Smazat

Možnost vrátit čas

Všichni děláme chyby nebo rozhodnutí, které se s námi potom třeba táhnou celý život - nebo respektive jejich důsledky. Kdybyste měli možnost vrátit se v čase, co byste udělali (y) jinak? A jaký by to mělo zřejmě vliv na Váš život?
Já kdybych mohla, určitě bych šla na jinou školu, než jsem vystudovala a včas bych odešla od bývalého, se kterým jsem se trápila 9 let. To jsou moje řekla bych "zásadní špatná rozhodnutí", co jsem udělala. A jak jste na tom Vy?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Dendínka: Tak ono když máš odhodlání, tak si školu klidně ještě dostudovat můžeš. Je to na Tobě. Třeba ne hned medicínu, ale něco jiného, s čím bys mohla mít lepší platové podmínky.

Cituji Dendínka: Tohle je bohužel smutné, no

to byly příklady, já nikdy na potratu nebyla. Ale s tou školou to mě i vystihuje. Bohužel, ve svým věku už na to tak nějak nemám náladu, odhodlání, atd. Ale je to škoda, to si uvědomuju

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: to byly příklady, já nikdy na potratu nebyla.

To je mi jasné, já to nemyslela konkrétně na Tebe.

Ahoj, já si taky zvolila špatnou školu. Vystudovala jsem střední školu v oboru mechanik-elektronik. Tuhle práci jsem ale dělat nechtěla. Při mateřské jsem začala dálkově studovat VŠ Ekonomickou a před pár měsíci ji úspěšně dokončila (téměř ve 30ti ). Chce to hodně odříkání, ale jde to! Mám teď bezva práci a ekonomie mě moc baví!

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lucie1983: taky si myslím, že škola jde dostudovat téměř kdykoli, nehledě na věk, když se chce, i když je to později těžší třeba s prací nebo s dítětem...
ono po dvacítce už člověk ani těch pár let sem tam většinou nepozná, kdo je mladší, kdo je starší...
takže pokud někdo opravdu chce, tak se to dá, to je super, že ses k tomu ještě odhodlala

arrow
profile_image
staarbucks
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Já kdybych mohla, určitě bych šla na jinou školu, než jsem vystudovala a včas bych odešla od bývalého, se kterým jsem se trápila 9 let.

Jako bych to psala já, jen s tím rozdílem, že já byla s chlapem 8 let. A jeste mě mrzí, že když byla máma vážněji nemocná, tak jsme se pohádaly a já ji nebyla při ruce. Do teď si to vyčítám.

Já mám ten názor, že ať si vybereš jakoukoli cestu, tak je to cesta správná, protože se učíš a ta zkušenost ti měla něco dát. Já jsem si zažila celkem dost věcí na svůj věk a taky si občas říkám, že jsem měla něco udělat jinak, ale je to minulost a kdybych měla přemýšlet, co bych měla změnit, tak se z toho zblázním. Hodně lidí žije v minulosti než aby žili v přítomnosti a nebo se naopak bojí budoucnosti a jak se jí bojí, tak zapomínají žít teď. Takže podle toho se řídím a člověku se žije mnohem lépe. Pokud nám někdo ublížil a my s tím pořád žijeme, musíme mu vnitřně odpustit, protože tím neodpustíme jen jemu, ale hlavně sobě. To se týká právě těch dlouhodobých vztahů například.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lucie1983: Vystudovala jsem střední školu v oboru mechanik-elektronik.

To je ale náhodou hrozně zajímavý, takový chlapský obor. A šlo Ti to?
Já zas studovala obchodku a hrozně mě to nebavilo, k ekonomice vztah opravdu nemám, vůbec tomu nerozumim a přítel automechanik je přes ekonomii a účetnictví mnohem větší odborník než já, která na to "mám školu".

Cituji Lucie1983: Při mateřské jsem začala dálkově studovat VŠ Ekonomickou a před pár měsíci ji úspěšně dokončila (téměř ve 30ti ).

No ty brďo, tak to blahopřeju, to jsi šikulka

Cituji staarbucks: že já byla s chlapem 8 let.

to už je asi jedno. Ale je to strašný, když se nad tim zamyslim, zpětně fakt vůbec nechápu sama sebe a je mi ze sebe kolikrát až jako smutno, jak jsem byla blbá

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: protože tím neodpustíme jen jemu, ale hlavně sobě

No a to je pro mě právě docela těžký, odpustit sama sobě, jak jsem se chovala a co jsem si nechala všecko líbit. Samotný před sebou je mi trapně.

A jsem ráda, že jsem udělala pár blbostí. Alespoň můj život není nuda. Řešit například, že mě máma nechce pustit na párty apod.? Nebo, že spolužačka má hezčí tričko než já apod.. Jsem možná i ráda za to špatné, co mě potkalo i když to zní blbě, ale opravdu mi to pomáhá růst. Dokonce si některé věci nepřipouštím k tělu jako dříve. Žiju podle sebe a nedívám se na názor ostatních a je mi krásně. Kolikrát tu čtu diskuze jak bych to a tamto, ale ten/ta si o tom myslí apod. co na to lidi řeknou..ať si lidi říkají co chtějí vždycky budou říkat ať uděláš věci tak a nebo jinak.

Cituji Ellenuschka: No a to je pro mě právě docela těžký, odpustit sama sobě, jak jsem se chovala a co jsem si nechala všecko líbit. Samotný před sebou je mi trapně.

Všechno chce čas. To co sis zažila mělo svůj důvod. Něčemu ses naučila. Teď tě to bude trápit a za čas se s tím vyrovnáš. Také jsem nad sebou dříve hodně uvažovala a ono to člověka tak brzdí. Ubližíla jsi? Omluv se. Ublížil ti někdo? Odpusť.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Všechno chce čas.

Tak ono už to je poměrně dlouho, to není jen o čase, spíš o promarněný šanci. Kdybych tenkrát řekla včas dost, mohla jsem už teď mít rodinu, kterou jsem si vždycky přála, a kterou třeba ani nebudu už moct mít, víš.
Jasně, že mě to asi někam posunulo, je ze mě "odbornice přes vztahy".

Cituji EleanorWoods: To co sis zažila mělo svůj důvod.

v mojí blbosti právě. Ty bys žila s chlapem, který honí milenky, nechá Tě dělat nebezpečnou práci a nakonec z Tebe ještě vysosá prachy? Asi ne, viď? No, já už taky ne, proto je mi hrozně líto, že jsem na to právě nepřišla dřív.

Cituji EleanorWoods: Ublížil ti někdo? Odpusť.

Jemu jsem odpustila, sobě nějak nemůžu odpustit. Každý zajde tak daleko, jak mu ten druhý dovolí. A to, že jsem dovolila, byla jen a pouze moje chyba.

Teď budeš vědět koho hledat a co si od něj nechat líbit a co ne. Já takový vztah nezažila, ale zažila jsem hodně špatného chování mimo vztah a já si musela uvědomit, že mám kolem sebe špatné lidi a začala jsem hledat jiné a i z jiných kruhů. Kolik ti je?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Teď budeš vědět koho hledat a co si od něj nechat líbit a co ne

Už jsem našla, dávno. Ještě když jsem chodila se svým bývalým přítelem, tak jsem věděla, že musím odejít a začít žít se svým současným, co jsem teďka, ale nějak jsem se nemohla odhodlat k tomu zásadnímu kroku. Bylo to celý složitější a zamotanější.
Mám teď chlapa, který je na mě hodný, neubližuje mi, chce se mnou mít děti, na rozdíl od bývalýho, jenže nevím, jestli ty děti vůbec ještě budu moct mít, v tom právě vidim ten průšvih a tohle si vyčítám. Ze všech blbostí, co jsem kdy v životě udělala, tak tohle nejvíc.

Cituji EleanorWoods: Kolik ti je?

31

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:
Přesně takový názor mám , kdybych měla řešit minulost tak mi praskne hlava..Přemýšlením jak jsem mohla vše udělat jinak mohla jistě -ale nestalo se tak a už tím nic neovlivním ani nezměním.Jen můžu být ráda,že to zlé a špatné mě v něčem ponaučilo a činím tak ,abych v budoucnu nemusela řešit myšlenku,kdyby se dal vrátit čas .. Mohla jsem mít lepší školu,lépe zařízenou budoucnoust,vybrat si lepšího přítele atd... Ale neřeším to ...radši

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:
Přesně ,to nesnáším,když mi někdo radí co jak mám dělat,aby to pro okolí bylo přijatelné,nebo s kým se musím stýkat ,bavit se ..co kdo si o mě myslí Mám to těžce někde a moje názory jen tak někdo nezmění

 

Váš příspěvek

Možnost vrátit čas

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené