Smazat

Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti

Ahoj,

mám teď docela dlouhé volno a mám problém, že po ránu mívám špatnou náladu a nechuť cokoliv dělat a jak nikam nemusím, tak mi trvá několik hodin, než to ze mě spadne a pak jsem zase akční, ale polovinu dne mám bohužel už pryč.

Nenapadá Vás něco kam bych musela po ránu chodit. Zkoušela jsem, že budu chodit do bazénu a tak, ale prostě ráno je mi opravdu na nic a nějak se nemůžu donutit, když vím, že když tam nepůjdu, tak se nic nestane.
Nebo měly jste něco podobné a jak jste to řešili?

Napadly mě nějaké kurzy(to by mi asi pak bylo líto těch peněz tam nejít), ale zas 5 dní v týdnu, na to bohužel asi nemám, abych si takové zaplatila.
Brigádu nechci, nesehnala jsem nějakou, kde bych mohla být třeba jen 2hod.

Děkuji za rady
 

Cituji Blaženna: Když jsem ještě chodila do školy, měla jsem to tak, že mi bylo líto toho času, kdy jsem seděla na přednášce, učila se, psala seminárku, nebo mě spolužáci vytáhli mezi přednáškami na pivo, třeba. Pro mě je právě ideálně strávený čas tak, že se mi to vleče, jsem zavřená doma, nemusím promluvit, vypnu si pro jistotu telefon a můžu si užít ty dlouhé hodiny, kdy jen sedím a rozjímám nad nesmrtelností chrousta A stereotyp potřebuju k životu, jakékoliv vybočení ze zajetého režimu je pro mě stres.

Tak proč ne, ale proč potom zakládáš diskuzi na téma, co máš dělat, když sis to vlastně už nějak vymyslela Jinak já sama si také žiji život dost odlišně od ostatních a prostě jakmile nejsi zaběhnutá ve stejném stylu života škola, práce atd., tak to každý řeší. To je i jeden z důvodů, proč jsem se po střední nehlásila na VŠ. Přijde mi, že ji k životu nepotřebuji. Vyjela jsem do ciziny. Zažila jsem si spousta věcí, které někteří lidé vůbec nezažijí a také jsem se setkala s názory, proč si neudělám tu vysokou apod. pro mě je to prostě ztráta času. Jen jsem tím chtěla říct, že se dá to válení doma využít i jinak, než koukáním na telku a bát se projít přes ulici do obchodu apod. Takové stavy jsem měla jako mladší a vedlo to akorát k tomu, že jsem se časem úplně odřízla od světa.

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Tak proč ne, ale proč potom zakládáš diskuzi na téma, co máš dělat, když sis to vlastně už nějak vymyslela

Problém zakladatelky tématu se řešil v podstatě pouze na první stránce, ostatních 17 stran deníčku se už týká jiné uživatelky.

Teď na to koukám Ale platí to pro obě

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Možná proto, že Blazenna tohle téma vážně nezaložila?

Nezaložila, ale ptala se na toto:

Cituji Blaženna: ale spíš řeším to, co celé dny dělat

Cituji Blaženna: ale pak nevím, co dělat od odpoledne až do noci, jak se zabavit sama

Což mi přijde trošku vtipné, protože z ní pak vlastně vylezlo, že nehodlá na svém životním stylu nic měnit, že je tak spokojená. Tak proč se pak ptala?

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame:
Pochopila jsem to tak, že Blaženna chce poradit, co má celé dny dělat, aniž by musela vylézt ze svého bytu a setkávat se s lidmi.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08: Reaguji na Minnie Mouse: Ale jo holky, ale když já někomu řeknu: "Nevím, co mám dělat.", tak nějak automaticky očekávám, že mi někdo poradí, co tedy dělat mám... Pravda, tady těch rad moc nebylo, přiznávám.

Cituji Dlouhonožka: podrážděnost některých zdejších uživatelek

Jako já beru, že to třeba dost lidí nechápe, jak můžu takhle žít, ale nechápu, proč to někoho rozčiluje, že svůj čas nevyužiju k tomu, abych měla stovky aktivit a raději sedím doma.
Reaguji na Lady Flame:
Jsem spokojená, to ano, ale kdybych našla něco na těch pár hodin denně, tak bych byla ještě spokojenější, ale chci něco, co by mě bavilo, na co bych se mohla těšit, ne dělat něco za každou cenu, z čeho bych byla otrávená, jen abych zabila čas. A to je právě docela problém najít práci na 3-4 hodiny denně, z domu, a ještě aby mě bavila Jo, až budu muset, nebudu mít kde spát a co jíst, tak půjdu třeba vybalovat zboží do Tesca, ale dokud nemusím..

Cituji Minnie Mouse: Pochopila jsem to tak, že Blaženna chce poradit, co má celé dny dělat, aniž by musela vylézt ze svého bytu a setkávat se s lidmi.

přesně tak to bylo myšleno

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Blaženna: ale chci něco, co by mě bavilo, na co bych se mohla těšit

A co tě teda baví?

arrow
profile_image
Dlouhonožka
od 1. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně se dost příčí přístup - člověk má hodnotu jen pokud dost pracuje a volný čas věnuje bohulibým aktivitám. A pokud je to žena, tak jako bonus je nutnost mít děti, aby splnila svou občanskou povinnost a ostatní mohli uznale pokyvovat hlavami, jaký je to dříč a zasloužilá matka zároveň obdivuji zasloužilé matky, ale spíš ty co to takhle opravdu chtějí... Mně prostě Blaženna svým přístupem k životu zvedla náladu. Všichni nemusíme být stejní, někteří můžou prostě život strávit přemýšlením a víc ve vnitřním světě, než v tom reálném. V mém světě je taková spousta kariéristů a lidí co se honí za penězi, že je takovýhle člověk pro mě příjemným překvapením.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Blaženna: ale kdybych našla něco na těch pár hodin denně, tak bych byla ještě spokojenější, ale chci něco, co by mě bavilo, na co bych se mohla těšit,

No a jaké máš tedy záliby, co by se ti tak líbilo? Přece musí něco existovat.

Cituji Minnie Mouse: A co tě teda baví?

Sport (cvičení doma podle videí, to mě poslední dobou chytlo), zajímám se o hudbu, o umění, o jídlo, o módu, baví mě líčení, focení ale na to jsem kopyto, neumím udělat slušnou fotku jenže pracovat v něčem takovém a ještě z domu, no nevím.
Známý mi nabízel, že bych mu mohla pomáhat s účetnictvím, na to si asi netroufám, s čísly moc nekamarádím, ale máme se sejít, aby mi to vysvětlil, tak uvidíme. Třeba to nebude taková hrůza, jak si představuju

Cituji Dlouhonožka: Mně prostě Blaženna svým přístupem k životu zvedla náladu.

Jee, děkuju

Cituji Dlouhonožka: Všichni nemusíme být stejní, někteří můžou prostě život strávit přemýšlením a víc ve vnitřním světě, než v tom reálném

Jo, je pravda, že jsem takový ten zadumaný extrémní introvert a přemýšlím věčně nad smyslem života a proč je Země kulatá třeba

Cituji Adka: Jaký servis a teplo domova? Jako vtip dobrý.
Pod tím si tedy představuji něco jiného.

co? sedřenou matku pěti dětí?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Blaženna: Známý mi nabízel, že bych mu mohla pomáhat s účetnictvím,

No vidíš, to by bylo fajn, ne? Zabavila by ses a ještě bys navíc dostala nějakou tu korunu. Že s čísly nekamarádíš - já taky ne a stejně s nimi dělám.

 

Téma Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené