Smazat

Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti

Ahoj,

mám teď docela dlouhé volno a mám problém, že po ránu mívám špatnou náladu a nechuť cokoliv dělat a jak nikam nemusím, tak mi trvá několik hodin, než to ze mě spadne a pak jsem zase akční, ale polovinu dne mám bohužel už pryč.

Nenapadá Vás něco kam bych musela po ránu chodit. Zkoušela jsem, že budu chodit do bazénu a tak, ale prostě ráno je mi opravdu na nic a nějak se nemůžu donutit, když vím, že když tam nepůjdu, tak se nic nestane.
Nebo měly jste něco podobné a jak jste to řešili?

Napadly mě nějaké kurzy(to by mi asi pak bylo líto těch peněz tam nejít), ale zas 5 dní v týdnu, na to bohužel asi nemám, abych si takové zaplatila.
Brigádu nechci, nesehnala jsem nějakou, kde bych mohla být třeba jen 2hod.

Děkuji za rady
 
arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111: když jsem četla poprvé ten příspěvek - byla jsem si na 100% jistá že se jedná o ženu 50+ unavenou životem, co už nyní nemůže najít práci. Že je to mladá, zdravá holky mě vůbec nenapadlo...

arrow
profile_image
Klara_111
od 5. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111: Já myslím, že plakat nad tím, koho všechno živíme a že jsou to v našich očích lenoši je fakt zbytečné. Člověk by se tím pak musel trápit celý život a rozhodně to není jen v ČR a mnohde jsou na tom nemakačenci ještě lépe. Osobně mě třeba víc štve to, jak moc jsou podporovány a nemotivovány matky na MD, ač si tu každá druhá stěžuje.
Já se prostě starám o sebe a o to, aby bylo dobře mně. Vím, že na můj standard se o mě stát nepostará nikdy, takže u vejšky jsem celou dobu pracovala, donedávna jsem odváděla vysoké daně, ale taky jsem se na kariéru tady rozhodla aspon dočasně vykašlat.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Blaženna: My děti nemáme a ani je mít nechceme

jako jedna věc je promrhat svůj život bez zájmů a válením se doma parazitováním na někomi jiném, ale mít a vychovat děti je vlastně primární účel tvýho žití ( pro ty kdo se oháněj tim, že si může žena rozhodnout jestli se jí děti chce nebo nechce mít a že je to její volba- kdyby se takhle rozhodli všichni, lidstvo vymře) ....takhle si tady na tom světě uplně zbytečně

arrow
profile_image
Klara_111
od 5. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dominikka: Ty budeš nějaká náboženský fanatička, ne?
Třeba vědec Ján Vilček a jeho manželka děti pokud vím nemají a dali světu milionkrát více, než nějaká romka s šesti nikdy nepracujícíma dětma/žena s jedním průměrným dítětem, které bude celý život mít jen průměrný plat. Takových lidí ti můžu vyjmenovat desítky. Taky děti nechci a nepřipadám si na světě zbytečná.

Cituji Christal: Třeba si Bláža šetří na horší časy...

O tom docela pochybuji, vzhledem k:

Cituji Blaženna: ale žiju dneškem, nic si nikdy neplánuju, takže neřeším, co by kdyby

Cituji Lumetos: Opravdu nechápu co tady řešíte holky .. Blažena není žádná žena v domácnosti, když se vychrápává do odpoledne a snídá do třech a čumí u toho na filmy a seriály. Nic proti ní, ale pro mě je člověk co jde jednou za týden ven naprosto nenormální a svůj promrhaný čas by měla investovat do hledání dobrého psychologa, než se na ni manžel na kterém parazituje vykašle, protože kterej chlap chce mít doma ženskou, co není ani schopná vyjít do společnosti a její náplň dne je sledovat filmy


Cituji panda08: Já se tě pouze ptám, jak si to představuješ.

Ty opravdu nevidíš rozdíl mezi ženou v domácnosti a líným povalečem?!
Ženu v domácnosti si představuji tak, že je doma účelově a z nějakého důvodu, nejčastěji kvůli dětem. Prvním předpokladem je, mít partnera či manžela, který si to může dovolit, což pravděpodobně nebude případ manžela Blaženny.

Cituji Blaženna: On pracuje na směny

Lidé pracující na směny zpravidla nemají až tak závratné příjmy, aby mohli živit i partnera aniž by to pocítili, myšleno v porovnání s podnikateli či lidmi na vysokých postech. Ve svém okolí mám 3 (zatím) bezdětné ženy v domácnosti, jedna je doma, protože pomáhá manželovi s jeho prací (hlídá termíny, domlouvá schůzky s klienty, překládá... funguje jako jeho asistentka), dohlíží na stavbu domu a plánují rodinu. Další je doma, protože její partner cestuje po světě a každou chvilku žije přechodně v zahraničí, tak jej doprovází, učí se jazyky, studuje. Poslední také studuje další VŠ, chodí 3 x týdně na jazyky, stará se o nemocnou matku .... Všechny mají úplně jiný životní styl než Blaženna, tzn., že neprospí celé dopoledne a pak nečučí na seriály, ale vstávají ráno s partnerem/manželem, připraví snídani, svačinu, zařizují vše potřebné, nakupují, pracují z domova, vzdělávají se, 2 x denně připravují teplé jídlo, chodí cvičit, mají zájmy a koníčky ... jsou maximálně vytížené a ani jedna z nich nečumí na seriály a od 17 hod. se nenudí. Co vím, tak jsou rozlítané ani jedna se nezastaví.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Chápu to dobře?

ne chápeš to blbě...
Je tím myšlen ten, kdo se takto rozhodne přestože všechny podmínky má. Ne někdo, kdo prostě nemůže...

Reaguji na Klara_111: ty ale neplánuješ strávit celý svůj život doma na gauči a nic nedělat...nebo ano?

Osobně si tedy pod bezdětnou ženou v domácnosti představím někoho, kdo využije příležitosti, že má čas a finance na to se vzdělávat, cestovat, pracovat na sobě, partnerovi dopřát něco navíc ... Nikoliv někoho, kdo bezcílně zabíjí čas a vyleze ven 1 x za týden. A i nakupovat chodí s manželem. Nemůžu si pomoc, ale mám pocit, že kdyby manžel kopl Blážu do víte kam, tak si dost polepší. Což se o ní říci nedá, mám pocit, že podobného vo.a už by nenašla. Neznám žádného chlapa, který by chtěl živit manželku, aby mohla dopoledne prospat a zbytek dne trávit u seriálů. A je jen otázka času, kdy to docvakne i dotyčnému.

Cituji Dominikka: kdyby se takhle rozhodli všichni, lidstvo vymře

to nehrozí, tak nějak si myslím, že ve společnosti převažuje touha mít děti.. jednu dobu jsem taky byla nakloněna tomu, nemít žádné, protože co se dnes děje mezi dětmi a mezi lidma obecně, to je "do nebe volající"

Cituji Adka: O tom docela pochybuji, vzhledem k:

Cituji Blaženna: ale žiju dneškem, nic si nikdy neplánuju, takže neřeším, co by kdyby

to jsem přehlídla stejně mi přijde divný, že by ji nikdo z okolí nebo v rodině nenaznačil, že vlastně nemá smysl života

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: líný povaleč je pro mě ten, kdo doma ani nehne prstem, ráno se odvalí k tv a večer se svalí do postele..

Bože, to není líný člověk, to je jedině tak zvíře, co máš v ikonce
Nechci se nikoho dotknout, ale pokud člověk nechodí do práce, nemá děti a má běžnou domácnost, ne nějaké hospodářství, tak ho to nikdy nemůže plně vytížit. Úklid, vaření a nákupy v dnešní době, kdy je na všechno technika, na nákupy si vozíme zadky až před supermarket, kde do půl hoďky máš v košíku vše potřebné na celý týden.. Takže výmluvy typu: mám na starosti domácnost a proto nic jiného nestíhám, tomu se musím smát.. Musím říct, že já bych z takové pasivity zešílela, ale tak to je asi otázka nátury..

Cituji panda08: Pokud se dotyčná stará o domácnost, uklízí, vaří apod,

Jako hodinu denně?!
My dvě se prostě neshodneme. Nicméně chápu, že pravděpodobně i díky svému partnerovi ses naučila velké toleranci k poměrně nestandardnímu chování. To už jsem pochopila z většiny diskuzí.
Ostatní myslím, že mě pochopí.
O vaření Blažena nic nepsala, úklidu věnuje hodinu denně, tudíž mi nepřijde nezbytné kvůli tomu být doma, to se dá skloubit i s prací. Všechny, které této možnosti využily, tak to bylo mimo jiné i kvůli tomu, že by neměly možnost tyto aktivity provozovat i při práci (cestování, jazyky, studium, péče o nemocné rodiče, dohled na stavbu ....).

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dominikka: jako jedna věc je promrhat svůj život bez zájmů a válením se doma parazitováním na někomi jiném, ale mít a vychovat děti je vlastně primární účel tvýho žití...takhle si tady na tom světě uplně zbytečně

Cituji Adka: Neznám žádného chlapa, který by chtěl živit manželku, aby mohla dopoledne prospat a zbytek dne trávit u seriálů. A je jen otázka času, kdy to docvakne i dotyčnému.

Také si nedokážu předatvit způsob života, kterým žije Blaženna, ale nic mi do toho není. Pokud dotyčné a jejímu maželovi nevadí, že její život je poněkud prázdný a prosedí ho zavřená doma...jejich věc. Zřejmě jim to takto vyhovuje. Je zbytečné předjímat, kdy to jejímu maželovi docvakne a najde si jinou nebo dokonce vynášet o Blaženně soudy, jak se na světě zbytečná. Trochu silné kafe!

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Nicméně chápu, že pravděpodobně i díky svému partnerovi ses naučila velké toleranci k poměrně nestandardnímu chování.

Reaguji na panda08:
Koukám pando, že zde snad není diskuze, kde by se neřešil tvůj partner!

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08:
Pando, nechápu, proč mi oponuješ argumenty, které jsem už předtím použila. Ano, je to každého volba, jak jsem psala. A nikde jsem nic nepsala o tom, že žena musí být plně vytížená, to je otázka naturelu, životního postoje a hodnot. Já jsem narážela na to, že některé ženy se vymlouvají, že nestíhají nic jiného, než domácnost, což je argument, který pouze zakrývá ženskou lenost a neschopnost si zorganizovat život. Pokud ženská nechodí do práce, protože nemá finanční potřebu pracovat a její život vypadá tak, že 2 hodiny obstarává domácnost, pak jde cvičit, pak na solárko, pak za kamarádkou..atd., tak neříkám ani slovo, ale určitě svému okolí nebude tvrdit, že se doma nadře..

Cituji Minnie Mouse: kdy to jejímu maželovi docvakne a najde si jinou

Upřímně, jak dlouho si myslíš, že může chlapa bavit pracovat na směny, chodit domů s jazykem na vestě a doma mít ženu, která tráví den spánkem, nuděním se a koukáním na seriály. Je asociální a brzy časem jí to poleze na mozek. A nebudou spolu ani mít děti.
Jak dlouho a čím jej to bude naplňovat? Pokud se tak nestane, tak začnu věřit na zázraky a Blaženně se pokloním.

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Upřímně, jak dlouho si myslíš, že může chlapa bavit pracovat na směny, chodit domů s jazykem na vestě a doma mít ženu, která tráví den spánkem, nuděním se a koukáním na seriály. Je asociální a brzy časem jí to poleze na mozek. A nebudou spolu ani mít děti.

Já nevím, jak dlouho...ale vím, že jsem se za svůj život setkala s různými lidmi, kteří vyznávali různé životní hodnoty a cíle. Svého času mi přišli zvláštní, nechápala jsem je, nerozumněla jim, ale nikdy jsem je nesoudila. Postupně jsem pochopila, že jim to tak vyhovuje a jsou spokojení. Je to jejich rozhudnutí a volba, nemá smysl jim do toho mluvit a snažit se o "osvětu". Beztak je to zbytečné.

 

Téma Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené