Cituji Rebecca Dammavalam: věří, že se to může změnit, že to bude dobré, samozřejmě, že je to také jeho sen o rodině. Rodičům ale neodporuje - měl s nimi už jako puberťák a má až doteď konflikty, ohledně jejich stylu výchovy a chodu domácnosti. Když ho slyším o tom mluvit, jde z něj cítit, že už ať je jakkoli fest nasr****,opravdu nemá sílu se hádat, protože vždy je to už předem prohrané. Já vím, o čem mluví a nedivím se mu. Není to tak, že by byl slaboch...

Rozumím Ti, u mého přítele je to podobné, i když on nemá problém se s nimi pohádat. Ale také pořád doufá, že vše bude dobré - je pravda, že já doufám také, ale beru to tak, že pokud oni nechtějí, tak je to jejich věc, já se jim vnucovat nebudu a pokud se změnit chtějí a budou vstřícnější, tak je to pro nás jen dobře.

Cituji Rebecca Dammavalam: oni nejsou schopni je jen tak vyslechnout, natož RESPEKTOVAT, aniž by nedošlo k další hádce, přinejmenším k poznámkám o tom, jaká jsem a nejsem... a že v tomto se ti lidé nikdy nezmění.

Ano. Jen dotaz: to potom říkají Tvému příteli, až když tam nejsi?

Cituji Rebecca Dammavalam: Zdědila jsem po dědečkovi dům a bohužel se nachází necelý 1km od jeho rodiny, ve stejném městě. Takže případné návštěvy jsou víc než pravděpodobné.

Tady bych nastavila jasná pravidla. Ten dům je Tvůj, takže žádné návštěvy, kdy se jim to zlíbí. Je to ale o tom, že se tak domluvíte společně s přítelem a vy společně jim musíte říct, že jsou vítaní, ale buď po předchozí domluvě nebo v určité dny. Kvůli tomu jsem odmítla stěhování do vesnice k příteli, i když vím, že jeho rodiče by nám tam nechodili (úplně stačí, že se ho snaží držet doma kvůli každé blbosti).

Cituji Rebecca Dammavalam: Přítel mě strašně prosí, ať se přetvařuju, jak jen můžu, protože oni by za odseknutí nenapadli mě, ale JEHO. Ano, takoví vím, že opravdu jsou. Takže se přemáhám, jak jen to jde.

Takže oni s Tebou normálně mluví, případně jsou na Tebe nepříjemní a mají řeči, a proto máš strach, že odsekneš? Se mnou nekomunikují vůbec, když se snažím zapříst hovor, ať už třeba na zdraví nebo tak, tak něco zamumlají a nazdar.

Cituji Rebecca Dammavalam: U koho jinýho, by taky ty peníze měli hledat? Momentálně si to nedají prej vymluvit

Tady je to opět o tom, jak se domluvíte s přítelem. Sourozence nemá? Jeho rodiče musí jasně vědět, že on je teď ve věku, kdy má zakládat rodinu, zařizovat bydlení.
Každopádně držím pěsti. Hlavní je, jak se k tomu prostě staví přítel, jestli je ochotný stát při Tobě i za cenu toho, že s ním doma nebudou mluvit, nebo že Ti jednou při hádce nevyčte, že za to můžeš Ty, že on má špatné vztahy s rodiči. Je to těžké. Do rodinných vztahů bych se nemíchala, jen jasně určila pravidla vašeho společného soužití s partnerem.

Cituji Rebecca Dammavalam: jak mi řekla jeho máma - své děti si vychovávejte jak chcete, ale pokud je budu mít já, budu si je vychovávat podle svého.

Za tohle bych ji vynesla v zubech. Nedivím se ti, že jí nechceš dávat děti.

arrow
profile_image
froolish
od 14. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je dobře, že přítel stojí na Tvé straně a také vidí chyby vlastních rodičů. Asi se nevyhnete nastavení určitých pravidel (např. návštěvy jen každou druhou něděli max 2 hodiny, pokud babička dá dětem sladkosti proti Tvé vůli, už je další měsíc hlídat nebude, atd.) Je to sice drsné, ale v Tvém případě asi nevyhnutelné

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji LaArdilla: To já taky. I když pořád věřím, že tchýně je někde uvnitř pořád taková, jako byla jako mladá, než ji semlel manžel. Tchán je fakt ostrej a nesnese odpor, a když zjišťuje, že najednou přestává mít moc nad všemi, tak kope kolem sebe a šíří zlé řeči a pomluvy.

aha. To je možné. Znám i opačné případy, kdy normálního chlapa změnila žena...k horšímu.

Cituji Rebecca Dammavalam: Když ho slyším o tom mluvit, jde z něj cítit, že už ať je jakkoli fest nasr****,opravdu nemá sílu se hádat, protože vždy je to už předem prohrané

podobně je to u nás, bohužel...

Cituji Rebecca Dammavalam: Zdědila jsem po dědečkovi dům a bohužel se nachází necelý 1km od jeho rodiny, ve stejném městě. Takže případné návštěvy jsou víc než pravděpodobné. Nic extra velkýho našetřenýho nemáme, takže nepřipadá v úvahu jít bydlet někam jinam,dál.

nelze dům prodat a opravdu se odstěhovat trochu víc mimo?

Cituji Rebecca Dammavalam: Tak to i jeho rodiče asi něco našetřenýho mají, jenže jeho máma se rozhodla bezdůvodně nepracovat již 15 let před důchodem. A rozhodně to není proto, že by její manžel nosil domů nějaké mega sumy. Z toho vyplývá, že její důchod bude pochopitelně jen větší kapesné a s jejich zvyklostmi a povahou si myslím, že budou u nás nasáčkovaní hned první rok. U koho jinýho, by taky ty peníze měli hledat? Momentálně si to nedají prej vymluvit . Ale to je už zas jiná kapitola...

přestěhujte se nejlépe do malého bytu..... tam nebude místa nazbyt... maximálně pro vaše děti.....

Jako kdyby za takového stavu věcí bydleli přímo s vámi, váš vztah s přítelem nevydrží.

Cituji LaArdilla: Ano. Jen dotaz: to potom říkají Tvému příteli, až když tam nejsi?

Ne, toto říkají přímo mně. Někdy o samotě, někdy i před přítelem.

Cituji LaArdilla: Tady bych nastavila jasná pravidla. Ten dům je Tvůj, takže žádné návštěvy, kdy se jim to zlíbí. Je to ale o tom, že se tak domluvíte společně s přítelem a vy společně jim musíte říct, že jsou vítaní, ale buď po předchozí domluvě nebo v určité dny.

Ano, někjak takto to také hodlám udělat. Ale jak je znám, nepřenesou to přes srdce a bude další hádka, dozvím se jaká jsem a nejsem a tak dááááále..... Naštěstí jim to ale nic nepomůže. Jedině, že by se jich přítel zastal, ale to si myslím, že snad né, pokud nezměnil, co se týče návštěv matek a tchýní, názor.

Cituji LaArdilla: Takže oni s Tebou normálně mluví, případně jsou na Tebe nepříjemní a mají řeči, a proto máš strach, že odsekneš? Se mnou nekomunikují vůbec, když se snažím zapříst hovor, ať už třeba na zdraví nebo tak, tak něco zamumlají a nazdar.

Já když se s nimi vidím, tak se mnou normálně mluví, fakt normálně. Ale jakmile to dojde k tomu, že já si třeba myslím něco jiného, a ŘEKNU TO, tak je zle. Protože oni neodejdou dřív, než přiznám, že nakonec teda fakt maj pravdu oni. Takže většinou to jen odbydu slovy typu "no jo", nebo "to je jedno". Vždycky si zpomenu na to, že nechci, aby přítel měl doma kartáč. Ale svou opravdovou povahou jsem spíš taková, že si tvrdě stojím za svým a nehodlám se jen tak někomu přizpůsobit proto, aby si ten druhej myslel, že vyhrál a že má pravdu on. Z toho jsem sama poznala, že svýho přítele asi fakt dost miluju, když jsem schopná kvůli němu krýt své já. Zároveň ale dokážu cizí výroky, i když s nimi nesouhlasím, přijmout.

Cituji LaArdilla: Tady je to opět o tom, jak se domluvíte s přítelem. Sourozence nemá? Jeho rodiče musí jasně vědět, že on je teď ve věku, kdy má zakládat rodinu, zařizovat bydlení.

Tím, že jsem psala, že si myslím, že "do roka budou tady" s prosbičkama o prachy, jsem myslela jako do roka po tom, co budou v důchodě. Promiň, žes to takto, z toho co jsem napsala, pochopila. Jinak je to stejně jedno, jak jsem psala, do důchodu to mají ještě tak kolem 12-15 let, takže je to ještě daleko.

Cituji Kaja555: nelze dům prodat a opravdu se odstěhovat trochu víc mimo?

Cituji Kaja555: přestěhujte se nejlépe do malého bytu...

S tím stěhováním nevím...moc se mi do toho nechce, když vím, že se děda rozhodl to dát zrovna mě a ještě k tomu když vím, že i mé mamce jako vlastní dceři, toho v závěti nepřenechal tolik, co mně... Ani nechci, aby to vypadao, že o dům nemám zájem, když přitom jsem mu za to opravdu vděčná. Spíš bych asi v budoucnu operovala s tím, že je to můj dům a já budu rozhodovat o tom, kdo tam půjde a jak často... Uvidíme, dřív jak v létě se stěhovat nebudeme.

Cituji Rebecca Dammavalam: S tím stěhováním nevím...moc se mi do toho nechce, když vím, že se děda rozhodl to dát zrovna mě a ještě k tomu když vím, že i mé mamce jako vlastní dceři, toho v závěti nepřenechal tolik, co mně... Ani nechci, aby to vypadao, že o dům nemám zájem, když přitom jsem mu za to opravdu vděčná. Spíš bych asi v budoucnu operovala s tím, že je to můj dům a já budu rozhodovat o tom, kdo tam půjde a jak často... Uvidíme, dřív jak v létě se stěhovat nebudeme.

tak to chápu.. a držím pěsti.

Holky, tak jsem téma dočetla do konce a nevím co říct..., snad jen to, že to mám podobné. Upřímně by mě ani ve snu nenapadlo, že tolik "maminek" dokáže parazitovat na svých dětech... Když srovnám mé rodiče, tak si nejsem vědoma, že by něco takového dělali, ale o tom už by bylo jiné téma...

Jen ve skratce... u nás se vše taky točí kolem peněz (bohužel). Přítelova mamka peníze na cigarety má, ale i tak si půjčuje, což já nepochopím... a pak už se k vrácení nemá, což je něčo co asi nepochopím... a pak se ještě ptá, jestli je přítel "nutně" potřebuje...

Cituji LaArdilla: To je pravda, ale také se říká, jak se syn chová ke své matce, tak se pak bude chovat ke své ženě.

tak to potěš koště

Cituji annickaaa: tak to potěš koště

Špatný?

Ten můj se ke své matce chová velmi dobře, takže si nemůžu na nic stěžovat.

Cituji LaArdilla: Špatný?

no úplně dobrý to v tomhle ohledu teda není, občas mu a jeho máti dělám hromosvod :/

tak to je dobře, že u Tebe je to bez problému, o starost míň

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené