všichni. Když oslava, tak všichni....

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: Když oslava, tak všichni....

dočkej času, fakt mi přijde, že celá ta histerie je z toho, že ona tam byla a ty ne. Asi přítel není zvyklý vodit každou novou přítelkyni hned do rodiny.

Cituji maky29: Co když je to především snaha exmanželky tyto rodinné vztahy udržet...jen aby ona nepřišla o možnost chodit někam na návštěvu, oběd, oslavu, dovolenou, grilování atd. Nepřišla o pocit - patřit někam...

A co je ti do toho, pokud to nevadí jeho rodině a ani jemu, tak proč by tam nemohla jezdit, to tak žárlíš I na rodinne kamarády?

Reaguji na Siiri:
Pochopila jsi mě špatně...asi se nepřesně vyjadřuji.

Výše jsem psala, že na oslavu bych nešla a fakt to není o tom, že jsem tam nebyla...známe se krátkou dobu, jen 5 měsíců...Pokud jsem nebyla představena rodičům, nebudu chodit na rodinné oslavy...ano, vše má svůj čas.

Když oslava, tak všichni...to jsem shrnula názor Étoile, že takto se mi to líbí.

A ostatní psaní - to je psáno globálně. Není to o mé exmanželce. Neznám ji, a tak bych si nedovolila ji takto posuzovat. Odpovídala jsem pouze Étoile, co jsem měla na mysli tím, že někdy mohou dospělí mít i jiný důvod k setkávání a schovávat to za "vše nej pro dítě".

Pokud se to zde nemá zvrhnout v napadání, nemělo by se vytrhávat z kontextu...i když chápu, že je to už značně nepřehledné.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: že někdy mohou dospělí mít i jiný důvod k setkávání a schovávat to za "vše nej pro dítě".

Máš to strašně moc nalinkovane a černo-bíle.

Přítel pochopil, že výlety s ex bez tebe ne, časem tě pozvou do rodiny a vše se uklidní. Ale připrave se I na variant, že se rodičum nemusíš líbit a na některe akce, kde tvuj přítel nebude tě zvát nebudou a ji ano.

Reaguji na Siiri:

Nemyslím si.

Oceňuji to, že přítel již nebude jezdit na výlety s ex beze mě.

Ať si maminka přítele a exmanželka kamarádí a jezdí na dovolené...to mi nevadí.

Pokud časem budeme na oslavách všichni společně - ideální varianta.

Přítel to dokopal svým chováním:
Co mi vadí a věřím, že by to vadilo mnohým...kdyby jela na dovolenou babička s vnučkou, přítel a exmanželka se tam jeli na ně podívat na několik dní...mě o tom nikdo neřekl (o přítomnosti exmanželky) a provalilo se to jen tím, že mi přítel řekl, že u stolu sedělo 6 lidí...ale dle jeho výčtu jich bylo 5 (exmanželku samozřejmě vynechal - asi zapomněl)...tak jsem se na rovinu zeptala...

Nedělej ze mně žárlivou ženskou...psala jsem, že to nevnímám jako útok na svou osobu.

Chtěla jsem jen názor, jak to máte v rodinách vy...protože to, s čím jsem setkala já je za hranicí toho, co mi přijde "normální"...a mám na to právo, je to můj názor.

Nechtěla jsem dělat ukvapený závěr...nic víc.

Komprimujeme tu obsáhlé myšlenky a názory do pár vět...vznikají odchylky...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: Co mi vadí a věřím, že by to vadilo mnohým...kdyby jela na dovolenou babička s vnučkou, přítel a exmanželka se tam jeli na ně podívat na několik dní...mě o tom nikdo neřekl (o přítomnosti exmanželky)

Na mě to dělá ten dojem, že ačkoliv si s tebou snad plánuje budoucnost, tak zatím tě ještě nebere jako součást rodiny - na rozdíl od exmanželky, která tam stále patří a patřit i nadále bude. Takže asi nepovažoval za nutné ti hlásit, kdo se účastní rodinných sešlostí.

"... Co když je to především snaha exmanželky tyto rodinné vztahy udržet...jen aby ona nepřišla o možnost chodit někam na návštěvu, oběd, oslavu, dovolenou, grilování atd. Nepřišla o pocit - patřit někam... Nebo společné výlety...co když je to o tom, že je to jednodušší, když se jede ve dvou, mnohdy je to i finančně výhodné - platí tatínek, někdy by se třeba žena sama na výlet neodvážila...obecně by se to dalo nazvat zištností (a nemyslím tím pouze tu materiální)."

Není to jeden z důvodů, proč vůbec lidi zakládají rodiny a uzavírají manželství? Aby "někam patřili", aby měli nějaké blízké lidi, na které se (snad) můžou spolehnout, aby jednou nezůstali sami? Tobě taky nakonec možná nejvíc vadí to, že bys ráda oficiálně "patřila" ke svému příteli, ale on se k tomu zatím nemá, nepředstavil tě rodičům, nezve tě na oslavy...
A společné výlety můžou být jednodušší nejen pro exmanželku, ale i pro přítele. Ne každý muž je schopný nebo ochotný se celodenně starat o dítě a jeho potřeby, zvlášť když to předtím nebyl zvyklý dělat. Třeba je rád, že na dítě není sám, a klidně si kvůli tomu připlatí za další zúčastněnou osobu nebo snese přítomnost bývalé manželky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Siiri: Cituji maky29: Když oslava, tak všichni....

dočkej času, fakt mi přijde, že celá ta histerie je z toho, že ona tam byla a ty ne. Asi přítel není zvyklý vodit každou novou přítelkyni hned do rodiny.

Cituji maky29: Co když je to především snaha exmanželky tyto rodinné vztahy udržet...jen aby ona nepřišla o možnost chodit někam na návštěvu, oběd, oslavu, dovolenou, grilování atd. Nepřišla o pocit - patřit někam...

A co je ti do toho, pokud to nevadí jeho rodině a ani jemu, tak proč by tam nemohla jezdit, to tak žárlíš I na rodinne kamarády?

Cituji Siiri: Cituji maky29: že někdy mohou dospělí mít i jiný důvod k setkávání a schovávat to za "vše nej pro dítě".

Máš to strašně moc nalinkovane a černo-bíle.

Přítel pochopil, že výlety s ex bez tebe ne, časem tě pozvou do rodiny a vše se uklidní. Ale připrave se I na variant, že se rodičum nemusíš líbit a na některe akce, kde tvuj přítel nebude tě zvát nebudou a ji ano.

S tímto vším souhlasím
Jeho rodiče přeci nemůžou za to,že se ti dva rozvedly...a tak udržují mezi sebou dále kontakt,i po rozvodu patří i díky dětem do rodiny...Vždyť je fajn že spolu vychází,né vždy se tohle v rodinách (ani kvůli dětem) podaří...
Trošku této ex i "závidím",má tchýně mě bohužel nepřijala (a ani na dětech jí nezáleží)

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mau-mau: A společné výlety můžou být jednodušší nejen pro exmanželku, ale i pro přítele. Ne každý muž je schopný nebo ochotný se celodenně starat o dítě a jeho potřeby, zvlášť když to předtím nebyl zvyklý dělat. Třeba je rád, že na dítě není sám, a klidně si kvůli tomu připlatí za další zúčastněnou osobu nebo snese přítomnost bývalé manželky.

tak s tím souhlasím, to tak bude...ex-manžel taky bral sebou nebo jezdil se synem ke svému bratrovi, kde se o syna starala jeho paní (děti neměli) páč to pro něj bylo jednoduché a je to potěšilo.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

trochu odbočím.. celkově přijmout partnera s dítětem od "cizího" je asi těžké pro chlapa i ženskou, prostě v tom děcku trochu vidíte jeho minulost s ex, a pokud by chtěl partner abych přimula jeho díte + jeho bývalou "do rodiny" tak to bych měla asi svatozář... Obdivuju takové lidi co to dokážou, ale já bych s ní asi skončila u slušného pozdravu a konverzaci maximálně o tom děcku, nebo počasí :-/

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale tak když zakladatelka už dítko má, klidně se časem můžou skamarádit apod....tak jak z jeho strany, tak i z její...oba mají závazky...

Holky, někdo odstavce o chození do rodiny - strachu z pocitu samoty a o společných výletech vytrhl z kontextu - to jsem vysvětlovala někomu něco obecně, co se mnou nemá nic společného. Bylo to myšleno, že někdo se takto může chovat...

 

Téma Exmanželka...neukončená minulost? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené