Smazat

Nešťastná, nesebevědomá, prázdná - deprese?

Ani nevím čím začít, mám pocit, že jsem ve svém životě vše podělala, že jsem největší looser. Možná, že někomu by to nepřišlo, ale mě jo. Často mě napadá, že jedině kdybych se zabila, tak budu mít klid. Možná za to z velké části mohou mé vysoké ambice a cíle a nejspíš i perfekcionismus. Nicméně jsem nikdy nedosáhla toho, co jsem chtěla. Možná jsem se moc upnula na vzdělání, jeho nutnost atd
Částečně jsem vystudovala jeden obor (mám bc.), ale není moc perspektivní a neuspokojoval mě. Začala jsem tedy studovat jiný obor (úplně od píky) a ten jsem podělala, budu muset prodlužovat a nevím, jestli mě vezmou na navazující studium… Kdyby mi šlo jen o titul, tak už jsem VŠ vzdělání mohla mít…
Mám sice přítele, ale je to takové divné. Je můj první a já se změnila, chtěla bych zažít ten pocit, že má o vás někdo fakt zájem, že vás chce a ne jen na jednu noc…
Poslední dobou, ale to už je delší dobu, mám též pocit, že přicházím o své přátelé i koníčky. Pravda koníčky zanedbávám, ale přátele ne! Navíc žádné nové přátelé ani nemám.
Často se mi nic nechce, nevidím v tom smysl, možná jsou to i deprese. Nejsem šťastná, už ani skoro nevím, jaký je to pocit. Paradox je, že si uvědomuji, že jsem zdravá, mám milující rodinu i přítele, a přesto vše nejsem šťastná...
Tady jsem se chtěla vypsat,poslechnout si radu a pohled někoho jiného…
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Než zkusit AD, tak spíš psychologa

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tyweee: Než zkusit AD, tak spíš psychologa

Ale psycholog ti možná prášky předepíše, protože dneska to všichni řešej lékama než aby našli pravou příčinu těhle stavů. V mnoha případech sou příčiny zakořeněný v mozku, nějakej špatnej zážitek, zkušenost apod. Ale někdy to může bejt skutečně deprese jako nemoc, kdy člověku chybí serotonin. Ale nejdřív zavzpomínej jestli se něco nestalo před tim půl rokem, kdy ti začly tyhle nálady.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Nicadezuria: Psycholog ti nepředepíše léky, jen psychiatr. Psycholog je na mluvení, na zjištění co se stalo.
Psychiatr to tak moc neřeší, ten spíš dává AD.
Pokud je to klasická deprese, tak v mozku chybí látka, myslím že seronin, a správnýma AD se do mozku tato látka dodává. Ale je taky potřeba zjistit, co se stalo - a na to je lepší psycholog, než psychiatr. A poté třeba terapie, ať skupinová, či soukromá.

Na psychogola se člověk dostane napřímo, může se stát, že se platí ze svý kapsy, nebo přes psychiatra na doporučeni, placený státem.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Nicadezuria: Mám zasebou 3 psychiatry a 2x Bohnice - ale důvod byl 2x pokus o sebevraždu.
Už jsem to tu na několika diskuzích psala.
Ono dostat se do rukou správnýho psychiatra je umění, aby člověk nepolykal jen AD a pracovalo se s ním

Cituji Jacquelina: většinu dne jen bloumám po bytě, je mi jedno že je tu neuklizeno až přímo b.o.r.d.e.l,

A co přítel, všiml si tvých stavů nebo o tom nemluvíte?

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci věřit tomu, že je to deprese, ta přece má nějakou příčinu, můj život je ale tak jak má být - jsem zdravá, mám milující rodinu i přítele, ani po fianční stránce mi nic nechybí, vůbec nevím, proč se to tak začalo měnit Věřím tomu, že mi stačí jen nějaká maličkost, aby mě to zase nakoplo do života, ale vůbec nevím co, všechno z čeho jsem kdy měla menší či větší radosti mi najednou přijde jen jako rutina, stereotyp, nutnost, která se musí udělat :-/ Před přítelem se snažim nedávat nic najevo, chodí do práce, takže když přijde, myslí si, že všechno co jsem vždycky dělávala dělám během dne, nepořádek nijak neřeší a že skoro nevařim a nikam nechodim, tak vysvětluji popravdě, že se mi nechce - víc to nerozebírám, nechci mu přidělávat nějaké starosti.

Cituji Jacquelina: nepořádek nijak neřeší

Tak to máš teda štěstí Ne, vážně- já nevím, na to jsou tu určitě povolanější, někdo, kdo si opravdovou depresí (nemocí, ne "blbou náladou") sám prošel, tudíž ví, jaký má počátek a průběh. Já jenom vím, že když je to opravdu deprese, tak to by ti nepomohl žádný vnější podnět, protože bys nemohla ani ráno vstát z postele a nějak fungovat- a bylo by ti úplně jedno, že je venku třeba sluníčko. Jinak bych řekla, že deprese se jako nemoc může asi "rozjet" bez nějaké vnější jasné příčiny.

Cituji Jacquelina: Věřím tomu, že mi stačí jen nějaká maličkost, aby mě to zase nakoplo do života,

A co ten budoucí dům? Teda to by mě nakoplo jako hrom! A nebo prostě máš moc času se rozebírat- až budeš zase chodit do práce a přijdou všední starosti, třeba bude líp. Ale jinak se takhle asi radit nic nedá, bohužel.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Jacquelina: deprese nemusí mít počátek v tom, že se ti zákonitě něco musí stát, aby to vyustilo do deprese. Ja jsem psala, tvému mozku se nemusí dostávat určitá látka, prostě si ji tělo nevyrábí a tak se musí nahrazovat AD,ale to by musel ti říct psychiatr.
Spousty psychických poruch se začne projevovat třeba až po 20 roku života. Deprese nerovná se doživotní braní AD
Deprese se projevuje tím, že ti je vše jedno, kolikrát jen ležíš, koukáš do stropu, nic tě nezajímá,nebaví tě, co tě dřív těšilo, brečíš, nevíš proč. Četla jsem knihu, kdy lidé nemohli fungovat několik dnů, nemohli ani si něco přečist, prostě byli unaveni ze základních věci....
Rozvaž, jestli už nejsi na tom tak zle, že nej bude pomoc, či se v tom, kde jsi, chceš topit. Pokud máš depresy, tak to není na chvilku a sama si s tím neporadíš - to máš jako třeba s námořníky, co neměli dostatek vitamínu C a na lodi dostali kurděje. Lidské tělo si vitamín C neumí vyrobit a musí se dodávat uměle - potravou. A tvůj mozek, pokud máš depresy, tak si neumí vyrabět seronin a ty se citíš takhe mizerně. A tak mu ho musíš dodat uměle, abys byla na tom líp, mohla se vyléčit...

Každopádně odborná pomoc ti řekne přesně, co ti je. Evidentě jednodenní depka, z které se vyspíš, to není

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na tyweee:
Mám dojem že deprese neni stav, kdy je ti všechno jedno. Spíš je ti ze všeho zle, cejtíš se ušlápnutá a značně nespokojená.. A je to serotonin.

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi všechno jedno, ale že bych brečela, to ne, spíš mám někdy chuť odjet a vrátit se, až se NĚCO zlepší - jen nevím co. K psychologovi nebo psychiatrovi rozhodně jít nehodlám, nikdy mi nebylo příjemný, když se ve mně nekdo vrtal.

Cituji Karin: A co ten budoucí dům? Teda to by mě nakoplo jako hrom!

To asi každého, jen mě nějak ne...

Cituji Karin: A nebo prostě máš moc času se rozebírat- až budeš zase chodit do práce a přijdou všední starosti, třeba bude líp.

V to opravdu pevně doufám...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Nicadezuria: Nepsala jsem pouze, že to je jen o tom, že člověku je všechno jedno - ale když chceš slovičkařit, tak je to : Deprese je nezdravý stav psychiky projevující se dlouhodobě pokleslými náladami jedince. Má skličující charakter, jedinec upadá do trudnomyslných úvah a nazírání světa. Pociťuje často úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, malou sebedůvěru, únavu, zhoršené soustředění, problémy s pamětí a pozornosti. Je téměř neschopen smysluplné činnosti a okolí se jeví jako lenoch. Jeho myšlení se zpomaluje a chřadne jeho reakce na radostné podněty. Ztrácí zájmy a chladně reaguje.

Navíc u každého může mít jiný průběh - mě bylo vše jedno, bylo mi jedno, jak vypadám, že jsem špinavá, nezajímalo mě nic.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Jacquelina: Tak zkus bylinky - meduňku, třezalku - ty jsou na nervy, na pohodu, lepší spánek

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tyweee: Reaguji na Jacquelina: Tak zkus bylinky - meduňku, třezalku - ty jsou na nervy, na pohodu, lepší spánek

Super, to vyzkouším, děkuji

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A neexistují na počáteční depresi nějaké babské rady? Myslím, jestli nemůže Jacquelina vyzkoušet něco sama, než uzná, že je odborná pomoc nutná...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Jacquelina: A spíš si kup sušený bylinky, než už nálevové sáčky. Pokud jsi z většího města, tak není problém sehnat v lékárně.Jinak já si objednávám bylinky přes internet Minulý týden jsem měla hodně velký stres a díky bylinkám jsem spala jedna radost. Pokud bys do budoucna to chtěla řešit s AD, tak poté už bylinky nepoužívej AD a meduňka s třezalkou se nemají

 

Váš příspěvek

Nešťastná, nesebevědomá, prázdná - deprese?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené