1. . .3456789. . .1213

Cituji jataky: Ono se to na peníze přepočítat totiž dá a hodně dam, co jsou doma by se mohlo pak divit, jak malou hodnotu má jejich práce.

Jak to myslíš?Nechápu,zkus to trochu přiblížit.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě dodám, že ale nerozumím tomu rozdělení financí, které zjevně Bany a manžel má... Jestli jeden pracuje a vydělává a druhý se stará o vše okolo, měly by být peníze společné a společné rozhodování o nich, tj. žádné půlky, šetření si ze svého, atd.

Cituji jataky: Ještě dodám, že ale nerozumím tomu rozdělení financí, které zjevně Bany a manžel má... Jestli jeden pracuje a vydělává a druhý se stará o vše okolo, měly by být peníze společné a společné rozhodování o nich, tj. žádné půlky, šetření si ze svého, atd

hmmmmmmmm tak v tom souhlasím,ale to není o tématu a Bany to evidentně nevadí.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Nechápu,zkus to trochu přiblížit.

No, vyprání a vyžehlení košile stojí 80Kč. Úklid v domácnosti dle velikosti domu, atd. Prostě ti firma udělá nabídku a je jasné, kolik vše stojí. Dnes si za peníze koupíš veškerý domácí servis, včetně kvalitní péče o děti. Jen tím říkám, že domácí práce jsou penězi ocenitelné. (Prosím neříkejte mi, že lepší je péče matky, jasně, tohle je ilustrace něčeho jiného.)

Cituji jataky: Dnes si za peníze koupíš veškerý domácí servis, včetně kvalitní péče o děti. Jen tím říkám, že domácí práce jsou penězi ocenitelné.

Jasně....to máš samozřejmě pravdu.Jen nějak nechápu,proč bych v manželství a v partnerském svazku měla vyúčtovávat prácito bych si taky klodně mohla říct o zaplacení v ložnicii když teď mě tak napadá,že mnoho manželek je asi vážně levná služka a společnost v ložnici,když to tady tak čtu.
U nás pokud by mi manžel řekl,že nic nedělám a tím pádem mi na něco dá půlku,tak ho pošlu jadrně někam a zřejmě by ho cosi takového ani nenapadlo.Všechno je naše...ne jeho a moje.

Cituji jataky: tj. žádné půlky, šetření si ze svého

Tohle taky nechápu. Asi chce Bany být trochu nezávislá, tak si třebas šetří z mateřský.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: ...........je to tvůj manžel nebo u něho pracuješ jako vychovávač jeho dětí a uklízečka jeho bytu?
Jak to tak čtu,tak ty nebudeš mít padla nikdy.On si bude závodit na motorce,pak teda bude pracovat a ty jakmile nepadneš na hubu,tak si toho nevšimne....jinak je to ale asi "fajn" chlap

Souhlasím. Hlavně bych měla docela strach, co když by se Bany něco stalo. Já jsem třeba před 2 roky šla na normální kontrolu na gyndu a večer už to byla akutní operace. Operace dopadla výborně, ale hojení se nedařilo a musela jsem na reoperaci. Přítel a dcera se starali o chod domácnosti, všechny práce byly na nich a ještě se o mě museli starat, protože já prvních pár dní nebyla schopná si ani sama dojít na záchod. Kdybych měla doma lenocha, který by nechtěl pohnout prstem (nebo ani neuměl pohnout prstem), nevím, jak by to dopadlo - asi bych umřela hlady, ve špíně

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Kdybych měla doma lenocha, který by nechtěl pohnout prstem (nebo ani neuměl pohnout prstem)

Ale manžel Bany není žádný lenoch. Pracuje a vydělává, čímž zabezpečuje rodinu(!). A vypadá celkem schopně, myslím, že by doma neshnil ani on ani zbytek rodiny. Jo, asi by neměl super uklizeno, ale o to asi nejde, ne?

Cituji Laky: pokud by mi manžel řekl,že nic nedělám a tím pádem mi na něco dá půlku

to mi neřekl,jen že mi na ně dá půlku.Kdyby mi řek,že celý tak nešetřím.

Cituji jataky: Ještě dodám, že ale nerozumím tomu rozdělení financí, které zjevně Bany a manžel má... Jestli jeden pracuje a vydělává a druhý se stará o vše okolo, měly by být peníze společné a společné rozhodování o nich

ale tak to má hodně lidí,že manžel dá určitou částku ženě na měsíc a nemají společný účet.
Noa když umře pračka tak ji manžel koupí na tu šetřit nemusím

Cituji Alca: takže to bylo jen Tvé rozhodnutí a asi Ti to nijak výrazně nevadí.....

ano už jsem psala,že vím koho jsem si vzala a řeknu něco asi hroznýho ,ale už jsem si taknějak zvykla,že je furt někde pryč.

Cituji jataky: Ale manžel Bany není žádný lenoch. Pracuje a vydělává, čímž zabezpečuje rodinu(!).

Ano, to mi připadá taky, že to tak je. Jen prostě by mi asi vadilo, že dává přednost koníčkům před dětmi. Ale nevidím do toho. Taky ty rozdělené účty mě překvapily. Nějak nejsem zastáncem rozdělených účtů, ale to už je asi mimo.

tak abych se přidala,taky jsem doma dělala všechno sama,ale nakonec jsem si řekla,že to nemá cenu,kdyby aspoň dělal svoje chlapské práce,ale to ne...tak jsem zjistila,že mi bude líp samotné a navíc jsem poznala opravu CHLAPA který je chlap.
Dřív jsems e hodně věnovala domácnosti jak to mám zařízené,skleněný stůl,samé nepraktické blbosti,laminát.podlhy,hlavně aby to vypadalo a dneska jsem si zařídila byt tak abych se nemusela honit,bydlím sama s dcerou,jezdí k tatínkovi,takže jsem tady i sama,tak ****** nikdo neudělá,přítel jelikož vyrustal bez mámy si musel spoustu věcí,teda vlastně všechno dělat sám,takže umí vyprat,vyžehlitmuklidit a pořádek udržet,uvařit.Takže když tady je přijde mu normální že občas uvaří,odnese koš,apod.Je to teda někdy taky na druhou stranu deprimující ,kdy´ž je pořádnější než já .... ale co,ideáál neexistuje..
a to ještě když jsem od manžela odfcházela,dočetla jsem se v komunikaci ICQ s jeho kamarádkou,jaká jsem lemra,že neuklidím atd...což byla poslední kapka.Co jsem dělala do té doby neviděl,že jsem si musela sama vymalovat,uklidit,překopala jsem celou zahradu a celou ji založila,chodila do práce,a dělala to co všechny...pak jsem byla coura...

Mno tak nevím jak mám odpovědět, když řeknu, že doma dělám všechno a padla nemám, budete kamenovat mého přítele, ale na druhou stranu, on má pracovní dobu stejnou jako já, sice nedojíždí, ale to je jen hodina navíc, ale po práci ještě musí zvládnout zahradu, stavbu domečku, záležitosti týkající se rodinného podniku, o víkendu posekat trávu i na chatě případně práce okolo chaty, takže tak skoro každý den se potkáváme kolem desáte večer doma a pravda nežehlí, nemeje nádobí a nevaří(mezi náma nejsem si jistá, že umí něco víc než kafe ) ale já neštukuju a nespravuju auto

gabbrielllka
Tak tady jde o tu rovnováhu. Máš pocit, že děláte oba přibližně stejně? Pak je to v pořádku. To, že jste oba hodně vytížení, je jiná věc.

Také tyto již výše zmíněné práce dělám já, ale přijde mi to naprosto normální a nepožaduju po někom, aby mi klepal na rameno. Ano, já přemýšlím, co uvaříme o víkendu, ale přítel naopak přemýšlí, jak vhodně přimontovat polici na stěnu, já žehlím, přítel opraví auto, prostě máme to vyrovnané. Jsou práce, které můžeme dělat oba dva a udělá to ten, kdo má zrovna čas a pak jsou práce, který děláme každý zvlášť. Přítel nežehlí, já neměním olej, přítel nehnojí kytky, já se nemusím tahat na půdu s krabicemi, přítel nepřemýšlí, co je zapotřebí koupit do kuchyně, já nemusím vymýšlet, jakou akrylátovou barvu použiju na to a ono. A tak, jako nemám padla já, ho nemá ani přítel. Podniká, někdy je doma dřív on, někdy já a vycházíme si maximálně vstříc. On ocení to, co musím dělat já a já ocením to, co dělá on.

Mám pocit, že relativní rovnováha tu asi bude, jen mě mrzí, že moje povinnosti nejsou uznávány jako plnohodnotná práce, ale to je na jiné téma. Přeci jen on když něco neudělá, tak neměl čas, já ho mít musím, neboť jsem prostě žena a tak je to v přírodě zařízeno

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené