Smazat

Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti

Ahoj,

mám teď docela dlouhé volno a mám problém, že po ránu mívám špatnou náladu a nechuť cokoliv dělat a jak nikam nemusím, tak mi trvá několik hodin, než to ze mě spadne a pak jsem zase akční, ale polovinu dne mám bohužel už pryč.

Nenapadá Vás něco kam bych musela po ránu chodit. Zkoušela jsem, že budu chodit do bazénu a tak, ale prostě ráno je mi opravdu na nic a nějak se nemůžu donutit, když vím, že když tam nepůjdu, tak se nic nestane.
Nebo měly jste něco podobné a jak jste to řešili?

Napadly mě nějaké kurzy(to by mi asi pak bylo líto těch peněz tam nejít), ale zas 5 dní v týdnu, na to bohužel asi nemám, abych si takové zaplatila.
Brigádu nechci, nesehnala jsem nějakou, kde bych mohla být třeba jen 2hod.

Děkuji za rady
 

Cituji Lady Flame: bude to pro tebe hodně těžké na psychiku

To já vím, ale žiju dneškem, nic si nikdy neplánuju, takže neřeším, co by kdyby

Cituji Blaženna: Co si přestavit pod pojmem "žena v domácnosti", že? Ty představy různých lidí se mohou dost lišit

To každopádně, nicméně se s Tebou vsadím, že téměř nikdo si ji nepředstavuje takto:

Cituji Blaženna: že taky nemám povinnosti, ale spíš řeším to, co celé dny dělat, mezi lidi chodit nechci, jsem ráda, že nikam nemusím. Dopoledne prospím, ale pak nevím, co dělat od odpoledne až do noci, jak se zabavit sama doma. Úklid mi v našem 2+1 zabere maximálně hodinu denně a pak nevím, co s časem..

Cituji Blaženna: Dopoledne se vyspím, pak sprcha, udělám si snídani, u snídaně koukám na filmy, a to jsou většinou už tak 3 odpoledne. Pak uklidím, někdy si zacvičím, je 5 a já nevím co dál Tak jednou do týdne se jdu projít ven, tak na necelou hodinu. Hlavně se straním lidí, dřív jsem byla společenská a teď mi lidi vadí. Jsem neskutečně líná, takže mi tenhle způsob života nijak moc nevadí.
Jo, život se má užít, to máš pravdu, ale třeba pro mě to znamená právě tohle, co dělám (no spíš nedělám). Být zavřená mezi čtyřmi stěnami, sama, nemuset s nikým promluvit, poslouchat hudbu a mít moře času přemýšlet o blbostech Akorát bych se potřebovala nějak zabavit po té páté odpoledne, a to pořád nevím čím.

Takže pokud Ty by jsi měla být vzorek typické ženy v domácnosti, tak je to pro Ty ostatní značně degradující.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Blaženna: ale žiju dneškem

To je v dnešní době "velice rozumné" .... Proč se vlastně tak straníš lidí, něco ti provedli, jsou hluboce pod tvou úroveň, nebo se sama sobě tolik nelíbíš ?

Cituji Blaženna: To já vím, ale žiju dneškem, nic si nikdy neplánuju, takže neřeším, co by kdyby

To neděláš dobře. Přesně tímto stylem uvažují Ti, kteří nasekají dluhy. Snad to nebude i Tvůj případ.

Reaguji na panda08:
Ty si ze mě musíš dělat legraci, jinak to není možné.
Rozhodně si ji nepředstavuji takto:
Dopoledne se vyspím, pak sprcha, udělám si snídani, u snídaně koukám na filmy, a to jsou většinou už tak 3 odpoledne. Pak uklidím, někdy si zacvičím, je 5 a já nevím co dál Tak jednou do týdne se jdu projít ven, tak na necelou hodinu.

arrow
profile_image
Lumetos
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Opravdu nechápu co tady řešíte holky .. Blažena není žádná žena v domácnosti, když se vychrápává do odpoledne a snídá do třech a čumí u toho na filmy a seriály. Nic proti ní, ale pro mě je člověk co jde jednou za týden ven naprosto nenormální a svůj promrhaný čas by měla investovat do hledání dobrého psychologa, než se na ni manžel na kterém parazituje vykašle, protože kterej chlap chce mít doma ženskou, co není ani schopná vyjít do společnosti a její náplň dne je sledovat filmy

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lumetos: a svůj promrhaný čas by měla investovat do hledání dobrého psychologa, než se na ni manžel na kterém parazituje vykašle

Proč by to dělala, když to teď není "aktuální". Bláža žije přítomností, která je momentálně fajn. Holt až si časem nabije čumák, třeba pochopí, že jsme to s ní myslely dobře.

arrow
profile_image
Lumetos
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je fakt, že tyhle lidi co by se měli probrat a zamyslet se nad sebou mají největší štěstí a nikdy nepřijde situace, kterou by měli řešit a zvládnout

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lumetos: Nikdy nevíš, v mém okolí se vyskytuje několik případů, které se probraly pozdě a teď mají velké problémy. A to pak jenom slýcháš věty typu: "Kéž bych tě býval poslechnul." Co už, kdo chce kam... víš jak.

Cituji Blaženna: Tak já třeba navím, proč by mu to mělo vadit? Když ho s tím neobtěžuju, nestěžuju si, nenutím ho, aby mě zabavil, aby mě někam bral atd. Myslím, že je naopak rád, že jsem kdykoliv k dispozici, když potřebuje odvoz nebo s něčím pomoct, a mám čas se starat o něj a o sebe.

Promiň, ale tohle nevydrží navěky...

Cituji Lumetos: Opravdu nechápu co tady řešíte holky .. Blažena není žádná žena v domácnosti, když se vychrápává do odpoledne a snídá do třech a čumí u toho na filmy a seriály. Nic proti ní, ale pro mě je člověk co jde jednou za týden ven naprosto nenormální a svůj promrhaný čas by měla investovat do hledání dobrého psychologa, než se na ni manžel na kterém parazituje vykašle, protože kterej chlap chce mít doma ženskou, co není ani schopná vyjít do společnosti a její náplň dne je sledovat filmy

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, ještě, že je ta naše společnost tak různorodá.
Jsou "pitomci" jako já, kteří vychovají a vyživí pro společnost tři děti, v práci stráví kromě sobot a nedělí a 20 dní řádné dovolené každý den v roce, každý měsíc mu strhnou na odvodech a na daních desítky tisíc z platu, aby je dali lidem, kteří nemůžou nebo nechtějí pracovat (ok, říkejme tomu princip solidarity). Tahle skupina lidí vytváří nějaké hodnoty pro stát a pro společnost, bez kterých by nebyly silnice, doktoři zadarmo, vzdělání zadarmo atd..
A pak jsou lidé, kteří nepracují, nevychovají žádné děti, nikde se neangažují, jen sedí na zadku a čekají, co jim stát naservíruje. A to není jen o dávkách. Je to o tom, že využívají veřejný sektor a veškeré vymoženosti společnosti, které jsou financovány z hodnot vytvářených ekonomicky aktivním obyvatelstvem.
Já osobně jsem ráda, že nemám sociální fobii jako zakladatelka nebo fobii z práce jako mnoho jiných lidí , protože představa, že nedělám nic a pro nikoho, to je teda příšerná představa.
Berte to jen jako můj osobní názor, proto tady diskutujeme, ne?

Třeba si Bláža šetří na horší časy...

Cituji amelie1111: A pak jsou lidé, kteří nepracují, nevychovají žádné děti, nikde se neangažují, jen sedí na zadku a čekají, co jim stát naservíruje. A to není jen o dávkách. Je to o tom, že využívají veřejný sektor a veškeré vymoženosti společnosti, které jsou financovány z hodnot vytvářených ekonomicky aktivním obyvatelstvem.

bylo by to krásné, kdyby všichni byli produktivní, ale bohužel, to je sci-fi hodně vzdáleného rázu a vždycky se najde někdo, kdo s davem (produktivních) nepůjde, ať už z lenosti, nemoci či čeho..
---
Já myslím, že ohledně doplácení na lidi využívající systém pláčete na špatném hrobě.. Blaženna je opravdu jen velmi malý vzorek, navíc z hlavní části živena manželem.. co bude následovat, až se třeba rozejdou, to už není naše starost... nějakou práci, aby vůbec přežila, bude muset vzít, pokud nebude chtít žít pod mostem s krabičákem. Nebo si najít dalšího manžela.. opět pouze její věc

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Christal: Já myslím, že ohledně doplácení na lidi využívající systém pláčete na špatném hrobě.. Blaženna je opravdu jen velmi malý vzorek, navíc z hlavní části živena manželem

Já vím, myslela jsem to obecně, ne přímo na zakladatelku. Ale i ona sama je především živena státem, co se veřejného sektoru týče. Nic do něj nepřispívá, ale běžně užívá veřejné statky. Jak jsem psala, nejde jen o to, že nebere dávky, ale žije z manželova platu..
Já sama jsem naprosto srozuměná s tím, že my ekonomicky aktivní vyděláváme i pro děti, studenty, nemocné a staré, prostě pro ty, kteří pracovat nemohou. To je naprosto normální a jeden ze základní principů fungování společnosti. Ale trochu mi vadí, že vyděláváme i na ty, kteří by pracovat mohli, ale nechtějí, protože jim stát umožní slušné živobytí i bez práce.. Ale to jsme fakt někde jinde..
Hele, berte to ode mne jen jako poznámku. Já nikomu neříkám, jak má žít. Každý svého štěstí strůjcem..

 

Téma Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené