Cituji Chudobka: Pro mě je tohle tak zásadní, že by asi konec byl.

No mají spolu dvě děti, tak to asi nejde tak radikálně. Jesli se mají rádi, tak spíš si o tom promluvit a nějakým způsobem tento problém vyřešit. Když v partnerství nevládne harmonie, tak to je vždy špatný

Zdravím vás milé dámy ...
Jsem manžel Bany a úplně náhodou jsem si to tu přečetl, protože moje žena nechala stránku otevřenou ... všechno co tady je, beru s nadhledem jako takovou drbárnu pro ženský kde si ulevují od svých problému z každodenního života, nejprve jsem nechtěl vůbec reagovat a jen se nad tím pousmál , ale nakonec sem teda něco napíšu, přece jen o nic nejde.
Každá mínce má dvě strany, z každého pohledu je jiná .. chci se tady zastat všech chlapů co jsou na tom stejně jako já (doufám že nejsem sám ) ... snad to pochopíte a třeba pochopíte i je
Takže popořadě .. k mojí výchově , jsem kluk z paneláku a myslím že mě máti vychovala uplně normálně a spíše bych řekl že dobře k danným podmínkám kdy byla na 3syny sama .. moji starší dva bratři byli pro mě jako jeden otec.
Normálně jsme měli veškaré práce rozdělené a každej se podílel na něčem .. jinak by to ani nešlo, vše se změnilo v 15letech kdy jsem odešel na 4roky na intr, takže jsem byl doma jen večer v PA, celou SO a půlku NE, je prvada že to už jsem se toho dělal méně, protože vše už tak nějak bylo průběžně uklizené ..
Hned ze školy jsem šel na vojnu .. takže doma pouze svátečně, rovnou z vojny ve 20letech začalo podnikání ... ráno v 7 do práce a v 6 návrat, každej týden nákup zboží pak vybalování atd. .. k tomu nějaké fitko .. prostě doma minimálně, jen spánek ... máti pravda vše zvládala sama, ale ono toho zas tak ve 3pokojovém bytě nebylo, bratři už žili jinde ... já měl svůj pokoj a tam to bylo moje , jasně občas nepořádek, ale nic tragického ... normální chlap
V 25letech jsem se odstěhoval do podnájmu se svou přítelkyní ted už ženou ..., bylo to 1+1 .. mimo vynešení koše jsem zase nic nedělal, ale bylo toho oprvadu tolik co by se moje tehdy zatím bezdětná žena nemohla zvládnout?
Vařilo se jen o víkendu .. žádné teplé večeře, takže ani moc nádobí atd. ... navíc pořád jsem podnikal takže to bylo 10-12hodin v práci.
Ted už dojdu k součastne situaci ... ANO , přiznám se .. doma nedělám NIC a nemám s tím problém, žena totiž tady nepsala můj režim ...ze 7dnů v týdnu jsem asi 3 doma, když 4 tak je to svátek, změnil jsem obor a jezdím každý týden na 2-3 dny do zahraničí , mimo to jezdím závodně na silniční motorce, takže když je sezona jako zrovna ted, jsem několik víkendů i běžných dnů zase pryč ... když se vrátím je toho ve firmě tolik, že tam zůstávám do večera abych vše dohal .. když to shrnu , z týdne 3dny přijdu domů v 19hod. večer, udělám si svoji večeři (jak žena správně řekla držím spec dietu) pak sednu k TV nebo compu a ve 23 spát ... takže opravdu NIC nedělám .
Určitě ted každá řekne: No teda takové bych nechtěla ! a beztak bude mít pravdu , není to semnou jednoduchý to je pravda .. jsem pořád mimo ani děti moc nestíhám a tohle všechno mi momentálně utíká mezi prsty .. naštěstí mám tolerantní ženu která mě má snad přes toto všechno ráda, .. nevím ..snad, vzala si mě teprve loni po 10 letech, tak o všem věděla ...
Mimo to že jsem takovej nevychovanej gauner se snad nemá špatně, má auto vždy s plnou nádrží, telefon zadara, moderně zařízený byt s veškerou elektronikou, nádobí taky nemusí umejvat, 90% jídla si kupuju sám a sám si ho připravuji, nemusí mi chystat večeře ani snídaně ....má pravidelný přísun peněž ze kterých si dokonce ještě šetří na prsa,, i když to nemusí .. koupil bych jí je když to chce
Jasně že tohle vše jsou jen materiální věci,tak snad mi odpustí to že nejsem moc doma a že když už teda nějakou tu hodinu jsem, tak nic nedělám
Mimochodem u compu tráví stejnej čas jako já ... stačí se podívat kolik tady toho denně napíše
Je potřeba mít nějakej takovej pokec kde si můžeš postěžovat a pokecat s někým ... nejsem proti a nazlobím se na ní ani za to co sem napsala ..

Kluk už je velkej a vedeme ho k tomu aby si po sobě uklízel .. myslím že už s ním není taková práce... přesto ženu moc neposlechne a má z ní spíše srandu, pak to musím dohánět já a jsem doma za toho zlého , ale jinak to nejde ... nemá k ní žádnej respekt a moc dobře ví že když něco neudělá nic.moc se nestane a že když dostane od mámky nějakej zákaz, nebude platit dlouho ... z tohoto pohledu mám trochu obavu jak si povede dál.
No nic ... žena je zrovna ted u kámošky .. já za hoďku odjíždím do pátku pryč a zase sakra doma nic neudělám .
Tak se tady mějte a moc na ty svoje chlapi nenadávajte .. každej má něco .. a beztak by vás to bez nás nebavilo , měli by jste to tady moc jednoduchý ....

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lollo: No mají spolu dvě děti

To je jasný, to už se musí řešit diplomaticky... já spíš mluvím o době před dětmi, protože to, jestli chlap pomáhá nebo nepomáhá doma se přeci pozná už před svatbou a dětmi..

Cituji lollo: Když v partnerství nevládne harmonie, tak to je vždy špatný

Jo, to je, řekla bych, základ.

Cituji Bany: Jsem manžel Bany a úplně náhodou jsme si to tu přečetl, protože moje žena nechala stránku otevřenou

No to je dobrý, tak ji hlavně pak doma moc nepeskuj, že si tu trochu postěžovala

Cituji lollo: No to je dobrý, tak ji hlavně pak doma moc nepeskuj, že si tu trochu postěžovala

Ne v pohodě ..
ona je vážně moc šikovná a spoustu oprav se naučila dělat sama
Já bych na to radši zavolal profíka než to dělat sám ... mám totiž zkušenosti že to udělá dřív, líp a ve finále levněji než já
Je šikovná .. ,ale taky má mouchy ... jiné, o tom psát určitě neubudu.
A sem už taky nikdy nic... je to tady její a hotovo
Zdareček ..

Cituji Bany: myslím,že to není o hranicích,ale o tom jak to ten chlap má v sobě.Do práce jít nemůžu takže finanční přísun je malý a když všechno platí manžel nemůžu si moc vyskakovat,když sám nechce.

Jaký si to uděláš,takový to máš....to je trefné přísloví.
Padla mám kdy chci,nejsem služka a ani hospodyně.
Ale pokud "ženušky své manžílky" navyknou na servis,tak kolem nich budou hopsat až do důchodu a "dobře jim tak".Chlap je tvor od přírody líný a pokud se neumí překonat,tak klidně bych psala do prachu na nábytku vzkazy a lehla bych si ke knížce...on má taky dvě ruceMy ženy taky děláme spoustu věcí,které nás nebaví,ale prostě musíme,tak proč by nemohl chlap?Je snad něco jiného,něčím tak vyjímečný,že hadr do ruky vzít nemůže?

Cituji Bany: Příklad:Kamarádce vyměňovaly okna a ona byla z toho nepořádku tak hotová,že měla slzy v očích a čekala až dorazí manžel dá to do pořádku a ty okna umyje.

Tak to je můj případsice bych neměla slzy v očích,ale co kdybych si dolámala nehty a nedej bože vypadla z okna
Okna nemeju....na to mám manžela,nemám ráda výšky...tedy jen u našich okenjinak mi nevadí.
Můj manžel umí všechno a v klidu bude dělat domácí práce ne pro mě nebo za mě...ale prostě proto,že tady přeci taky bydlí a žije.(Jsme 22 let manželé)

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechtěla jsem ani nadávat na chlapy, ani vyvolat hádky, jen prostě říct, že jsou práce mimořádné: malování - jednou za kolik let, česání ovoce - v létě, stavba garáže - jednou za život, a že mě klidně rodina řekne, že nic nedělám, jen spím a jsem na počítači. A vaří se, myje nádobí a spravuje prádlo jaksi samospádem.
Jsou práce, co vidět jsou (a někdy odpoledne třeba končí), a práce, co vidět nejsou, a dělají se třeba do úpadu.

tak jsem došla domů a vidím,že za mě psal manža .No nic dobře mi tak mám zavírat stránky .

arrow
profile_image
Terez
od 25. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bany
ono je dobře,že si to přečetl,třeba si i "něco" uvědomí

ale pobavilo mě jak opět všechno přepočítává na peníze.Neboť otázka byla Kdy má žena padla a ne co má za to aby padla neměla.
A mimochodem na prsa řekl,že mi dá půlku a ne celou částu

Cituji Bany: A mimochodem na prsa řekl,že mi dá půlku a ne celou částu

...........je to tvůj manžel nebo u něho pracuješ jako vychovávač jeho dětí a uklízečka jeho bytu??
Jak to tak čtu,tak ty nebudeš mít padla nikdy.On si bude závodit na motorce,pak teda bude pracovat a ty jakmile nepadneš na hubu,tak si toho nevšimne....jinak je to ale asi "fajn" chlap

Cituji Laky: jinak je to ale asi "fajn" chlap

jj a nevyměnila bych ho.Mám kamarádky které mají chlapa úplnýho lenocha a pitomce.Můj je vorkoholik.On má pravdu ,že hodně pracuje a kdybych čekala až přijde domů ,že něco udělá tak by to u nás bylo jako nevím kde.
Já samožřejmě zvládám domácnost sama,ale on nechápe to jádro věci.Že aspoň občas z něčím trochu pomoct neznamená jen úklid ,ale třeba vykoupat děti. Nejen ,že mě to pomůže,ale i jemu s nimi upevní vstah.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bany
Laky
Já s vámi nesouhlasím. Ono se to na peníze přepočítat totiž dá a hodně dam, co jsou doma by se mohlo pak divit, jak malou hodnotu má jejich práce. Nemyslím to konkrétně na Bany nebo Laky, spíš jako reakci, že se to přepočítat dá a manžel Bany není rozhodně jediný, kdo tenhle směr myšlení má a já osobně na tom nevidím vůbec nic špatného.

Cituji Bany: Já samožřejmě zvládám domácnost sama,ale on nechápe to jádro věci.

Naprosto chápu,co myslíš.
No on je sice možná workoholik,ale taky tak trochu sobec....v klidu si provozuje svého koníčka a že holt není doma...v jeho podání "No a co"....
Natankuje do auta palivo,je to přeci k smíchu.Kdyby ti raděj udělal něco dobrýho k večeři a namasíroval chodidla...třeba že?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené