Smazat

Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti

Ahoj,

mám teď docela dlouhé volno a mám problém, že po ránu mívám špatnou náladu a nechuť cokoliv dělat a jak nikam nemusím, tak mi trvá několik hodin, než to ze mě spadne a pak jsem zase akční, ale polovinu dne mám bohužel už pryč.

Nenapadá Vás něco kam bych musela po ránu chodit. Zkoušela jsem, že budu chodit do bazénu a tak, ale prostě ráno je mi opravdu na nic a nějak se nemůžu donutit, když vím, že když tam nepůjdu, tak se nic nestane.
Nebo měly jste něco podobné a jak jste to řešili?

Napadly mě nějaké kurzy(to by mi asi pak bylo líto těch peněz tam nejít), ale zas 5 dní v týdnu, na to bohužel asi nemám, abych si takové zaplatila.
Brigádu nechci, nesehnala jsem nějakou, kde bych mohla být třeba jen 2hod.

Děkuji za rady
 
arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Jasně, ale vydržela bys to 4 roky, každý den? Osobně si myslím, že člověk si to užije kvůli tomu, že je to vzácné a nedělá to denně.

Tam právě podle mě záleží, s čím člověk srovnává, jestli nemá práci do které se těší, a dotyčná to srovnává s nějakým zaměstnáním kam chodí "z donucení", tak si dovedu představit, že preferuje tohle.

Ty to zas evidentně srovnáváš s něčím, po čem se ti v době nemoci stýská, pak je to jasně pro Tebe nepochopitelné.

A taky mě nepřekvapuje, že za den nic nestihne, tohle je dost běžné, ani nemusela být neschopná, je to třeba typické pro dlouhodobě nezaměstnané, prostě je pro ně problém už třeba vstát brzo ráno, a vůbec udržet nějaký režim, jde o to, že když ti volný čas není vzácný, tak tolik neplánuješ, a nic Tě nenutí tolik stíhat.

Tohle přiznávám vidím jako velkou nevýhodu, ale osobně mi přijde lákavá představa mít spoustu času na "svůj mikrosvět", přemýšlení, knížky, spoustu času například na to, dělat si věci pomalu a důkladně, například v domácnosti a podobně.

Cituji Adka: nedělala bych tu z toho výhodu a skoro "ctnost".

to nedělám, ale ani jí nijak neopovrhuju, prostě pro mě je to holka, co ukončila VŠ a ještě nenastoupila do zaměstnání, za minulého režimu by byla označena za příživníka, dnes už je naštěstí jiná doba.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: No jasně, ale to říká skoro každá, já to tedy beru s nadsázkou. Protože ona to zase až taková dovolená není, nemohu posoudit, sama děti nemám, ale každá z mých kamarádek to tvrdí. A pak se zase každá těší zpět do práce.

Jasně, že to vůbec není dovolená, jenže kamarádka svou práci nemá ráda - mírně řečeno, dřina za malé peníze, nemotivující podmínky, a další, nicméně do práce chodí, protože se to od ní očekává (a podle mě opravdu pro nic jiného, její muž vydělává velmi dobře), ale nijak se tam nerealizuje, realizuje se po práci.

A co se jejího muže týká, tak oni právě spolu sdílí ty koníčky, co dělají po práci, ale že by se bavily o tom, co ona v práci, to nehrozí, takže z pohledu muže si myslím může být jedno (samozřejmě až na ten příjem), jestli žena chodí do práce, která ani jednoho z nich vlastně nezajímá, nebo doma kouká na TV a uvaří, poklidí.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Ty si už snad musíš dělat srandu, toto přeci ne,můžeš myslet vážně?!
Představ si, že většina žen pracuje 8 hod. a ještě zvládají domácnost i děti. A nechodí na jídlo do hospody.

Představ si / sice teda víc hodin / nicméně taktéž nezvládám takhle splavně běžný provoz, zejména, pokud bych si krom teplé večeře ještě domyslela děti a vše okolo, no tak se pořádně ani nevyspím. Já fakt nevím, jak to dělaly naše matky a babičky Ale taky mám pocit, že toho času je nějak sakra málo.

Cituji Minette: Tohle přiznávám vidím jako velkou nevýhodu, ale osobně mi přijde lákavá představa mít spoustu času na "svůj mikrosvět", přemýšlení, knížky, spoustu času například na to, dělat si věci pomalu a důkladně, například v domácnosti a podobně.

Vždyť to člověk může mít i při zaměstnání. Člověk není v práci přeci 24/7. Jsou volné víkendy.
A jak já říkám, když máme čas vysedávat na OML, tak ho určitě máme i na to ostatní.

Cituji Minette: jenže kamarádka svou práci nemá ráda

Cituji Minette: jestli žena chodí do práce, která ani jednoho z nich vlastně nezajímá

A co člověku brání najít si jinou práci? Jaký si to uděláš, takové to máš. Je možnost se vzdělávat, rekvalifikovat, začít podnikat, odjet za prací do zahraničí ... Možností je spousta, ovšem je potřeba chtít, zvednout zadek a něco pro to udělat.

Cituji Blaženna: e 4 z práce domů, uklidit, navařit, pak jít spát a další den nanovo, to bych z toho života nic neměla. Někdo tady psal, že chodí do práce a mezi lidi, ale jeho sen je být zavřený ve svém mikrosvětě

to jsem psal já i to s tou jednou nohou balancující nad sociální fobií...ale já jsem si současně vědom že to prostě nesmím dopustit a tak si ten mikrosvět dávkuji vždy po třech dnech jeden den volna atd

Cituji Minette: je to třeba typické pro dlouhodobě nezaměstnané, prostě je pro ně problém už třeba vstát brzo ráno, a vůbec udržet nějaký režim, jde o to, že když ti volný čas není vzácný, tak tolik neplánuješ, a nic Tě nenutí tolik stíhat.

Jasně, to už je o osobní disciplíně. Je potřeba si od začátku nastavit režim a fungovat.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Na které lidi přesně to vztahuješ?

tak to tak nehroť pořád, vztahovala jsem to na Blažennu a podobné, což nepopřeš, že mám pravdu , protože zdravá holka co nic jinýho nemá na práci a nic prospěšnýho pro společnost nedělá co by ji zabiralo čas a energii ,nemá důvod nemít dítě.

Cituji Maria: Blaženko, já Ti to neberu. Jen pochop, že ty Tvoje popisy, ja trávíš čas, nás pracující lid rozžhavuje doběla. Jakoby ses cítila být někdo lepší, když nic nemusíš a vlastně by jsi ani "nemohla" být mezi lidma 8 hodin...Ale jistě jsi ráda, že na chirurgii je doktor a sestra, kdyby Ti prasklo slepé střevo, na veřejném záchodku je hajzlbába a v Kauflandu za kasou dívčina, která tam prostě z různých důvodů musí být a není o to míň jemná a intelektuální. Třeba by taky dokázala hodinu v ručník poslouchat muziku.
Jinak jsi mi sympatická, ae závidím Ti čas- komoditu z nejvzácnějších.
A proto dodám jako teta Kateřina: "Mladí ležáci, staří žebráci!"
M.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Blaženna: Hledám práci na pár hodin denně, co bych mohla dělat z domu.

Docela by mě zajímalo, jakým stylem hledáš.

Cituji Minette: se mi taky párkrát už v životě stalo, že jsem měla náplň soboty třeba jak popisuje den Blaženna

Ono je rozdíl mezi párkrát a 24/7

Cituji Dominikka: protože zdravá holka co nic jinýho nemá na práci a nic prospěšnýho pro společnost nedělá co by ji zabiralo čas a energii ,nemá důvod nemít dítě

má o 20 let staršího manžela, to může být důvod...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Třeba toho pro lidi udělala víc, než ty za život uděláš pro společnost i se 7 dětma

Konkrétně ona toho asi pro společnost moc neudělala, ale i kdyby - to je nějaká povinnost, Dominiko, dělat "něco pro společnost", nejlíp asi výrobou děcek ? V tom případě se musíš velice shlížet v cikánech a v muslimech, protože jedni si vyrábí další a další příjemce sociálních dávek a druzí se rozhodli, že zaplaví svět pokračovateli své zvrácené víry. Ohromný přínos pro lidstvo, skutečně

Kdosi tu psal, že mladé paní lze závidět její životní podmínky a kdosi druhý to silně "olajkoval" , no nevím - mít pořádnou rentu nebo zdědit pár drobných po nějaké bohaté tetičce, asi by se mi líbilo "sedět doma", ale určitě ne zavřená s jakýmsi dědkem v 2+1 jako asociál, válet se u televize do odpoledne a nemít ani korunu vlastních peněz. Ráda si od chlapa nechám zaplatit, coby ne - ale pocit, že jsem na to odkázaná by mi určitě neseděl a obávám se, že dlouhodobě jemu taky ne.
Ale vždyť každý to má, jaké si to udělá, zbytečné je řešit druhého. Akorát mne upoutal názor na "povinnost vůči společnosti" , tak mi to nedalo nereagovat.

Cituji Blaženna: Hledám práci na pár hodin denně, co bych mohla dělat z domu.

to je dobře. Nikdy nevíš, kdy se to pak bude hodit, Navíc to může být krůček třeba později k práci na víc hodin až plný úvazek, kdyby Tě to chytlo. Každý má něco, co ho baví a když se tím může živit, to je teprve něco! Tomu říkám výhra. Chození do práce, kde se člověk 8 hodin akorát otravuje, to je vážně dost o ničem. I když každá zkušenost je zkušenost... Kolikrát jsem se poučila i z horších zkušeností, že takto ne, tudy ne a kudy asi ano...
No a myslet na zadní kolečka není vůbec od věci.

Určitou lenost má v sobě každý z nás. Já se třeba dneska taky poflakuju, když mám volno. Ale pocházím z rodiny, kde rodiče pořád něco dělali, ani po práci si jen tak nesedli... a nějak mi to vštípili, že když mám volno a vyloženě neprší, tak bych byla doma jak na trní, kdybych aspoň na chvíli nevytáhla paty z baráku. Přítel si už ze mě dělá legraci, že se mnou není k vydržení, když se někdy kvůli únavě rozhodneme mít vyloženě poflakovací den, tak já už odpoledne úplně brním, že chci někam jet. A to mi tu leží kvantum nepřečtených knížek a spol., ale potřebuju cítit fyzickou aktivitu, čerstvý vzduch. A to i přesto, že jsem taky spíš zadumaný introvert (ale ne extrémně).

Cituji dadabus: Akorát mne upoutal názor na "povinnost vůči společnosti"

jj to jsem radši nekomentovala. Já taky nemám děti - jsem vlastně úplně na nic.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: jsem vlastně úplně na nic.

Na nic se patrně cítí autorka této mimořádně plodné myšlenky a tak to musí dohánět tím, že povyšuje nade vše nejspíš to jediné, co v životě dokázala : udělat si děcka

Cituji Kaja555: potřebuju cítit fyzickou aktivitu, čerstvý vzduch

No přesně ! I když mám jit jen se psem ven, nebo na autobus do města a sednout si venku na "zahrádku" ( nemyslím tu, co se v ní pěstuje mrkev, ale tu, co se v ní pije pivo ) , cokoliv, jen nech jsem mezi lidmi a na slunku ( nebo i na dešti, ale hlavně na vzduchu )

Cituji dadabus: No přesně ! I když mám jit jen se psem ven, nebo na autobus do města a sednout si venku na "zahrádku" ( nemyslím tu, co se v ní pěstuje mrkev, ale tu, co se v ní pije pivo ) , cokoliv, jen nech jsem mezi lidmi a na slunku ( nebo i na dešti, ale hlavně na vzduchu )

chápu
A on čerstvý vzduch i skvěle vyčistí hlavu. To samé o pohybu. Pro mě osobně je to lepší než nějaký psycholog. Jedna psycholožka (potřebovala jsem to po přepadení) mě spíš dokonce zadupala do země - asi ze zášti, že jí už ujel vlak, měla hodně velkou nadváhu a byla čerstvě po rozvodu. Jinak nevím co to mělo znamenat. Takže příště radši asi k chlapovi, pokud psycholog. Ale zatím stačí ten vzduch a pohyb.

A pro dnešek už bylo dost i Omlazení. Ahoj.

 

Téma Kam chodit ráno, když nemám žádné povinnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené