Smazat

Tolerovat chování kolegyně od přítele?

Přítel má kolegyni a myslím, že se ta slečna možná na něj trochu upjala. Nevím jestli to beru moc vážně a nebo její chování skutečně je na hranici. A tak se chci poradit tady.:)

Asi bych měla nejdřív napsat, že tohle není strach z nevěry, spíš mi to začíná být nepříjmné. Příteli důvěřuju na 100%, takže tenhle deníček není ani tak o něm, jako spíš o ní.

Začalo to jako klasický vztah kolega-kolegyně. V té práci celkově byla taková parta lidí co si sedla. Byla jsem ráda, že má partner v práci dobrý kolektiv. Přítel pak ale přešel na jinou pobočku do vedlejšího města. Zůstal v kontaktu s bývalými kolegy, ale jen ta jedna kolegyně mu nějak často posílá zprávy na fb nebo mu na zeď postuje videa atd. Pak jsem zjistila, že chce přejít na tu samou pobočku jako on. Za tu dobu co je na jiné pobočce se párkrát sešli, pokaždé to iniciovala ona.. Té slečny je mi líto, protože je stále bez partnera a není to zrovna kus o který by se muži prali. Mám pocit, že můj přítel je její jediný kamarád, na kterého se upnula možná víc než bych si přála. Možná to hrotím, ale přijde mi trochu zvláštní, že má tendenci ho tak často kontaktovat a že chce, po tom, co on odešel, přejít na pobočku firmy, kde nezná nikoho, jen jeho.

U nás doma to fungovalo úplně jinak. Taťku nikdy neotravovaly žádné kamarádky. Když už, tak naši mají kamarády - páry. Ale že by se nějak stýkal sám s jinou ženskou...to neexistuje. Možná jsem majetnická, ale nepřeju si, aby se na něj takhle upínala a pak třeba i iniciovala další setkání atd. Vím, že kdybych chtěla, přítel by se s ní přestal stýkat, ale mně je té holky nějakým způsobem líto, protože je sama. Ale zase nechci aby to přerostlo do nějakého většího přátelství, že by se s ním třeba chtěla scházet víc nebo by přítele používala jako Ferdu Mravence co jí pomůže přestěhovat pračku atd. Je to dilema...myslím, že kdybych tady nebyla já, dávno by na něj něco zkusila.

Jak to máte s partnerem vy? Myslíte, že ve vážném dlouholetém vztahu je normální, aby se chlap takhle nějak víc "kamarádil" s nezadanou ženou?
 
arrow
profile_image
Elizabeth Bennet
od 28. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucratia:
Opravdu se mě žádný z tvých příspěvků nedotkl, natož abych se urazila očividně se snažíš naznačit, že mě to urazilo, protože jsem také jak jsi to řekla o té slečně obézní a neupravená? Ne, to opravdu nejsem, chtěla jsi názory, tak jsem ti napsala svůj a když se ti to nelíbí, tak nemáš zakládat diskusi.

Cituji ILChazz: Já takovéhle hry nemám ráda, proč příteli normálně neříct, že mi to vadí? Proč dělat jakože nic a mezitím si vymýšlet pohádky?

Ve většině případů ti chlap řekne "ale to tak vůbec není" dokud si to samé nepoznají opačně Chlap se víceméně neumí vžít do situace druhých a už vůbec nedokáže pochopit, že pokud si ženská umane někoho dostat, tak se jí to VŽDYCKY podaří. Ženská dokáže říct ne, chlap to až na opravdu světlé výjimky nedokáže stačí primitovní příklad na diskotékách - když tam holka půjde s úmyslem někoho sbalit tak vždycky někoho najde, když tam jde lovit chlap, čeká, která se nechá

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Nějak nechápu, co je to za přístup že chlap podvede jen když mu k tomu dáte příležitost (protože co jiného se zde v podstatě řeší ať se to zaobalí jak chce - starch z příležitosti pro nevěru). Když chlap bude chtít podvést tak podvede klidně i cestou do práce. Když je chlap formát a svou partnerku miluje, tak ho nedostane do postele ani holka, která se po něm bude plazit nahá. Oni taky mají druhou signální soustavu a mohou vědomě ovládat své pudy a chování.
A ne, nepovažuji chlapy za vyšší bytosti, ale zároveň si o nich nemyslím, že jsou to jen loutky ovládané testosteronem. Možná je to i tím, že se pohybuji více méně v chlapském prostředí. Já jsem prostě zvyklá jednat s partnerem na rovinu a nedělat mu to, co by vadilo i mě. A překvapivě se mi z druhé strany dostává obdobného jednání

Měla jsem kdysi naprosto stejný názor. Přesně takhle nějak by to mělo být
Ale život není fér a většina chlapů, až na světlé výjimky, JSOU bytosti ovládané testosteronem. To je poznatek, ke kterému jsem tak nějak všeobecně dospěla za x-desítek let.
Samozřejmě, pořád doufám, že jednu světlou výjimku mám doma, ale podle toho, co vidím kolem sebe..no, iluze už prostě dávno nemám.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: ějak nechápu, co je to za přístup že chlap podvede jen když mu k tomu dáte příležitost (protože co jiného se zde v podstatě řeší ať se to zaobalí jak chce - starch z příležitosti pro nevěru). Když chlap bude chtít podvést tak podvede klidně i cestou do práce.

Jj, to je oblíbený argument všech tolerantních partnerů a něco na něm bude
Já k tomu přidávám rčení: Příležitost dělá zloděje. Žádná z nás nemá doma pana Čestného Dokonalého, ulítnout prostě může ÚPLNĚ každý, zvlášť když je do toho mistrovsky vmanipulován

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Ale život není fér a většina chlapů, až na světlé výjimky, JSOU bytosti ovládané testosteronem

Tenhle mužský důležitý pohlavní hormon způsobuje mnohem víc, než si myslíme. Včetně například toho, že váš muž zaviní autohavárii, že mu nevyjde důležitý obchod, nebo že se zkrátka neustále otáčí za jinými ženami. "Je to hormon, který v mužském životě hraje zásadní roli," říká sexuolog Petr Kopecký. Kromě toho, že má vliv na kvalitu kůže, růst vlasů, svalů, očí, zubů, sexualitu, ale hlavně chování. "Hladina testosteronu ovlivňuje, jak je muž v životě výkonný," dodává sexuolog.

Zdroj: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-laska-a-vz tahy/268834/co-dela-s-muzi-testosteron-samce-lenoc hy-i-plesouny.html
(Rychlý srozumitelný výběr.)

Rozhodně je ovládá testosteron. Ještě že tak. Testosteron je fajn. Akorát jako u všeho je něco za něco.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johannka: Tenhle mužský důležitý pohlavní hormon způsobuje mnohem víc, než si myslíme. Včetně například toho, že váš muž zaviní autohavárii, že mu nevyjde důležitý obchod, nebo že se zkrátka neustále otáčí za jinými ženami. "Je to hormon, který v mužském životě hraje zásadní roli," říká sexuolog Petr Kopecký. Kromě toho, že má vliv na kvalitu kůže, růst vlasů, svalů, očí, zubů, sexualitu, ale hlavně chování. "Hladina testosteronu ovlivňuje, jak je muž v životě výkonný," dodává sexuolog.


No, vlastně mám tenhle hormon na chlapech celkem ráda. Až na ten "vedlejší účinek" - že i tomu nejušlechtilejšímu občas pěkně zatemní mozek

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111:

No bodejť. Mně teď testosteron vypnul vodu na zahradu a natankuje mi

A mozek temní i nám/ ženskejm. Ale ticho, to je tajné.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ciiicaaa: e většině případů ti chlap řekne "ale to tak vůbec není" dokud si to samé nepoznají opačně

To řekne a já mu na to řeknu něco ve smyslu 'takže já taky můžu chodit po kávičkách/dopisovat si/vysedávat v hospodě s kamarádem/ex?' načež jemu svitne a pochopí to Případně kdybych už měla hrát takové hry, postarám se, aby to byla pravda a nechala bych se někam pozvat, místo abych si to vymýšlela. Nevím, cítila bych se trapně, speciálně kdyby se provalilo, že lžu

Cituji Ciiicaaa: nedokáže pochopit, že pokud si ženská umane někoho dostat, tak se jí to VŽDYCKY podaří. Ženská dokáže říct ne, chlap to až na opravdu světlé výjimky nedokáže stačí primitovní příklad na diskotékách - když tam holka půjde s úmyslem někoho sbalit tak vždycky někoho najde, když tam jde lovit chlap, čeká, která se nechá

Ale to pleteš dohromady dvě různé věci. Jasně, ženská vždycky NĚKOHO sbalí, ale určitě ne každého, kterého si umane, zvlášť pokud je to ošklivka Nějaký zoufalec se najde, ale chlap 'na úrovni' (nebo jak to říct), který se nemusí honit za každým šu.kem, se od takových rádodajek drží dál. Já znám víc chlapů, kteří holky klidně odmítnou, ne protože by byli tak charakterní (naopak jsou to docela idio.ti), ale drží si určitý standard
No a znám kluky, kteří jsou fakt věrní, i když se jim nějaká štět.ka podbízí. A znám hodně těch, kteří podvádějí jakoby se nechumelilo

Cituji Johannka: Testosteron je fajn.

Buďme rády, že nějaký ještě je. Přibývá "chlapů", kteří jej mají zoufale málo a to opravdu není o co stát

Cituji ILChazz: Já takovéhle hry nemám ráda, proč příteli normálně neříct, že mi to vadí? Proč dělat jakože nic a mezitím si vymýšlet pohádky?

Protože ve skutečnosti snad nevadí ani tak samotná představa toho, že přítel se u kávičky nechává balit od nějaké ...no, řekněme, ne příliš perspektivní slečny, jako spíš fakt, že "náhodou se ti dva dají dohromady a já budu za toho důvěřivého blbce ! " Ješitnost je svi.ně A jak asi bude vypadat takové to "na rovinu" ?
Ona : "Poslyš Karle, mne to vadí, když se taháš co tři týdny po kávičkách s kolegyní ! "
On: "Hm, a proč ti to vadí, my jsme jen kamarádi ?!
Ona : "No, prostě mi to vadí. Připadám si jako blbec"
On: "OK. Teď půjdu naposledy a řeknu jí, ať si najde nějakou jinou oběť"
---
U kávy.
On: " Poslyš, Evičko, ty naše kávy už skončili, té mé to vadí"
Slečna: " A proč ji to jako vadí ? Vždyť nic neděláme .... to je škoda toto. Netušila jsem, že tvá přítelkyně je tak žárlivá. Dej si pozor, aby ti zachvíli nezakázala i chodit na pivo. Mám kamaráda, který měl taky takovou, pak si ji vzal a .... " atd, atd, atd.
---
O tři týdny :
On : "Jdu na jedno s kamarády ..snad ti to nevadí ? "

Chlap by měl sám přijít na to, co skutečně vadí a to lze jen tehdy, pokud si tu představu případných parohů vyzkouší sám na sebe. Viz ty "hry". No a ostatně, ty bys chtěla chlapa, který by začal "na rovinu" fňukat, že má strach, že jej podvedeš, opustíš, nasadíš mu parohy a pod. ? Já ne.

Cituji ILChazz: nechala bych se někam pozvat,

Nechat se někam pozvat od mého ex ? Blázníš ? To bych si ( zas ) rozvrátila život vzhůru nohama, to v žádném případě ! ! Jsem velice ráda, že neví, kde jsem, číslo nemá a já případným choutkám na "kafe" zatím úspěšně odolávám.

Cituji amelie1111: Příležitost dělá zloděje.

Samozřejmě. Jak u ženských, tak u chlapů. K čemu provokovat situaci a cíleně chodit se zapálenou sirkou kolem sudu s pušním prachem ? Když někoho nechci, tak se s ním netahám po kávičkách. Pokud je v tom už "něco víc" , je na mne, abych problému předcházela - nikoliv pak řešila jeho nepříjemné následky

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: U kávy.
On: " Poslyš, Evičko, ty naše kávy už skončili, té mé to vadí"
Slečna: " A proč ji to jako vadí ? Vždyť nic neděláme .... to je škoda toto. Netušila jsem, že tvá přítelkyně je tak žárlivá. Dej si pozor, aby ti zachvíli nezakázala i chodit na pivo. Mám kamaráda, který měl taky takovou, pak si ji vzal a .... " atd, atd, atd.

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Žádná ženská, pokud si něco umane, není neškodná, na to bacha

Hm..teď jsi mě nahlodala ještě víc.

Cituji montaana219: Zakladatelko, já vážně nechápu, proč to tak hrotíš? Trochu se tím ponižuješ, nemáš ten dojem?

Nehrotím to tak moc jak si myslíš...prostě jsem si nebyla jistá, jestli je její chování normální a adekvátní (na to, že jsou kolegové) a nebo není. Já se přikláním k tomu, že není a že je do něj zamilovaná. A jak vidíš, rozdělilo se to tu na dva tábory.Jsou holky, kterým to její chování taky nepřijde úplně košer.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

K tomuto tématu mám i jednu vlastní historku :
V prvním manželství jsem byla strašně tolerantní a hrdá na to, abych někoho (tím "někoho", samozřejmě, myslím svého ex-manžela ) nutila dělat něco, co sám nechce. Třeba chodit na noc domů, omezit pracovní večeře, nezaměstnávat jako "asistentky" coury od pohledu
Výsledek? Nerozváděla jsem se primárně kvůli nevěře, ale v tom období jsem teprve otevřela oči a zjistila jsem, že mám takové parohy, že bych byla ozdobou jakékoliv myslivecké sbírky..
Naštěstí už mi to bylo tak nějak jedno, ale fakt jsem nevěděla, jestli se tomu mám smát nebo brečet.. taková hodně povedená estráda..
Když jsem se seznámila se svým současným mužem, zjistila jsem, že mu vypisuje nějaká takováhle "asistentka". A protože jsem od přírody tolerantní a velkorysý člověk, tak jsem jí napsala, doslova, že jestli nedá svoje pracky pryč od mého přítele, tak jí rozkopu dr.žku. A mému muži jsem řekla, že jestli jí ještě jednou, jedinkrát, odepíše, tak mu jí, na rozloučenou, rozkopu taky Výsledek? Holka vzala zpátečku a už jsem o ní nikdy neslyšela..
No, klidně mi řekněte, že jsem fúrie, ale já jsem celkem spokojená fúrie
Paradoxně, od té doby, co vím, že nevěra může potkat úplně každého, se mi žije mnohem líp a upustila jsem od veškerých extremistickým a idealistických názorů typu: on by nikdy.., kdyby něco, tak se okamžitě rozvádím.., beru věci tak, jak jsou a je mi fajn
A když se cítím ohrožená, tak prostě jednám a nečekám na to, až to za mne rozhodne někdo jiný.
Takže, kdyby se kolem mého muže motala nějaká takováhle kolegyně a vypisovala mu nesmysly v mimopracovní době, tak jí i jemu řeknu naprosto to samé, co před 12 lety. Nejsem blbá a poznám, kdy pracovní záležitosti přerostou v osobní.
Taže tak, no.. Ale neříkám, že je to správné. Jenom říkám, co bych udělala já

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111:
To je drsné. No u té kolegyně od přítele jsou to fakt zatím takové nenápadné příznaky. Třeba se začala poohlížet po práci v té pobočce až když tam chtěl přejít přítel. No a nakonec se jí to povedlo a nastupuje. No a když se přítel zmínil, že by chtěl z firmy odejít a hledat si něco jiného, tak se jí to prý taky moc nelíbilo...

arrow
profile_image
Lucratia
od 20. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jen tak mimochodem, o tomhle se tady ví?
URL

Škoda, že třeba taková pihatá_veverka nemá koule k tomu, aby nás obšťastnila svou přítomností i přímo tady na Omlazení.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Chlap by měl sám přijít na to, co skutečně vadí a to lze jen tehdy, pokud si tu představu případných parohů vyzkouší sám na sebe. Viz ty "hry". No a ostatně, ty bys chtěla chlapa, který by začal "na rovinu" fňukat, že má strach, že jej podvedeš, opustíš, nasadíš mu parohy a pod. ?

Tak já teda spoléhám na to, že má nějakou představivost a schopnost empatie, čili stačí mu takovou situaci popsat, než dělat herecké představení. Aneb čekat, že sám přijde na to, co vadí, se může snadno změnit v čekání na Godota A počítám s tím, že se nenechá zmanipulovat cizí ženskou

Cituji dadabus: Nechat se někam pozvat od mého ex ? Blázníš ? To bych si ( zas ) rozvrátila život vzhůru nohama, to v žádném případě ! !

Oukej, tak třeba nějakým kamarádem

Jinak přítel vždycky říká, že mi věří, ale ví, o co těm chlapům jde a co se jim honí hlavou. Já to tak beru, nemusí fňukat a dál to zdůvodňovat, prostě mu to vadí a tečka. A tenhle přístup máme myslím oboustranně A navíc on ví, že lhaní a podvádění ve vztahu fakt neberu, zanášení by znamenalo konec.

 

Váš příspěvek

Tolerovat chování kolegyně od přítele?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené