Smazat

Milovat a mít rád ve vztahu

Prosila bych vás o komentář k situaci, ve které se právě nacházím. Přítel mě má rád, ale nemiluje a já nevím, co mám dělat... mám se spokojit s tím, co teď v něm mám?

Pro ty, kdo četli můj minulý deníček bych začla tím, že jsem se k příteli nakonec vrátila. Hodně se snažil. Musím říct, že od té doby je vlastně zlatej, už ani jednou se nechoval tak, že by byl ke mně neslušnej, drzej, neměl zájem. Opravdu vždycky je milej, stojí za mnou, sám píše, že chce někam jít, zkrátka ten vztah je vlastně teď úplně v pořádku, až na jednu věc.

Problém je sex, spíme spolu tak třikrát do měsíce. JInak ale když u něho přespávám, tak v posteli se hrozně tulí a je zkrátka takovej něžnej. Pro mě sex je spojení s někým, koho miluju a tak to vnímám. A poznám, když někdo to takhle nemá... Když jsme se s přítelem dali dohromady po rozchodu, tak sex takovej byl, ten první. Cítila jsem to. Ještě ten den mi napsal, že mě miluje.. v týdnu jsme o tom hovořili a řekl, že plakal, když byl beze mě, choval se strašně zamilovaně.
Ale dnes jsem na něho zase uhodila, že jak to je,, že to poznám, že mi ten nedostatek sexu vadí. A řekl, že mě má rád. Že jednou v životě se miloval s holkou, kterou miloval, ale jinak už ne. Že se mnou tak to bylo na začátku - proto mě napadlo, jestlisi prostě neplete lásku se zamilovaností..
Každopádně, že mám prý jiný hodnoty, kterých si na mě váží a že v tom se nikdo nevyrovná. Já samozřejmě byla smutná a viděla jsem na něm, jak hrozně ho to trápí.. pak mi řekl, že zkrátka kdyby byl silnější, že by se se mnou rozešel, PROTO, že mě nechce vidět takhle smutnou. Že se rozejít nechce, ale vidí, do jakýho stavu mě dostává jeho vinou a to ho hrozně mrzí, ale že prostě to tak cítí.

Já nevím co mám dělat.. Jinak je vztah super, i ten fyzickej kontakt máme, jen sex prostě málo.. jenže vím, že mě nemiluje, ale má rád. A sama nejsem schopná úplně posoudit, jeslti mi to vlastně stačí nebo ne. Jsem s ním jinak hrozně šťastná.
Jaký je váš názor? Děkuji.
 

Jaký je váš názor?

Milá Emily,

zjednoduším to a řešení vměstnám do 3 bodů:

1. Smíříš se s tím, pravděpodobně budeš nešťastná, ale stále ta milá, hodná a nejspíš i submisivní holka, která bude mít v každé situaci pochopení. Tvůj přítel bude dělat psí oči, vyskládá ti na stůl své výčitky svědomí, možná se mu i uleví a bude se cítit "čestně", když ti to dokázal narovinu říct. A s nejvyšší pravděpodobností mu to vydrží jen do té doby, než najde tu, která ho poblázní a bude kvůli ní ochotný dělat přesně to, co se od partnera čeká.

2. Nesmíříš se s tím, riskneš to a počkáš si na kluka, se kterým o těchto věcech nebudeš muset přemýšlet, nebudeš si muset představovat, jaké by to bylo, kdyby... Ale budeš to žít.

3. Nesmíříš se s tím, ale neodejdeš. V tomto případě máte šanci pouze tehdy, pokud najedeš na styl potvora, to je totiž ten nejlepší spouštěč přitažlivosti. Buď nedostupná, buď náladová, nečitelná, mysli na sebe, méně na něj. Asi to nebudeš ty, ale pokud tomu ještě chceš dát šanci, podle mě jinou možnost nemáš. Tohle je totiž ve vaší situaci jediná věc, která funguje. Zařiď si program, obklop se kamarády, zkus bez něj nějaký víkend vydržet a neozvat se mu. Až navrhne schůzku nebo program, odpověz, že už něco máš. Ale neseď doma, zkus si opravdu najít něco, co tě bude naplňovat. Vyřizuj si svoje záležitosti klidně před ním, ať vidí, že jsi aktivní a on není středobodem tvého vesmíru. Tohle se chlap nikdy nesmí dozvědět, lehká nejistota ještě nikdy nikoho nezabila, naopak slouží jako udržovač napětí, které je ve vztahu potřeba.

Nicméně podle toho, co jsem četla, toho nebudeš schopná a šťastná nebudeš.

Možná tě ale tato lekce posune dál a trochu sebevědomí získáš.
Ve čtyřiadvaceti život nekončí a chybami se člověk učí. Nicméně i ten život netrvá věčně a ztrácet čas s někým, kdo tě nemiluje, usilovat o to, aby milovat, přetvařovat se, neustále hrát. Nevím, no...
I kdyby bod tři zafungoval a ty dosáhla toho, čeho chceš, za čas by sis toho člověka přestala sama vážit a byla bys to ty, která by jednou odešla, o tom jsem přesvědčená.

Nicméně aspoň by ses naučila, že hodný holky budou v nevýhodě vždycky, pokud nenarazí na někoho úplně stejnýho. Ten by tě ale nejspíš nepřitahoval

Hodně štěstí!

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji BlackCoffee: pravděpodobně budeš nešťastná, ale stále ta milá, hodná a nejspíš i submisivní holka, která bude mít v každé situaci pochopení.

souhlasím
Já po přečtení předešlého deníčku především vůbec nechápu, k čemu jste se dávali znova dohromady - týpek si patrně s tebou dělá, co chce a říct mi nějaký chlap, že mne nemiluje, tak skončil jako bytová žádost. Co jsi nějaká nahrážka nebo co !?

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nemá vůbec cenu něco ti radit podle tvých odpovědí a vychvalování toho pitomečka. On ti řekne, že tě nemiluje (po půl roce WTF??) a že miloval jen jednu, bejvalou. No tak jako fakt nevím, co ještě víc chceš slyšet, to je k smíchu

Kluk si našel fakt velmi vhodnou holku pro svoji povahu, to se musí nechat

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sheenny: My jsme kolegové v práci, takže se vídáme každý den plus tak obden spolu podnikáme něco po práci. O víkendu jsem někdy doma, někdy u rodičů.
Upřímně si myslím, že si to plete.. i když mě tu asi ukamenujete, že se chytám jak tonoucí stébla, ale s tou bývalou, kterou "miloval" byl pár měsíců a ona s ním vydrbávala. Po pár měsících těžko někomho budete milovat, navíc sám mi řekl, že postupem času si dobře uvědomil, co to bylo za osobu.
To samé řekl, že cítíl u mě ze začátku, prostě zamilovanost, která časem u něho přešla k mít rád s tím, že si uvědomuje hodnoty, který mám jako osobnost a ne povrchní záležitosti.

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BlackCoffee:
Děkuji ti, jen dle toho příspěvku mi vychází, že teda nikdy nebudu s nikým šťastná, pokud se nedokážu chovat jak "potvora".
uvědomuju si velice dobře, v čem tady dělám chybu a už jsem na tomto začala pracovat. Pro bývalého jsem žila, jen pro něho, upozaďovala sebe, což už rozhodně nehodlám opakovat. Vím, že je důležitý vážit si sebe, abych s někým mohla mít plnohodnotný vztah. Mám to trochu těžší v tom, že jsem se přestěhovala a svoje kamarády nechala v místě bývalýho bydliště, i s tím, že bydlím na privátě v dost blbých podmínkách, kde se těžko provozuje můj koníček.

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nechci být za nějakou pipku, co si nechá po sobě šlapat. Ale zas nechci zahazovat vztah, kterej mi prostě hodně dává, o tom jsem přesvědčená. a ve kterém tomu druhýmu na mě záleží a hlavně, ve kterém jsme oba nějak ochotni na tom prostě pracovat. na tom jsme se shodli. když tam ta vášeň zpočátku byla, tak to přece jde i nějak obnovit a ne hned se na to vykašlat. Kdyby si mě fakt přítel nevážil atd, ale tak to není

arrow
profile_image
Gixxie
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si přečetla ten předchozí deníček, jestli jsem náhodou tomu příteli nekřivdila, ale to je teda síla, co je schopný ti říct a jak je schopný se chovat a pak to dohání omlouváním. Už asi nemám sílu k tomu nic psát, když ti to tak vyhovuje a vidíš ve vztahu potenciál a tolik ti toho dává, tak s ním buď.

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gixxie: Ano, choval se naprosto nemožně, ale omluvil se a už nikdy se toto chování neopakovalo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hele, ale je přeci úplně jedno, jestli zamilování nebo milování nebo co Ti blekotá, v životě je důležitý, aby se chlap nechoval jako deb.il, ne jak nazývá ten cit nebo co. Psychoanalýzy a slovíčkaření nepomůžou. Třeba můj přítel svoji bývalou oslovoval lásko. Mně se to moc nelíbí, ale nikdy jsem mu to neřekla, zřejmě to nějak poznal a žádný lásky a miláčkové se u nás nepraktikujou. Znamená to, že mě má rád nebo miluje míň? Asi ne, viď...

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: ano jistě že neznamená, to já ale přece neříkám. A nevím, nemyslím si, že se chová jak *****. Ano, choval se tak, proto jsem se s ním rozešla, ale spravil se a teď mi činama dokazuje, že mě rád má. Jde tady o ten sex a to asi vyplývá z toho, co cítí že...
Nechci ho obhajovat a je mi jasný, že v normálním vztahu o těchle věcech lidi vůbec nemusí přemýšlet. ale tady je problém kterej máme a mimo něho já si opravdu nemám na co ztěžovat. jde o to, že problém je to docela zásadní.
Jinak, často slýchám o vztazích z rozumu, kde spolu dva jsou proto, že je jim spolu dobře, majáí stejný cíle, hodnoty, shodnou se a tyhle vztahy vydrží třeba spoustu let, nebo napořád. Nikdy jsem takovej vztah nechtěla,ale pořád cítím od přítele jistou lásku, tak proto stále uvažuju, že s ním budu dál

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Po půl roce má být člověk zamilovaný až po uši...jako to je zbytečné celkem, ty se k němu stejně vrátíš, odůvodníš to nějak a hotovo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Emily, četla jsem i ten předchozí deníček a nějak nevím, co Ti na to říct. Opravdu si myslíš, že takový člověk se změní? Přečti si ještě jednou po sobě tu větu, že mimo tohoto problému je vše ok, až na to, že tenhle problém je zásadní. Cítíš, jak to postrádá smysl? To bys mohla říct o tom, že nechává válet ponožky po kvartýru nebo podobnou blbost, ale říct to o něčem takhle zásadním!
Jako omrzet se sex po půl roce? A ještě takovýhle zdůvodňovačky...
Jak už jsem psala, dělej, jak myslíš...

arrow
Neprodává v Bazaru

Jinak, vztahy z rozumu. Řekla bych, že odpověď na Tvou otázku, jaktože jsou šťastni, i když se nemilují, je právě ten rozum, prokazování si úcty, respekt, vážení si sebe navzájem a nedělání si scén a výlevů kvůli nesmyslům. Pak ano, může to být šťastné manželství, ale to není váš případ.

Zamiluje se do jiné

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem si přečetl tenhle deníček, osvěžil si ty předchozí, a nějak na mě z toho padla deprese. Přitom příběhy jak ženská žije s deb*lem snáším dobře, ale tohle je nějak procítěněji sepsané nebo co.

 

Váš příspěvek

Milovat a mít rád ve vztahu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené