Smazat

Tolerovat chování kolegyně od přítele?

Přítel má kolegyni a myslím, že se ta slečna možná na něj trochu upjala. Nevím jestli to beru moc vážně a nebo její chování skutečně je na hranici. A tak se chci poradit tady.:)

Asi bych měla nejdřív napsat, že tohle není strach z nevěry, spíš mi to začíná být nepříjmné. Příteli důvěřuju na 100%, takže tenhle deníček není ani tak o něm, jako spíš o ní.

Začalo to jako klasický vztah kolega-kolegyně. V té práci celkově byla taková parta lidí co si sedla. Byla jsem ráda, že má partner v práci dobrý kolektiv. Přítel pak ale přešel na jinou pobočku do vedlejšího města. Zůstal v kontaktu s bývalými kolegy, ale jen ta jedna kolegyně mu nějak často posílá zprávy na fb nebo mu na zeď postuje videa atd. Pak jsem zjistila, že chce přejít na tu samou pobočku jako on. Za tu dobu co je na jiné pobočce se párkrát sešli, pokaždé to iniciovala ona.. Té slečny je mi líto, protože je stále bez partnera a není to zrovna kus o který by se muži prali. Mám pocit, že můj přítel je její jediný kamarád, na kterého se upnula možná víc než bych si přála. Možná to hrotím, ale přijde mi trochu zvláštní, že má tendenci ho tak často kontaktovat a že chce, po tom, co on odešel, přejít na pobočku firmy, kde nezná nikoho, jen jeho.

U nás doma to fungovalo úplně jinak. Taťku nikdy neotravovaly žádné kamarádky. Když už, tak naši mají kamarády - páry. Ale že by se nějak stýkal sám s jinou ženskou...to neexistuje. Možná jsem majetnická, ale nepřeju si, aby se na něj takhle upínala a pak třeba i iniciovala další setkání atd. Vím, že kdybych chtěla, přítel by se s ní přestal stýkat, ale mně je té holky nějakým způsobem líto, protože je sama. Ale zase nechci aby to přerostlo do nějakého většího přátelství, že by se s ním třeba chtěla scházet víc nebo by přítele používala jako Ferdu Mravence co jí pomůže přestěhovat pračku atd. Je to dilema...myslím, že kdybych tady nebyla já, dávno by na něj něco zkusila.

Jak to máte s partnerem vy? Myslíte, že ve vážném dlouholetém vztahu je normální, aby se chlap takhle nějak víc "kamarádil" s nezadanou ženou?
 
arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Maria: falešná otylka zhubne a bude za krásnou.


Zatímco manželka začíná kynout. Peklo všech pekel.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Zuziik: kdyby on jí rovnou odpálkoval

Na druhou stranu pokud ona nemá jiné kamarády, navíc je to kolegyně (bývalá a budoucí), je potřeba se chovat trochu diplomaticky. Když odhlédneme od faktu, že chlapi fakt kolikrát nepoznají, že za nima dotyčná pálí...

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Maria: Chlapi podkuřování kolegyně neodolají. Copak jsi to nikdy neviděla na vlastní oči?

Viděla...no s takovými bych zas nechtěla nic mít já. Zakladatelka psala, že mu věří, tak tohle snad problém není. A zas z druhé strany jsem zažila i odmítnutí - od nezadaných samozřejmě - a nevím, proč by to zadaní teké neměli umět. Možná, že některá holka to nezažila, ale fakt to nen sci-fi A byla jsem radši, než kdyby mě vodili za nos a zvedali si na mě ego.

Cituji ILChazz: potřeba se chovat trochu diplomaticky

To jo, tak nemusí ji to vpálit mezi oči, jestli neni blbá, tak pochopí i nějaký náznak a bude brzdit.

Cituji ILChazz: Přítel věděl, že mi to vadí a musím říct, že ji rozhodně nedával žádné naděje...asi i díky tomu ji to časem omrzelo

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zuziik: Takže to, že s ní tráví čas, odpovídá ji na zprávy atd dělá prostě proto, že to tak chce, ne ze slušnosti, nebo mu i její pozornost může dělat dobře.

Netráví s ní čas. Byl s ní párkrát za celou dobu, iniciovala to ona, on mi o tom řekl a poradil se o tom se mnou a kdybych mu řekla ať nechodí, tak nepůjde. Já v ní necítím hrozbu a v té době mi to ani nepřišlo, věříš mi? Pak jsem zjistila, že mu každej den v práci píše (přes firemní chat) a píše mu i občas na tom fb. A začla jsem pozorovat, že z její strany to je asi něco víc než kamarádství.A to se mi nelíbí, ačkoliv přímo hrozbu v ní nevidím. Z nějakého důvodu mi to prostě vadí. Je zadanej, nemá se do něj co zamilovávat.

Cituji Maria: Nejsem pokrytec a nebudu psát, že by mi nevadilo, kdyby po mém krásném příteli jela nějaká otylá velká černá káva, v tomto jsem na straně zakladatelky

Děkuju.

Cituji Elizabeth Bennet: Proč by proboha nemohl kamarádce pomoci při stěhování? To jsi tak sobecná a majetnická?

Ano, jsem tak sobecká, že nechci aby můj chlap plýtval síly i čas aby stěhoval jiné ženě nábytek. Chci s ním být celý život a musím si ho šetřit. Naštěstí k tomu že by ho poprosila o stěhování nábytku ještě nedošlo a ani nedojde. Je to jen příklad - k čemu nechci aby to došlo.

Cituji Elizabeth Bennet: Tak dokonalý být nemůže, když je s někým, kdo dokáže být tak povýšený, netolerantní, žárlivý a sebestředný, jako ty jestli není ten chudák k politování spíš on

Na to ani nebudu reagovat...

Cituji ILChazz: Nezakazovala bych to, ale dala bych jasně najevo, že mi to vadí. A čekala bych, že to přítel omezí. Já taky nebudu dělat něco, o čem vím, že mu to vadí.

Dneska jsem s ním o tom mluvila, říkal, že mu to fakt nepřipadá, že by ho balila a že i kdyby tak má smůlu. A že s ní klidně sníží kontakt a na případné stěhování řekl, že ani omylem.

Uvidíme jak to bude pokračovat, ale jak píšu...kdybych nebyla já, tak si myslím, že by po něm vyjela.

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Na druhou stranu pokud ona nemá jiné kamarády, navíc je to kolegyně (bývalá a budoucí), je potřeba se chovat trochu diplomaticky. Když odhlédneme od faktu, že chlapi fakt kolikrát nepoznají, že za nima dotyčná pálí...

Líp bych to nevystihla.

Cituji Zuziik: To jo, tak nemusí ji to vpálit mezi oči, jestli neni blbá, tak pochopí i nějaký náznak a bude brzdit.

No ona po něm přímo nevyjíždí (nejsem u toho, takže nevím) ale přijde mi přehnané že mu denně píše přes firemní chat (a pracovně to není, protože už spolu nedělaj) a posílá mu na zeď různá videa a obrázky a podobné kraviny. Přítel na to vůbec nereaguje, ale stejně si nedá pokoj.

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elizabeth Bennet: Tak dokonalý být nemůže, když je s někým, kdo dokáže být tak povýšený, netolerantní, žárlivý a sebestředný, jako ty jestli není ten chudák k politování spíš on

Na to ani nebudu reagovat...

A nebo jo. Budu na to reagovat. Ty na mě prostě hledáš co bys mi vytkla. Dokonalost je iluze, nikdo není dokonalý. Ale je to prostě pěkný chlap (objektivně) a je strašně hodný, naslouchavý...do něj by se zamilovalo dost holek, které jsou delší dobu samy a kluci po nich zrovna nepálí. Myslím si, že ses urazila, protože jsem tu napsala, že není hezká. Dotklo se tě to (nevím proč). Ona by byla hezká, ale je prostě dost obézní a neumí se upravit. Nechci ji tu pomlouvat, každý je nějaký a já nesoudím a nikdy jsem nesoudila lidi podle vzhledu. Ani já nejsem modelka.
Ale musela jsem ten vzhled zmínit abyste znali celou situaci. Protože kdyby to byla pěkná holka, která nemá o chlapy nouze, asi bych to paradoxně řešila míň...jenže se mi zdá, že ona ten mužský element v životě nemá a obávám se, že hned tak mít nebud. A na přítele se tím pádem upnula, protože je to takový ten typ, který se ke všem lidem chová hezky a s úctou a pokud je to žena o kterou se nikdo moc nezajímá a najednou se k ní hezký chlap chová hezky....samozřejmě se jí to zákonitě musí líbit a imponovat jí. A pak si taková žena vykládá to chování úplně jinak a zamilovává se.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucratia: A to se mi nelíbí, ačkoliv přímo hrozbu v ní nevidím. Z nějakého důvodu mi to prostě vadí. Je zadanej, nemá se do něj co zamilovávat.

Právě, že je zvláštní, že ti to vadí. Popravdě nevím, jaký má manžel vztah s kolegyněmi a jestli je do něj nějaká zamilovaná netuším a je mi to fakt jedno. Vadit by mi to začalo ve chvíli, kdyby to nějak začalo narušovat náš vztah nebo společný čas, kterého není až tak moc..Možná si jen moc domýšlíš coby kdyby - předpokládám, že kdyby si tvého přítele nějak víc nárokovala, než by mu bylo příjemné, tak by toho rychle nechal. A jestli ti jde jen o její dobro, aby se nezklamala, tak se nemusíš snažit ji nějak ochránit - třeba potřebuje lekci, že od zadaných ruce pryč co nejdřív.

Cituji Lucratia: samozřejmě se jí to zákonitě musí líbit a imponovat jí. A pak si taková žena vykládá to chování úplně jinak a zamilovává se.

Zas dedukce - a třeba jen nemá moc kamarádů, a je ráda, že jí vůbec někdo věnuje pozornost.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucratia: protože jeho kámoš se do něj nezamiluje

A to by teprv byl deníček

Cituji Zuziik: Cituji Lucratia: protože jeho kámoš se do něj nezamiluje

Ale to by se též mohlo klidně stát, si nemysli, svět je dost bláznivej

Cituji Zuziik: Právě, že je zvláštní, že ti to vadí. Popravdě nevím, jaký má manžel vztah s kolegyněmi a jestli je do něj nějaká zamilovaná netuším a je mi to fakt jedno. Vadit by mi to začalo ve chvíli, kdyby to nějak začalo narušovat náš vztah nebo společný čas, kterého není až tak moc.


To, že se někdo do někoho zamiluje...to se stane hrozně lehce... vadit by mi to též začalo, jak píše Zuziik v době, kdy by to začlo narušovat náš vztah a společný čas pokud v ní nevidíš hrozbu a příteli věříš, tak to nech plavat a ani ji nelituj, to ona si maximálně nabije čumák a pak ho nechá být

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakladatelko, já vážně nechápu, proč to tak hrotíš? Trochu se tím ponižuješ, nemáš ten dojem?

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Maria: Přiznám se, že já jako manželka bych takové kamarádčofty manželovi zakázala a vadilo by mi to. Ještě to tak, aby ztrácel síly při stěhování cizího nábytku. Líto by mi jí nebylo. Ať jde do háje a dá pokoj mému chlapovi.

Naprosto s tebou souhlasím.
Nedělejme z chlapů vyšší bytosti, než doopravdy jsou. Oni nemají intuici, ani cit pro to, co by, kdyby... Musí mít jasné povely a instrukce k tomu, co smí a co už nesmí v rámci vztahu.. Navíc jsou ješitní a jak jim sebevíc zmoklá slepice začne načechrávat ty jejich peříčka, tak jim to dělá moc dobře.. Žádná ženská, pokud si něco umane, není neškodná, na to bacha
Berte můj příspěvek s nadsázkou, ale přílišná tolerance se nám, ženám, vrátí jako bumerang, to je zažitá pravda a zkušenost, s tím nic nenaděláme a můžeme se tu rozčilovat, jak chceme..

Cituji amelie1111: přílišná tolerance se nám, ženám, vrátí jako bumerang, to je zažitá pravda a zkušenost

Ano, je to pár let, co tu byl velmi známý můj příběh toho, jak moje "kamarádka" ze střední se hodně kamarádila s mým teď už naštěstí ex, pořád jsem byla za stíhačku - tedy do té doby, než jsem zjistila, že spolu opravdu spí ... Jojo dámy, žádná tolerance a hlavně nezatracovat intuici

Tady to nabralo obrátky ....
Tak snad zakladatelka nevyzradila žádné takové strašné tajemství, když poodhalila fakt, že kolegyně, o kterou se zrovna chlapi neperou, dohání své rezervy ve vzhledu tím, že se vnucuje komu může - a tedy i zadanému ... to je docela časté, ne ?
Zakladatelko, v podstatě tohle by si měl vyřešit tvůj přítel a nenápadně slečně naznačit, že má tebe a že je mu s tebou dobře. Možností je dost : může tě vzít na to jejich kafe taky ( zcela neplánovaně a náhodou ) , může se jí "svěřit" , jak je šťastný a popřát jí, ať si co nejdřív někoho najde taky, .... atd. Chlapi nejsou taková bezbranná mimina, která musí trpět vše, co na ně která vyzkouší - protože mne to přijde, že si to kolikrát ženy myslí.
Jenže proč by se bránil, když mu

Cituji amelie1111: sebevíc zmoklá slepice začne načechrávat ty jejich peříčka, tak jim to dělá moc dobře..

no přesně tak.
Mého přítele večně vyvolávala jeho ex na kávičku - dělala jsem, že mne to nezajímá a že jsem to snad i přeslechla - a pak jsem jednoho dne nenápadně přišla s tím, že můj ex má novou ( velice "chlapskou" ) práci a že mne zve na kávičku, protože po mne chce kontakt na naše staré známé. Pravda to nebyla, ale od té doby je svatý klid

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Když to tak čtu, tak si říkám, že být chlap, tak se k smrti urazím V podstatě z nich děláte idioty, kteří nedokáží svůj život ovládat sami....
Nějak nechápu, co je to za přístup že chlap podvede jen když mu k tomu dáte příležitost (protože co jiného se zde v podstatě řeší ať se to zaobalí jak chce - starch z příležitosti pro nevěru). Když chlap bude chtít podvést tak podvede klidně i cestou do práce. Když je chlap formát a svou partnerku miluje, tak ho nedostane do postele ani holka, která se po něm bude plazit nahá. Oni taky mají druhou signální soustavu a mohou vědomě ovládat své pudy a chování.
A ne, nepovažuji chlapy za vyšší bytosti, ale zároveň si o nich nemyslím, že jsou to jen loutky ovládané testosteronem. Možná je to i tím, že se pohybuji více méně v chlapském prostředí. Já jsem prostě zvyklá jednat s partnerem na rovinu a nedělat mu to, co by vadilo i mě. A překvapivě se mi z druhé strany dostává obdobného jednání

Cituji Zuziik: Právě, že je zvláštní, že ti to vadí. Popravdě nevím, jaký má manžel vztah s kolegyněmi a jestli je do něj nějaká zamilovaná netuším a je mi to fakt jedno. Vadit by mi to začalo ve chvíli, kdyby to nějak začalo narušovat náš vztah nebo společný čas, kterého není až tak moc..Možná si jen moc domýšlíš coby kdyby - předpokládám, že kdyby si tvého přítele nějak víc nárokovala, než by mu bylo příjemné, tak by toho rychle nechal. A jestli ti jde jen o její dobro, aby se nezklamala, tak se nemusíš snažit ji nějak ochránit - třeba potřebuje lekci, že od zadaných ruce pryč co nejdřív.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Mého přítele večně vyvolávala jeho ex na kávičku - dělala jsem, že mne to nezajímá a že jsem to snad i přeslechla - a pak jsem jednoho dne nenápadně přišla s tím, že můj ex má novou ( velice "chlapskou" ) práci a že mne zve na kávičku, protože po mne chce kontakt na naše staré známé. Pravda to nebyla, ale od té doby je svatý klid

Já takovéhle hry nemám ráda, proč příteli normálně neříct, že mi to vadí? Proč dělat jakože nic a mezitím si vymýšlet pohádky? Nechci chlapům křivdit, ale spousta by jich tohle nepochopila, tedy nevidí souvislost ani podobnost mezi tím, když zve někdo ven jeho vs když ženskou zve někdo ven. Normálně si o tom promluvit mi přijde jako nejrychlejší a nejjednodušší řešení

 

Váš příspěvek

Tolerovat chování kolegyně od přítele?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené