Smazat

Zdravý životní styl - nepochopení

Ahoj. Začala bych asi tím, že jsem před pár lety začala zajímat o zdravý životní styl. Tím jsem i cca ve 20 letech výrazně zhubla a již 6 let si snažím postavu držet. To znamená poměrně hodně sportuji, snažím se jíst zdravě, zajímám se jak o fitness, sportovní suplementy, tak o zdravou výživu. Je spoustu věcí, které jsem vyřadila ze svého jídelníčku, a to veškeré smažené věci, uzené, paštiky, omáčky, bílé pečivo, sladké ( i když občas ujedu ) a také ovoce aj.
Ve svém okolí jsem se často setkala s nepochopením. Hlídám si postavu, ten kdo jednou držel dietu, mi dá za pravdu, že je to prostě na celý život. Kdybych začala jíst normálně jak dříve, vrátím se na původní váhu, protože k tomu mám navíc i tendenci a mám to vyzkoušeno.
Někdy mám opravdu pocit, že na mě občas někdo kouká jak na blázna, když na to stočím řeč. (Už o tom raději vůbec nemluvím ani.) Rodiče, ti mě nechápou absolutně, myslí si naopak, že normální a zdravé je jíst všechno ! Tím myslím i výše jmenované potraviny, kt. do zdravého živ. stylu prostě nepatří. I mé kamarádky.
Je tady někdo, jehož životním stylem je právě tento? Nebo jak na to reaguje okolí ? Nebo jsem fakt úplně mimo, když nejím obyč. chleba?
Budu ráda za věcné reakce.
 
arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja teda všechny, co zvládaj cvičit a zaroveň jíst zdravě obdivuju. Ke cvičení už jsem se dokopala a baví mě to, pohrávám si s myšlenkou, že se začnu učit zdravé věci, ale přijde mi, že zdravá jídla potřebují mnohem dražší potraviny než ty míň zdravá . Ale k tvému problému, přijde mi, že v dnešní době už se spíš nahlíží špatně na ty, co jí nezdravě. Nevím proč, ale připadá mi, že teď vypukl nějaký boom a dost lidí se zajímá o fitness.

arrow
profile_image
Darinka_x
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Katch: Je to tak, když jsem začala cvičit a zajímat se o fitness tak toho rozhodně kolem mě tolik nebylo jak teď, ale on je to asi nějaký trend doby, prostě dneska je to v podstatě "v kurzu" hýbat se a jíst zdravě. Ale zas je to takový příjemný trend, však co je špatného na tom starat se o svoje zdraví, hýbat se, cvičit a jíst zdravě, pokud to není jen póza že "navenek se prezentuji takto a doma se cpu vším možným" tak jedině dobře.
Ale nemyslím si, že je to úplně drahé, ono když si přepočítáš kolik stojí čokolády, bonbony a sladké limonády tak to mi příjde mnohem mnohem dražší. Dost se vyplatí nakupovat v Lídlu, mají kvalitní čerstvé ovoce a zeleninu za rozumné peníze, oříšky, a pak klasika vejce a maso to určitě kupuješ i tak bez ohledu na zdravé stravování a on třeba tvaroh nebo bílé jogurty taky neudělají díru do peněz a vždy budou stát míň jak ty s dochucovacími složkami (ovoce apod), které stejně to ovoce nikdy neviděly ani z rychlíku

arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Darinka_x: No to je fakt, to mě nenapadlo takhle přepočítat, je fakt, že když si udělám něco zdravého tak je mi mnohem líp, a je to chutnější než naky sladkosti

arrow
profile_image
Darinka_x
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Katch: třeba my kupujeme dost oplatky, protože manžel se synem to mají prostě rádi a hlavně si to fakt můžou dovolit konzumovat a když vidím ty ceny tak je mi vždycky až zle kolik za obyčejné horalky, milu, polomáčené apod chtějí.

arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Darinka_x: No to je fakt :-/ Napsala jsem ti sz pokud neva
řýí

arrow
profile_image
B.M.
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě nikomu nevnucuji svůj životní styl. Ani nejdu do extrému si myslím. Ať si každý jí co chce. Ani nemívám poznámky typu "jak tohle můžeš jíst?". To vůbec ne. Spíše jde o to, když mi někdo něco třeba nabídne a já se ohradím, že to prostě nejím, tak začnou otázky typu proč to nejíš a milion dalších poznámek. Že bych měla jíst všechno.
Třeba nedávno jsme se zmínila, že mi z mastného bývá už těžko, nebo nevolno. Přišly reakce, že to není už normální a takové věci.
S tím ovocem, né že bych jej uplně nejedla, to ne. Občas si ovoce dám, ale že bych si pro něj šla záměrně do obchodu, to ne. Občas si dám klidně i dort, sušenky i smaženou rybu. To zase nejsem takový extrém.
Někco se tady ohrazoval proti suplementům. Jistě, že lepší do těla dostávat přírodní látky, ale chodím běhat, posiluju a na kole najezdím za měsíc cca 800 km, ono mi to dost i pomáhá při tom sportu pomáhá.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji B.M.: Spíše jde o to, když mi někdo něco třeba nabídne a já se ohradím, že to prostě nejím

A proč se ohrazuješ, jen poděkuj, že nechceš. Moc to komplikuješ a moc vysvětluješ.

Já nejím spoustu věcí, protože nechci nebo mi nechutnají, ale nikdo to nekomentuje. Chápu, že třeba doma ti rodiče navaří něco co nechceš, ale mimo domov, restaurace ,jídelna...uplně v pohodě.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Siiri: souhlas proste slušně poděkuji že nechci.
Nechápou proč má neustále někdo potřebu říkat "já žiju zdravě já tohle nejím" a to nemyslím to ve zlém sama jim zdravě, ale nemám potřebu to neustále každému říkat a vnucovat a ptát se "proč mě lidé nechápou?"
I kdybych si k snídani dávala žížaly tak je to moje věc moje tělo a já to chci a co je komu po tom... A nemám potřebu se neustále ptat "můžu to jist nebo ne?"

arrow
Neprodává v Bazaru

Včera jsme se o tom bavili s přítelem, nevim, odkud to slyšel, ale že když se porovná agresivita nřkoho, kdo jí normálně všechno a vegetariána, tak vegetarián vycházel agresivnější. Ale jak řikám, nevim, kdo je autorem výroku.
Já měla kdysi spolužačku a ta přesně furt nejedla tohle a támhleto, byla tim jak posedlá, nakonec prohlašovala, že na tloušťku jde i bublinková voda, no ta byla už slušně mimo.
Já taky narážim na nepochopení, že mám radši čokošku než zeleninu 😊
Viděla bych to podobně jako např. takový ty militantní matky, který si myslej, že porodem sežraly moudrost světa a všem to cpou. Taky protivný. Ono je to jedno, když někdo militantně prosazuje vegetariánství, mateřství, abstinenství, prostě cokoliv, je tim protivnej no.

Reaguji na Ellenuschka:
Jj, já to četla od Novotnýho.
http://www.extra.cz/9-dukazu-ze-jsou-vegetariani-m nohem-agresivnejsi-nez-masozrouti
No, něco na tom asi bude.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám pochopení a dokonce takovou vůli obdivuji.

Nechápu dvě věci. Zaprvé jak to vydržíš (čokoláda, smažený sýr, pizza atd.- můj život by bez toho postrádal radost) a zadruhé nechápu co tedy vlastně jíš.

Ale pokud ti to vyhovuje, kašli na to co říkají ostatní. Tohle je tvoje tělo, tvoje rozhodnutí. Mám známou co se dala na syrovou stravu, nevím jak to vydrží, ale smekám před ní.

arrow
profile_image
B.M.
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na blackorchid:
Na to si tělo zvykne po čase. Smažená jídla pro tebe budou moc mastná a sladká jídla moc přeslazená. Jak jsem psala ale výše, občas prostě ujedu. Takže třeba pizzu nebo čokoládu si dám. Ale když jsem zrovna ve fází jako nyní, tedy kdy si potřebuji trošku shodit, tak se na to ani nepodívám. To jsem na sucharech, rýži, jogurtech, rybě na kuřecím mase, zelenině apod.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

vykašlala bych se na to co říkají ostatní, s přítelem se se snažíme takto stravovat už asi déle než tři roku-přišly tedy i období kdy jsem polevila a začala mlsat (např.Vánoce) ale celkově už asi přes ty tři roky vůbec nejíme cokoliv smaženého - ať už rybu, řízek, sýr, hranolky atd... prostě jsme si odvykli a už nám to ani nechutná, jednou jsem si dala v restauraci americké brambory prostě jsem na ně dostala chuť no to co se dělo potom-už nikdy šílené křeče a pak mě to pěkně prohnalo tělo si zvykne a když bych teď snědla něco tučného-smažené-mastného bude mi těžko a budu mít akorát průjem. Kolegyně třeba v práci se strašně divila že nejím řízek, smažák s hranolkama atd a co na to prej můj přítel když mu neudělám řízek .. prostě jsem ji jen řekla že to nejíme, nechtuná nám to a necítíme se po tom dobře, ona a celá její rodina se stravují právě tím hodně nezdravým stylem-omáčky, smažené věci, vysokotučné smetany, když kávu tak se smetanou alespoň min.30% ,.... Prostě tím chci říct že nikomu nevnucuji svoji stravu ani nikoho neodrazuji od té jeho, je to myslím každého věc a každý ať si jí to co uzná za vhodné, nám to chutná, udržujeme si tím váhu a jsme spokojení.

Ještě pro zakladatelku bych chtěla jen říct že zrovna ovoce bych nevynechávala i to je moc zdravé, mi ho kupujeme pravidelně a já strašně ujíždím na čokoládě ale ne na té přeslazené ale na té která obsahuje alespoň 70-80% kakaa, miluju ji před pár lety bych se jí ani nevšimla.
Jinak k tomu jídlu mi jíme všechno, ovoce, zeleninu, maso, mléčné výrobky, jogurty (nekupujeme ale nic co je odtučněné atd.- třeba bereme jen bílé jogurty s 3,5% tuku nejraději máme Holandii a Olmu-klasik ), zakysané výrobky, já mám strašně ráda mléčné výrobky ať už sýry, žervé, jogurty.. šunku jsme se naučili kupovat tu ve které je opravdu maso, bulgur, kuskus, pohanku (to jsou věci které jsem dříve vůbec nejedla).
Třeba mamka mi moje jídlo také kritizuje- že jsou to prý srač.. zrovna když jsem vařila bulgur- dala jsem jí ochutnat a zeptala se jí jestli jí to připadne jako ****** tak pak změnila názor

Drtivá většina z nás vůbec nezná a nejí takové věci jako je třeba červená čočka, pohanka, bulgur, šmakoun já je vůbec také neznala ale jak jsem jim přišla na chuť strašně mi zachutnaly, s přítelem jsme přestaly skoro solit solíme ale opravdu minimálně, brambory už nedělám třeba jako dříve ve vodě ale v páře(mají lepší chuť), nějak to nehrotíme udělám klidně i koláč s ovocem ale místo bílé mouky použiji pohankovou, žitnou nebo jinou celozrnou, bílé pečivo a bílou mouku a bílý cukr jsme uplně vyřadili z jídelníčku, když už něco přisladím tak buď medem nebo třtinovým cukrem.

Zakladatelko kašli na lidi co říkají a kritizují tvoji stravu, mně hodně lidí říká "ty zas držíš dietu?" a já jim odpovím " ne tomu se říká zdravý životní styl, dieta je něco jiného" , hlavně jim nevnucuj svoje názory a nekritizuj tu jejich stravu, když se drtivá většina stravuje tak jak se stravuje tak se ani nedivím kolik je třeba rakoviny tlustého střeva, já mám ten názor že je to celkově hodně o tom jídle a když něco kupuji sleduji složení. Dost lidí toto nedělá a malým dětem cpou čokolády a oplatky které obsahují zdraví škodlivý ztužený rostinný tuk, já bych jim raději dala to ovoce
Ještě bych chtělajen říct k těm omáčkám- já občas když dělám třeba maso- tak mi nechutná že je to tak nasucho, podleji trochu vodou a maličko zahustím žitnou celozrnou moukou,nebo aby maso (dělám hlavně u kuřecího) zůstalo krásně šťavnaté naložím ho chvíli do vajíčka, jakoby ho v něm obalím a poté dám na pánev -z masa nevyteče vůbec šťáva a je to moc dobré. Třeba i svíčková se dá uvařit (dle receptu Petra Havlíčka) zdravě a hlavně chutně bez smetany a zahuštění a tu s přítelem přímo milujeme

Promiňte za ten román ale snad to nevadí

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji blackorchid: Nechápu dvě věci. Zaprvé jak to vydržíš (čokoláda, smažený sýr, pizza atd.- můj život by bez toho postrádal radost) a zadruhé nechápu co tedy vlastně jíš.

Musím se smát. Samozřejmě ne tobě, Blackorchid, ale tomu jak jsou právě lidé různí a jak různé jsou jejich pohledy na svět a tedy i na jídlo.

Já osobně třeba zase nechápu, jak někdo může jíst to, co jsi vyjmenovala. A udivuje mě, že si lidi nedokážou představit, co jí člověk, který nejí právě tohle. Jako kdyby nebyla spousta dalších možností.

Myslím, že možná o tohle B.M. taky šlo. Takové to vykulené: "A co vůbec jíš?", "A to nejíš ani xxx?", "Jak to můžeš vydržet?" apod. Ono se to možná nezdá, ale tohle je někdy víc vysilující než nějaké kritiky nebo útoky. Já si myslím, že to většina těch překvapených tazatelů ani nemyslí špatně, ale fakt je, že když si člověk např. něco "svého" objedná v restauraci a číšník se ho žoviálně optá, kde je nějaké maso nebo jestli té zeleniny není příliš, tak mě to taky moc nebaví. Proč se třeba jiného nezeptá, jestli ten jeho řízek s hranolkama není moc smažený? Prostě se tu na jinak se stravujícího člověka kouká divně, ať už z jakéhokoliv důvodu. Ale proč? To je fakt tak divný dát si jenom zeleninový salát? (Ono to totiž někdy stačí k podivu, ani se nemusí dodávat, že jím "jinak".) A co teprve, když chci dvojitý

Takže člověk vůbec nemusí nikomu nic vnucovat a stejně se na něj spousta lidí dívá jako na exota - jenom kvůli jinému jídlu, copak je to normální?. A naopak my "jiní" musíme neustále poslouchat, co všechno nám bude chybět, jak si ubližujeme a o co "dobrého" se připravujeme, my tím býváme pravidelně "obtěžovaní", byť se sami ke stravě své ani cizí nevyjadřujeme. Pravděpodobně o tomhle byl ten původní dotaz, tohle asi B.M. vadí.

Mmch, taky se už pár let živím jen syrovou stravou a věř, že nemusím nic "vydržet" - prostě mi to strašně chutná a strašně mě to baví, třeba moje krásně barevné nákupy. Nemá to co dělat s vůlí, je to o jiném postoji.

arrow
profile_image
B.M.
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mau-mau: Přesně o to mi šlo také. Přesně tyhle otázky "Z toho se nenajíš". "Po tomto jídle budeš doslova zdravá". (ironie)

Nebo jsem se setkala i s tím, že nadmíru sportuju. To jsem už fakt nevěděla, co na to odvětit. Miluju kolo, nedělám to ani pro dobrou figuru, jak pro ten pocit se vysportovat a pročistit si hlavu. Prostě, někdo se na to dívá asi jinak.

 

Váš příspěvek

Zdravý životní styl - nepochopení

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené