Smazat

Dítě miluje prarodiče víc než nás vlastní rodiče

Máme dvouletou holčičku,která tíhne k babičce a dědovi (tedy mým rodičům) tak moc,že kdyby to bylo možné,tak by se tam nastěhovala.Naši k nám jezdí na návštěvu jednou týdně-někdy i dvakrát,ale jak se chystají k odchodu,tak malá začne vyvádět,ale tohle bych ještě až tak neřešila,ale horší je to,když ji potřebujeme s manželem pohlídat kvůli práci a nebo když si ji naši jen tak vezmou na víkend,tak nejhorší je,když nám ji vracejí,jak ona tak strašně nechce domů a tak strašně řve až se zajíká a chce mermomocí za nima.Já s manželem jako by jsme do jejího života ani nepatřili.Jako matku mě to strašně ničí a na naše mám akorát vztek.Co ale bude dál?Naši se na ni strašně třesou,všechno jí dovolí,zkrátka by si od ní klidně nechali i oči vydrápat,jestli mi rozumíte.Doslova se stydím když třeba někam jdem já,moje máma a dcera a každej vidí,jak se pořád sápe po ní a mě odstrkuje a odtahuje se ode mě jen se ji snažím třeba vzít do náruče.
Za chvíli to dopadne tak,že já s manželem budem jen lidi co ji stvořili,ale rodiče budou zárověň děda s babičkou.
Omlouvám se za ten dlouhý elaborát,ale tak strašně mě to ničí,že jsem se musela svěřit.
 

Reaguji na Moňas:
Ale nevíš, jeslti mu to už nezůstane a hlavně si to bude pamatovat, já si teda do svého prvního roku nic nepamatuju, ale pak si pár důležitých událostí vybavuju, když mi byly ty 2,3 od 4 let pak teda o dost víc věcí tak pochybuju, že by si tuhle zásadní věc dítě nepamatovalo ve vyšším věku, pokud to bude trvat víc jak několik měsíců, je pravděpodobný, že už to nepřejde, jen kdyby si ty prarodiče nějak zprotivilo a to právě tím bydlením u nich a následnou jejich výchovou, hned by se začalo těšit k rodičům a pak už tam chtělo být furt..

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji radulinkap: Ale nevíš, jeslti mu to už nezůstane a hlavně si to bude pamatovat, já si teda do svého prvního roku nic nepamatuju, ale pak si pár důležitých událostí vybavuju, když mi byly ty 2,3 od 4 let pak teda o dost víc věcí tak pochybuju, že by si tuhle zásadní věc dítě nepamatovalo ve vyšším věku, pokud to bude trvat víc jak několik měsíců, je pravděpodobný, že už to nepřejde, jen kdyby si ty prarodiče nějak zprotivilo a to právě tím bydlením u nich a následnou jejich výchovou, hned by se začalo těšit k rodičům a pak už tam chtělo být furt..

to jako budeš svoje děti rozdávat na potkaní a doufat, že nějakemu se u tebe bude libit? Neslavíš vánoce, co když budou chtít jít k někomu kdo je slaví, to je nechaš být? Abys neměla problem se socialkou.

Reaguji na Siiri:
Tak já hlavně používám mozek, takže děti mít nebudu

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji radulinkap: Tak já hlavně používám mozek, takže děti mít nebudu

Chválihodne. Tahle sebekritickych lidí moc není.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji radulinkap: Tak já hlavně používám mozek, takže děti mít nebudu

Promiň, ale tohle fakt nebylo zapotřebí...

Cituji Padlý Anděl: když ji potřebujeme s manželem pohlídat kvůli práci a nebo když si ji naši jen tak vezmou na víkend,tak nejhorší je,když nám ji vracejí,jak ona tak strašně nechce domů a tak strašně řve až se zajíká a chce mermomocí za nima.Já

To je naprosto normální, náš malý to taky tak dělal. Ty přechody pro něj byly hrozný, chtěl mít zkrátka všechny pohromadě. Stejně tak plakal, když jsem ho dala našim na hlídání a odjela. Uvědom si, že jí jsou 2 roky.

Cituji Padlý Anděl: Mě to taky napadlo,prostě ty styky na nějakou dobu utnout

To je největší blbost, kterou bys mohla udělat.

arrow
profile_image
pirko mojeid
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mluvila jsi o tom s matkou jen ty nebo se do toho vložil i manžel?

arrow
profile_image
Padlý Anděl
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na pirko: Mluvili jsme o tom s mámou oba,ale ona to jen zlehčovala a že prý přeháníme.S našima se nedá normálně mluvit.Oni mají tu svoji pravdu a názor jiných nerespektujou

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Joj holka máš to teda těžké ale omezit styk s prarodiči je blbost. Malá s toho určitě vyroste. To, že fyzicky napadá tvé rodiče je sice asi podivné(hlavně to, že si to od ni nechají líbit) ale já se s tím už taky setkala. Mám 3 letého synovce, který kousání, škábání, tahaní za vlasy ...si na mně taky zkoušel praktikovat(pouze na mně, k nikomu jinému si to nedovolil), vždycky když došlo k narušení jeho denního režimu. Děcka v tomhle věku jsou hold citlivé a každé se se stresovou sytuací vyrovnává po svém. Tím rozhodně nechci říct, že by se ji to mělo tolerovat.
Jinak nemyslím si, že by vás dcera měla míň ráda než vaše rodiče. Jen k nim asi cítí větší důvěru a navíc co mamka zakáže babička dovolí, takže babička je ta hodná a mamka zlá. Takhle to bylo od jakživa.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To dítě reaguje naprosto normálně a přirozeně. V tomhle věku ještě nefunguje "mít rád" tak, jako to známe my. Malá je pominutá po babičce proto, že jí všechno dovolí. Je to úplně stejné, jako kdyby pes běhal na sousedův dvorek, soused ho tam nechal vyvádět psí kusy a majitel by se pak cítil zrazený proto, že pes kňučí, když je zavřený doma. Páníček je z toho nešťastný, protože by přece pes měl být šťastný, že je doma v teple a může se s páníčkem mazlit. Tak nějak bych to viděla. Napsala bych, že to malou časem přejde, ale protože svým chováním nevyjadřuje lásku, ale jen určitou vyčůranost, tak je to úplně jiná věc - a ta ji asi nepřejde. Prarodiče ji budou rozmazlovat a na rodiče bude třeba nadávat a to i ve věku, kdy bude moc dobře rozlišovat, že rodiče má ve skutečnosti radši. Vlastně vás možná svým chováním bude vydírat, protože tohle děti umějí už dost brzo, když pochopí, že maminku mohou potrestat tím, že k ní nebudou od babičky chtít. Přesně tohle jsem dělala ve 4 letech a to mě babička určitě nerozmazlovala.

Cituji Padlý Anděl: Nejvíc mě taky naši štvou s tím svým popichováním tipu:A pojedeš Nikolko k nám?Tam se máš určitě líp než doma....a to jídlo od mamy nejez,BABIČKA UDĚLÁ LEPŠÍ...a to všechno přede mnou a manželem.

K těm prarodičům - no, asi budete zvláštní rodina.... protože poslouchat od vlastní mámy "aby ses neposrala" . to si neumím ani představit. Nevěřím, že ať uděláš cokoliv, něco se změní. To jsou asi beznadějní případi

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji radulinkap: ale jinak násilím bych dítě teda doma mít nechtěla, kdyby bylo z toho nešťastné..záleží na prarodičích, jestli mají možnost se o dítko více starat.

Cituji radulinkap: Já sama moc dobře vím, jak hrozný to je, když si každý večer v posteli říkám" já chci tátu" říkala jsem si to, každý den( když nebyl doma) a já musela být jen s tou ženskou, co mě vychovává.

"tou ženskou" myslíš mámu?

Cituji radulinkap: Tak já hlavně používám mozek, takže děti mít nebudu

Za to tě jedině chválím, protože ne každý, kdo si evidentně nese životem nepřekonané trauma z disfunkční rodiny, je potom tak racionální, aby si přiznal, že výchova psychicky zdravého jedince není v jeho možnostech.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Padlý Anděl: Mluvili jsme o tom s mámou oba,ale ona to jen zlehčovala a že prý přeháníme.S našima se nedá normálně mluvit.Oni mají tu svoji pravdu a názor jiných nerespektujou

No mě teda spíš zaráží chování babičky než dítěte. Tohle si vůbec nemá dovolit ti řikat i když je to tvoje matka když hlídá tvoje dítě. Na mě kdyby to zkusila, že se z toho napoto... tak bych jí řekla, že ona se teda nepos*re bez vnoučete když se chová jako megera. Nevim z toho co píšeš mi přijde, že to má v hlavě trochu pomotaný a patří mezi ty ženský co si myslej, že vědi všechno nejlíp.

Cituji kobitka: co mamka zakáže babička dovolí, takže babička je ta hodná a mamka zlá. Takhle to bylo od jakživa.

Jo, ale v rozumný míře a tohle už mi nepřijde. Navíc ještě když dítě navádí, že u nich se má líp at doma nejí tak. to mi přijde fakt zákeřný a když si to o tom chce promluvit tak jí bába pošle do haj.u...už kvuli tomu bych jí dítě nedávala.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Padlý Anděl: Já souhlasím s tím, co psala Amelie. Tím, jak se k dceři chovají, ani jí rozhodně nepomáhají, protože ona jak se zdá, už i v tak nízkém věku s vámi pěkně manipuluje. A myslím, že je potřeba od začátku dítěti stanovit jasné hranice. Ano, babičky jsou rozmazlovací, ale odsud posud, tohle už není normální, ani dobré pro dceru. Pokud s vašima není rozumná řeč, i když jsi to několikrát zkoušela, jasně jim řekla, co se ti nelíbí a i mně se zdá, že babička už opravdu přebrala, když říká dceři, aby nejedla doma, ale u ní, že tam to je lepší a tebe stírá tím, aby ses z toho nepos..., tak bych ten kontakt omezila v tom spaní, trávení víkendů u nich apod. Prarodiče ať klidně přijdou na návštěvu - k vám - a u vás se budou chovat podle vašich pravidel, a to i dcera. Musívědět, že rodiče jste vy s manželem a vás bude respektovat, ne že když je u vás babička s dědou, tak to přestává platit. A řvát si klidně může. A prarodičům bych klidně řekla, proč to tak je - že jsi se jim opakovaně snažila říct, co ti vadí, ale oni tě absolutně nerespektují a dál si jedou po svém.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli Ti to pomůže, tak jako dítě jsem strašně milovala mimopražskou babičku, tak strašně moc, že jsem vždy brečela a držela se stolu, že nechci domů, ale jak jsem rostla a rostla, už jsem k babičce ani nechtěla jezdit. Když dítě vyroste, tak to má úplně jinak

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na radulinkap:

To dítě rodiče, ale má rádo! Takhle to vůbec nechodí, je vidět, že jsi člověk co nemá děti.

 

Váš příspěvek

Dítě miluje prarodiče víc než nás vlastní rodiče

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené