Smazat

Exmanželka...neukončená minulost?

Já, přítel a exmanželka... Do jaké míry minulost může ovlivňovat a zasahovat do přítomnosti? Kde jsou hranice co je ještě "normální" a co už je přes čáru? Napište mi, prosím, své názory...

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o názor na níže popsanou situaci:

Mám 5 měsíců nového přítele. Je to báječný člověk - podporující, milý, chytrý, galantní...sedlo to naprosto ve všem, bez kompromisu a byla jsem šťastná. Trávili jsme spolu každou volnou chvíli a pokaždé to bylo úžasné. Vím, že mě miluje a chce se mnou časem budoucnost.

Je 2 roky rozvedený. Má 12letou dceru.

Jsem rozvedená 8 let a mám 11letého syna. S bývalým exmanželem máme kamarádský vztah a vím, že kdybych navzájem něco potřebovali, stačí zavolat...a pomůžeme si. Jsme zodpovědní rodiče, o syna se staráme společně - dle možností ho vozíme na tréninky, k lékaři atd. Když je potřeba se domluvit na něčem složitějším, jdeme na kávu do restaurace (vždy se synem) a doladíme to. Nic víc. Svátky, narozeniny syna a Vánoce každý slaví v rámci své rodiny a příbuzných. Na dovolenou jedeme se synem každý sám. Moji příbuzní, když exmanžela potkají ve městě, normálně se pobaví, ale větší kontakt nevyhledávají. Protože skončila etapa života, kdy byl součástí rodiny... Takto to považuji za "normální" stav.

Přítel je dobrý táta a jezdí s dcerou na výlety. Nenapadlo mě, že nejezdí jen ve dvou. Neptala jsem se...bylo mi to blbé, nerada někoho vyslýchám. Nepředpokládala jsem, že to mohlo být jinak 2 roky po rozvodu a poté, co mi říkal, jak mě moc miluje a jak chce se mnou budoucnost.... Jenže to je jinak.

Předem podotýkám, že to neberu jako útok na svou osobu, necítím se ohrožená jako žena (že by to chtěl přítel a exmanželka dát dohromady).

Přítel mlžil celé 4 měsíce ohledně společných výletů s exmanželkou- nechtěl mě tím prý zatěžovat, jelikož jde jen o blaho dcery. To jsme si vyříkali a od té doby (14 dní) byl s dcerou vždy sám. To jsem nějak rozdýchala...

Na celé věci mě mrzelo to, že kdyby byl ke mně upřímný...asi bych ze společného výletu s exmanželkou nadšená nebyla, ale nezakazovala bych to, naopak bych ocenila férovou hru.

A včera večer jsme byli s přítelem spolu a dozvěděla jsem se, že přítel slavil se svou maminkou, bratrovou rodinou svátek dcery a byla pozvána i exmanželka. Přítel s exmanželkou svátek dcery už společně oslavili. Velmi mě to zarazilo. A nedokážu se s tím vyrovnat. Cítím pachuť... Dozvěděla jsem se, že exmanželka chodí na rodinné oslavy, Vánoce... Jsou rozvedení, ale ona stále je "členem" příbuzných přítele.

A v neposlední řadě brala maminka přítele svou vnučku na týdenní dovolenou a exmanželka tam jela na pár dní a potom tam na pár dní přijel taky přítel. Prý se tam minuli... Opět to těžko chápu...

Jejich společný rodinný život skončil rozvodem. Zůstali rodiče.

Přítel mě chce představit rodině...ale budu se tam cítit špatně, když vím, že tam aktivně figuruje i exmanželka. Jak mě asi přijme jeho dcera, když jí nevysvětlili, že po rozvodu už nelze trávit čas společně vždy, když ona projeví přání.

Jak nad celou situací přemýšlím, tak jsem hodně tolerantní, dokázala bych si představit, že bych byla na oslavě a byla tam i exmanželka. V podstatě my dvě jsme si život nezkřížili...ale to by se k tomu musel přítel od začátku postavit jinak a být upřímný. Takto já se cítím podvedená...jezdili na výlety, účastnili se oslav za mými zády.

Myslela jsem, že chodím s člověkem, který má uzavřenou minulost. Toto mi přijde dost na divoko. Přítel se po hádce k tomu postavil velmi pěkně, řekl, že to hned dá do pořádku, že to prostě neřešil. Asi mu to takto vyhovovalo... Jenže já budu pro jeho příbuzné ta, kvůli které se něco mění... Toto už mělo být vyřešeno dávno před tím, než jsme se my dva seznámili. Oceňuji jeho přístup, jsem si jistá jeho láskou...jen nechci udělat špatné rozhodnutí. Život není černobílý...

Jak to vidíte, prosím? Tolerovali byste tento stav? Vnímáte ho jako "normální" a já zbytečně vyšiluji? Nebo by to byl pro Vás důvod k rozchodu, protože už je to prostě poznamenané...a takto exmanželka nemůže do přítomnosti zasahovat?

Děkuji moc za názory.
 
arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: určo není povinnost jezdit s ní na výlety a to ani kdyby měli 10 dětí. Tohle je čirý alibismus .

pár mých známých to tak má a jedna rodina dokonce bydlí v jednom baráku,ex s novým partnerem každý v jednom patře a "holky" se kamarádí + ty chlapy společně "pomlouvají" u kafe.Děti volně fungují tam,kde zrovna chtějí a pro okolí je to blázinec,jim to vyhovuje.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: povinnost jezdit s ní na výlety

To ne, ale ta malá určitě ráda vidí rodiče pohromadě.
Nevím, žádného ex nemám. Maminka měla a říkala, že ten EX nikdy nebude pro ni cizí člověk, že on je pro ni něco jako jako stará sestřenice.

Reaguji na mikkýsek:

Díky...

Oslavy, pokud bychom tam byli všichni - do budoucna proč ne.

Ale výlety a dovolené...to už je příliš.

Nechápu to už jen z toho důvodu, že ty dva se prý rozvedli kvůli tomu, že si nerozuměli a hádali se...a to spolu chtějí být celý den? Řečeno s nadsázkou...

Prý společný výlet vymyslí vždy ona...a přítel jede. Kvůli dceři. Neznám jeho exmanželku, ale tipuji, že je to jistá forma manipulace - má vše. Má s kým občas jet na výlet, když zrovna s nikým nechodí, má velkou rodinu.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tiakia:
Jestli jim to vyhovuje tak prosím......, ale zakladatelce tahle situace moc nevyhovuje a mě by to taky nevyhovovalo na to se znám moc dobře

Reaguji na Maria:
Nemám námitek proti tomu, aby fungovali jako rodiče. Neznamená to , že budou dělat jako by se nic nestalo a přitom každý bude bydlet někde jinde. To pak nechápu smysl rozvodu , když chtějí za každou cenu být co nejvíc pohromadě dá se to vyřešit přeci i jinak.Není dobré sedět na dvou židlích .

Reaguji na Maria:
Malé je 12 a dle vyprávění je velmi mentálně vyspělá. Jistě by jí šlo spoustu věcí citlivě vysvětlit...a přítel se o ní opravdu hezky stará, má ji rád a udělá pro ní vše, co jí na očích vidí...a tudíž i ty výlety, oslavy atd.

Ale nejsme spolu zase tak krátkou dobu, aby mi to nemohl říct...a tím mi dát možnost volby, zda to tolerovat budu či nikoliv.

A vlastně bych ráda jela na výlet s přítelem a synem a jeho dcerou...a jistě by to byl taky bezva den.

A jak jsem psala v úvodu - nevidím za jejich chováním nic, co by ohrožovalo mě. V tom příteli věřím.

Reaguji na mikkýsek:
Přesně...nevím, co chci, ale přesně vím co nechci a toto cítím jako přes čáru. Obzvláště, pokud přítel v té věci mlžil.

Do posledního písmenka...jako rodiče ano...o ostatním v podstatě rozhodli v den rozvodu.

Ale zase - nebráním se ničemu...problém je asi opravdu v tom, že v době, kdy jsme si k sobě budovali důvěru, to přítel dokopal mlžením. Nevěřím, že nevidí souvislosti a důsledky...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji maky29: A vlastně bych ráda jela na výlet s přítelem a synem a jeho dcerou...a jistě by to byl taky bezva den.

Vy jste ještě nikde společně nebyli? Ty jeho dceru neznáš? Zkus nějaký společný výlet navrhnout , třeba se prolomí ledy.

Cituji maky29: Nevěřím, že nevidí souvislosti a důsledky...

Tak si s ním o tom promluv, vy spolu bydlíte neb o ne?

Reaguji na Tiakia:
Nežárlím jako malé děcko na pozici exmanželky v rodině!

Jen mě zarazilo, jak to mají...velmi neobvykle. A vím, že toto nechci.

Rozvedli se, protože se prý hodně hádali, nerozuměli si a nespali spolu....to je verze přítele.

Ohledně seznámení s rodinou a toho jak mě vnímají - nevím nic. Přítel jim ukazoval fotky, posílali jsme také nějaké MMS z dovolené...a to od maminky přišly hezké smsky. Takže předpokládám, že zde problém nebude.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Moje kamarádka je rozvedená už dlouho ,oba už mají nové partnery , to jim, ale nebrání v tom, že si spolu příležitostně zasexují asi jen tak , aby si zavzpomínali na staré časy.

Bohužel mne napadlo přesně totéž Asi proto svého ex raději vůbec nevyhledávám
O nikom ve svém okolí jsem nikdy neslyšela, že by se tahal po lesích s bejvalkou pod záminkou "rodičovství" ...
Pokud chtějí chodit na výlety, proč ne ve čtyřech i s novými partnery ?

Reaguji na mikkýsek:
Přes léto jsme byli hodně spolu my dva. Dcera mi představena nebyla. Syna přítel viděl asi 3x. Nespěchala jsem v tomto ohledu - snažím se člověka trochu poznat.

No, a tady je vidět, že se to stejně nikdy nepovede...

Nebydlíme spolu...známe se jen 5 měsíců.

Byla jsem seznámena s jeho příbuznými, když jsme byli na horách. Potom znám jeho bratra. Všem jsem byla prý sympatická.

Reaguji na dadabus:
Asi nemají rádi čtyřku...

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maky29: ale asi mě zranilo chování přítele, jak se k tomu postavil.

Mně nepřijde, že by se k tomu postavil až tak blbě, řekl, že to dá do pořádku, takže bych počkala, co se bude dít dál a uvidíš. Hlavně mu řekni, co konkrétně ti vadí. Ty výlety by se mi teda taky asi nelíbily.

Reaguji na blackberry:
Jak se k tomu přítel postavil - to se mi líbí...řekl, že to dá do pořádku.

V této větě jsem měla na mysli, že mi mlžil a podával mi vyhýbavé odpovědi na mé "nenápadné" otázky. Upřímný ke mně byl až včera, kdy jsem kladla otázky, kde nešlo uhnout...

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děti zatím nemám, takže se omlouvám, jestli někomu přijde nevhodné, že se vměšuju, ale přijde mi že zakladatelka to má nějak nastavené a tak ji to přijde správné a jinou variantu moc nechce připustit…s tím já nesouhlasím, protože každá rodina to může prostě mít jinak a špatného na tom není vůbec nic…sama píše, že toho, že by se partner vrátil k bývalé se nebojí…

jinak bych určitě vyčkala, protože se znáte jenom 5 měsíců, to opravdu není podle mě ani vhodná doba na to seznamovat se s dětmi, s rodinou atp….až uplyne ještě nějaká doba, tak můžete chodit na výlety společně, ideálně aby i ex k sobě někoho měla a chodili jste ve čtyřech…

a mlžení bych asi řešila, nebyli by asi jediní ex pár který si třeba alespoň sexuálně spolu občas ještě užije …a hlavně teď ti mlží v tomto, v čem ti bude mlžit příště? a to se samozřejmě nemusí ex vůbec týkat

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kočky, fakt je to tak, že je zcela běžné že někdo se svým ex-manželem (nemyslím milencem nebo býv. přítelem) šu--ká?
To by mě s mým ex-manželem nenapadlo, ani kdyby nebyla násada od koštěte Ne, prostě ne, proto je to EX! Ani žádná z mých známých nemá takovou potřebu...vždyť je chlapů mraky...

 

Téma Exmanželka...neukončená minulost? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené