Smazat

"Nevěrná" žena - věrný manžel

Zajímá mne Vás názor na takový vztah, případně na vztah, kde on je tzv. cuckold.
Já si myslím, že manžel má být pro ženu opora, jistota, má být druh, který jde po jejím boku, ale to je něco jiného než partner. Partnerem je na začátku, ale později už asi ne. Myslím, že je správné ženě dopřát novou vášeň a může se i zaláskovat a svého partnera netajit. Může si prožít i jiný vztah, ale hluboký duševní vztah, jaký s manželem má, pokračuje.
 
arrow
profile_image
Gixxie
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se vůbec nedokážu vžít do psychiky ani toho muže ani té ženy. Ještě bych pochopila, že je třeba vztah, kdy jsou lidé spolu dlouho, mají se rádi, chtějí spolu zůstat, ale z nějakého důvodu si občasné povyražení tolerují vzájemně. Ale proč by měla být nevěrná jenom žena? A co by z té legitimní nevěry měla? A jak by to mělo probíhat? Řeknu doma "ahoj, tak dneska večer jdu za Pepou" a manžel mi popřeje ať si to pěkně užiju? Nějak mi to hlava nebere.

Reaguji na Siiri: troufám si odhadovat, že s takovou nebude

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gixxie: Řeknu doma "ahoj, tak dneska večer jdu za Pepou" a manžel mi popřeje ať si to pěkně užiju? Nějak mi to hlava nebere.

No on se bude bud dívat, nebo mu to pak barvitě vylíčíš.

arrow
profile_image
Gixxie
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No on se bude bud dívat, nebo mu to pak barvitě vylíčíš.
Tak v tom případě mi role manžela přijde nadbytečná

Tak si tu mezi sebou dobře popovídejte. Stejně tu nejedna mluví za mě a vůbec jí to nevadí.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji intimni1: Tak si tu mezi sebou dobře popovídejte

tak je to diskuze a protože se nevyjadřuješ, tak si na to tema diskutujeme samy. Nebo se smí diskutovat jen s tím, kdo tu diskuzi založil?

Takže mi neodpovíš na muj dotaz, zda by jsi byl se ženou, která by ti chtěla být věrná a mít sex jen s tebou?

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Siiri: Možná kdybys tu diskuzi lépe četla zjistila bys, že na to už odpovídal

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Možná kdybys tu diskuzi lépe četla zjistila bys, že na to už odpovídal

myslíš tohle? Chci celou dobu říct to, že pokud ženu budu milovat a vážit si jí (pro to, jakým je zkrátka člověkem), věrnost, nebo nevěrnost pak na moi lásku k ní nemá žádný vliv

No to je taková divná odpověd...protože on pořád mluví o nevěře a lásce a jak by ji nebránil a tak. Ale zda by byl s věrnou ženou mi z toho nevyplývá....nejen z te věty nahoře, ale z cele diskuze.

Reaguji na Siiri: Ano, byl bych s ní. Pochopitelně že ano. Ale to jsem už opravdu napsal. Pro Vás to byla divná odpověď, tak snad je tahle lepší.
No a ještě k tomu, co píšete výše: Samozřejmě že si tu můžete povídat. Proč by ne. Já jsem to nemyslel nijak zle, když jsme psal, ať si tu popovídáte. I když uznávám, že troška ironie v tom byla. Ale kvůli tomu, že jsem měl pocit, jakoby nejedna z Vás mluvila za mne, Já jsem nechtěl, abychom se tu nějak dohadovali. Vždyť povídání a fajn diskuze, to je přece lepší.

Reaguji na 91501: Aha, tak v tom případě jsem celou tu diskusi špatně pochopila, myslela jsem, že se jedná o tu situaci jako v knize Záhir, spíš jak se se situací vyrovnat, jestli je věrnost přirozená a takové otázky...

Reaguji na intimni1:
Zajímavé téma ... Mám pár otázek trošku z jiného úhlu pohledu. Jak přijdete na to, že by si tvá partnerka našla někoho dalšího na sex, to ji rovnou na začátku řekneš, že když bude chtít, tak si někoho může najít? ... A ty nemáš strach, že když si někoho najde, tak se přehodnotí city a odejde ti za novým mužem?....
Podle všeho nejsi žárlivý, ale to v tobě vůbec nehlodá? Já bych měla strach, že když si tak rozumí v sexu, budou si rozumět i v běžném životě a nebude mít pak potřebu udržovat něco dalšího.

Reaguji na elvo: Já si myslím, že důležité v každém vztahu je si hodně povídat. A jistě by se povídání i stočila tak, že by se dalo mluvit o tomhle. Já nevím, zda je lepší to rovnou říct, nebo ne. Spíš ať je to nějak přirozené.
Neřekl bych, že nejsem vůbec žárlivý. To jistě jsem, ale já to neberu jako důkaz lásky. Raději bych se žárlivosti zbavil úplně. Třeba to jde, třeba ne - netuším. Patně to bude hodně věc sebevědomí. Myslím, že žárlivost pramení především ze strachu. Takovou žárlivost bych ještě chápal (ale kdo si věří, nemusí se bát), ale žárlivost v tom smyslu, že muž nesnese čistě jen to, že je ona s jiným, to mi přijde trapné a až ubohé. To je láska?? Vybavuju si, jak mi na vysoké škole jedna spolužačka řekla, že by jí vadilo i to, kdyby třeba jen z tramvaje viděla svého muže, jak jde s kolegyní z práce a cestou si povídají a je vidět, že se oba dobře baví. Toho jsem se tehdy vlastně až zhrozil. Ale u každého má slovo láska asi jinou podobu.

arrow
profile_image
Gixxie
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tomu pořád nerozumím. Myslíš, že tolik žen má sex na tak důležitém žebříčku hodnot v životě, že by s jásotem přistoupily na takovou dohodu? Protože mně chlap na začátku vztahu říct, že si můžu dopřávat sex i jinde, tak si zaklepu na čelo a okamžitě jdu od něj. Také mi přijde, že tuto formu úplně volné lásky prezentuješ jako jedinou správnou, soudím tak z věty, že ti přijde trapné a ubohé, když muž nesnese fakt, že jeho žena je s jiným. Samozřejmě každý má ty hranice jinde. Ale tak v tom případě nemusíš aspirovat na manžela a můžeš si najít nějakou volnomyšlenkářskou kamarádku, ne?

Cituji Gixxie: Myslíš, že tolik žen má sex na tak důležitém žebříčku hodnot v životě, že by s jásotem přistoupily na takovou dohodu? Protože mně chlap na začátku vztahu říct, že si můžu dopřávat sex i jinde, tak si zaklepu na čelo a okamžitě jdu od něj.

Proč? Je to každého věc a každý ať si žije tak, jak mu to vyhovuje, pokud to nebude ubližovat druhému. Pokud pro Vás sex není tak důležitý, proč to všechno kolem něj dramatizujete? Takže kdyby ho měl s jinou, to byste snesla, když je toto vlastně vedlější? Píšete, že kdyby Vám řekl, že si můžete dopřávat jinde, okamžitě jdete od něj. Já z toho nemám pocit, že sex není pro Vás tak důležitý. Naopak bych řekl, že u Vás vztah stojí na sexu. Promiňte, ale nemohu si pomoci.

Cituji Gixxie: Také mi přijde, že tuto formu úplně volné lásky prezentuješ jako jedinou správnou, soudím tak z věty, že ti přijde trapné a ubohé, když muž nesnese fakt, že jeho žena je s jiným.

Ne, já jsem jen napsal svůj názor. Stejně jako teď píšete svůj Vy. A nemyslím, že bych byl při tom nějaký méně tolerantní než Vy.
A na co mám aspirovat, nebo nemám, to už nechte na mě. Díky. Nehledě na to, že většina manželství mi nepřišla jako manželství, ale spíš jako cosi nešťastného.

arrow
profile_image
Gixxie
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji intimni1: Proč? Je to každého věc a každý ať si žije tak, jak mu to vyhovuje, pokud to nebude ubližovat druhému. Pokud pro Vás sex není tak důležitý, proč to všechno kolem něj dramatizujete? Takže kdyby ho měl s jinou, to byste snesla, když je toto vlastně vedlější? Píšete, že kdyby Vám řekl, že si můžete dopřávat jinde, okamžitě jdete od něj. Já z toho nemám pocit, že sex není pro Vás tak důležitý. Naopak bych řekl, že u Vás vztah stojí na sexu. Promiňte, ale nemohu si pomoci.

Pokud by se můj muž vyspal s jinou, tak to budu považovat za nevěru, nikoli za oživení vztahu. Víc tady asi nemám co dodat

 

Téma "Nevěrná" žena - věrný manžel je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené