Smazat

Nepřiznaná homosexualita = vnítřní zlost?

Ahoj,

ráda bych slyšela Váš názor k dané situaci.

Cca před půl rokem jsme se s přítelem nastěhovali k jeho kamarádovi, ze školy (22). Přítel tehdy myslel, že je fajn, ale jak jsme záhy zjistili, vůbec ho neznal. Na úvod řeknu, že spolubydlící má ve své ložnici 23 zbraní (automatické i historické), neodjistěné granáty, u postele kolekci nožů a mačet a náboje v míse jako dekoraci. Kromě toho neustále hraje střílečky na počítači a na jiný, než film plný krveprolití, se nedívá. To by bylo ještě fajn, jeden by mohl říct, že je to jen army fanoušek, ale začaly se u něj projevovat různé, poměrně nebezpečné příznaky - začal chodit s jednou holkou co tu teď taky přebývá a má k strašně majetnické sklony. Pořád se s ní hádá, zůří, nadává sprostě.. jde s ní ven na procházku a říká, že jí zabije a v tom lese ji nechá. Jindy, když jedl fazole, tak je vidličkou drtil a říkal, že si představuje, že to jsou lidi.

Tento člověk nemá žádné přátelé, jeho rodina žije na druhém konci světa, dokonce nemá ani žádné dlouhodobé známé či jen lékař, který by na něj dohlédl. Částečně je to i tím, že opravdu všechny do jednoho pomlouvá, je extrémně negativní a nenávidí celý svět. Má hodně nízké seběvodomí, chronicky si stěžuje a má ohromný talent z Vás dostat během chvilky veškerou energie. Vzdychání a "achjo" je spolu s nadávkami na účet jeho přítelkyni a ironickým a jizlivým chováním jediný způsob jeho komunikace.

Kromě toho má i sebevraždné sklony. Často mluví o tom "že se někdě schoulí a zabije", aby v nás vyvolal lítost. Co si však myslím, že je také důležíté, je že když se opije, tak má často na sebe homosexuální narážky. Většina jeho kamarádu si myslí, že je gay, ale on i přesto zůstává s tou svou holkou, s kterou mu to vůbec neklape. Dokonce i ta přítelkyně (soudě podle jejich sexuálního života) si myslí, že je homosexuál a ji má jen aby navenek vypadal, že je normální.

Připadá mi, že se každým dnem tato sitiace zhoršuje, on je čím dál tím víc častěji nepříčetný a zlejší. Samozřejmě jsem zkoušela s ním několikrát promluvit. Dokonce jsem mu nákoupil i nějakou literaturu, jak být šťastnější, ale on to neocenil. Ba co víc, dokonce mně za mou snahu ho měnit začal nenávidět.

Ptám se tedy Vás, myslíte si, že tato jeho zlost pramení z toho, že je homosexuál a nechce si to přiznat? Jak byste postupovali Vy? Mám z něj pocit, že buď jednou zabije sebe nebo všechny ostatní, opravdu se s ním necítím příjemně, ba dokonce bezpečně. Myslíte, že takový člověk potřebuje odbornou pomoc? Jak ho k ní přesvědčit? Či je má povinnost ho např. "předvolat" k psychologovi/psychiatrovu než se stane nějaká tragédie?

Velice děkuji každému, kdo si tento dlouhý příspěvěk přečtě, či dokonce odpoví.
 
arrow
profile_image
PinkDiamond
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě mě napadlo, jeho rodina (rodiče a sestra) žijí přes oceán a vídají se 1x až 2x ročně. Jelikož jsem viděla, že tak stejně šíleně ukňouraně mluví i s rodiči, překvapuje mne, že s tím nikdy nic nedělali. Oni se ho snaží rozmazlit penězi a tím, že ho politují, používají na něho zdrobnělinky a na narozeniny mu skládají vlastní básničky (chci jen demonstrovat přehnanou "dětskou" péči ze strany jeho matky) avšak problém, který je u něj do očí bijící, ten neřeší.

Myslíte, že tom nevědí nebo se o to nechcou zajímat? Měla bych upozornit aspoň jeho rodiče, že něco není v pořádku, aby se na něj zaměřili?

A věřili by mi to vůbec, když svého syna tak milují? Přítel i ta jeho holka by se pod to podepsali (už jsem se s nimi bavila), ale abychom z toho akorát nevyšli jako lháři...

Nechci být práskač, jen mu (a i jeho okolí) chci pomoct najít nějakou řešitelnou situaci...

arrow
profile_image
Pajinka282246
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A jak takovej člověk přišel k přítelkyni? A co ona, bojí se ho opustit?

arrow
profile_image
PinkDiamond
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Pajinka282246: A jak takovej člověk přišel k přítelkyni? A co ona, bojí se ho opustit?

No, je to takové komplikované. Ona ho momentálně využivá kvůli bydllení a od toho, aby za ní platil a kupoval jí oblečení. Pro něj je to totiž první vztah a strašně mu jde o to, aby ho s tou holkou všichni viděli. Ona má ale pararelní vztah, o kterém on neví, a až se jí to bude hodit (což bude vzhledem k situaci asi za měsíc) tak ho plánuje odkopnout. On jí vůbec nepřitauje, dokonce mi říkala, že jí je z něho až špatne. On jí naopak psychicky ždímá a neustále má ty svoje depresivní záchvaty... Nicméně vím, že rozejít se s ním se docela bojí, protože jí nepřímo vyhrožuje sebevraždou (já vím, je to hrozné na obou stranách, bohužel toto já ovlivnit nemohu).

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak v první řadě tohle není vůbec žádná sranda, podle toho co popisuješ má tento člověk poruchu osobnosti už ve velkém rozsahu. Pokud možno se co nejdřív odstěhujte a varujte i okolí.
Evidentně má sám v sobě nějaký problém, může se opravdu jednat o homosexuála nebo například v životě nedosáhl takových cílů, jakých chtěl apod., těch příčin může být několik. V každém případě se nejspíš cítí z určitého pohledu společensky diskvalifikován, ale jeho ego se s tím nehodlá smířit (proto ta zlost na všechny okolo, krvelačné filmy, zbraně, střílečky). V takových lidech může být touha po chvilce nadvlády (na kterou si myslí, že nemohli nebo nemohou dosáhnout kvůli jejich "problému") natolik silná, že jsou schopni opravdových nechutností, aby jí dosáhly. Jen se stačí poohlédnout za minulostí, většina lidí, kteří byli schopni veřejných masakrů nebo některých vražd v sobě měli nějaký potlačovaný problém, který je provázel kolikrát i celým životem. Jedním z děsivých případů je například masakr na škole v Columbine, kde útočník postřílel několik lidí jen proto, že nebyl natolik cool jako jeho vrstevníci (neměl nejmodernější oblečení, nemohl si dovolit to co ostatní a tak nezapadl do party "těžkých borců") - ten pocit, když se pak před ním plazili postřelení na kolenou mu dodával pocit výtězství. Tím chci říct, že všechno může začít i malým problémem, ovšem prů.ser nastává ve chvíli, když se tento problém zahnízdí v člověku s trošku nevyrovnanou osobností, jelikož pak může gradovat.

Nechci nikomu sázet brouky do hlavy, ale k tomuhle být benevolentní prostě nejde! Evidentně se jen o fanouška army nejedná, jak jsi sama uvedla, takže pokud máte nějaký pud sebezáchovy tak raději prchejte.

arrow
profile_image
PinkDiamond
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady.I:
Děkuji Ti za reakci. Máš pravdu, právě s takovou obavou jsem částečně i zakládala diskuzi. A také zcela souhlasím s tím, jak jsi říkala, že je to člověk jež nedosáhl svých cílů. I když on možná ani žádné cílé nemá. Je strašně nepraktický, nesamostatný... každý den vyspává až do 1, 2 odpoledne Nepracuje, jen dělá dálkově školu a má akorát zaplatit složenky za byt (peníze na to mu posílají rodiče), ale stejně není schopný ani udělat tento jediný úkol - dostává vysoké pokuty za to, že neplatí včac. Dále se bojí telefonovat, jezdit sám do obchodu, chodit večer ven.. vždy je strašně úzkostlivý a bojí se, že by se mu nebo jeho věcem něco stalo. Právě na materiální věci je extrémně vázaný až je to s podivem (např. nevytáhne iphone z kapsy, když mu někdo telefonuje protože by se "mohl ošoupat" atd..)

Cituji PinkDiamond: např. nevytáhne iphone z kapsy, když mu někdo telefonuje protože by se "mohl ošoupat"

To je mazec.

Cituji Lady.I: Tak v první řadě tohle není vůbec žádná sranda

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PinkDiamond: Máš pravdu, právě s takovou obavou jsem částečně i zakládala diskuzi.

V tomto případě je mnohem lepší se od takového člověka preventivně odklidit než "pozdě bycha honiti".

Cituji PinkDiamond: I když on možná ani žádné cílé nemá.

i to může být příčina, může se cítít k ničemu, nepotřebný, svět ho nudí. Těžko říct, co se takovému člověku motá v hlavě, mohl si taky něco zásadního prožít, něco ho poznamenat, těch spouštěčů může být několik. Každopádně takto rozumný člověk nejedná a toto chování nějaká příčina spustit zkrátka musela.
Ale nadruhou stranu mi tam zase nesedí toto:

Cituji PinkDiamond: Dále se bojí telefonovat, jezdit sám do obchodu, chodit večer ven.. vždy je strašně úzkostliý a bojí se, že by se mu nebo jeho věcem něco stalo. Právě na materiální věci je extrémně vázaný až je to s podivem (např. nevytáhne iphone z kapsy, když mu někdo telefonuje protože by se "mohl ošoupat" atd..)

to už mi spíš přijde jako porucha "vrozená" - nemá příčinu z nějaké události v minulosti, není zakořeněná v nějakém jeho problému. Nebo že by si k věcem tvořil vztah právě proto, že mezi lidmi nikoho blízkého nemá? Opravdu zvláštní

arrow
profile_image
Verunecka
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doufám, že o vás nebudem číst v blesku

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ten člověk je psycho. Nechápu, jak tam můžete ještě vydržet, já bych padala pryč. Vážně chceš čekat ještě 3 měsíce? Jak bude asi reagovat, až se dozví, že ho opouštíte? Lidé, kteří jsou takovým způsobem vyšinutí, většinou provedou zvrat ve svém životě právě nějakým vyšinutým činem. Sami tuší, že ve stejném stavu svůj život žít nemohou a většinou to graduje. Bohužel mám v rodině někoho, kdo pracuje s těžkými psychiatrickými případy, takže ačkoliv se nevyznám v diagnózách, vyprávění mám dost a dost.

Zbraně doma přechovávat nesmí, historické sice ano (tam jsou určité podmínky), ale rozhodně ne granáty. K tomu, abyste to nahlásili policii, nepotřebuješ vědět, zda jsou zbraně znehodnocené a nepoužitelné, to kolikrát ani vědět nemůžeš. Stejně tak u granátů. Takže radím se fofrem odstěhovat a poslat na něj policii. Pokud natočíš jeho arzenál na video, tak to dost pomůže. Řekla bych všechno, co vím, takže bych se určitě netajila tím, že mi připadá jako psychouš. Nevím, jak se postupuje, jestli mu tam rovnou vlítne zásahovka, nebo si ho pozvou k výslechu, ale je možný, že se během výslechu nebo v procesu poté projeví jako magor a bude vyšetřen psychiatrem.

To je asi tak všechno, co pro něj můžeš udělat. Já bych si teda na jeho kamarádku nehrála a vůbec bych mu nedala najevo, že si myslím, že je gay. Prostě bych byla podělaná až za ušima.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Verunecka: Doufám, že o vás nebudem číst v blesku

PŘESNĚ

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ta jeho "přítelkyně" si s ním teda pěkně zahrává, když ho takhle využívá a má to s ním takhle promyšlené. To by pořádně neustál "normální " člověk a nechci vidět, co udělá tenhle. Být tebou, byla bych radši dál od něj. Je nebezpečný sobě i okolí....

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PinkDiamond: Jindy, když jedl fazole, tak je vidličkou drtil a říkal, že si představuje, že to jsou lidi.

mě by asi propích tou vidličkou, protože bych to nevydržela a hrozně se mu smála

Cituji PinkDiamond: Tento člověk nemá žádné přátelé, jeho rodina žije na druhém konci světa, dokonce nemá ani žádné dlouhodobé známé, či jen lékaře kdo by na něj dohlížel.

Tyhle asociálové jsou nejhorší a nejvíc nebezpečný. Tichá voda břehy mele. Od něj radši pryč.

Cituji PinkDiamond: Kromě toho má i sebevraždné sklony, často o tom mluví, aby v nás vyvolal lítost.

Hlavně mu to nerozmlouvejte a nelitujte ho. To ho akorát bude těšit a bude vám o tom mluvit ještě víc. Jednou to na mě někdo takhle někdo taky zkoušel a když jsem mu řekla at' to neděla za chvíli s tim přišel zase a pak už mě to začalo štvát a když mi o tom mluvil už po Xkrátý tak u jsem mu řekla: Pro mě za mě si to třeba hod'. Pořád o tom mluvíš a zatim se nic neděje...Samozřejmě, že ten člověk žije dodnes a už mě s timhle neotravuje.

Cituji PinkDiamond: když se opije, tak má často na sebe homosexuální narážky.

To může bejt tim chlastem nebo je bisexuál. Já měla ve škole spolužáka, kterej ošahával kluky dokonce se to řešilo i v ředitelně, ale vyloženě na kluky neni ted' spíš mluví o holkách a mě se taky snažil sbalit. Sám řiká, že tu orientaci nemá ještě vyřešenou a u něj to může bejt podobnej případ. I když ten můj známej je povahou úplně jinej rád chodí do společnosti, je veselej a rád paří. Takže to, že je magor s tim nemusí ani tolik souviset.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PinkDiamond: Ona má ale pararelní vztah, o kterém on neví

Já se jí zase ani nedivim sice je to hnusný, ale když se s nim bojí rozejít i když na to stejně nakonec dojde tak ted jí nic jinýho nezbejvá jinak by se z toho zblánila. Mohl by jí aspon pomoc ten její druhej aby se s nim nebála rozejít.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PinkDiamond: On jí vůbec nepřitauje, dokonce mi říkala, že jí je z něho až špatne.

No jo no ten kluk váží a měří to co já tak to asi nebude moc chlapák no.

arrow
profile_image
PinkDiamond
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě tu jedna věc, co mě trápí. On má tři vodní želvy, které dle mne jsou absolutně týrané. Jsou v malém plastovém tererárku, kde nemají vůbec žádný prostor. Navíc z plastu padají a ničí si o tvrdý materíál krunýř. Nejsem žádný ochránce zvířat ani příznivec greenpeace, ale občas když tu není tak želvám napustím vanu, aby byly aspoň na chvíli ve vodě. Té nejstarší želvě je 16 let a na ten věk je hrozně malinká. Sami řekněte jestli to nepřeháním, toto je fotka kterou jsem pořídila včera, když želvičky krmil..

 

Váš příspěvek

Nepřiznaná homosexualita = vnítřní zlost?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené