Smazat

Nešťastná, nesebevědomá, prázdná - deprese?

Ani nevím čím začít, mám pocit, že jsem ve svém životě vše podělala, že jsem největší looser. Možná, že někomu by to nepřišlo, ale mě jo. Často mě napadá, že jedině kdybych se zabila, tak budu mít klid. Možná za to z velké části mohou mé vysoké ambice a cíle a nejspíš i perfekcionismus. Nicméně jsem nikdy nedosáhla toho, co jsem chtěla. Možná jsem se moc upnula na vzdělání, jeho nutnost atd
Částečně jsem vystudovala jeden obor (mám bc.), ale není moc perspektivní a neuspokojoval mě. Začala jsem tedy studovat jiný obor (úplně od píky) a ten jsem podělala, budu muset prodlužovat a nevím, jestli mě vezmou na navazující studium… Kdyby mi šlo jen o titul, tak už jsem VŠ vzdělání mohla mít…
Mám sice přítele, ale je to takové divné. Je můj první a já se změnila, chtěla bych zažít ten pocit, že má o vás někdo fakt zájem, že vás chce a ne jen na jednu noc…
Poslední dobou, ale to už je delší dobu, mám též pocit, že přicházím o své přátelé i koníčky. Pravda koníčky zanedbávám, ale přátele ne! Navíc žádné nové přátelé ani nemám.
Často se mi nic nechce, nevidím v tom smysl, možná jsou to i deprese. Nejsem šťastná, už ani skoro nevím, jaký je to pocit. Paradox je, že si uvědomuji, že jsem zdravá, mám milující rodinu i přítele, a přesto vše nejsem šťastná...
Tady jsem se chtěla vypsat,poslechnout si radu a pohled někoho jiného…
 
arrow
profile_image
Kollyasek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to je téma přímo pro mě... Chtěla jsem sem taky něco podobného napsat. Taky mě nic netěší, nebo spíš málo co Připadám si jako prázdná schránka. Nic ve mě. Jenom cítím úzkost, vztek, smutek a stres. Najednou se mi stáhne žaludek a tak nějak celý vnitřek a já nevím, co mám dělat. Připadám si, že snad vyletím z kůže! Já snad začnu chlastat nebo nevíím...
Ted jsem se vrátila z dovolené. Byla jsem tam s kamarády, ale přišla jsem si tam příšerně osamělá! Neměla jsem tam žádnou spřízněnou duši, tak mi pak bylo z toho smutno. A ted jsem se vrátila, a když se mě někdo ptá, jaké to tam bylo, tak nevím! Nemám žádné pocity. Bylo to tam strašně hezký, moře, města, památky, ale... Už je to delší dobu, co mám pocit, že jde všechno kolem mě a nic se ve mně neusadí. Žádné prožitky, maximálně ty negativní.
Už přes tři roky jsem nebyla zamilovaná s strašně mi to už chybí. Ale zároven mám strach, že už žádnýho kluka nenajdu, protože prostě normální chlapíci vymizeli! Přijde mi, že mě každej akorát využije, utře si do mě kecky a táhne dál
Cítím se bez energie, na nic nemám chut, nic mě nebaví. Maximálně mi hlavou táhnou nápady, ale nemám energii, abych je uskutečnila.
Hrozně mě to trápí, protože to bolí. Ty vnitřní pocity a vědomí, že si neumím pomoct. A od té doby, co jsem se vrátila z dovolené, brečím jak želva. Minimálně jednou denně, i když mě to aspon trochu uvolní. Přitom jako taky mám všechno, co potřebuju, nikdy jsem nestrádala, zdravá jsem, práci mám, školou jsem proplula bez problémů... Si vzpomenu na Slunce, seno, když Růžičková povídá - Vy taky nevíte samou roztažeností, co byste do tý huby dali! Že by? Už jsem uvažovala o návštěvě psychologa, ale nevím, jakého vybrat a taky se u některých platí strašný peníze!
A ted mě kamarádka přivedla na myšlenku, jestli to není z antikoncepce... Beru ji už 8 let.
Na sebevraždu nemyslím, ale kolikrát si říkám, že nechci být...

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LauraT: Přesně to jsem myslela, díky!
Reaguji na Kollyasek: To je mi líto, musíme s tím zabojovat!

arrow
profile_image
Kollyasek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jacquelina:
No a co ta antikoncepce? Já o tom začnu docela uvažovat, že bych ji třeba zkusila vysadit... Stejně kluka nemám, beru to z pohodlí.

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kollyasek: Tak já beru antiko taky osm let v kuse, přítel je proti, abych do sebe cpala takové svinstvo, tak jsem už uvažovala o jejím vysazení (i když mě nenapadlo, že by to mohlo mít něco spoelčného s mým duševním stavem), mluvila jsem o tom s dr. a ta mě zase přesvědčila, ať jí beru dál, docela se bojím, co to se mnou udělá, až ji vysadím, kdybych začala mít ještě starosti zdravotního rázu, tak mi to asi moc nepřidá

arrow
profile_image
Jacquelina
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kollyasek: Zkoušela jsem k tomu něco najít na netu, fakt mě nenapdalo, že by to spolu mohlo souviset, ale asi opravdu ano..
Třeba tady
Reaguji na tyweee: Meduňku má mámá na zahradě, třezalku má za barákem na louce, tak to zkusím posbírat

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, některé druhy antikocepce mohou mít u jedinců (protože každý jsme oprvadu originál v tomto) opravdu vliv na psychický stav a zdravotní samozřejmě také. U mne to byl extrém a to stačilo braní přes rok...takže už ji neberu, je to pohodlné, ale já nikoho stejně nemám. Je pravda, že jsem to konečně já, ale deprese mi zůstaly, protože problém u mě je jinde. A navíc ještě do toho musím řešit, že nemám cyklus a neví se proč, protože hormonální testy mám v pořádku, takže žádná vyvolávačka. Všichni, že to může být výkyvem váhy (zhubnutím), ale já tomu moc nevěřím...takže super....Věřím, že to bude brzo ok a já si konečně ze všeho oddychnu. A buďte rády, že nemusíte řešit obdobné problémy, protože i když mám prázdniny musím řešit X věcí, místo toho abych si užívala a oporu v podobě přítele jako vy nemám.

Jestli můžu doporučit,pořiď si knížku The Secret - Tajemství ( vychází i Tajemství pro mladé).Nebudu tu vypisovat o čem kniha je,jen řeknu,že mi dost pomohla a mám díky ni pozitivnější myšlení a jiný pohled na svět Myslím,že existuje mnohem lepší řešení,než do sebe cpát prášky (můj názor)

....

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já nevím proč na každé diskusi . když někdo napíše , že se cítí vycucán a tak nějak neví co se životem a je bez nálady jsou mu ihned od ostatních jako jediné možné východisko doporučovány AD či jiné uklidňující medikamenty . To si jako každý myslí , že když si zobne jednu globuli bude po problémech a navrátí se slastné pocity? Podle mě , když se člověk"necití" a je otupen životem znamená to, že je nutno v životě něco změnit, protože radost ze života pramení především z našeho přístupu k sobě samé .

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky musíte vědět o čem mluvíte, měla jsem něco podobného AD jsem odmítala přes půl roku, Tajemství jsem viděla a četla několikrát, v něčem mi fakt pomohlo. Ale teď necelé tři měsíce nakonec AD mám a naštěstí správné hned napoprvé...z počátku ty stavy hrůza, ale teď o mnohem lepší...chybící serotin ti jen tak něco přímo nedodá.

arrow
profile_image
Lalka01
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děvčata, ten serotonin se sám nevytvoří, když není, tak prostě není a je třeba ho vytvořit
Já se jednou ráno vzbudila a nemohla jsem vstát z postele..z ničeho nic. neměla jsem sílu, nevěděla jsem, proč bych měla jít do školy, nic jsem nechápala, brečela a byla totálně zmatená..šla jsem k psychiatrovi, dal mi AD a už se to veze několik let..
je třeba umět rozlišit špatnou náladu, zimní období apod a depresi. Deprese je nemoc a musí se léčit.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji mikkýsek: když někdo napíše , že se cítí vycucán a tak nějak neví co se životem a je bez nálady jsou mu ihned od ostatních jako jediné možné východisko doporučovány AD či jiné uklidňující medikamenty . To si jako každý myslí , že když si zobne jednu globuli bude po problémech a navrátí se slastné pocity? Podle mě , když se člověk"necití" a je otupen životem znamená to, že je nutno v životě něco změnit, protože radost ze života pramení především z našeho přístupu k sobě samé .

Jenže když se člověk takhle cítí bez příčin, v období, kdy by měl být šťastný avš ese mu daří (tak tot řeba bylo u mémmamky), tak to většinou deprese na AD je Já mámt řeba ted problematické období, nic moc se mi nedařilo a je tedy jasné, že mé pocity vycházejí z toho a že to deprese prostě není. Vždycky by to chtělo brát v kontextu a faktem je, že lepší je poslat člověka k psychiatrovi (neříkám hned pro AD ale alespoň konzultaci) než mu říct, aťs e s tím vypořádá sám a ona pak může skončit třeba u sebevraždy

Cituji Lalka01: je třeba umět rozlišit špatnou náladu, zimní období apod a depresi. Deprese je nemoc a musí se léčit.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, mně taky Secret, ani Čtyři dohody, ani Miluj svůj život apod. nopomohly. Všechno jsem to znala a četla ještě před depresí, tenkrát mě to oslovilo, a hodně mi to dalo. V depresi nic takového člověk ale není schopen vstřebat.

Tedy pokud jde fakt o depresi, a ne o přechodný splín.
V depresi není vůbec chuť něco takového číst, natož vnímat to poselství...byť by bylo sebepravdivější. To prostě uši slyší, ale do duše to nedolétne.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bakalářka: Jenže když se člověk takhle cítí bez příčin, v období, kdy by měl být šťastný

všechno má svou příčinu , ne každý člověk má jen proto, že je skleslý a bez nálady automaticky hned deprese a nutně potřebuje AD.Ano klinická deprese je něco úplně jiného , ale bohužel poslední dobou vidím, že spousta lidí zaměňuje obyčejné stavy nevyrovnanosti , špatné nálady a nespokojenosti za depresi- což je špatně.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: ne každý člověk má jen proto, že je skleslý a bez nálady automaticky hned deprese a nutně potřebuje AD.Ano klinická deprese je něco úplně jiného , ale bohužel poslední dobou vidím, že spousta lidí zaměňuje obyčejné stavy nevyrovnanosti , špatné nálady a nespokojenosti za depresi- což je špatně.

Ano, to je pravda, ale to jde mnohdy těžko odlišit.
Já třeba neměla klasickou klinickou depresi. A přesto jsem se máilem zabila.Někdy je k tomu jen krůček.

Obávám se, že vstupem do psychiatrické ordinace si nevykoledujeme nic jiného, než AD nebo uklidňováky. Doktoři prostě léčí léky.

Začala bych proto vždy spíše klinickým psychologem, který by závažnost stavu měl umět posoudit, a případně pro léky pak poslat.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lalka01: Děvčata, ten serotonin se sám nevytvoří, když není, tak prostě není a je třeba ho vytvořit

Cituji Lalka01: e třeba umět rozlišit špatnou náladu, zimní období apod a depresi

S depresí nemám zkušenost, ale přítel měl nějaké jiné psych. problémy a pročetli jsme dost diskuzí - a přišlo nám, že AD se předepisují na každou špatnou náladu, ne jen na ten chemický problém. Nebo jsme narazili na dost případů, kde AD sice pomáhá, ale jakmile ji člověk vysadí, tak je na tom stejně, jak na začátku. Asi i tvůj případ, když píšeš

Cituji Lalka01: už se to veze několik let.


To mi na tom přijde nejvíc nebezpečné - že pak člověk věří víc práškům a doktorům, než svojí (přirozené) schopnosti se vyléčit.
A když tělo serotonin netvoří, tak to nemusí znamenat, že toho není schopné (?) - to by bylo asi na delší diskuzi.

Reaguji na mikkýsek:

Cituji bakalářka: Jenže když se člověk takhle cítí bez příčin, v období, kdy by měl být šťastný avš ese mu daří (tak tot řeba bylo u mémmamky), tak to většinou deprese na AD je

Nebo to (kromě té deprese) může být zapadnutí do stereotypu..a nebo člověk podvědomě cítí, že to, co dělá není to, co by ve skutečnodsti chtěl - a to se mu pak může dařit na co sáhne, ale bude mu chybět něco víc. Úplně se mi vybavila knížka Veronika se rozhodla zemřít.

 

Váš příspěvek

Nešťastná, nesebevědomá, prázdná - deprese?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené