arrow
profile_image
Sfinga
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýska
Takovýho ti závidím Respektive - takový domácí model bych taky chtěla.
Já mám bohužel doma typa, co je ochoten dělat jen "chlapské" práce, takové ty, co se vyskytnou jednou do měsíce. Vše ostatní je "moje" práce. Já to zase tak necítím, protože jsem byla vychována v genderově neutrální domácnosti - žádná práce kolem domácnosti nebyla ženská ani mužská (samozřejmě, že máma nespravovala auto...). Máme kvůli tomu neustále s přítelem mezi sebou problémy - ne, že bychom se stále kvůli tomu hádali, i když to samozřejmě taky někdy vyventilujeme, ale spíš u nás vládne taková permanentní atmosféra nespokojenosti (z jeho strany) a nepochopení a neférovosti (z mé strany). A taky samozřejmě ****** větší, než by se mi líbilo Ale odmítám si nechat "přisoudit" tu věčnou ženskou roli, kór, když to tak vnitřně necítím, na to už je trochu jiná doba.

arrow
profile_image
monča
od 27. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Bany: víš já si myslím,že je v tom přece jen nějaký klad.To,že jsme tak samostatné nás v určitým smyslu posiluje.

Určo, nám když dělali okna, tak jsem manžela s dětma odeslala k babičce a rovnou jsem i vymalovala

Sfinga já to podobně měla i s bývalým, práce jsme dělali tak nějak rovnoměrně , s tím rozdílem, že bývalý vařil a pekl a chystal mne ráno do práce, svačinka, pitíčko, kapesníček, hezky mne vzbudil a šel dadat, problém nastal, když se přestalo chodit na Štědrý den do práce, bylo to nově zavedeno a ještě jsme to nestihli vstřebat, tak mne vypravil, já v zasněžené krajině stepovala před úřadem, kde jsem pracovala a bylo mi divné, že je zamčeno a jsem tam sama, tak jsem pak vyrazila směr domov a tam jsme zjistili, že je svátek...jinak jsem z rodiny, kde tatínek nic nedělal, jen ležel a četl knihy a noviny, nebo byl na pivku a nebo na brigádě, sestry muž je taky ten typ, kam ho postavíš, tam ho najdeš, neudělá naprosto nic...moje mamka dost těžko nese, že já mám doma lehy, pro ní je to ostuda, že můj muž uměl pečovat i o miminko a ona to neuměla a nechtěla pochopit, že žena nemusí doma běhat s jazykem na vestě...asi jsem měla štěstí na mužský, nevím...pro mne je to znak, že mne má rád a záleží mu na mojí maličkosti..a nebo je to znak mojí lenosti?...to asi trochu taky...můj taky myje okna, a víš, jak pozná, že je třeba je umýt?? - sundám záclony a začnu je prát a to hned reaguje, že zase budou okna??...můj bývalý mi i šil záclony a vůbec byl velký kutil, zkracoval mi kalhoty, co si vzpomínám...můj současný a dlouholetý partner nešije, nepeče, ale já se na něj za to nezlobím ...koneckonců, taky to nedělám...a musím ještě přidat podstatnou věc, já jsem doma, nepracuji a tak by bylo logické, že vše obstarám sama, přesto to máme nastavené tak, abych vše nemusela dělat sama, můj muž má dost času, takže ho to neobtěžuje...doma to často bývá boj o vykolíkování parcely, někdo kolíkuje tak rychle, že to partner ani nestačí odsledovat a je model hotový - potom se změna na katastru dělá asi jen ztuha...chce to s těmi muži mluvit, oni sami se někdy nedovtípí, že by mohli malinko pomoci, možná se stydí, možná bojí, že by se shodili v mužském kolektivu, možná jsou jen líní a možná jsou to takoví mačové, že je to pro ně nepřijatelné....ale pokud nám malinko uleví v domácích povinnostech, tak je to příjemné a važme si jich za to, neberme to jako samozřejmost...ale oni by na druhou stranu neměli brát jako jasnou zprávu, že ženská všechno odře sama...

