Smazat

Možnost vrátit čas

Všichni děláme chyby nebo rozhodnutí, které se s námi potom třeba táhnou celý život - nebo respektive jejich důsledky. Kdybyste měli možnost vrátit se v čase, co byste udělali (y) jinak? A jaký by to mělo zřejmě vliv na Váš život?
Já kdybych mohla, určitě bych šla na jinou školu, než jsem vystudovala a včas bych odešla od bývalého, se kterým jsem se trápila 9 let. To jsou moje řekla bych "zásadní špatná rozhodnutí", co jsem udělala. A jak jste na tom Vy?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka:
Aha tak to neporadím..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na lussera:
Já vim, na to není moc co poradit. Právě proto nad tím přemýšlím a v podstatě jsem založila i to téma. Jaká je to prostě ironie osudu, když jsem byla teenagerka, tak hlavní problém byl neotěhotnět, protože by to byl "průšvih", pak si najdu chlapa, s kterym promrhám roky nejvhodnější k založení rodiny, kterou on nechtěl a já furt čekala nevim na co, no a když už bych měla chlapa, se kterým by to bylo super a zázemí, tak přijde zase tohle. Že ve spoustě situací člověk má možnost volby, kdežto já ji teď nemám. Můžu akorát přemýšlet nad tím, že jsem ji měla dřív a vybrala jsem špatně. Teď musim "držet hubu a krok" a doufat a modlit se za lepší zítřky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka:
Tak ty lepší zítřky moc přeji ..Určitě neotěhotnět jako náctiletá ,ale ,že to někomu do budoucna může změnit celý život...A kde je potom to mínění lidi na kterým nám záleželo..Já jsem právě tak otěhotněla...Jo určitě byla jsem mladá,hloupá,blbá,a vše možný neposlechla rodiče atd..Když to vemu a vzpomenu si na všechny rady od tehdy dospělých,tak měli vlastně pravdu a už je ve všem chápu...No jo časem se člověk učí..Ale jsem ráda,že jsem si malou nechala a poslechla tehdy gynekoložku,která nesouhlasila s potratem-jelikož mi předpovídala,že už třeba nebudu mít děti nikdy ...že už s nimi nemám počítat...Ale to je zase jiný případ,..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji lussera: Tak ty lepší zítřky moc přeji

děkuju moc

Cituji lussera: A kde je potom to mínění lidi na kterým nám záleželo..Já jsem právě tak otěhotněla..

Tak já myslim, že to je tak, že třeba chvilku je to baví probírat, pobavěj se třeba tim, že ta holka je dejme tomu v 17ti špatně vychovaná, že je to hanba mít dítě takhle brzo, ale pak si najdou něco jinýho na pomlouvání a je zase klid. A když je pak ženský 27 a má desetiletý dítě, tak se každej bude spíš rozplývat nad tim, že je mladá maminka, že třeba s dcerou vypadaji jako sestry a podobně a nikdo už neřekne, že byla nevychovaná. A kdyby ta ženská dala na jejich kecy, tak kvůli bábě od vedle klidně může přijít o možnost mít děti, při tom potratu je vždycky riziko podle mě. A koneckonců, třeba jsou i holky, který v těch 17 zrovna to dítě chtěj, láká je rodinný život a né kariéra, na tom není přeci vůbec nic špatnýho

Cituji lussera: Ale jsem ráda,že jsem si malou nechala

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Že ve spoustě situací člověk má možnost volby, kdežto já ji teď nemám.

Někteří tu volbu nemají ani v mládí.

Cituji Ellenuschka: Můžu akorát přemýšlet nad tím, že jsem ji měla dřív a vybrala jsem špatně.

To můžeš, ale jen Tě to bude ubíjet navíc nevíš, jestli by to bylo lepší. To prostě nemůžeš říct, že kdybys od chlapa odešla dřív, tak bys byla teď šťastná. Co kdybys jedna maličkost změnila celý Tvůj život? Dejme tomu, že by Tě v jednu chvíli naštval, Ty ses s ním rozešla a v rozrušení vešla do silnice a srazilo Tě auto. Takhle jsi třeba zůstala doma a žádné auto Tě nesrazilo. Já to teda popisuji dost mizerně, ale snad chápeš, co tím myslím.
Život není spravedlivý a zatímco některé vláčí doslova po čumáku, druhým dopřává to nejlepší. Já jsem měla třeba možnost seznámit se s lidmi, kteří prožili občanskou válku ve Rwandě. A když jsem viděla svoje vrstevníky, jak se nenechali zlomit, i když podle všeho by se dalo říct, že na to měli "právo" a bylo by to pochopitelné, zatímco já, zhýčkaná holka, jsem pár dní předtím měla vztek, že jsem měla špatné koleno a nemohla dělat, co jsem chtěla, vrátilo mě to zase pěkně na zem. Nechci to zlehčovat, to vůbec ne. Jen já osobně si říkám, že různě po světě žijí lidé, ke kterým byl "osud" daleko víc krutý. A taky normálně fungují a rozdávají optimismus jiným. Ale to už jsem OT, chápu, že na tohle se neptáš.
Nicméně Ti přeju co nejvíc sil do boje s nemocí a aby ses i toho maličkého zázraku dočkala

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka:
Proto lidi neřeším,co si o mě myslí atd..Jsem typ člověka,který,když má starosti tak mi snad praskne hlava,nespím a jen o tom přemýšlím..tak radši nic neřeším .. Jsem ráda,že to u mě dopadlo jak dopadlo...Kdybych dala na lidi,jsem možná dnes bez dítěte a to nemyslím,jako svobodná bez závazků,ale bez možnosti ho někdy mít

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Dendínka: Někteří tu volbu nemají ani v mládí.

Tak to máš samozřejmě taky pravdu.
Ono nejlepší je asi nějaká ta zlatá střední cesta, já jsem třeba dítě mít nechtěla, dokud nebudu mít pořádnýho chlapa, kde bydlet, peníze na jeho zabezpečení (a pak tohle) a na druhý straně jsou lidi, který jsou nezodpovědný, neřeší to, vesele se množí a bydlí třeba v láhvi od okurek a ono se to vždycky nějak udělá a semele.

Cituji Dendínka: Co kdybys jedna maličkost změnila celý Tvůj život? Dejme tomu, že by Tě v jednu chvíli naštval, Ty ses s ním rozešla a v rozrušení vešla do silnice a srazilo Tě auto. Takhle jsi třeba zůstala doma a žádné auto Tě nesrazilo. Já to teda popisuji dost mizerně, ale snad chápeš, co tím myslím.

jo, jasně, chápu, ale to už je takový ten vyšší level bych řekla připomnělo mi to takový ty knížky, nevím, jestli si je tady někdo bude pamatovat, kde si člověk sám určoval ten děj. Byla tam nějaká situace a jestli bys udělal tohle, přejdi na stranu tu a tu a jestli tamto, tak na jinou stranu zase. Ale nějak mám za to, že to vždycky dopadlo nějak blbě

Cituji Dendínka: Já jsem měla třeba možnost seznámit se s lidmi, kteří prožili občanskou válku ve Rwandě.

Já si pamatuju, že když jsem chodila na základku, tak do vedlejší třídy chodila černoška z Angoly (tam byla myslim taky občanská válka, no ono kde v Africe nebyla), no a ta s náma chodila do kroužku Šikovných rukou. Strašně si tenkrát oblíbila tu učitelku, byla to taková starší paní, a vždycky jí říkala, že kdyby její rodiče umřeli, tak by chtěla jít k ní. Mě vždycky fascinovalo, s jakym klidem to říkala a jak to měla promyšlený, kolik 10letých dětí má nalajnovaný, co by dělaly, kdyby jim umřeli rodiče. Přišlo mi to hrozně zvláštní a přitom takový smutný.

Cituji Dendínka: Nechci to zlehčovat, to vůbec ne. Jen já osobně si říkám, že různě po světě žijí lidé, ke kterým byl "osud" daleko víc krutý. A taky normálně fungují a rozdávají optimismus jiným. Ale to už jsem OT, chápu, že na tohle se neptáš.

To je právě taková ta ironie nesdělitelnosti nebo možná sobectví většiny lidí nebo jak to nazvat, možná srovnávání nesrovnatelnýho. Když se rozejdeš s chlapem a je Ti z toho smutno, pomůže Ti, že na Haiti bylo zemětřesení a v Somálsku hladomor... Většině lidí asi né... A přitom jsou to mnohem horší starosti než většina těch lidí zažívá.
Jako když byla Bridget Jonesová v base a ty ženský tam nadávaly na chlapy, jak je nutili k prostituci, mlátili, dávali jim drogy atd. a Bridget se přidala s tím, že se jí nevěnoval na nějakým večírku právníků nebo jak to tam bylo

Cituji Dendínka: Nicméně Ti přeju co nejvíc sil do boje s nemocí a aby ses i toho maličkého zázraku dočkala

děkuju snad jo, strašně bych si to přála. I když teda já už jeden "maličký" zázrak mám, je celý černý a má asi 40 kg

Cituji lussera: tak radši nic neřeším

to bych chtěla taky umět, já jsem od přírody řešitel

Cituji lussera: Kdybych dala na lidi,jsem možná dnes bez dítěte a to nemyslím,jako svobodná bez závazků,ale bez možnosti ho někdy mít

hlavně, že to vše dobře dopadlo. Ty lidi můžou mít kecy, ale nejsou v Tvé kůži a kolikrát chytrýma kecama akorát zastíraj svoje pochybení...

Reaguji na Ellenuschka: El-to co Ty řešíš-no strašně moc Tě chápu. Ale nechej toho, nebo se v tom utopíš. Já tyhle úvahy přestala řešit před pár lety a je mi líp. Ber to tak, že tehdy, v dané situaci ses rozhodla tak, jak jsi cítila, že to bude nejlepší.
Já udělala hodně kopanců, věci, na které nejsem úplně pyšná ale nelituju, vnitřně jsem se s tím smířila (a se vším ostatním, co se v mém životě děje) a je mi dobře. Všechno se děje z nějakého důvodu.
Každopádně přeju moc štěstí, a ať jsi spokojená

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Ono nejlepší je asi nějaká ta zlatá střední cesta

To máš naprostou pravdu.

Cituji Ellenuschka: Mě vždycky fascinovalo, s jakym klidem to říkala a jak to měla promyšlený, kolik 10letých dětí má nalajnovaný, co by dělaly, kdyby jim umřeli rodiče. Přišlo mi to hrozně zvláštní a přitom takový smutný.

Je to šílené ta hrůza, co se děje a přitom ta vyrovnanost lidí.. mí rodiče právě v Africe pracovali a často se dostávali do nebezpečných situací. Mamka mi vysvětlila, že kdyby umřeli, tak proto, že se snažili někomu pomoct a bylo to pro dobrou věc. A že by se o nás se ségrou postarala babička s dědou. Jako (před)školák jsem to moc nechápala, ale vždycky mě tak nějak uklidnilo, že je tu někdo, na koho se můžu spolehnout a bude tu pro mě. Pro tu holčičku to asi taky bylo takové ujištění, že by nezůstala na světě sama

Cituji Ellenuschka: Když se rozejdeš s chlapem a je Ti z toho smutno, pomůže Ti, že na Haiti bylo zemětřesení a v Somálsku hladomor...

Je to hrozné, že pomáhá cizí neštěstí, ale je to tak.

Cituji Ellenuschka: Většině lidí asi né...

Většina lidí díkybohu nikdy neměla kontakt se surovou chudobou a bezprostředním ohrožením zdraví, potažmo života. Jinak jsem přesvědčená, že by se na to taky koukali jinak

Cituji Ellenuschka: I když teda já už jeden "maličký" zázrak mám, je celý černý a má asi 40 kg

vždycky, když tohle od někoho slyším, tak mi úplně slzí oči. Děláš strašně krásnou věc, za to Ti patří obdiv.

Tak to mě mrzí Třeba to ještě dobře dopadne a když ne zkusila bych i tu adopci.

Cituji Ellenuschka: Tak to máš samozřejmě taky pravdu.
Ono nejlepší je asi nějaká ta zlatá střední cesta, já jsem třeba dítě mít nechtěla, dokud nebudu mít pořádnýho chlapa, kde bydlet, peníze na jeho zabezpečení (a pak tohle) a na druhý straně jsou lidi, který jsou nezodpovědný, neřeší to, vesele se množí a bydlí třeba v láhvi od okurek a ono se to vždycky nějak udělá a semele.

Toto je pravda. Dneska spousta lidí přemýšlí nad financemi. Netvrdím, že to není špatné, ale dříve lidé taky neměli peníze a měli třeba čtyry děti i více. Dneska není zrovna levno, ale když se člověk uskromní s tím pocitem, že to dítě je pro něj na prvním místě, tak nemá problém. Já bych spíš řekla, že dneska lidé tolik nečekají na to zabezpečení, ale spíše se jim chce užívat za svoje a neřešit žádné závazky. Nedávno jsem toto řešila s mojí kamarádkou, která si udělala dítě jako mladá a teď jí je 30 a ženy kolem ní řeší jestli on je ten pravý, jestli by dokázaly se o to dítě vůbec starat a bla bla bla a nakonec si to dítě ani neudělají a jsou z nich většinou zakomplexované blbky s jednou kočkou, které už ani toho chlapa doma nemůžou vystát a že jich takových znám. Jedna dokonce chodí na meditace a ani to jí nepomáhá, protože je tak vnitřně nešťastná, že musí deptat lidi kolem sebe a to jí dělá radost. Pak co je lepší? Mít dítě a starost a nebo tenhle případ té *kariéristky* upřímně máme emancipaci, ale většina žen ve skutečnosti žádné velké kariéry nedosáhne a jestli je pro někoho úspěch, že dostane o 2tis v práci víc a může komandovat lidi, tak já tedy nevím jestli ten svět není trochu zvrácený.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:
Je zvrácený ,takové holky taky znám,které nechtěli dítě a ted už ho nechtějí vůbec,jelikož jsou zvyklé žít sami a žádný chlap by s nimi asi nevydržel jelikož jsou to komandérky.. Ale to je to,že oni ani toho chlapa nechtějí,myslí si,že překonali svět a vystačí si na vše sami,jenže k tomu miminku je chlap potřeba většinou ...

arrow
profile_image
Raelyn
od 30. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Udělala jsem v životě spoustu rozhodnutí, které nebyly nejšťastnější, ale jsem za ně vděčná, neboť díky nim jsem se dostala tam, kde jsem teď. A důležitý je, že si v týhle etapě svýho života můžu říct, že jsem spokojená a šťastná. Je blbost si nadávat a užírat se tím, co se stalo v minulosti, už se s tím stejně nedá nic dělat a to, že nad tím budeš přemýšlet a říkat si, co by se stalo, kdybys tehdy něco udělala jinak, je bezpředmětné, jsi to ty, kdo v sobě pěstuje negativní emoce, tím sebebičováním nic nezmůžeš, akorát se zbytečně trápíš.

Cituji lussera: jsou to komandérky

Přesně tak. S jednou má problémy moje teta. Ona si vždy potřebuje najít oběť, kterou bude komandovat a jede až dokud nedosáhne svého. Takhle už z práce díky ní odešlo několik lidí a u výpovědi všichni řekli, že je to kvůli ní. Ta osoba jezdí o víkendech na meditace a cpe ti kecy jak se mají mít lidi rádi a sama je nešťastná a neví co s životem. Tenhle systém se snaží aby lidé žili každý individuálně. Kolik holek tady píše, že svatbu nepotřebují a dítě taky vlastně nepotřebují, tak já nevím jestli toho nebudou ve 40ti a déle litovat, protože až si užijí ty dovolené a nakoupí si co potřebují, tak zjistí, že jim v životě něco chybí a podle mě nic nemůže naplnit ženskou tak jako dítě. Znám holky, které jsou bez chlapa, protože je nechal ( a nikdo se tomu nediví každý to bere jako normální věc) a řeknu ti, že ani jedna nelituje, že to dítě má a jsou možná šťastnější než tyhle staré rašple, které sedí a vymýšlí komu by znepříjemnily život..

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vrátit čas? Na co? Jedné chybě bych se vyhnula, udělala bych jinou. Třeba fatálnější. Se svými průšvihy jsem poměrně srovnaná, většinou byli výsledkem mého rozhodnutí, mojí volby, můžu si za ně sama, často jsem jim šla doslova naproti. Takže jsem dostala přesně to, o co jsem si řekla. A kdybych vrátila čas, bylo by to tak zase, proč si něco namlouvat.

Takže nevracet. Kupředu levá

A nakonec... v tuhle chvíli jsem přesně tam, kde mám být.

 

Váš příspěvek

Možnost vrátit čas

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené