Smazat

Nepřiznaná homosexualita = vnítřní zlost?

Ahoj,

ráda bych slyšela Váš názor k dané situaci.

Cca před půl rokem jsme se s přítelem nastěhovali k jeho kamarádovi, ze školy (22). Přítel tehdy myslel, že je fajn, ale jak jsme záhy zjistili, vůbec ho neznal. Na úvod řeknu, že spolubydlící má ve své ložnici 23 zbraní (automatické i historické), neodjistěné granáty, u postele kolekci nožů a mačet a náboje v míse jako dekoraci. Kromě toho neustále hraje střílečky na počítači a na jiný, než film plný krveprolití, se nedívá. To by bylo ještě fajn, jeden by mohl říct, že je to jen army fanoušek, ale začaly se u něj projevovat různé, poměrně nebezpečné příznaky - začal chodit s jednou holkou co tu teď taky přebývá a má k strašně majetnické sklony. Pořád se s ní hádá, zůří, nadává sprostě.. jde s ní ven na procházku a říká, že jí zabije a v tom lese ji nechá. Jindy, když jedl fazole, tak je vidličkou drtil a říkal, že si představuje, že to jsou lidi.

Tento člověk nemá žádné přátelé, jeho rodina žije na druhém konci světa, dokonce nemá ani žádné dlouhodobé známé či jen lékař, který by na něj dohlédl. Částečně je to i tím, že opravdu všechny do jednoho pomlouvá, je extrémně negativní a nenávidí celý svět. Má hodně nízké seběvodomí, chronicky si stěžuje a má ohromný talent z Vás dostat během chvilky veškerou energie. Vzdychání a "achjo" je spolu s nadávkami na účet jeho přítelkyni a ironickým a jizlivým chováním jediný způsob jeho komunikace.

Kromě toho má i sebevraždné sklony. Často mluví o tom "že se někdě schoulí a zabije", aby v nás vyvolal lítost. Co si však myslím, že je také důležíté, je že když se opije, tak má často na sebe homosexuální narážky. Většina jeho kamarádu si myslí, že je gay, ale on i přesto zůstává s tou svou holkou, s kterou mu to vůbec neklape. Dokonce i ta přítelkyně (soudě podle jejich sexuálního života) si myslí, že je homosexuál a ji má jen aby navenek vypadal, že je normální.

Připadá mi, že se každým dnem tato sitiace zhoršuje, on je čím dál tím víc častěji nepříčetný a zlejší. Samozřejmě jsem zkoušela s ním několikrát promluvit. Dokonce jsem mu nákoupil i nějakou literaturu, jak být šťastnější, ale on to neocenil. Ba co víc, dokonce mně za mou snahu ho měnit začal nenávidět.

Ptám se tedy Vás, myslíte si, že tato jeho zlost pramení z toho, že je homosexuál a nechce si to přiznat? Jak byste postupovali Vy? Mám z něj pocit, že buď jednou zabije sebe nebo všechny ostatní, opravdu se s ním necítím příjemně, ba dokonce bezpečně. Myslíte, že takový člověk potřebuje odbornou pomoc? Jak ho k ní přesvědčit? Či je má povinnost ho např. "předvolat" k psychologovi/psychiatrovu než se stane nějaká tragédie?

Velice děkuji každému, kdo si tento dlouhý příspěvěk přečtě, či dokonce odpoví.
 
arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bedla: bude muset nejspíš i na léčbu.

Otázka, jestli mu můžou NAŘÍDIT léčbu, když vlastně ještě nic neudělal?

arrow
profile_image
Vickis
od 16. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vokounka29: pokud bude shledáno, že je nebezpečný jak pro sebe, tak pro okolí, tak ano, léčbu mu nařídí

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Vickis: pokud bude shledáno, že je nebezpečný jak pro sebe, tak pro okolí, tak ano, léčbu mu nařídí

Tak by se s tím ale nemělo otálet...

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych ty tři měsíce nečekala a stěhovala se okamžitě. U takového člověka vážně nevíš kdy nastane ten "pravý zkrat" a pak už je na vše pozdě. Stěhovala bych se i za cenu, že na pár měsícu nebudu moct žít se svýým přítelem. Dále bych zalarmovala policii a i když ti některé radí aby jsi nekontaktovala rodiče tak já bych to udělala. Třeba o jeho psychických problémech nemají potuchy. Ty sama nemůžeš udělat nic aby se šel léčit nebo aby ho zavřeli na psychiatrii ale rodiče ano.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Želv je mi sice líto, ale pochybuji, že jejich fotka bude k něčemu... Takhle podobně týrá zvířata spousta lidí myslím, že to policii nebude zajímat, spíš z tebe udělají aktivistku za práva zvířat a nebudou tě brát vážně. Navíc je to sice smutné, ale mnohem horší by bylo kdyby třeba někoho zastřelil - a tak to budou brát i policisté. Postavila bych to na těch zbraních a "neodjištěných granátech" To je snad trestné, ne? Pochybuju, že má všechno legálně... Vyfotit, natočit všechny zbraně a i jeho "záchvaty" kdy vyhrožuje atd. a udat.

Vůbec nechápu, že tam ještě bydlíš....Rodičům bych to zatím neříkala, jako první bych to řešila s policií, podle mě by snad měli udělat prohlídku, najdou a zadrží zbraně, jeho odvedou a nechají vyšetřit...

Cituji kobitka: tak já bych to udělala

Cituji PinkDiamond: Ještě mě napadlo, jeho rodina (rodiče a sestra) žijí přes oceán a vídají se 1x až 2x ročně.

Cituji PinkDiamond: Oni se ho snaží rozmazlit penězi a tím, že ho politují, používají na něho zdrobnělinky a na narozeniny mu skládají vlastní básničky (chci jen demonstrovat přehnanou "dětskou" péči ze strany jeho matky) avšak problém, který je u něj do očí bijící, ten neřeší.

A co myslíš, že s tím udělají? Vážně myslíš, že jí okamžitě uvěří, sednou na první a budou to řešit? Pochybuji. Obávám se, že to jako první proberou po skype s ním a zakladatelka z toho bude mít jen problémy.

Cituji martinam: Takhle podobně týrá zvířata spousta lidí myslím

Nestraš!

Cituji martinam: Želv je mi sice líto, ale pochybuji, že jejich fotka bude k něčemu...

No za zkoušku to stojí, lepší než sedět se založenýma rukama.

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych na policii vzala jak fotku želv (může to posloužit jako jeden z důkazů, že není normální), tak určitě fotku/y těch zbraní. Jak psala RomankaS, nějaké granáty mít doma nesmí a bůhvíco tam ještě schovává! Podle mě ty fotky zbraní by měli policii posloužit jako dostatečný důkaz k tomu, aby mu je přece zabavili. Popř. zkus jeho hlas při dalších "zkratech", kdy mluví o sebevražde nebo vraždě jiné osoby nahrát na mobil, tohle by mohlo taky pomoct v tom, že si to nevymýšlíš protože tyhle věci se dokazují nejhůř.
A nejsem si jistá jak to funguje, ale pokud on pak něco udělá a vy o zbraních i jeho poruchách víte, nemůžete být braní i něco jako spolupachatelé?

arrow
profile_image
Alisss
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chudáci želvičky Kup jim prosím větší box. Třeba v Globusu mají velké úložné plastové průhledné krabice za stovku, to není moc a budou mít prostor. Takhle je šíleně týrá.

Odstěhujte se a nahlaste ty zbraně. Plus, že je duševně nevyrovnaný, klidně ho nějak potají nahrajte, aby byly důkazy. Kdyby byly se stehováním problémy, tak se prostě jednou odstěhujte, až tam nebude. A želvy vezměte taky.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Vokounka29: Takže až půjdete na tu policii, přihoď k tomu i ty želvy... další znamení, že asi neni moc v pořádku :/ A hlavně mu to snad neprojde, týrání je trestné... a vy odtamtud koukejte zmizet! Na co čekáš? Já bych asi byla pos.raná až za ušima a už dávno bych byla pryč. Hlavně bych se asi odstěhovala v době, kdy bych věděla, že nebude doma.

/řesně. Okamžitě kontaktujte ochránce zvířat, policii a vypadněte z jeho dosahu. Nechápu, co tam ještě děláte

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak musím se přidat ke všem, kteří píšou, že by odsud zdrhali. Prosím tě, co nejdřív si najdi s přítelem nové bydlení a tomuto člověku ani neříkej, kam se stěhujete! Potom (až budete v bezpečí nového domova) bych ho ohlásila na policii, ale nějak (pokud to jde), aby se nemohl dozvědět, kdo ho nahlásil. Je nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí. Jestli je homosexuál, to posoudit neumím, ale na věci to nic nemění. Mít tolik zbraní v pokoji a dokonce u postele, jak píšeš, je děsivé. Těmi mačetami by mohl klidně někoho zabít. Rupne mu v hlavně a všichni poblíž jsou v nebezpečí. A želviček je mi moc líto, zkus si s ním třeba promluvit, jestli by jim nemohl koupit větší terárium. Když má tolik peněz od rodičů, tak by to neměl být problém. A nebo ať to zkusí přítel, když má pro něj očividně slabost a má ho radši. A navíc když třeba na iPhone je tak citlivý, tak přece musí aspoň trochu soucítit i s těmi želvami - obojí je jeho majetek, tak by se měl chtít starat o obojí. Jinak si myslím, že by měl podstoupit psychiatrickou léčbu, na toto podle mě nebude stačit ani psycholog, ale opravdu spíš psychiatr. Jak píšeš, že se bojí telefonovat, chodit sám ven apod., tak to je opravdu na nějakou léčbu. Hodně štěstí a ať už jste od něj pryč

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si tedy také myslím, že fotka želv tě spíš znedůvěryhodní. Jak už někdo psal - opravdu jsou vážnější ty granáty, než želvy v malé krabici na krmení. Ne že bych to schvalovala... Určitě co nejdříve zmizte, neříkejte mu to předem a vůbec mu neříkejte, kam se stěhujete. Obávám se, že až mu definitivně hrábne, budete první na ráně. Před váma už bude jen ta přítelkyně, která má tedy evidentně pro strach uděláno
Jo a jestli je nebo není homosexuál, to je podle mého úplně jedno.
Ehm http://www.novinky.cz/krimi/289475-mlada-dvojice-n alezena-na-sidlisti-v-praze-byla-zavrazdena-potvrd ila-pitva.html

arrow
profile_image
Azazelie
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě mě napadlo, pokud jej nechceš hlásit rovnou na policii, poraď se první s nějakým psychologem, psychiatrem, ti by měli vědět jak se v dané situaci chovat, jak postupovat.Ale určitě bych to nenechávala jen tak bez jakéhokoliv ohlášení, tohle určitě normální není a jak píšou ostatní, bála bych se, že jak jej něco/někdo hodně vytočí, může něco provést. I to s těma fazolema by mě celkem vyděsilo, je rozdíl když to řekne někdo jen tak ze srandy a nebo někdo, kdo má k lidem určitou nedůvěru nebo snad zášť a doma tolik zbraní.. Taky bych se raději odstěhovala nicméně nevím, jestli ho náhlý odchod spíše víc nerozzuří, raději bych se mu snažila klidně a pomalu vysvětlit, že z xy důvodů musíte jít pryč.

arrow
profile_image
Azazelie
od 4. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jeste k těm želvičkám - zastávám názor, že pokud se člověk dokáže chovat hnusně k zvířatům, dokáže to samé i k lidem. Myslím, že tam je tenká hranice.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak mě napadlo.. co takhle nějaká právní poradna (nebo právník)? Třeba i bezplatná. Tam by ti minimálně mohli poradit, jestli vůbec bude mít smysl to někde hlásit, jestli je vůbec možné s tím něco po právní stránce udělat.
A tohle by taky nemusel být špatný nápad

Cituji Azazelie: poraď se první s nějakým psychologem, psychiatrem

arrow
profile_image
PinkDiamond
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, děkuji všem moc za rady. Želvičky jsme fotila hlavně kvůli Vám, jeho pokoj se zbraněmi tu raději z osobních ale i morálních důvodů nebudu zveřejňovat. Dneska zase vyhrožoval, prý že se nechá umrznout na terase jestli ho ta jeho přítelkyně nezačne milovat, jak ubohé! Příteli ukážu tuto diskuzi a proberem to, ještě jednou moc děkuji.

 

Váš příspěvek

Nepřiznaná homosexualita = vnítřní zlost?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené