Trendy v manikúře

Nakoukli jsme do českých i zahraničních nehtových salonů a zjistili, jaké jsou nejnovější trendy v manikúře. Zákaznice si oblíbily gel laky, nosí se tělové i zářivé barvy laků a frčí vtipné tetování.  Mimo to jsme se podívali na zoubek umělým nehtům.

Umělé versus přirozené nehty

Umělé gelové nehty jsou mezi zákaznicemi stále oblíbené, protože jsou velmi praktické. Žena se o ně nemusí prakticky starat, vydrží umývání nádobí i řadu dalších činností. Důležitý je ovšem správný výběr salonu. Špatná manikérka před nanesením umělých nehtů přírodní nehty doslova oškrábe a tím je zbaví jakéhokoliv lesku. Obvykle je to oddůvodněno tak, že pouze tímto způsobem vám může zaručit pevnost a dlouhou výdrž. Pokud absolvujete takovouto „úpravu“ nehtů několikrát za sebou, můžete se rozloučit s vlastními zdravými nehty.

Navíc některé salony (zejména ty podezřele levné) používají gelové nehty z látky zvané Methylmethacrylate (MMA), což je substitut akrylu. Akrylát je zdraví škodlivý a karcinogenní. Většinou pochází z Číny a pozná se podle toho, že velmi silně zapáchá. Nehty jsou po něm obzvlášť tvrdé, takže jdou těžko odpilovat. Některé zákaznice se mylně domnívají, že takto tvrdé nehty jsou kvalitní. Při použití MMA jsou sice nehty obzvlášť odolné a dlouho vydrží, ale také jim to velice škodí a nebezpečná látka se vstřebává do těla.

V profi salonu vám nehty nezničí

V profesionálních nehtových salonech se “oškrábání” vlastních nehtů nemusíte bát a ani po několikanásobné aplikaci o své nehty nepřijdete. Zkušená manikérka odstraní pouze 5 % povrchu nehtu tzv. bufferem, což je velmi jemný spíše ohlazující pilník. Pokud jsou gelové nehty udělané správně, nic se neoškrabává, protože gelové nehty na měkkém a oslabeném povrchu špatně drží.

zoom

Umělé nebo přirozené nehty?

Co z toho vyplývá? Jestli si nechcete zadělat na zdravotní potíže a přijít o své přírodní nehty, vybírejte si pouze ověřené nehtové salony a nepodstupujte aplikaci umělých nehtů příliš často. I když máte své přírodní nehty krátké, pokud jim poskytnete výživu a budete se o ně pravidelně starat, dokážete z nich vypěstovat upravené a hezky vypadající nehtíky. Zapomeňte na dvoumetrové hranaté drápy s malůvkami, které nejsou trendy a pro muže jsou často spíše odpuzující.

Gel lak jako alternativní řešení

Byla jste zvyklá na umělé nehty a se svými vlastními se nedokáže zžít? Vyzkoušejte techniku, u které jde o něco mezi lakováním a umělými nehty. Nehet se pokryje speciální bází a lakem s texturou gelu, který se nechá zatvrdit. Gel lak vydrží lesklý a bez poškození až jeden měsíc, poté ho manikérka „sloupne“ pomocí alobalu a odstraňovače. 

zoom Zvětšit

Gelový lak od značky Sally Hansen


Výhodou této metody je to, že se přírodní nehet nijak neobrušuje a vypadá dobře i po sundání gelu. V profi nehtovém salonu používají k zatvrzení UV lampu, před nánosem gelu nehet komplexně ošetří (odstranění přebytečné kůžičky, nanesení ošetřujícího primeru s vitamíny apod.) a v závěru se dělá masáž rukou. Celá procedura obvykle trvá 30 minut. Nicméně není pravda, že gelové laky přírodní nehty vůbec nepoškozují. K odstranění gelového laku se používá aceton, který nehty hodně vysušuje.

Tetování na nehty

Kýčovité malůvky na nehtech nevypadají hezky, ale pokud zvolíte alternativu, jakou je tetování na nehty, neuděláte chybu. Tetování na nehty (nehtové tetovací obtisky) nabízí například značka Bourjois. Živá, organická kolekce 180 tetování evokuje přírodu a svět rostlin. V kolekci jsou celkem tři velikosti tetování na nehty (malá, střední a velká) a použití každého z nich je velice snadné. Tetování na nehty (samolepky) nabízí také značka Essence, kterou najdete v drogerích DM. Tato originální manikúra vám dodá eleganci a šarm až ke konečkům nehtů.

Náš tip: Samolepky nejlépe vyniknout na tmavých a pestrobarevných lacích. Laky na nehty  v mnoha barevných odstínech koupíte výhodně v e-shopu Omlazení.

Největší hity laků na nehty

zoom Zvětšit

Can't Find My Czechbook od značky OPIKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Sex pozitivně ovlivňuje zdraví - víte jak?

Sex pozitivně ovlivňuje zdraví - víte jak?

Životní styl

Pravidelná sexuální aktivita prospívá zdraví i duševní pohodě. Jaké zdravotní benefity můžete od milování a sexuálních hrátek očekávat? Neostýchejte se a přečtěte si článek. Zjistíte, že kvalitní sex dokáže mnohdy víc než celá hrst léků.

DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.