Znám těch "zlatých" chlapů taky víc - počínaje mým dědečkem a konče kamarádčiným čerstvým manželem. Ale třeba co jsem slyšela od muže o jeho kolezích z práce... asi dost záleží na tom, v jakých vodách člověk loví.

Cituji Natýska: když ale vidí, že už celý den jsem na netu, tak mi řekne, mámo, otoč se, abys neměla proleženiny

Jé, to je hezký No prostě to jde, když se chce, no. Gratuluji

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak já jsem z těch šťastných co mají chlapa, kterej ví že jeho žena není služka. Když má čas tak mi pomůže. I sám od sebe. O našeho chlapečka se už od malička umí krásně postarat - vykoupat, přebalit, dát spát, jít s ním ven - no prostě všechno. Jediný co neumí a vůbec nedělá je vaření . A má rád když se mu jídlo nachystá až pod nos . Ale to mě problém nedělá, když vím že mi pomůže zas s jinýma věcima. Teď sice děláme rekonstrukci domečku a manža dělá všechno sám, takže nemám na nějaké pomáhání v domácnosti čas ale to je mi jasné - když není v práci tak maká na baráku - já mám oproti němu veget. Ale vím že jak to skončí, tak se zase do domácích prací zapojí. Je to prostě chlap s velkým CH
BANY a další manželky podnikatelů - manažerů .......atd
Je to přesně tak jak říkáš. Co mám kámošky který mají manžílky podnikatele a ředitele, manažery ....apod. tak to jsou všechno PÁNI TVORSTVA a ženská je služka a oni doma na nic nehrábnou. Můj chlap je "jen" řidič kamionu a peněz nepřinese domů tolik co ti ředitílci a podobní ale musím říct že raději budu mít levnější auto, levnější dovolenou, a podobný věci. ALe chlapa kterej si mě a toho co dělám váží a umí to ocenit. A né povaleče, kterej to ještě bere jako samozřejmost že ho obskakujete.
Já prostě nedokážu pochopit ženský který si to nechají líbit a nic s tím nedělají. Já bych takto žít nemohla. Ale asi to taky záleží na povaze, každé z nás.

garbage1
Myslím, že tohle téma není od toho, aby se tu odsuzovali manželé těch, které sem napíšou, jak to u nich doma chodí. Můj muž je taky jeden z těch, který by se osypal, kdyby udělal něco ze ženské práce (kolikrát i z té mužské) ,a nechá se sakra obskakovat, ale zato mě nosí na rukou a snese mi modré z nebe, má mě rád a nevyměnil by mě (teda doufám) a já jeho taky ne.

Cituji Mikyska: ale zato mě nosí na rukou a snese mi modré z nebe, má mě rád a nevyměnil by mě

Tak to je taky pěkné, ale někdes tu psala, že nosí domů peníze a ty nemusíš do práce a to taky může leckomu vyhovovat. Čili jsi si to zařídila tak, jak tobě se to líbí a tak to je v pořádku. Oba jste spokojení a máte se rádi Někdo ale domů moc peněz nepřinese, ženská musí makat jak doma, tak v práci a doma jí manžel nepomůže, tak to je právě to, že nemá padla asi nikdy. A takových ženských znám kolem opravdu většinu.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že nejdůležitější je, aby to bylo vzájemně vyvážené, tj. je jedno kdo a co dělá, ale musí tam být v nějakém směru rovnováha - např. když je žena doma a muž nosí domů hodně peněz a vrací se pozdě večer z práce unavený, je asi logické, že žena v domácnosti bude dělat víc věcí než ten muž a že toho doma obstará víc. Tj. je jedno kdo dělá co, ale musí tam být rovnováha. Uznávám, že se může těžko hledat.. a že rychlé vykolíkování ze strany jednoho partnera, jak nahoře psala Natýska může založit budoucí problém.

Cituji garbage1: Co mám kámošky který mají manžílky podnikatele a ředitele, manažery ....apod. tak to jsou všechno PÁNI TVORSTVA a ženská je služka a oni doma na nic nehrábnou.

Když tohle není o tom, zda je chlap podnikatel nebo manažer, tak ať je a doma ať nic nedělá, ale je třeba, aby přinesl tolik peněz, aby pak ženská mohla v klidu zavolat opraváře, instalatéra, malíře, já nevím koho ještě. A taky aby jí a dětem vynahradil ten čas, co s nimi není. Je to o domluvě a toleranci.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

lollo Přesně tak.

lollo
To máš určitě pravdu, že někde to nemusí být med.
Jednou, to už jsme leželi v posteli a já pomalu usínala, televize hrála, a manža na mě - zlato přines mi nanukaaaa - a já - no to už fakt přeháníš, ne? jen si pro něj dojdi, a ZAVŘI mrazák!!-
K ránu mě pak probudil náš kocour, který škrabal na venkovní dveře, že chce domů, tím probudil psy, kteří spustili hurónský řev, tak jsem vstala a šla ho pustit no a mrazák vesele dokořááán, voda kapala a já před očima modrofialovo vzteky!! Tak jsem ho vzbudila a začala na něj řvát a on - prosím tě a kvůli tomu mě budíš? - No tak mu asi radši příště pro toho nanuka dojdu

Cituji Mikyska: No tak mu asi radši příště pro toho nanuka dojdu

Tak je vidět, že je docela flegmouš a praktický Vůbec bych se nedivila, kdyby to udělal schválně, někteří chlapi jsou filutové Jednou mi někdo říkal, že neumí vařit, pak jsem ho přistihla, jak vaří a měl to fakt dobré a na moji otázku, proč mi to neřekl dřív, opáčil: "No ty bys to pak po mně chtěla pořád"

Schválně ne, spíš prostě jen strčil do dvířek a nezkontroloval jestli se dovřela, to on je totiž děsný flegma, ale opravdu to vypadá, že si mě cvičí Radši po něm ani doma nic nechci, ať si dělá svojí práci, které rozumí. Vždy, když jsem ho přinutila udělat něco doma tak to zkazil nebo to prostě nedopadlo podle mých představ, tak už jsem rezignovala. Ale vyhovuje nám to, máte to, jak už tu někdo napsal -vykolíkováno, ale myslím ku prospěchu obou .

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: stačilo jen zjistit, jaký chlap je, pokud vyhovoval, tak o.k., zkusili jsme to spolu. Pokud nevyhovoval, řekla jsem narovinu, že buď se změní nebo konec

S tím souhlasím, už léta to tak dělám a ještě jsem v tomhle nešlápla vedle. Jsou ale holky, které si dobře vychovanýho chlapa zkazí tím, jak kolem něj skáčou...toho nevyužije málokterý.

Cituji Bany: jak byl vychován tak to v něm je

Celkem ano, ale třeba můj současný přítel má u maminky naprostý servis, když přijedeme na návštěvu, tak nemusí dělat naprosto nic, jen se nechá obsluhovat. Nechápu to, v naší domácnosti je normálně padesátiprocentně zapřažen, tohle by mu u mě neprošlo. Ale je pravda, že na začátku to na mě taky zkoušel, že by bylo příjemný, že když chodí z práce později než já (chodí po šestý, já chodím kolem pátý), mít připravený teplý oběd. Tak to jsem se zasmála a řekla jsem mu, že když budu mít já připravenou ráno snídani, protože chodím do práce dřív, tak proti večeřím nic nemám.... Taky ví, že atmosféra doma se odvíjí od toho, jak pomáhá partnerce- když mám pocit, že okolo něho skáču, tak jsem protivná a nevrlá, ale zase umím velmi příjemně ocenit když něco doma udělá.

Cituji Bany: Jednou dostal na výběr a málem byl konec

Pro mě je tohle tak zásadní, že by asi konec byl.

Cituji monča: byla jsem mladá, blbá a zamilovaná

Chyba, chlap se musí formovat, dokud je (pokud možno) mladý, blbý a zamilovaný...

Je pravda, že můj ex ode mě odešel k holčině, která mu vyvařovala, naklízela a bezmezně ho obdivovala, ale to už je holt riziko podnikání.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené